2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

canım ben sana bu satışı anlatayım. ben çok erken alamam çocuğumu
aa ne demek biz 6.30 a kadar bekletebiliyoruz.
geç kalınır
bekleyenler sinirlenir. cnım hep de olmasın dimi tedbir alalım derler
annesi etkilendi çocuk.
ee etkileniversinler azcık bırkında bunu ben düşüneyim diyesi geliyor insanın.
baştan desinki biz 5.30 a kadar burdayız. sen de ona göre ver çocuğunu o kreşe öyle değil mi. bizimkiler en geç 5.30 a kadar açığız dediler tamam dedik. açık olacaklar baştan.
sonuçta her çocuk kendi şartına alışacak yani.

çağan hastalandı bizimde. ateşi 40 vardı akşam. doktora gitik muayene olmak istemedi bi başladı bağırıp çırpınmaya zorla tuttum sonra dr.a tekme atmaya başladı ayaklarını da tuttum bu sefer kadına tükürdü ben nasıl utandım anlatamam. sabah öforik uyandı zaten bi acaipti hiç hasta gibi değildi ama ateşli. kulağı başı ağrıyomuş. zor olan muayeneden sonra antibiyotiğimizi aldık elimize . akşama jkadar da benle işteydi. bi ara düz duvara tırmandı resmen tırmandı. millet uslu dediğin bu mu dedi. yok bu değil dedim doğal olarak o nerde bilmiyorum şu anda. öyle tuhaf bi gündü işte.

off 40 derecemi çok geçmiş olsun, maşallah çok dayanıklı bu çocuklar, Serpil sonunda yaptın çocuğa yapacağını sen misin yaramazlık yapsın diye uğraşan :)) nazar ettik çocuğu :))
Kreş konusunda anlattıkların birebir aynı valla eksiksiz böyle oldu :))

Serpilcim geçmiş olsun size de.
Egehanın durumu bugün iyiydi.Kreşe götürmüştüm zaten.Yemeklerini filan yemiş.Akşam aldığımda da sorunu yoktu.Eğer bugün de ateşi yükselmiş olsaydı götürecektim dr. a. Bu gece bakacağız bir şey yoksa götürmem. dr. a gider gitmez antibiyotiği dayıyorlar. Evde mukotik vardı, onu kullanıyorum. İnşallah geçer artık.

Bizim kreşte servise çıkma saatleri 6-6,5. Ben alıyorum egehanı.6-6,5 arası almaya çalışıyorum.Ama 7 ye kadar açığız dediler.Geçen gün gecikmiştim.Alamayacaktım, ofise getirir misiniz dediğimde de getiriyorlar sağolsun. Herkes 5 te çıkacak değil ki işten.Serpilin dediği gibi baştan söylemeliler bazı şeyleri.

6 yine iyiymiş servis saati için, bizimkilerin çok erken, neyse 2 ay zaten gideceği, belki de yaz dönemi için başka yer bakarım artık böyle giderse.

Merhaba kidemli anneler.ben 2012 ocak annesiyim.bebegimi besigine koyuyorum fakat sallamk zorunda kaliyorum.kendi kendine oylanarak uyumasi icin ne yapabilirim.oyalanmasi icin lazerli oyuncaklar var ama bakiyor onlara uyumuyor..mizmizliyor..ne yapabilirm gece ve gunduzz:KK19:

Valla Derya 'nın dediği gibi bizim aramızdan böyle çocuk çıkmadı bildiğim kadarıyla :)) ama o alıştırmadan ziyade çocukla da ilgili bir durum diye düşünüyorum ben, kuzenimin var mesela 3 tane oğlu, ikisi hep yanında uyudular, hatta biri 5 yaşında hala arada sallanarak uyuyo, ama son numara maşallah kendisi gidip yatağına yatıyo uyuyo doğdu doğalı, yani hepsi aynı annenin çocuğu ama çocuktan çocuğa fark var.

