2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar, sabahtan beri açık kk, okuyoırum ama bir yazamadım:))

Derya çok tatlı çıkmışsınız.Maşallah size...
Benim kızım gibi sapsarı saçlar, simsiyah gözler:))))

Elifte çok tatlşı çıkmış, maşşallah ona da.
Köşe takımı da çok güzelmiş, ben de beğendim.Zaten eve bir köşe takımı istiyorum bende.Kocaman kocaman koltuklar var, evi olduğundan da küçük gösteriyor benim de.Ama şimdi alamayacağım.Egehan biraz daha büyüsün.Ondan sonra:)))

Teşekkür ederiz Meralcim :)

bencede koltukları idare eder durumdaysa beklemelisin, bizim canavarlara dayanmıyo, boya çikolata derken

haatice
1 lt sütü kaynamak üzere ocağa koy. bu arada sizin oralardan almıştık evvel bir zamanda damla sakızının ertilmiş kavanoza doldurulmuş hali vardı. ondan yarım çay kaşığından daha az damla saakızını 1 su bardağı şeker ile iyice ez. blenderla iyice karıştırabilirsin. 1 yemek kaşığı da toz salebi (marketten değil aktardan al) onları karıştırıp kaynayan süte ekle karıştırarak 10 dk. pişir.arada karıştırarark soğumaya bırak. kıvama geliyor soğudukça kalıplarına koy dondurucuya arada dondurucuda ilkende karıştır. ilk üç saat içinde tabi. sonra keyfine bırak.
bu arada çikolatalı yapmak içinde bir kısım dondoya sıcakken bitter çikolataları kır ve karıştır erir al sana çikolatalı ve sade dondolar. eline sağlık şimdiden. un mun yok eksiki oldu tarfii diye düşünme.

derya ezgi koca kız olmuş yaaa bayıldım gülüşüne allah yavrularımızın yüzünden gülüş eksik etmesin.
filiz takım güzelmiş. tay tüyü kumaşları bende araştırdım çok kullanışlıya benziyor baya bi forum dolaşmıştım hemen herkes memnun. bende düüşünürsem tey tüyü düşünürüm.
bu arada senin köylü kezban dediğin o elif varya maşallah şu afet afgan kızları varya onlar gibi çıkmış resimde ama yüz hatları çok güzel genç kızlığınoı düşünemiyorum.
geçen çağan eve anne bugün bizim okula çok güzel bir duru başladı diye geldi. oğlum çokmu güzel benden demi güzel dedim hep hayır sen en güzelsin derdi diyyoki anne bu senden de güzel.
sordum gözü ne renk saçı ne renk siyah anne gözleride saçlarıda kaşlarıdaaa. bebekkende esmer severdi gerçi her siyah saç esmer değil benim de bembeyaz tenim siiiyah saçım vardır esmermiyim değil. ama çağan bildiğin esmer seviyo çok güzel duruda esmer güzeliymiş.

Slmlar kaç gündür giremedim geçmişi okuyamadım şöle bi göz attım eşimle tatil çok güzeldi tam ikinci balayı oldu evden çıkarken bide oraya gidip ailelerin yanında çocuklları görünce kötü oldum ama sonra geçti çok eğlendik ama gelince 4günlük saltanat iki saatte yerle bir oldu ikisininde huyu suyu değişmiş saolsun annem deilde babamla teyzem tepeye çıkarmışlar o bi damlacık deren bile nası kavga ediyo nası bağararak ağlıyo ufaktan eski düzene sokmaya çalışıyorum bakalım bu arada üst kattaki evim küçük die bellonadan L koltuj bitane tekli bide dikdörtgen puf takımı almıştım bi konsol masa alcaktım ama annem tutturdu ben o dantalleri nereye sercem illa vitrinde olsun yok o fiskos örtülerini napıcam diye fiskos aldırdı küçücek eve bi tane 2v sehpası üstünede iki tane raf aldık zigon sehpayı bile geçen sene aldık hep ucuz aldım yatak odası takımını falanda hatta annem ay hepsi çok ucuz oldu falan diye bende dedim amaaan 5 sene kullanim yenilerim sıkılırım zaten dedim ama maşallah hala sapasağlam gerçi değiştiresim var ama 5yıldan önce olmaz heralde ama yine aynı istiyorum sadece L daha büyük vitrin yok falan

