2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın meralcim ay evet aklım orda ama gerçekten iyi yapmışım ev toz içinde valizlerde geldi ev dandini anlıycan eve benzemesi için bi hafta bile yetmez ben öncelikle dışı halledicem dolap içlerini sonra deren uyuduğunda akşamları falan yapıcam artık ayyyy meral kıskandım sizi ne güzel toplanmışınız süper olmuş yaaa bu arada serpil ölüdenizde de hisarönü var sizinki marmaristi değilmi ya bide kızlar beni ayıplamayın ama bazen ne geçiyo aklımdan biliyomusunuz acaba tek çocuklu hayat dahamı rahat diyorum sonra utanıyorym bu düşüncemden Allah korusun ikisinide bişey olmasın ay ne bilim işte arada öle tuhaf düşünceler geliyo defne çınarcıkta son zamanlarda çok gergin huysuzdu buraya geldik dün akşamdan beri 360 derece döndü nası sakin nası söz dinliyo hem okul için heycanlı hemde galiba deren yok diyemi böle acaba diyorum normalde ayak tırnaklarını kestirmez uykuda keseriz bu sabah banyodan sonra gıkı çıkmadan kestilk ne bilim herşeye izin istiyo bişeye hayır desem tamam tamam anne diyo hiç karşı gelmiyo kaç saattir hiç sesim yükselmedi amaaaan ne bilim öle işte

kıskançlık vardır tabi canım...

kesin o yüzden dönmüştür 360 derece ...

tek çocukta zor iki çocukta zor... bu çocuk işi zor iş :)))

ama onlarsız da bir hayat düşünemiyor insan

Son düzenleme:
chef hoşgeldin, tayininiz ve okulunuz hayırlı olsun, herkesin tekrar buralara dönmesine seviniyorum :)

Meral güle güle kullan eşyalarını, internetten siparişle eşya riskli ama umarım içine siner.
Bu arada fotoğrafları merakla bekliyoruz.

Nazo Allah kolaylık versin temizlikte, Derenle ayrılığınız üzdü benide Allah kavuştursun, tek çocuk konusunda aynı şeyleri bende düşünüyorum istemende olsa yalnız değilsin :) çok daha kolay olurdu tabiki herşey ama olsun napalım iyiki varlar, Allah uzun ömür versin, herşeye rağmen buda ayrı güzel. Gerçekten Elif'te evde yalnız olduğu zamanlarda çok daha sakin ve anlayışlı oluyor.

Son düzenleme:
Derya süpermiş:)))
Birşey soracağım ama, egehan kıyafetlerde ki kendi etiketlerinden bile rahatsız olur, ben yeni aldığım kıyafetin yakasındaki etiketi sökmek zorunda kalırım.Bunlar nasıl yumuşak mı, rahatsızlık verir mi_?

Sağol filizcim.İnternetten sürekli alışveriş yaparım aslında ama ilk defa buzdolabı aldım.)))) Bakalım nasıl gelecek_?

merhaba hanımlar
ben geldim.Beni hatırlayan kaldı mı bilmem onca zamandan sonra..
İnternette dozumu kaçırdığım için kapattırmıştım.
zaman zaman yazdıklarınızı okudum.evden girmediğim için cevap yazamadım.yeni bebişlerde katılmış maşallah çoğalmışız.
bir kaç sorum olacak
soru1 artık birer abla abi olan ocak bebişlerine yeni oda takımları aldınız mı? baza mı yatak mı? korkuluksuz yatakta yatabilirler mi? oğlum 103 cm oldu ve yatağını değiştireceğim ama bir türlü karar veremiyorum.beyimiz kararını verdi gerçi tren şeklinde yatak istiyor
soru 2 gece çişe kalkıyor mu sizinkiler.ilk zamanlar söylüyordu ama 6 aydır bir söylüyor bir söylemiyor.yatağın ıslanıyor dediğimde de değişirsin anne makineyede atar yıkatırsın diye akıl veriyor :KK52:
soru 3 bu yıl kreşe göndermek istiyorum ama dr bir yıl daha gitmese iyi olur dedi.geçen yıl da göndermedim.allerjik rinit var tekrarlayan enfeksiyonlarda kulak sıvı topluyor. seneye zaten anaokuluna gidecek.evde çok sıkılıyor arkadaş istiyor.bakıcı yetmiyor artık.ne yapsam bilemedim.göndersem sıvı olsa vijdan azabı duyacağım.evdede hasta olmamasının garantisi yok.kreşe giden çocuklarda ilk zamanlar enfeksiyonda artış oldu mu?
biraz soruları abarttım galiba ama bu kadar zamanın patlaması diyelim :emir_bebek:

Fırsat buldukça bölük bölük yazıyorum okuduklarımı,
Derya okulunuzun özel okuldan hiçbir farkı yok gibi görünüyor, umarım öğretmende denildiği gibidir, fiyat ise ayrı süper.
Şu etiketler çok iyiymiş, bende eşyalarının bazılarına ismini işledim, battaniye çarşaf falan etiketlerine kalemle yazdım, zaten okul özellikle isim işlenmesini istemişti.

