2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Slmlar emelcim valla fiyatlar uçuyo bizim o tarfatada en az 600den başlıyo ben devlet anaokuluna verdim aylık 150 150de servis yani aylık 300 kırtasiye bi kısım aldık 100 tuttu kalanıda aldıkmı oda 100 tutsa yıllık 200 oluyo ön kayıt yaptırmadığınız İçinmi doldu diyolar bence gidip tekrar konuş hani burda değildik ön kayıt yaptıramadım falan de bu kış evde olursa hem onun hem senin ruh sağlığın telikeye girer

günaydın:))
hayırdır serpilcim ne oldu???gerilme diyeceğim ama!!
emel kayıtlar mı dolmuş,ben de yazdım bi sürrü,pardon atlamışım o mesajı:))
ayder...bizi de alın:))

günaydın:))
hayırdır serpilcim ne oldu???gerilme diyeceğim ama!!
emel kayıtlar mı dolmuş,ben de yazdım bi sürrü,pardon atlamışım o mesajı:))
ayder...bizi de alın:))

Duygucum bizim burda 3 tane devlete bağlı anaokulu var , biri 2009 luları hiç almıyor bu yıl, birini ben beğenmiyorum ve uzak kalıyor biraz , sonuncusuda kontenjanı 280 kişiymiş 2007 ve 2008lilerle ön kayıtta zaten kontenjanları dolmuş bazı talepleri bile geri çevirmişler 2009 lulara sıra gelmemiş yani :)) kız meslek lisesine bağlı olanda sanırım bu tarafta bir tek üsküdarda var uzak kalıyor bize şimdiden onatı servisle göndermek istemiyorum istanbul trafiğine bu yaşta bulaşmasın çocuk heleki sabahları buradan üsküdar yapacak çok zorlanır , bu sene artık elim mahkum özele yollıcam , bu arada 15 dk uzaklıktakilerden bahsetmiştim ya onlara yürüyerek 15 dk onu demek istemiştim yoksa bu civarda okul çok kaynıyor ama çoğu bir bölgede toplanmış orası yürüyerek uzak demek istedim ben araba kullanamıyorum da :KK43:((

merhabaa..
serpilcim keşke gelebilsek ama ben bu sabah burak'a kapıda dedim ki,suratına bakayım bi unnutmaya başladım!!
emelcim ön kayıtları takip et,onların arasında tayin olanlar,il değiştirenler kesin çıkar,ara okulları konuş durumunu anlat git bence..umarım olur ama olmazsa da artık kurs falan ayarlarssın..

Günaydın emelcim ben şunu atlıyorum defne 2008 belki ondan almışlardır belki ben mecbur servise vercem yani bizim o tarafta nereye versem servis ama yakın mesafe ben gültepedeyim okul leventte yani yürünür ama yarım saate yakın sürer derende var nası gidip gelim

Günaydın

bütün hafta sonum başağrısıyla geçti ve halen yoklama çekiyor :KK43:

Serpil aynı durumdayız canım ot gibi yaşadığımı düşünüyorum iyice sıkıldım bu durumdan, ama işin tuhafı kendime ayıracak bir vaktim olsa sanki yine hiçbirşey yapamayacakmışım gibi geliyor, iyice alışmışım sanırım bu hayata, saçlarıma taktım kafayı onları bari bir değiştireyim diyorum, perma yaptırasım var nedense şöyle su dalgası gibi falan, nerdeee bir kuaföre gitmek enaz iki saat çocukları napıcam, geçen pazar eşimi ikna ettim hadi tamam git ben bakarım dedi nasıl olduysa, bu seferde kuaför demezmi biz perma yapmıyoz , enyakın yerde o kuafördü başka yere gitsem enaz 1 saat fark eder, kaldık yine.

Bir kuzenim var bekarken onunla hiç ayrılmazdık heryere beraber giderdik, şimdi üç oğlu var ve ev hanımı, o benden beter ben ondan, yıllardır hiçbiryere gitmişliğimiz ve başbaşa vakit geçirmişliğimiz yok, 30 Ağustosta resmi tatil ya, ona dedimki şu çocukları birine kasalım, senle çıkalım çarşı pazar gezelim, o kafe'den o kafe'ye geçelim, girip çıkmadığımız yer kalmasın eski günlerdeki gibi dedim :)) bakalım başarabilecekmiyiz.

Emel evet anaokulları uçmuş gerçekten ama içlerinde ucuz olanları da var tabi, iyisini bulabilirsen, Sende hiçbirşey yapamazsan yarım gün, yada birkaç saat falan şeklinde idare et bu seneyi, öyle daha ucuza gelir, devlet anaokullarının fiyatları süper ama dediğin gibi 2007-2008 'liler doldurmuş kontenjanı 2009'lu çok az almışlar,
Bizim anaokulunun fiyatını da önce 800TL'diye duymuştuk biz, sonra öğrendikki 500'e inmişler süper oldu, aslında süper falan değil yine çok para ama enazından servisimiz olmayacak işte.