Tarif icin tesekkurler serpil.salep bulamadim yarin misir carsisi varmis oraya bakacagim..esim tutturdu dondurma makinasi alalim madoyu zengin ediyoruz diye :) masraf olmasin diye almak istemiyorum tasinmaydi eksiklerdi derken baya bi acildik...
Birde buranin havasi eceye iyi gelir belki istahi acilir dedik ama yok ece ayni ece :KK52: bize yaradi :KK56:sozde rejim yapacaktik ama yalan oldu gene :KK53:

Pazartesi gunu annemle babam gelicek pek bi mutluyum :KK31:

Tarif icin tesekkurler serpil.salep bulamadim yarin misir carsisi varmis oraya bakacagim..esim tutturdu dondurma makinasi alalim madoyu zengin ediyoruz diye :) masraf olmasin diye almak istemiyorum tasinmaydi eksiklerdi derken baya bi acildik...
Birde buranin havasi eceye iyi gelir belki istahi acilir dedik ama yok ece ayni ece :KK52: bize yaradi :KK56:sozde rejim yapacaktik ama yalan oldu gene :KK53:

Pazartesi gunu annemle babam gelicek pek bi mutluyum :KK31:

hahaha :)) açık havada rejimmi olur guzelim hemde yaz gunu... bırak keyfini çıkar :)) ece ye de alış artık.. demek yemeyi sevmiyor bu çocuk... okulda yer .. orada herseyi yiyorlar....

biz çok dondurma yemiyoruz ya ... ama çok seviyorsanız başka tabi... birde bende yersem belli markalar yerim. ya tutmazsa makinede o tarif... ezgi bile daha şimdiden küçük magnumların bademlisini yiyor başka sevmiyor...

Yalnız Ezgi'nin saç rengi süper, inşallah öyle kalır büyüyüncede, birtürlü tutturamadığım renk.

baba tarafına çekti benim cadı.. orda hepsi kara :))) trakyalı olmalarına ragmen :)))

ezginin saçların rengi dahada acık burdaki fotodan aslında... deniz havuz guneş hemen açıyor...

bende bu renk istiyorum son gidişimde söyledim ama maglesef tutturamıyor kuaförler :)))

haatice
1 lt sütü kaynamak üzere ocağa koy. bu arada sizin oralardan almıştık evvel bir zamanda damla sakızının ertilmiş kavanoza doldurulmuş hali vardı. ondan yarım çay kaşığından daha az damla saakızını 1 su bardağı şeker ile iyice ez. blenderla iyice karıştırabilirsin. 1 yemek kaşığı da toz salebi (marketten değil aktardan al) onları karıştırıp kaynayan süte ekle karıştırarak 10 dk. pişir.arada karıştırarark soğumaya bırak. kıvama geliyor soğudukça kalıplarına koy dondurucuya arada dondurucuda ilkende karıştır. ilk üç saat içinde tabi. sonra keyfine bırak.
bu arada çikolatalı yapmak içinde bir kısım dondoya sıcakken bitter çikolataları kır ve karıştır erir al sana çikolatalı ve sade dondolar. eline sağlık şimdiden. un mun yok eksiki oldu tarfii diye düşünme.

derya ezgi koca kız olmuş yaaa bayıldım gülüşüne allah yavrularımızın yüzünden gülüş eksik etmesin.
filiz takım güzelmiş. tay tüyü kumaşları bende araştırdım çok kullanışlıya benziyor baya bi forum dolaşmıştım hemen herkes memnun. bende düüşünürsem tey tüyü düşünürüm.
bu arada senin köylü kezban dediğin o elif varya maşallah şu afet afgan kızları varya onlar gibi çıkmış resimde ama yüz hatları çok güzel genç kızlığınoı düşünemiyorum.
geçen çağan eve anne bugün bizim okula çok güzel bir duru başladı diye geldi. oğlum çokmu güzel benden demi güzel dedim hep hayır sen en güzelsin derdi diyyoki anne bu senden de güzel.
sordum gözü ne renk saçı ne renk siyah anne gözleride saçlarıda kaşlarıdaaa. bebekkende esmer severdi gerçi her siyah saç esmer değil benim de bembeyaz tenim siiiyah saçım vardır esmermiyim değil. ama çağan bildiğin esmer seviyo çok güzel duruda esmer güzeliymiş.

