2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

:))) hepte görümce çocuklarındanmı çıkıyo ne :)
bizde de aynı şey var, Elif'le aralarında 4 yaş var, kesinlikle hiçbir şeyine elini bile sürdürmez, özellikle Elif'in gözünün önüne koyar oyuncaklarını istesin diye ama ellemeye kalktığı anda kıyameti koparır, bizimkilerde sürekli Elif'i eline başka şeyler vererek kandırmaya çalışır, hatta elif'e ait şeyi bile elif'in elinden alır, bizimkiler yine Elif'in eline başka birşey sıkıştırır ağlamasın diye, bir kere bile duymadım neden elinden alıyosun dediklerini. Ay hiç sorma Elif'te abi abi nünüs nünüs diye peşinde dolanmıyomu cinlerim tepeme çıkıyo, geçen çizgi film seyrediyomuş o arada Elif'te şarkı söylüyo, suuuusss suuusss basbas bağırıyo Elif'e, Elif'te farkında bile değil, kalktı geldi yerinden özellikle duvara itti Elif'i, susacakmış çizgi filmi duymuyomuş, k.validemde öyle bakıyo, aaa niye öyle yapıyosun bidaha görmiyim öyle itmek vurmak falan diyebildim ancak okadar ama içimden geçen onu duvara vurmaktı yani :) zor sabrediyorum. hatta ne sabırlı insanmışım yaaa

filizcim çok dertlisin ben hatırlıyorum bir kez daha bahsetmiştin ne diyeyim canım ne diyeyimmmm şunu diyeyim. sen yinede mecburiyetine rağmen çocuklarını ezmelerine müsade etme. sonra bu seni daha çok üzer. ona bişey diyemiyorsun ama kendi çocuğuna kızma ki çocuğun senin diğer çocuğa bişey yapamadığını anlasın. ama sen bşrde kendi çocuğuna kızarsan ilerde (bilinçaltlarına işleniyor hepsi) bunu sana tarif edemeselerde o çocuğa karşı sen bizi savunmasız bıraktına gelmesin olay. anlatabildim mi bilmiyorum biraz karışık oldu galiba. du bakiim sen bi yorum yap anlatamadığımı farkedersem sıkılmayacaksan eğer konuyu açarım. çok bilmişlik yapıyormuşum gibi anlama nolur ben 5 yıl psikiyatri hemşireliği yaptım nasıl izler bırakabileceğini biliyorum. tahmin edebileceğinizden çok daha ciddi boyutlarda olabilir ayrıca kendi çoculuğumda öyle çok mutku sayabileceğim bir çocukluk olmadığından ne biliyim işte çocuklarımızın hiçbiri aynı şeyleri yaşamasın isterim. ve bu konularda aman herşeyi bi sen biliyosun sanki lafını bile duymaya razı gelip konuşur yazarım. neyse uzatmayayım değilmi..

nazlı nasıl oldun.

meral fotolarına da baktım bayıldım. eşime de söyledim sen bana bi otel tavsiyesi yapsana. eşimde tutacak gibi içmeler fikrini. bu sene napacağımıza hiç karar veremedik ama.

Sorma filiz ya aynen defnenin oyuncağını defneye vermiyo 5yaşında bi laf sölemeye gelmiyo triplere giriyo k.valdem bakıyo bazen ordaysa bize çıkıyo ki Allah için k.valdem çok taraftar deil bişey yapıyo kızım nie öle yapıyosun güzel güzel oynayın diorumki kim olursa olsun defne biriyle oynarken şikayet etsin şikayet istemiyorum güzelce oynuyosanız oynayın yoksa oynamayın diorum ama bu çocuğa bi laf söle gidiyorum ben bi dahada oynamaya gelmicem dlyo bende git gelme sen bilirsin diorum çocuk belki ama koca insan gibi afra tafra yapmıyomu k.valdem benim disiplinli oldumu bilir mağazada olmadık bişey tutturup ağlaya yerlere atmıştı kendini anlattım anlamıyo ağlaya ağlaya getirdim k.valdem noldu dedi dedim böle böle o sana göre eğer istiyosan bunlardan birini alabiliriz dedim hayır tutturdu o diye bende almadan geldim dedim iyi etmişin dedi kızı böle değil ve kızıyo

Sağol serpilcim daha iyiyim arada oluyo yine ama bakalım akşama babam geliyo haftaya doktora giderim heralde serpilcim neden daha önce sölemiyosun her türlü bilgi ve yardımına açığız

Serpil nasıl bir otel istiyorsunuz_?

Le toil'e otel, aqua otel, fantasia deluxe otel 4 yıldızlı oteller ve deniz kenarında.
Turban, marmaris palas , mares otelleri var.Marmaris içmeler arasında tüm sahil boyunca uzanan.
Deniz kenarında olması şart değil derseniz biraz daha düşük fiyatlar bulunabilir.

Merhabalar
Serpil le toile otelde kaldim 2006 da eger luks ve konfor aramiyorsan guzel otel
Bizde ev bakip duruyoruz

Günaydınlar kızlar sanırım küçüğüm çabuk yürüycek köprü kuruyo bide geri geri emekliyo bide ellerinden tutup yürütürsün ya bu bırakın ellerimi kendim yürüycem diyo bide korkusuz ablamız pek sağlamcıydı kendini güvende hissetmeden adım atmazdı bide anne baba dede hade diyo numaradan öksürüyo bizde yaparsak taklit ediyo

Galiba meralcim nede olsa önünde abla var gerçi bu halleri çok tatlı bide ne kadar emeklesede ayaklandığında daha zor asıl iş o zaman başlıycak

Kesinlikleee... Yürümeye başlayınca her yere yetişmeye çalıcak, ablasıyla beraber peşinde koşarsınız artık:)))

Aferin hızlı kızımıza...Emekleyen çocuklara bayılırım, çok tatlı olurlar..

