2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

:)güldürdünüz beni..
aynı bizim ev..o atletle oynarken saçlarım dikilio resmen!!!!ama biz kötü kadın terbiyesiz!!oluoruz ,ahh ahh..gerçekten bazen şu koyverenlerden olmak istiorum..yemezse yemesin..öle tüm gün tv'ye baksın..ama yapamıorum
gerçekten çok kötüdüm dünden beri toplamaya çalışıorum kendimi..saolun mesajlarınız için:))

şimdiden ii tatiller işallah çok rahat edersin:))çocuklar suyu seviolar,soona da açıkıolar..yoruluolar,anneler mutlu oluo:)))

Duygucum, hepimizde var bu tarz şeyler.Sende değil sadece. Sürekli evde kalınca çocuklar çizgi film derdine düşüyorlar.Birebir sabahtan akşama bir arada olduğunda onu tvden uzaklaştırmak için illa birşeyler yapmak gerekiyor.Ama hergün hergün ne yapabileceksin.Zaten sıcakta dışarı çıkılmıyor. Evde de yapılan şeyler belli , kitap okursun, resim yaparsın, yapbozlarla oynarsın.Ama zaman uzun.Her birine 1 saat ayırsan geri kalan zaman yine ne yapacağını bilmeden geçiyor. O sıkıntı da da birbirine giriyorsun çocukla. Okul olayı olsaydı rahat ederdin ama şimdi eylüle kadar zorlayacaksın artık.Ama kendini yetersiz hissetme, hepimiz yaşıyoruız.Kapalı havuz yok mu oarada. Bulabilirsen rahat edersin.

Gülce gerçekten çıldırtıyorlar yaaa, yemek için peşinde koşuyorsun, 10 dkda yiyeceği şeyi 1 saatte zor yiyor.Sinir oluyorum bende.Ama cadıların lafları da az değil:))))

Aamaaan sabah beri yazdığım yazılar hepsi gönderememekten silinmiş bir yazıyı beş saatte yazarsan olacağı o
neyse yeniden başlıyorum hadi hayırlısı.

Serpil bugün çağanın havasından geçilmiyodur he :)) çocuklar artık nasıl bir gözle bakıyolarsa annesi babası gelen çocuğa o da bunu yaşamak istemiş olmalı bu çocukların dünyasını anlamak çok zor, ya da bir okadar kolay bilmiyorum :))

Elif'in dediğim gibi öğrenmeyle ilgili sıkıntısı yok sadece oraya dikkatini vermesini sağlamak çok zor, ilgisini çeken şeyleri hemen kavrıyo, mesela bir kitabın içinde ilgisini çeken bir karakter yoksa hiç bakmaz dinlemez başka şeylerle uğraşır, ama sevdiği bir karakter hayvan falan varsa anlatırken ezberler sonra o okumaya başlar, yada bazen dinlemediğini zannediyorum biraz sonra bakıyorum anlattığım şekilde o da anlatmaya başlıyo, acaba bu dikkati canlandırmanın bir yolu varmı. Gerçi bizimkinin yapısında var vurdumduymazlık, babası kılıklıdır biraz, o da aynı umursamazdır çekmiş yani :)

Emel o yazdıklarımı yazarken tamda senin söylediklerini düşündüm bende biliyomusun :)) ya dediğin gibidir ya da okulda tutulan bir veliysen yada işi ticarete dökmüş paraya bakan bir okulsa ozamanda senin çocuğundan daha zekisi yoktur, süper zekadır :)))
Zaten öğretmenin söyledikleriyle benim düşündüklerim örtüşmezse inanmam çünkü çocuğumu tanıyorum neticede, öğrenmeyle ilgili bir sorunu da yok, sadece ilgisini vermekte zorlanıyo kendini başka şeyler düşünmekten alamıyo, yoksa sevdiği birşey anlat anında kapıyo

ipad bu canım....

Apple New iPad 16GB Wifi Siyah - Telefon - Hepsiburada.com

ben yurt dışından getirdim.. ama burdada fiyatlar düşmüş bayagı ...

boyama, puzzele, hafıza oyunları, ingilizce kelime sayı havyan oyunları yukledim ben...

birde prenses giydirme var bizde....

:)))) fena gelmişler :)))

Duygucum sen benim nasıl çıldırdığımı görsen valla insanlıktan çıkıyorum bazen abartıyorum yani, sonra çok pişman oluyorum ama insanız yapacak birşey yok, ayrıca çocuğa sürekli pış pış şeklinde yaklaşılmasından yanada hiç değilim doğrusu, ben abartıyo olabilirim ama hiç kızmayanlarınkini de doğru bulmuyorum,
şekil A örnek bir benim meşhur görümcemin oğlu işte, doğduğu günden beri diyorum ya hayır lafı duymamıştır, herşeyi konuşarak anlattılar, birkere ses tonlarının yükseldiğini bile duymadım çocuğa karşı, okadar sakin okadar sakinler ki insanı çıldırtacak derecedeler ama sonuç ortada işte

Duru'ya çok güldüm ya :))) kötü kadın sende :)))