benim yeni aldığım koltuklarım çok ince fitilli kadife.... leke tutmuyor asla denendi şarapla... :))

oturma odamda tay tüyü ... yazın üzerinde oturmak imkansız ...çok fena terletiyor... muhakkak cinsine bakın... biz bir ara çarsaf falan serip oturuyorduk yazın düşünün yani... belki dğişmiştir ama ben hiç memnun kalmadım. evet krem rengiydi ve leke tutmuyordu onada fanta dökülmüştü koca bir bardak üstünden akıp gitmişti ama .. sıcak olması çok fena... tabi cins cins olabilirler onu bilmem :)))

cagana bak sen çapkın mı oldu ya.. hemde esmer seviyor... ezginin vardı okulda kara gözlü kara kaşlı bir çaganı :))) çocukta resmen yanıktı ezgiye :)) elini tuttar gözünün içine bakardı :)))

Son düzenleme:
hahahahah şimdiden başladı güzeller, yakışıklılar hayatlarında:)))
Bizim de eminemiz vardı.

Benim koltuklarda kadife, annem beğenmişti.Sıcakta üzerinde oturulmuyor.Ama daha alalı 2 sene olmadı, o yüzden değiştirmem çok zor.Zaten aldığımızın haftasına egehan çizmişti bütün kollarını.Şimdi beyaz üzerinde mavi karalamalara, koltuğun kendisi mor, eflatun karışımı.Rengaren oturuyoruz:)))

Hoşgeldin nazlı.Tatilin tabii biraz buruk ama güzel geçmiştir.İlk kez ayrılıyorsun sonuçta çocuklardan.Ama şimdi bir süre eski düzeni oturtmak zor olacak tabii:))))

Hatice gözün aydın canım,anneler geliyormuş. Bu ortamda yemeden duruluyor mu:))))
Bir ara bende düşündüm acaba alsam mı diye dondurma makinası:))) Her gün okul çıkışı bir dondurmamız var.Markete uğrayıp dondurma almadan ofise gelmiyoruz:))) Ama evde uğraşmakta ayrı dert.Bir ara evde ekmek yapayım diye aldım ekmek makinası, ilk zamanlarda hergün, haftada bire düştü, şimdilerde dolap süslüyor:)))

hahahahah şimdiden başladı güzeller, yakışıklılar hayatlarında:)))
Bizim de eminemiz vardı.

Benim koltuklarda kadife, annem beğenmişti.Sıcakta üzerinde oturulmuyor.Ama daha alalı 2 sene olmadı, o yüzden değiştirmem çok zor.Zaten aldığımızın haftasına egehan çizmişti bütün kollarını.Şimdi beyaz üzerinde mavi karalamalara, koltuğun kendisi mor, eflatun karışımı.Rengaren oturuyoruz:)))

Hoşgeldin nazlı.Tatilin tabii biraz buruk ama güzel geçmiştir.İlk kez ayrılıyorsun sonuçta çocuklardan.Ama şimdi bir süre eski düzeni oturtmak zor olacak tabii:))))

Hatice gözün aydın canım,anneler geliyormuş. Bu ortamda yemeden duruluyor mu:))))
Bir ara bende düşündüm acaba alsam mı diye dondurma makinası:))) Her gün okul çıkışı bir dondurmamız var.Markete uğrayıp dondurma almadan ofise gelmiyoruz:))) Ama evde uğraşmakta ayrı dert.Bir ara evde ekmek yapayım diye aldım ekmek makinası, ilk zamanlarda hergün, haftada bire düştü, şimdilerde dolap süslüyor:)))

:))) bu ekmek makinesi bizim yürüyüş bandına benzemiş... ilk geldi hergun, sonra hafta da bir sonra hiç :))) 1 yıldır kullanılmadı duruyor öyle...

Oh oh akşam şenlenmiş buralar :)

Sabah kızım babasıyla beni minübüse bindirmeye geldi, minibüs kalkana kadar hoşçakal annecimmm, akşama göyüşüyüzz, tendine iyi bak, güle güle, hoşçakalll diye bağırdı durdu :)) ondan pek bir pozitifim bugün

Nazlı tatilinin güzel geçmesine sevindim, arada ihtiyaç var böyle şeylere yapmak lazım, çocuklara üzülür insan ama, sen mutlu olacaksınki onlara da yansısın, boşver huyu suyu düzelir senin yanında nasılsa.