ay çok tatlılar yaa.bebek özlemişim inanki.neyseki 8 ay sonra kucağıma alıcam inş.(bende bu bebek sevgisi oldukça ben adam olmam valla:))
Yaren ben senden korkmaya başladım, sanırım 5-6 gidecek bu durum :))

nohcoy maşallah çok şekerler ikiside ....
duru tırtıl alerjisi olmuş büyükadadaki çam ağaçlarından yayılmış polenleri bizde küçükyalı , caddebostan sahillerinde gezdik durduk elleri yüzü felaket nokta nokta sivilce gibi kabardı:KK43:(
derya gyboree mağzasına gittim pazar günürengarenk katkat bir elbise vardı askılı onu aldıml fazla çeşit yoktu ...
trump towers avm deki mağzada yakında açılıcakmış ...
hlycn valla biz hala ayıramadık ya bizimle yatıyo ya benle odasında uyuyoruz başka türlü uyumuyo:KK43:( ay bende 9 yaşına kadar annemle yatmışım inşallah duru bana benzemez

Tırtıl alerjisimi hergün yeni birşey duyuyoruz yani, geçmiş olsun sıcaklar basmadan geçer inşallah. Gymbore'ye nerde gittin buyakada açılmışmı yoksa.

tuba aybüke'de selimhan'da çok tatlı maşaallah, Allah bağışlasın...
Hastalara çok geçmiş olsun.
Kızlar benim patoloji raporum geldi, tümör iyi huylu ve dağılmamış. Sanırım ameliyat ile kurtuldum. Biraz daha iyiyim şimdi, yarın kontrole hastaneye gideceğim.

evet canım gerçekten çok güzel bir duygu bu erken annelik.,ozamanlarda zordu ama dediğin gibi yaş ilerlerdikçe dahada zor oluyor şimdi bana daha zor geliyor.
ben pek tanımam canım burdaki yazlıkçıları kayınvalidem yada eşim tanır genelde on lar buranın hem yerlileri hemde şarköyün ilk eczacısıdır kendisi en eskisidir tanımadıkları yok valla ama ben genelde dışta tutarım kendimi :)

kuşadasını görmediğim için merak ediyordum aslında yoksa aslında aklım yine belekten yana

canım bizim kreşimiz erken haftanın 3 günü 4 iki günde 5 çıkıyorlar4 ilginç bi uygulama ama öle ne yazıkki ama tabi geciken anneler babalar oluyor hiçbir sorun çıkarmıyorlar aksine bekliyorlar çokta güler yüzlüler maşallah benim şikayetim yok zaten bi başladı hep enfeksiyon 1 hafta gidiyor iki hafta evde :) bu hafta göndercektim öğretmeni su çiçeği çıkardı bikaç öğrenci diyince ayy kalsın bi süre daha dedim Allahkorusun yanii

açıkçası sizin kreşiniz biraz sorunlu sanırım böyle durumlarda yani şuana kadar anlattığın konuların hepsinde seni haklı buldum ben ama onlar pek ögrenci kazanma çabasında deiller gibi geldi bana yani,sen bence adam akıllı bi konuş onlarla her defasında stres yaşatmasınlar sanada düşündüğün tek şey kreş deilki canım.

QUOTE=sepetçi;24440267]canım ben sana bu satışı anlatayım. ben çok erken alamam çocuğumu
geç kalınır
annesi etkilendi çocuk.
baştan desinki biz 5.30 a kadar burdayız. sen de ona göre ver çocuğunu o kreşe öyle değil mi. bizimkiler en geç 5.30 a kadar açığız dediler tamam dedik. açık olacaklar baştan.

çağan hastalandı bizimde. ateşi 40 vardı akşam. doktora gitik muayene olmak istemedi bi başladı bağırıp çırpınmaya zorla tuttum sonra dr.a tekme atmaya başladı ayaklarını da tuttum bu sefer kadına tükürdü ben nasıl utandım anlatamam. sabah öforik uyandı zaten bi acaipti hiç hasta gibi değildi ama ateşli. kulağı başı ağrıyomuş. zor olan muayeneden sonra antibiyotiğimizi aldık elimize . akşama jkadar da benle işteydi. bi ara düz duvara tırmandı resmen tırmandı. millet uslu dediğin bu mu dedi. yok bu değil dedim doğal olarak o nerde bilmiyorum şu anda. öyle tuhaf bi gündü işte.

geçmiş olsun çağan ve elife ayy bitsin şu hastalıklar yaa[/QUOTE]

Evet Sevdacım, birsürü düşünce var kafada zaten birde bunlar strese sokuyo insanı. Sanki ben çok meraklıyım çocuğumu erken bırakıp, geç alıp yalnız bırakmaya gibi.