Merhaba kızlar,

Emel işin çok zor canım yaaa, sabahtan akşama ne sen de hal kalır ne onatta.Birbirinize çatar durursunuz... İnşallah bulursun uygun bir yer.Fiyatlar da ne uçukmuş öyle yaaaa.

Serpil, geçen gün bizde arkadaşla konuşuyorduk.Her şeyimizi çocuklara ve eşlere adıyoruz, onlar balığa çıkıyor, 1-2 saat bir yerlerde takılıyor falan filan derken biz boş olduğumuz anda çocuklarlayız.Hafta sonları denize gidiyoruz, 1 saat çocukla denizde oynuyorlar, geliyorlar, bakın çocuklarla oynadık , ilgilenmedi demeyin diye:))))
Bir ara çocukları bırakallım onlara gidelim 1 günlüğüne hiç olmazsa diye düşündük.Ama onu da güvenip bırakmak ayrı dert.Benim aklımda egehan olacak, onun aklında arda:))))

Onat'a uygun bir yer bulursunuz umarım, devlet okullarının boş kontenjanları her zaman vardır!!!
Hımmmm uzungöl fikri süper, eşimle uzun zamandır bir Karadeniz turu hayal ediyoruz ama Aslı'nın biraz daha büyümesi gerek.
Ahhh kendine zaman ayıramamak dedinizde yarama bastınız, şöyle ağız tadıyla dinlenmeyeli ne kadar da uzun zaman olmuş. Ama olsun yavrularımız herşeye değer, bizde onlarla birlikte güzel vakit geçirmenin yollarına bakarız...

filiz 2 çocuk olunca zor canım... ben valla eski günlerime döndüm bazen ben arkadaşlarımla buluşuyorum eşim duru yu alıp kendisi biyerlere gidiyo bana geçen diyoki ben duru ile daha güzel geziyorum sen midem bulandı karnım açıktı yoruldum arabayı yavaş kullan ....sıkıntın bitmiyo diyo:))))

cumartesi günü gebze nin ballıkayalar köyüne gittik çok güzeldi şelaleler akıyo balıklar kazlar ördekler çok hoştu dağcılar geldi kamp kurup kırmanmaya başladılar... ama tavsiye ederim

emel canım pazarlık yapsana kreşlerle benim bi arkadaşıma 1040tl dediler 700tl yazdırdı sabahtan akşama kadar kime ne tuttururlarsa sen haftada 3 tam gün yolla kırtasiye yemek parasındanda düşecekler servisede verme kendin götür getir 500 tl anlaşırsın ..

filiz 2 çocuk olunca zor canım... ben valla eski günlerime döndüm bazen ben arkadaşlarımla buluşuyorum eşim duru yu alıp kendisi biyerlere gidiyo bana geçen diyoki ben duru ile daha güzel geziyorum sen midem bulandı karnım açıktı yoruldum arabayı yavaş kullan ....sıkıntın bitmiyo diyo:))))

ohhhh düşünmesi bile güzel, tadını çıkar, insan bu başına buyruk gezmelerin kıymetini zamanında bilemiyo malesef :KK43:
benimki birini alsa öteki yine bana kalıyo :)

aklıma geldi şimdi Elif'ten inciler :))

Dün dışarı çıkıcaz Elif şımarırken dizini vurdu, bayağı canı yandı ama belliki, basamıyo üstüne, yürüyemiyom kucağına al beni dedi,
ozaman gezmeye gidemeyiz yürüyemiyosan oturalım evde dedim,
birtelaşla anne anne bak ben yülüyebiliyoyum dedi başladı seke seke koşturmaya,
seni uyanık seni dedim, zoruna gitmiş hanımın,
yaaaa anne yaa sende uyanık uyanık demesene ikidebir bana :))

önceki günde tuvaletteyim (orda bile rahat yok ya bana, birinden biri mutlaka nöbet tutar kapıda :)
gelmiş kapıyı yumrukluyo kıracak, anneee açsana şu kapıyı, sana demiyomuyum tuvalete girmek yok, bu kapıyı kapatma diye he kaç kere söyledim sana, bin kere söyledim bin kere

Bu aralar "adam" lafına takmış kafayı, babasına adam diye sesleniyo falan, önceki günde babası eve yeni geldi, Elif'in yanına gitti öpeyim diye, sende adammısın dedi babasına :)) aslında maksadı, adam senmi geldin demek ama cümleyi böyle kurunca baba afalladı tabi :)))

filiz benim 30 gün iznim vardı geçenseneden de 6 gün toplam 36 gün iznim vardı:)) hazirandaki iznimi 9 gün aldım eylülde 26 gün alıcam iznim 3 eylülde başlıyo 29.da biticek ama hafta sonlarıyla baya uzun oluyo .....
sormuştun şimdi aklıma geldi:))

Bu arada kız 1986 doğumlu, okur yazarlığı yok, vay ki vayyy

Bu nedir filiz anlayamadım_?

Egehan tuvalete girdiğinde kesinlikle kapıda beni istemez.Ben ona sen böyle bakarsan yapamam ki demiştim bir keresinde, şimdi artık o diyor, ama anne sen orada olursan, bana bakarken nasıl yapacağım ben....

X