2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

serpilcim seni çok iyi anlıyorum bana en son gelen temizlikçi herşeyimi mahvetti elektrik süpürgemi bozdu, kaç tane çerçeve biblo gitti duvardaki saati bile kırdı en son mutfak granitimi çatlattı ki bunu nasıl başardı hala anlayamıyorum bidaha gelme dedim.2aydır kendim yapıyorum

ya benimkide bişey demez hani kızmaz falan ama içi de gider. diyorum ya emek var içinde..şimdi dolaşıp onları alacak enerji coşku yok içimizde. olan olmuş der ama ben bilirim üzüldüğünü. mesela o takımın viski takımını alamamıştık. seneler sonra bir avm de dolaşırken tesadüfen bulup almıştık. nasıl diyim bi şampanya kadehini kırmıştım ben istanbuldayız o zaman. kartla tarafında oturuyorduk sırf o bardak için çengelköye gitmiştik tek bardağı almak için. diyorum ya manevi önemi de çok büyüktü bizim için.
tabi hiçbirşey sağlıktan ve canımızdan önemli değil. benim evde öyle tek tek bardak tabak falan kırılmaz. bir defada topluca gider. hatırlarsanız vanda ev taşırken de bütün vitrinin camları kırılmıştı.
sonra mutfak rafı inip bütün kahvaltılıklar borcamlar
toplu katliam oluyor bizim evde.
bilmem balki nazar çıkmıştır çağan durmadan hastalanıyo ya yine hasta belki bundan sonra hastalanmaz falan filan feşmekan

arzu sen cuma geldi diyesevinmişsin ama ben sana katılamayacağım. pazartesi günü işe başlıyorum çünküüüü
ne çabuk geçti zaman yaaaa

deme yaa graniti mi çatlattı. inanmıyorumm
ya kadına bişey diyemem allah şaşırtacak ya. bende boş bulundum. benim vitrin in iki kullanımı var. kenarlarda ve ortada cam
birde sürglü kapıları var. istersen kenarlardaki camları görüntü olarak kullanıyorsun istersen sürgüleri kenara çekip ortayı. bunlar kenara çekili idi. kadın tahmin edemedi. bende uyarmaya yetişemedim o an bi boşluğuma geldi.
valla şimdi korka korka iş yapıyo dedim oldu bişeye dokunma ne anladık bu işten. yap sen işini dedim.

Emel hosgeldin :)
Zayif gozukuyorum ama degilim gulcecim :) Vermem gereken En az 7 kilo var ve egzersiz vs. De yapmam gerek. Kiyafet alacagim zaman cok moralim bozuluyo o yuzden yaza kadar kararli ve cezaliyim...

Serpil gecmis olsun. Ben bile uzuldum bana da arada temizlige gelen kadin her geldiginde mutlaka bi vukuati oluyodu. Uzun zamandir almiyorum hem esim evde hem zarar veriyo hemde maddi acidan :)

kızlar kaça geliyo kadınlar, bizim burdakiler uçmuş 130 a bile gelen var tabi o parayla alan olduğu sürece arttırıcaklar.ben 90 veriyodum en son ama 100den aşağı bulamam heralde artık.

istanbul piyasası için normal gibi aslında. benimki dayımın gelini her hafta da aldığım için 65 e geliyor. normalde 80 e gidiyormuş. aman valla o yapıyor ben burda sohbetteyim cuma günleri olmasıda ayrı güzel oldu. hafta sonu temiz temiz oturuyorum
bana birtek ütü kalıyor

kızlar kaça geliyo kadınlar, bizim burdakiler uçmuş 130 a bile gelen var tabi o parayla alan olduğu sürece arttırıcaklar.ben 90 veriyodum en son ama 100den aşağı bulamam heralde artık.

benim ev 4+1 3 banyo bir balkon 100 veriyorum...

anneminki 2+1 70 veriyor aynı bayanı alıyoruz canım... senin evinde büyük normaldir 90-100 ama 130 da abartı yani

benim kızda hasta 3 aydır gelmiyor, harap haldeyim. Benim ki normalde her hafta geliyordu 75 veriyordum, ama acayip titiz ve düzenli bir kızdı, umutla iyileşmesini bekliyoruz, bu arada da kimseyi alamıyorum. Eşim ve ben her cumartesi temizlik neferi olarak hallediyoruz işleri, cuma akşamı fix olarak ütümüz var....

selam

ay benim en muzdarip olduğum konu açılmış temizlik konusu, hiçbir işe yetişemiyorum, aradığım zaman birini bulamıyorum, bulduğumda ev temiz oluyo birdahakine diyorum, yani benimde düzenli bir şekilde her hafta yada 15 günde bir birine çok ihtiyacım var.