Sorma meral şimdiden yürütüçle girmediği delik kalmıyo bide sinirliyiz normalde bak pek sakin pek masum nasıl mazlum mazlum bakıyo ama elinden bişeyi al bi yaygara koparıyoki nasıl katılıyo geri emekliyo ileri emeklemek için uğraşıyo yapamıyo die nası bağrıyo ağlıyo görsen

Gidemedikçe sinirleniyor demek.Serseriii. Defne sana hiç zorluk çıkarmamıştı, bakalım bu ne yapacak:)))

valla bizim var bu ara psikolojik yardıma ihtiyacımız canım... fikir ver bize....

ezgi hiçbir şeyini paylaşmaz oldu.. ama öyle böyle değil... bir yaşıtı yada sevmediği biri ellerse bir oyncagını, kıyafetini çıglık çıglıga bagrıyor.... yaşıtlarıyla asla anlaşamaz duruma geldi... hep buyuklerle oynuyor... napıcam bilmem ... bazen çok zor durumda kalıyorum... tek cocuk olmasının zararlarını böyle görücem sanırım....

büyüdü rahat edicem diyorum hergun başka birşey çıkıyor.... birde aglama huyumuz had safhada... agladıgında hiçbirşeyi yapmadıgımı bildiği halde sürekli aglıyor... benim en dayanamadıgım şey sanırım aglayan çocuk....

okuldada gecen gun havuz yapmışlar mayo, havlu, oyuncak götürdük. hiçbirşeyini vermemiş kıyametler kopmuş... şaşırmış kalmış ögretmenleri...

bugun yine havuz gunu ... kimseye birşeyimi vermem diye diye gitti :))) elif havlumu aldı bende üşüdüm diyor birde :)))

tam bir cadı kızım var.... şöyle sakin sessiz aklı başında bir çocuk doguramadım ya :)))

üstüne gitmiyorum inatlaşmıyorum, bagırmıyorum... agladıgında kendi haline bırakıyorum.. arkadaşlarınla güzel anlaşırsan dondurma alırım diyorum, alıyorum... kötü davranırsan oje yasak :)) en sevdiği şeylerle ödüllendirip cezalandırmaya çalışıyorum... ama yinede bazen aglayarak çileden çıkarıyor insanı....

Aynen meralcim defnede çok sıkıntı Çekmedim hatta hep dediler sen çocuk büyüttüm deme die bu yüzdende ikinciye çabuk karar verdim bu kız uğraştırcak gibi du bakalım kırarım ben onun inadını :)

valla onların çocukları kıymetliyse bizimkilerde kıymetli kusura bakmasınlar....

ezgi dogdu hep bu görümcemin kızı kucagına almak isterdi bende vermezdim.... bir gun kayınvalidem dediki...

dilay diyorki ezgiyi kucagıma alıp sevemeden büyüdü :)))

bende dedim düşüp benim çocuğum aglayacagına o aglasın... kusura bakmayın....

ay ben sevmedimi sevmiyorum ya ... çok gıcık oluyorum.. ve çok belli ediyorum... gizleyemiyorum :))) ezgide aynı ben

hayatta kıskandığım üç şey uslu çocuk ,yiyen çocuk, uyuyan çocuk :))))))))))

Derya bu tür şeyleri farklı dönemlerde yaşıyoruz hepimiz.Bir ara çok paylaşımcı oluyor egehanda.Ama bazen her şey benim, vermem diyor.Okula oyuncak arabalarını götürüyor neredeyse hergün.Bazen paylaşıyormuş, bazen de kıyameti koparıyormuş.O zaman oyuncağını kaldırıyorlarmış.

Oğlak burcu olunca çokta sakin bir çocuk bekleme hayatım:)))))Ağlama huyu bizde de vardı bir ara, herşeye ağlıyor, tepiniyordu.Bu aralar biraz düzeldi. Huyları hergün değişiyor.
Sessiz sakin çocuk bir nazonun kızı defne, serpilin oğlu çağanı biliyorum.Başkada sakin çocuk yok bu sitede:))))) Bizimkiler hep yaramaz...

Sevmediğimi bende sevmem. Belli de ederim zaten dediğin gibi.Çokta fazla başkasının ne düşündüğünü önemsemem, kendi çocuğum söz konusu olduğunda.Benim kızkardeşimin kızı almak istiyordu kucağına, vermiyordum bende.Bir kez annemin verdiğini gördüm, sinirlendim.Annesi yapsın bir kardeş alsın onu kucağına, egehan olmaz dedim:)))) Kendi kızkardeşim bile olsa hiç takamam.
Sende akrep burcusun değil mi derya:))))

Nazo, o inat kırılmıyor yavrum:))) Ben de çok inadım, ama bazen ne yapacağını bilemiyorsun, çıldırmanın eşiğine geliyorsun.

hayatta kıskandığım üç şey uslu çocuk ,yiyen çocuk, uyuyan çocuk :))))))))))

Hahahahaha boşver uslu çocuk olmasını, böyle de sevimliler onlar:))) Uykuyla pek sorunumuz olmadı, hala gece en az bir kez uyanıyor, çişim geldi diye ama.Asıl sorunum yiyen çocuk olmaması.Benim de derdim o.

Heh işte derya benim defne o uyuyan söz dinleyen yiyen numunelerden çıktı gerçi benimki yay burcu derende akrep bu arada ne sorcam derya sanırım senin bilgin vardır ezgi baleye gidiyodu dimi defne bu ara baleye merak sardı anne ben baleye gidicem diyo kendi kendine bale hareketleri falan yapıyo saatleri nasıl oluyo kursların bide fiatları nedir sen nereye gönderiyodun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…