Bizimkide geçen hafta ikişer saat gitmişti, bugün tam gün başlıyor, sabah babası bıraktı sorun yok maşallah, yalnız şöyle birşey var okula başlamalar artık ay hesabı olacağı için, bu okulda da ona göre bir ayarlama yapmaya çalışmışlar, 2009 'un ilk aylarını 5 yaş gurubuna vereceklerini söylemişlerdi ve o sınıfta uyku saati yokmuş, sonra 4 yaş öğretmeni ile konuştuğumda öğlen uykusunu uyumadan dayanamayacağını söyledim, o da ozaman hiç beş yaşa vermeyin bence dedi, zaten 4 yaş öğretmenine benim daha bir içim ısındı, tabi tam ayarlamalar yapılmadığı için öylece kalmıştı konu, bugün yastığını çarşafını falanda gönderdim, sonra 5 yaş öğretmeni aradı, Elif'e yastık çarşaf göndermişsiniz ama biz onu ayına göre 5 yaşa koymuştuk dedi, isterseniz 4 yaşa kaydırabiliriz dedi, kaydırın dedim bende çünkü öğle uykusu uyumazsa çılgın olur bizimki. İyi etmişmiyim bilmiyorum.

Cemaat meselesine gelince ben şahsen özellikle böylesini tercih ettim :) bir önceki okul başkaydı, bu başka, niye derseniz benim bu işlerle alakam yok ama makul ölçülerde bu konularda da birşeyler öğrenmesini istiyorum, çünkü benden öğrenebileceği fazla birşey yok malesef, benim ailemde sizin düşüncenizde aslında, hatta çocukların beynini yıkarlar falan diyenler var :) ama ben böyle düşünmüyorum, çevremde de giden çocuklar var gayet güzel şeyler öğreniyolar, zaten dini eğitimi günde 1 saat falan veriyolar o da isteğe bağlı, istemeyene vermiyolar, seçmeli gibi yani, onun haricinde ingilizcede var herşeyde var. özel ama Milli Eğitime bağlı okul, Çocuk belli bir yaşa geldikten sonra böyle şeyleri istesende veremiyosun, şimdiden varlığını öğrenmesinden yanayım. Biz küçükken yine yaz tatillerinde camiye falan giderdik üçbeş birşey öğrenirdik şimdi güvenipte heryere gönderemiyosun enazından güvenilir biryer. Kontrollü olduktan sonra iyi olacağını düşünüyorum, ha bunun haricinde sırf bu konunun eğitimi için açılmış resmi olmayan okullarda var tabi ama bizimki ondan değil.

Aşık seni hatırlıyo gibiyim isminden, ikinci bebiş olmuş galiba seninde :) okula ilk başladıklarında biraz hastalıklar oluyor malesef ama seneyede başlasan yine olacak aslında, yatak konusuna gelince korumasız yatamaz herhalde benimki, aynı yatakta yatıyoruz ama koruma taktım ben bizim yatağa. Tren şeklinde yataklarda çok güzel duruyo ama modoko da görmüştüm öyle şeyler.

Derya süpermiş:)))
Birşey soracağım ama, egehan kıyafetlerde ki kendi etiketlerinden bile rahatsız olur, ben yeni aldığım kıyafetin yakasındaki etiketi sökmek zorunda kalırım.Bunlar nasıl yumuşak mı, rahatsızlık verir mi_?

Sağol filizcim.İnternetten sürekli alışveriş yaparım aslında ama ilk defa buzdolabı aldım.)))) Bakalım nasıl gelecek_?

benim önceki aldığım.. ince zar gibi bir parlak kagıt gelmişti... istediğin yerine yapıştır rahatsız olmıyacagını dusunduğun.. illa ensesine olması şart değil canım...

merhaba hanımlar
zaman zaman yazdıklarınızı okudum.evden girmediğim için cevap yazamadım.yeni bebişlerde katılmış maşallah çoğalmışız.
bir kaç sorum olacak
soru1 artık birer abla abi olan ocak bebişlerine yeni oda takımları aldınız mı? baza mı yatak mı? korkuluksuz yatakta yatabilirler mi? oğlum 103 cm oldu ve yatağını değiştireceğim ama bir türlü karar veremiyorum.beyimiz kararını verdi gerçi tren şeklinde yatak istiyor
soru 2 gece çişe kalkıyor mu sizinkiler.ilk zamanlar söylüyordu ama 6 aydır bir söylüyor bir söylemiyor.yatağın ıslanıyor dediğimde de değişirsin anne makineyede atar yıkatırsın diye akıl veriyor :KK52:
soru 3 bu yıl kreşe göndermek istiyorum ama dr bir yıl daha gitmese iyi olur dedi.geçen yıl da göndermedim.allerjik rinit var tekrarlayan enfeksiyonlarda kulak sıvı topluyor. seneye zaten anaokuluna gidecek.evde çok sıkılıyor arkadaş istiyor.bakıcı yetmiyor artık.ne yapsam bilemedim.göndersem sıvı olsa vijdan azabı duyacağım.evdede hasta olmamasının garantisi yok.kreşe giden çocuklarda ilk zamanlar enfeksiyonda artış oldu mu?
biraz soruları abarttım galiba ama bu kadar zamanın patlaması diyelim :emir_bebek:

merhaba hoşgeldin:))

--- yatagımız hala kucuk 1,30 uzunlugu yakında bazalı tek kişiik yataga geciş yapıcaz...