Felaket yoğun bir gündü neyse herkese güzel hafta sonları,

bu arada Gülcecim seninki nasıl bir izindir öyle daha geçenlerde tatile çıktın, şimdi bir ay izin diyosun, bu nasıl izin, bu nasıl işyeri, bu ne bolluk yaw :))) kıskandım şimdi

duyguuu
benimde bu aralar tahammül sınırım iyice düştü. eşime sarmaya başladım bende. çağana da kızıyorum ama eşime daha çok.
hep aynı şeyleri yapmakr-tanda sıkıldım. evde şöyle kumandayı alıp elime zap yapmak istiyorum nicedir tv izlediğim yok messela hemde nicediiiiiiiiirrrrr
sırf onlar için yaşıyormuşum gibi geliyor kendimeait bişey yok hayatımda. çizgi filmden başka bişey yok. çağanda deli gibi izliyor. izlerken bişey dı-uymuyor görmüyor. izlerken bile rahat bırakmıyo ama eşime bişey diycem o zaman geliyo konuşmayın susunn anneeeee babaaaa. ya iki dakka önce beni duymuyodum ya noldu.. neysee

kızlar ayıp ama çok güldüüğüm bişey anlatcam dün wc de çağan pipisi ile oynadı diyo ki anne bak p.pim dans ediyo sonra derisini öne getirdi anne bak p.pim saklandı sonra yetmemiş gibi o deriyi iki yana açtı annee bak p.pimin kanatları oldu şimdide..
allahım kızamıyorum ilgisini çeker gülemiyorum ilgisini çeker öylece kasıldım kaldım wc de . nasıl yaratıcılıksa artık bunu başka şeylerle değerlendirse hiç fena olmayacak yani.

dün akşam arkadaşın iki oğlu var biri 4 de biri 2 de. sınıf yani. akşam habire şunu getir bunu getir kızda taşıyo tabii. sonra büyük olan anne demiş sen bu halinden memnun musun. nası yani demiş kız işte biz habire istiyoz sen habire taşıyosun bu halinden işte memnun musun demiş. kız şaşmış kalmış doğal olarak ben sizi çok seviyorum o yzden dokunmuyo oğlum demiş iyi ozaman demiş çocukta. çocuk bile acımış annesinin haline de davranış değişmedikten sonraaaaa....

hreketlilik konusunda emele yerden göğe katılıyorum. herks uzman kesildi başımıza. hemen yafta hazır. hperaktif. burda biz özel okulun hocaları yapıyo bunu. bi arkadaşı epey sıkıntıya soktular. deha denebilecek düzeyde zeki bi çocuğu var öğrtmeni takmış h.aktif diye kadın psikiytriste gitti tabiki bişey yok. ve tespit ettiği gerçekte şu. çocuğunuz çok hızlı öğrendiği için dersin geri alanını dinlemek istemiyo nasıl ama.sonra bi araştırma o öğrtmenin sınıfında 8 çocuk bu yüzden ilaç kullanıyo. doktor demişki siz öğrt.ni sorgulayın bi sınıfta bu kadar çocuk olamaz bu ilacı kullanan diye. böyle durumlarda var.
eşimin sıkı bi lafı vardır. bir çocuk ortaokula kadar çok hareketli ise bu zekadandır ama sonrasındada devam ediyorsa işte bu işe yaramazlığındandır diye. bence doğru bi tespit. şimdi böyle bakınca da bizim çağan bunların hiçbirinde dğil ama tuhaf zaten benim oğlan.

deerya havuz olayınız güzel olmu ana kız girin ohhh. ezgide seneye iyice yüzücü olur başımıza:))

merhabaaa..
serpilcim ya haklısın insan evde oturup zap yapmak ,rahatça kitap okumak,dergi karıştırmak,kafasına esince bi sinemaya gitmek..gibi ufak şeyler istio ama bunlar bize lüks..bizim odaya tv koydum ben nil salondan ben yataktayız,ayrı takılıoruz!!
çağan süper ya,ne zaman keşfetti de o şekli isimlenlendirdi,anlatıo:)))çok kmik gerçekten de:))
nil diye kukusu nie kokuo her zaman kokar mı,popo kokuo mu gibi pis bi işe merak sardı,öldürüo beni!!!
derya link için saol ama ben şimdik o kadar para veremem:))param yok,pat pat pat,pulum yok,pat pat pat...öle bi şarkı vardı di mi:))

aaa çağanda geçen akşam popom kokuyo mu falan dedi üstünde durmadım sonra yattık anne bak burnuma pis koku geliyo seninde geliyomu anne bu kokan ne evimiz mi kokuyo şu babamın yastığını atalım o mu kokuyo ayyy koku üstüne uzattı da uzattı o gece. havayı kokluyo hava kokuyo diyo....
kokan bişeyde yok.
bende çağana cd player aldım ufak odasında dursun dedim sıkıldım artık zaten izliyo n azondan odasında izlesin. çok mutlu şimdi. izliyor allahım iyi ki zamanında tv izletmem falan dememişim halie bak..odasına bile aldım.
duygu kağıtlara resim yapıp ingilizcesini türkçesini yaz. hatta liselerdeyken falan yapardık onunadı da vardır da böyle grafiti tarzında isimlerimizi yazardık mesela s yi iki tane gibi yapıp tabi bitişik içi boş kalırdı ayy nasıl anlatılır ki bu öyle yazıp içleride boş ya mesela o şekilde yeşil yaz altına green yaz içi boş kalan yerlerini yşillle boyamasını sağla. nasıl fikir..oyna öğren