Ay Çağana diyecek birşey bulamıyorum yerim o dilini onun ya :)) yere bakan yürek yakan olacak bu oğlan, güzel bir duru gelmişte güzeldende anlarmış velet seni :)) Benim kızların biri doğulu, biri avrupalı :) hiçbirbirleriyle alakaları yok, bugün ufaklığın resminide koyayımda haksızlık olmasın :)

Hatice yemiyolar diye insanın içi gidiyo gerçekten ama yapısı işte yapacak birşey yok, bırak sevdiği şeyleri yesin yediği kadar, benim ufakta öyle hem çok seçici hem aburcuburu seviyo, akşam yemeği hiç yemiyo diyebilirim, iki lokmayı zor tıkıyorum onuda ağzında bekletiyo, ben artık makarna pilav ne seviyolarsa onu yediriyorum valla, iki kaşıkta olsa hiç yememesinden iyidir. Annenlerin gelmesine sevindim, zaten sen merak etme orda daha çok gelenin gidenin olur senin, kışın sen istanbula kaçarsın, yazın senin orası dolar taşar.

Dondurma işine gelince özellikle hazır dondurmaları hiç sağlıklı bulmuyorum ama hiç uğraşamıycam yapmayada, ben sevmem zaten dondurmayı, Elif çok seviyo, o çubuklu dondurmaların da yarısına gelince eriyip o çikolata kaplamaları dökülmeye başlamıyomu, sonra çubuğundan ayrılıp dondurma düşmüyomu çıldırasım geliyo, yukardan aşağı dondurma oluyoruz ama Şimdi buldum formülünü, kutu dondurma alıyorum, 10'lu külahlar satılıyo marketlerde, birde onlardan alıyorum, külahın içine azar azar koyup veriyorum sen sağ ben selamet :))

nazlı annelerin o dantel merakı çok fenadır, ben evlendiğim hafta ortalıkta dantel namına birşey bırakmadım, hiçbirşeye acımam onlara verdiğim paraya acıdığım kadar. Eşyanın en ucuzu zaten enaz beşsene gidiyo, taşınma olayı falan olmazsa eğer, o yüzden kalitesi benim içinde hiç önemli değil. hoşuma gitsin yeter. Hatta çabuk kırılsınki değiştirmek zorunda kalayım :)) Evdeki ufak değişiklikler bile insanın ruhunu rahatlatıyo.

derya şu kumaşın terletme olayına takıldım şimdi, eşim çok takıntılıdır bu duruma, ne oturabilir ne yatabilir onlara başımın etini yer, hımmmm ozaman bir alternatif bulmam lazım. Gerçi leke tutmaması da benim için herşeyden önemli.

$400812_10151113174664140_1719971370_n.jpg

buda benim miniğim :)

Benim kızların ikiside eşşek gözlü :)) kime çekmişlerse iri gözlüler

Derya Ezgi profilinde çok tatlı çıkmış maşallah ve aynı sana benziyo orda, daha önceki resimlerini okadar benzetememiştim sana

:)) zaten özellikle koydum resmi özendireyim sizide doğurun diye hehhehh yaşasın kötülük :KK47:

aman erkeğinde ayrı tadı var olsun, bir kız bir erkekte çok güzel bence, iki kızın ayrı bir güzelliği var, ama iki tane erkek okadar güzel olurmuyduuu onu bilmem tabi :) anneler illaki bir kız ister. Sen kızın birini garantilediğine göre korkma yani yap birtane :))

:)) zaten özellikle koydum resmi özendireyim sizide doğurun diye hehhehh yaşasın kötülük :KK47:

aman erkeğinde ayrı tadı var olsun, bir kız bir erkekte çok güzel bence, iki kızın ayrı bir güzelliği var, ama iki tane erkek okadar güzel olurmuyduuu onu bilmem tabi :) anneler illaki bir kız ister. Sen kızın birini garantilediğine göre korkma yani yap birtane :))

ezgi erkek olsaydı ikinciyi yapmıştım bile :)))

X