Kızlar benim patoloji raporum geldi, tümör iyi huylu ve dağılmamış. Sanırım ameliyat ile kurtuldum. Biraz daha iyiyim şimdi, yarın kontrole hastaneye gideceğim.
Gözün aydın canım Allah bir daha yaşatmasın böyle korkular, zaten öyle bir zamandayız ki, sağımız solumuz tümör haberleriyle dolu, insan sürekli kendini yokluyo, Allah kimseye vermesin.

Benimde Kayınvalidem ümreye gitti dün, sabah çocukların ikisini de uyandır, giydir, 8 olmadan Defne'yi ablama götürdük, sonra ben işe geldim, Elif 8:30'a kadar babasıyla arabada dolaştı, sonra kreşe bıraktı babası, şimdi akşam yine onu ordan, ötekini burdan toplayıp eve git, üstüne birde Defne gece yarısı bir uyandı sabah ezanından sonra uyudu, ölüyorum uykusuzluktan. yandık yani 20 gün boyunca yine.

Çook teşekkürler... Oğlum şimdilik akıllı ama erkek çocuğu işte. Ayaklanınca ne olur bilemem.. Oğlumdan sonra Aybükenin büyüdüğünü farkettim. Yıllar çok çabuk geçiyor.

accu çoook geçmiş olsun... Çok şükür temiz çıkmış.

canım ben sana bu satışı anlatayım. ben çok erken alamam çocuğumu
geç kalınır
annesi etkilendi çocuk.

ay çok gecmiş oslun... çocuk bıktı doktordan ... ezgide aynıydıda.. dr değiştirdim... şimdi kendi geçip oturuyor muayene oluyor...

duru tırtıl alerjisi olmuş büyükadadaki çam ağaçlarından yayılmış polenleri bizde küçükyalı , caddebostan sahillerinde gezdik durduk elleri yüzü felaket nokta nokta sivilce gibi kabardı:KK43:(
derya gyboree mağzasına gittim pazar günürengarenk katkat bir elbise vardı askılı onu aldıml fazla çeşit yoktu ...
hlycn valla biz hala ayıramadık ya bizimle yatıyo ya benle odasında uyuyoruz başka türlü uyumuyo:KK43:( ay bende 9 yaşına kadar annemle yatmışım inşallah duru bana benzemez

aaa nasıl bir alerji çeşidiymiş o öyle...

bende gittim gymboree 'A :))) deniz kızlı tee ler ve ugur böcekli tutuları çok sevdim...

Çook teşekkürler... Oğlum şimdilik akıllı ama erkek çocuğu işte. Ayaklanınca ne olur bilemem.. Oğlumdan sonra Aybükenin büyüdüğünü farkettim. Yıllar çok çabuk geçiyor.

accu çoook geçmiş olsun... Çok şükür temiz çıkmış.

gerçekten kocaman oldular... bizde 2. yok hünüz bizim gözümüzde bebek hala... ama kendisine baksan ağır abiii :) bana kızmalar , sitemler , beni tehdit ediyo bazen
-çikolata vermezsen yemeğimi yemem
- oyun açmazsan sütü içmem

kuzi işin zor ama iyiki ablan var..
buyaka avm deki gymboree mağzasına gittim kuzi:))
derya çok şirindi herşey :))
accu çok geçmiş olsun ...

Evet gülce iyiki varlar sağolsunlar

bende bi gidiyim şu buyakaya ozaman

bizde doktora gittik cumartesi, ağlaya ağlaya girdik yine doktorun yanına, doktor yat diyo, yatmaaam burda oturcam diyo korka korka, kendini güvende hissetmiyo yatınca.
doktor muayene edemesin diye abuk sabuk şeyler anlatıyo zaman kazanmaya çalışıyo, doktor baaak tokama, doktor baak ayakkabım, doktor biliyomusun benim domünüm (doğumgünüm), doktor biliyomusun köpek balığı :)))) saçmaladı durdu ama muayeneden kurtulamadı :)

dömünüme ve köpekbalığına bayıldım. iyi laf dolandırmış sadece.....

arzu çok büyük geçmiş olsun. insan böyle sıkıntı çekince bedeninin sağlığının hayatta sahip olduğu ve sahip olmadığı (hastalık dert vb) herşey için şükür ediyor değil mi. mevcudiyetimiin kıymetini bilmeliyiz her an. allah bir daha bu korkuyu yaşatmasın inşallah.