selam kızlar nasılsınzı

Duygucum hiç üzme kendini yaşadıkların ve Nilin yaşadıkları çok normal çoğumuzun böyle olduğunu düşünüyorum bende çok sıyırdım merak etme

kızlar bende kafayı yicem artık çocuğu bu senede mi yollayamıycam okula ne anlamadım ne manyak ücretler var nasıl veririm ben onları işin içinden çıkamıyorum bir türlü eve en yakın 2 okul 5 yarım gün için 1000 tl ayrıca yıllık 600 tl kırtasiye ıvır zıvır parası istiyor, biraz uzaklaşıyorum yürüyerek 15 dk.lık mesafe orada da aylık 850 tl yıllık 500 civarı masraf , ama çocuğuda her gün hele ki karda kışta yürütemem ki oraya ne yapıcam bilmiyorum kısaca en ucuz yer bana ayda 900 e patlıyor oofff offf bu ne ya , bu yılda evde tutamam çocuğu tutabilirmiyim ki sizce , devlet ana okullarının kontenjanlarıda 2008 ve 2007 lilerle dolmuş almıyorlar bizi , çok canım sıkılıyor

mrb cnm ne güzel kilo vermişsin maşallah fıstık gibi olmuşsundur merak ettim valla:))
çok pahalı evet ya biz de bu sene bi yere karar verdik tavsiyeler üzerine daha gitmedim görüşmeye ama 1200 civarıymış. ama ben haftada 3le başlatıcam.çünkü naz hala günde 3-4 saat uyuyo nasıl bırakıcak uykuyu bilmiyorum yarım gün saatleri çok kötü çok az o yüzden mecbur tam gün olucak ben de bi gün uyur bi gün uyumaz falan alışır diye düşündüm ama baktım çocuk okulda da uyuyo valla göndermem bi iki ay daha evde uyusun o daha önemli bence şu aşamada gelişimi için.eylül 15 gibi başlatmayı düşünüyorum.inşallah alışır hemen

valla emel çok zor yaa. istanbulun taşı toprağı aaltın derler evet senden çıkıp başkasında altınaa dönüşüyo. fiyatları okurken ben sinirlendim valla. ne biliyim ki napcaksın gerçekten onat da benim çağanın aksine gezmeyi seven bi çocuk dediğin gibi kışı atlatmak zor neler yapılabilir aynen senin yazdıklarını yazdım buraya demi valla benim bile kafama takıldı arkadaşım allah bi çıkış yolu göstersin.
ya samsunda bile adım başı kreş var orda niye az onuda anlamadım yürüyerek 15 dk demişsin bence az burda kreşler dip dibe her sokak arası kreş hem öyle olunca da fiyatlarda çok uçamıyor. siz istanbulda oturanlar birleşip bi kreş açın bari sadece ocak 2009 lular olsun içinde:))

canım saol...ama seni bi sene daha onatla düşünemiorum .eksik bakmış olabilir misin,çünkü bu yaş grubu(senin yazdığın)ilkokulların anasınııfı,bi de devletin kreşleri var aylık 160 tl+30 tl,bi kere de kırtasiye(150tl falan yaklaşık)bunları araştır bi de kız meslek liselerinin var..ama biraz geç kalmış olabilirsin hemen b işin üstüne düş.bizimkilerin yaşı artık büyük devlet kreşi iidir,özeli boşver bi de gerçekten çok yani,ben olsam ben de veremem...

merhaba..
serpilcim çağanda bi pırt soonası kaşınırken koku farketmiş olabilir,nil çok taktı da geçio işallah:))
ayşegül maşallah uyuo dedin canımı yedin hem de 3-4 saat:))sen zaten bu ara dinlenirsin o yüzden aceleye gerek yok:)nil sabah 7 akşam 9 en az ayakta,tabi ben pelt

valla 3-4 saat uyku maşallah. çağan da öyle sabah 7 de kalktı bugün mesela allah ne verirse oturur. 12 -1 hatta oturursak 2-3 oturmuşluğu var yani. haa sabahı da 9 da ayakta yine.
kreşte de 1.30 saat uyyolar belki daha bile azolabilir. uykuya geçme faslı var snuçta.

adım adımın son setigeldi. az önce açtım oyun oynayalım diyorum yok. tamamoynayalım diyo bu sefer kural mural yok oğlum böyle oynuycaz hayırr ben öyle istemiyorum böyle oynıycam bende sinir oldum söylenip kalktım. zaten hiç bişey kaldırcak durumda değilim çok gergiinim çok sonra da vicdan yapıyorum o ayrı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…