--- gece kalkmıyor tuvalete...

--- kreste hastalık bol bol oluyor maglesef...

ezgide 2009 grubunda en buyuk olucak... 3 ocak tan daha buyuktur yoktur heralde :)))

bende başlayınca karar verelim ögretmeniyle diyorum...

ezgide 2009 grubunda en buyuk olucak... 3 ocak tan daha buyuktur yoktur heralde :)))

bende başlayınca karar verelim ögretmeniyle diyorum...

Elif'te şimdi sanırım öyle olacak ama, 5 yaş olunca da diğerlerinden baya küçük olacaktı, 2008 'li olacak çünkü onların çoğu, 4 yaş sınıfına kaydırmışlar şimdi aradımda, aslında ebat olarakta 5 yaşa daha uygun ama uyku yokmuş işte, neyse bu ay böyle gitsinde yine konuşurum bende öğretmeniyle

bütün kuzuların yeni okulları hayırlı olsun inşallah............

Son düzenleme:
merhaaba kızlar
ceylin ilk okuluna başladı bakalım öğretmenini çok sevdi baya tatlı bi kadına benziyor
ihtiyaç listesi verdiler elimize biz temin edeceğiz hepsini ben belli bir miktar kırtasiye parası isterler kendileri alır diye düşünmüştüm
sınıfları biraz kalabalık 20 kişi
ben de direksiyon çalıştım 2 saat çok iyisin dedi örtmenim:))
aşık eymen miydi senin oğlunun adı ben öyle hatırlıyorum
biz büyük yatağa geççtik çok büyük hevesim vardı çoçuk odası almamıştık şimdiye kadar küçük evlerde olduğumuz için
şimdi en çok çoçuk odası için dolaştık karyolasının iki tarafında da korkuluk var değilse düşer baza değil bizimkisi
gece çişe bazen kalkar çoğu zaman kalkmaz yatağına sadece 2 kere yaptı maşallah...
kreş konusunda bişey diyemeyeceğim kendi kararın canım

merhaba hanımlar
bir kaç sorum olacak

Hoşgeldin, hatırlıyorum bende seni:))

Ben bebek odası almamıştım, park yatakta yatmıştı.Yaklaşık 1,5 senedir, çift kişilik yatağı var odasında onda yatıyor.4-5 yaşına gelince çocuk odası alayım diye düşünmüştüm.
Gece çişe kalkıyor.Her gece 1 kez kalkarız, ama bezini bağlamayı bıraktığımızdan beri yaklaşık 1,5 -2 sene oldu.Yatağa 1 yada 2 kez yapmıştır.
Kreşte hastalık sorunu hiç bitmiyor.Sürekli birbirlerinden kapıyorlar.

Deryacım sağol açıklaman için.Bende düşünüyorum bakalım.Ama bizde şöyle bir durum var.Her gün yanına kıyafet veriyorum.Kirlendiği zaman onu çantasındaki kıyafetle değiştiriyorlar.O yüzden pek fazla sorun olmuyor bizde.

Bizimkiler eşya karışmasıyla ilgili ilk siftahı yapmışlar cuma günü :)) babannemiz sağolsun başka çocuğun ayakkabısını giydirip getirmiş bende Elif'i fırçaladım bir sürü, sen ayakkabını tanımıyomusun niye bu benim değil demiyosun diye, nerdee o dikkat.

Yok bak bu konuda egehan çok dikkatlidir.Başkasının ayakkabısını giymez, kendisi bulur ayakkabısını:)))

Bizimkiler eşya karışmasıyla ilgili ilk siftahı yapmışlar cuma günü :)) babannemiz sağolsun başka çocuğun ayakkabısını giydirip getirmiş bende Elif'i fırçaladım bir sürü, sen ayakkabını tanımıyomusun niye bu benim değil demiyosun diye, nerdee o dikkat.

:))) bende bir gun ezgiyi almaya gittim... pullu bir ayakkabı giymişti... ayakakbı dolabında yok ... ara ara bulamadık... bir baktık kucuk grupta bir kızın ayagında :))))

ezgi deli olmuştu niye giydi diye :)))

bende anlamadımki öteki okulda biliyodu dolabını ayakkabısını kendi alıp giyiyodu onun için kızdım bende

gerçi babannesi eline almış ayakkabıları, okul ayakkabılarıyla çıkarmış getirmiş eve belki de görmedi bile çocuk ama fırçayı yedi :)))

Cuma günüde okulda babannesine diyomuş ki, herkesin annesi gelmiş benim annem niye gelmedi diyomuş :'(
bugün naptılar acaba off zor işler ya

X