nochoy maşallah bebelere. kızın sanki bizimkilerle değilde daha büyükmüş gibi geldi bana kardeşinin yanında daha da büyük gözükmüş.

filiz hayırlısı ile gidip gelsinler. valla istanbulda zor yaa herkes işe çocuklar bi yanlara sonra onları tooparla iyi başediyorsun valla istanbulda hayatın kendisi zor. ben iyiki biz istanbuldayken çağan olmamış diyorum nasıl bakardım orda ayda 8-9nöbet tutuyordum birde ıyyyyy içim ürperdi valla.
derya ezgiyede aferin yatak olayını çözmüş darısı başımıza inşallah.

dün bi arkadaştaydık oğlu var can 13-14 yaşında çağan çok seviyo. bi ara sordum oğlum beni mi canı mı daha çok seviyorsun diye can abimi dedi. yanaklarını seviyo öpüyo sürtünüyo aşık gibi yaa. can ye hadi dedi diye yemek yiyo falan. hatta canın kolunda bi çizik vardı acıyomuş öp dedik öptü. çağan tiksinir öpmez bi gün elim yaralanmıştı da öp geçsin demiştim bant yapıştırırız geçer öpmeme gerek yok demişti çok tatlı yaaaa

Selam...
Bizim küçük afacanlarımız Aybüke ve Selimhanı unutturmayalım dedik:))

Eki Görüntüle 408488 Eki Görüntüle 408489 Eki Görüntüle 408490 Eki Görüntüle 408491
Tuğbacım maşallah çok tatlı olmuşlar

Merhaba kidemli anneler.ben 2012 ocak annesiyim.bebegimi besigine koyuyorum fakat sallamk zorunda kaliyorum.kendi kendine oylanarak uyumasi icin ne yapabilirim.oyalanmasi icin lazerli oyuncaklar var ama bakiyor onlara uyumuyor..mizmizliyor..ne yapabilirm gece ve gunduzz:KK19:
bizimki hala uyumuyor ben yanında yatarsam uyuyor şimdiye kadar 1 kez kendi kendine uyudu oda hastaydı tv seyrederken kaydı

:))) oo yolun çok başındasınız allah kolaylık versin...

kızım ezgi 3 yasında kendi kendine uyumaya başladı :))

bizim grupta 4-5 aylık kendi kendine uyuyan bebek oldugunu sanmıyorum... guzel olurdu heralde :))

ben uyku konusunda çok çektim ..çok kitaplar okudum vs ama nafile .... 3 yasında bir anda hersey duzene girdi :))
ben de bende :)))))) am biz hala beraberiz neyseki sabaha kadar uyuyor artık bir kez falan kalkıyor

geçmiş olsun Gülcecim daha ne tür hastalıklar görücez bakalım bende yarın caddebostana sahile götürecektim Onatı gitmeyelim bari
çok sevindim Hülyacım , tekrar geçmiş olsun
dömünüme ve köpekbalığına bayıldım. iyi laf dolandırmış sadece.....
arzu çok büyük geçmiş olsun. insan böyle sıkıntı çekince bedeninin sağlığının hayatta sahip olduğu ve sahip olmadığı (hastalık dert vb) herşey için şükür ediyor değil mi. mevcudiyetimiin kıymetini bilmeliyiz her an. allah bir daha bu korkuyu yaşatmasın inşallah.
nochoy maşallah bebelere. kızın sanki bizimkilerle değilde daha büyükmüş gibi geldi bana kardeşinin yanında daha da büyük gözükmüş.
filiz hayırlısı ile gidip gelsinler. valla istanbulda zor yaa herkes işe çocuklar bi yanlara sonra onları tooparla iyi başediyorsun valla istanbulda hayatın kendisi zor. ben iyiki biz istanbuldayken çağan olmamış diyorum nasıl bakardım orda ayda 8-9nöbet tutuyordum birde ıyyyyy içim ürperdi valla.
derya ezgiyede aferin yatak olayını çözmüş darısı başımıza inşallah.
dün bi arkadaştaydık oğlu var can 13-14 yaşında çağan çok seviyo. bi ara sordum oğlum beni mi canı mı daha çok seviyorsun diye can abimi dedi. yanaklarını seviyo öpüyo sürtünüyo aşık gibi yaa. can ye hadi dedi diye yemek yiyo falan. hatta canın kolunda bi çizik vardı acıyomuş öp dedik öptü. çağan tiksinir öpmez bi gün elim yaralanmıştı da öp geçsin demiştim bant yapıştırırız geçer öpmeme gerek yok demişti çok tatlı yaaaa
Serpilcim sizede geçmiş olsun

Kızlar bu arada geceleri tuvalet işini ne yapıyorsunuz biz 3 gecedir bezsiz yatıyoruz gece bir kez yatağa yapıyoruz sabah kalkıncada tuvalete :)) gece kaçırıyor uyanıyor anne çişimi kaçırmışım diyor:))

Günaydınlaaar ay ev işinden böğğğ geldi yap yap aynı başa dönüyorum bu arada bugün doktorum'da adaya gidip kaşınanları vercekmiş şu tırtıl alerjisiyle alakalı sanırım maşallah diyim benimkiler kendi uyuyo defne kendi uyuyodu sonra bi dönem ayağımda salladım uyudu bi dönem babasıyla uykuya dalıyodu sonra tekrar kendi uyumaya başladı çok uzun zamandır böle akşam 9da pinamalarımı giydirirmisin diyo sonra iyigeceler diyip yatağına gidiyo derende gündüzde gecede kendi uyuyo oda akşam 8de gece uykusuna geçiyo yatağına yatırıyorum müziğlni açıyorum işlem tamam

Benimde Kayınvalidem ümreye gitti dün, sabah çocukların ikisini de uyandır, giydir, 8 olmadan Defne'yi ablama götürdük, sonra ben işe geldim, Elif 8:30'a kadar babasıyla arabada dolaştı, sonra kreşe bıraktı babası, şimdi akşam yine onu ordan, ötekini burdan toplayıp eve git, üstüne birde Defne gece yarısı bir uyandı sabah ezanından sonra uyudu, ölüyorum uykusuzluktan. yandık yani 20 gün boyunca yine.

allah yardımcın olsun canım.benim kayınvalidemler bir haftalığına ankaraya gitmişlerdi,canımız çıkmıştı.neyse sayılı gündür gelir geçer.allah kavuştursun diyelim.

Günaydınlaaar ay ev işinden böğğğ geldi yap yap aynı başa dönüyorum bu arada bugün doktorum'da adaya gidip kaşınanları vercekmiş şu tırtıl alerjisiyle alakalı sanırım maşallah diyim benimkiler kendi uyuyo defne kendi uyuyodu sonra bi dönem ayağımda salladım uyudu bi dönem babasıyla uykuya dalıyodu sonra tekrar kendi uyumaya başladı çok uzun zamandır böle akşam 9da pinamalarımı giydirirmisin diyo sonra iyigeceler diyip yatağına gidiyo derende gündüzde gecede kendi uyuyo oda akşam 8de gece uykusuna geçiyo yatağına yatırıyorum müziğlni açıyorum işlem tamam

ya ezgi kucukken en çok ne kıskanırdım biliyormusun :)))

geceleri uyuyan bebekleri ve yemek yiyen bebekleri :)))))))

emel biz bezi gece gündüz aynı zamanda bıraktık yatmadan önce wc gidiyoruz bide sabah uyanınca ...

Serpil Can abi kadar olamadın yani :)) çocuklar nedense özelikle kendinden büyük çocuklara hayranlar, Çağanda birini sevdimi tam seviyo demekki, dostu, arkadaşı, abisi inşallah böyle can arkadaşları olur hep hayatında.

Nazo maşallah kızlarına, bana da denk gelmedi böylesi, küçük önceki gece yine 3-6 arası ayaktaydı, doğdu doğalı uyuduğu sayılıdır. Elif desen gecede 2-3 kez mızır mızır söylenir tepinir yatağın içinde hala daha.

Emel biz bez olayını gece gündüz aynı anda çözdük, gündüz alıştırdım, gece bağlamaya devam ederim diye düşünürken Elif 3.gecede bezine yapmayıp çişim var diye kalmaya başladı ve bezi istememeye başladı maşallah, arada kazalar olsa da akşam yatarken yapar sabaha kadar tutar genelde, bence böyle devam et, bir iki kaçırır sonunda alışır, bağlama bez falan.

Yarencim sağol zor oluyo valla, küçük dün teyzesinde sorun çıkarmamış ilk günün heyecanıyla ama bugün ağlıyomuş, Elif yanında olsaydı sorun çıkarmazdı ama o da okulda olunca yalnız hissetti kendini herhalde.

X