80-90 civarında geliyolar bildiğim kadarıyla, şimdi bir kadın varmış onu bir deniycemde bakalım iyiyse, her hafta alsam 200'e gelirmi acaba diyorum. Ve tabi bende cumaları istiyorum, her hafta gelince yarım gün bile gelse yeter zaten.

o 130'a gelen başlamışken çamaşır ütü yemek falanda yapıyomu acaba ? ozaman normal :)

Bu arada sağol Accu inşallah kolay atlatırım

Çok şükür bugün cuma bu hafta çabuk geçti Allahtan, bu hafta beni hiç uyutmadılar ölüyorum uykusuzluktan, hele düngece full ayaktaydım sanki,
Defne hanım herzamankinden de erken uyandı gece 3 civarlarıydı sanırım, üstüme çıkar, bağırır çağırır, suratımı yalar, neyse bir saat kadar kendi haline bıraktım, sonra aldım ayağıma salla Allah salla uyumaz. sonunda bağıra çağıra kızarak sabah ezanı okunmaya başlamıştı uyuttum ama bu kadar gürültüye Elif uyanmadan dururmu,
bu sefer o kalktı anne çişim var yaptırdım, anne babamın yanına gidebiyimiyim. hayır baban uyuyo, anne seni çot seviyom, anne öyle böyle ne anlatacağını şaşırdı, ezanlar okunuyo bu arada neyse aldırış etmemeye çalışıyorum,
tam dalıcam anne çişim var, kızım yaptırdım ya, anne çişim var altıma dapayım sonya, bak yalan söylüyosan çok kızarım, hayıy çişim var, gittik tuvalete bekle bekle yok, kızım varmı vay, doğru söyle bana (ses yükseldi tabi) varmı ?sessizce ve sırıtarak yok demezmi, tepem attı iyice dalga geçiyo gece vakti velet. iki şaplak yedi poposuna ağlaya ağlaya babasının koynuna yolladım. sonra da uyu uyuya bilirsen. off nezaman düzelecek bunlar yaa

oyyy filiz okurken içim darlandı valla.sende babaya kıyamayanlardansın herhalde. bende kıyamam ama bazande sinir olurum kendime bırak o da uyansın derim.
valla bulabilirsen uygun al bence. hep kendi canımıza ediyoruz. ben öyle cam mam silip durmam valla şimdi herhafta gibi siliyo. ben sil de demiyorum ama temiz olunca da iyi oluyo. ayda bir tam gel dersin diğer günler yarım o zaman pazarlık rahat yapılır. bak benimki o kadar dip köşe yapıyo her hafta ama işi düzene soktuğu için 3.30 da bitti işi.

iyi akşamlar kızlar
hepinizi çok özledim ama girmeye pek fırsatım olmuyor
umarım herkes iyidir
geçmişten 3-5 sayfa okuyabildim
serpilcim yazık olmuş valla kırılanlara ama olan olmuş yapacak bişey yok
ben 8 senedir, bu sene çalıştığım kadar hiç çalışmamıştım çok yoruluyorum
özellikle bugün çok sinirim bozuldu öğrencilerle uğraşması çok zor(
neyse sıkmayım canınızı bir an önce hamile kalıp su yaramaz sıpalardan kurtulmayı umuyorum
hem de zamanı geldi aartık ceylin çok sıkılıyor kendi başına
şehirde de yaşamıyorum ki gezelim(

ahucumm hoşgeldin. ceylo nasıl kilo aldı mı biraz. doğru valla öğretmenlik bizim çocukluk zamanımızda yapılırmış.höt dediler mi pusup kalırdık sana kolay gelsin
eşime söyledim kırldı diye iyi dedi. ama içi cız etti gördüm

merhaba..
ayy temizlik..temiz eve,insana bayılırım.hergün duşumu alırım ama evimi başkası temizlese(gerçi evim bile yok)!neys ben kastamonudayken 90dı düzenli alınca 5-10 iniolardı ama ben o kadar alamıodum ve zaten hergün evi süprürüm,duştan öncede banyoyu çamaşır suyuyla bi yıkarım 5 dk.o... temizliği derdi rahmetli anam ben de ona çekmişim:))
seerpil ben de çok üzüldüm valla bazı şeylerde mala gelene de üzülüo insan,annemin takımları var sararken bi baktım bi fincan ağzından azcık kırılmış ona bile üzüldüm ama evde hergün bi sürrü şey kırılıo ,onda tek üzüntüm temizliği:)))
emell hoşgeldin ,gelsene ankaraya:))
burak yarın sabah nevşehire gidio ev falan bakacak,umarım temiz bi ev bulur,dua edin:))sanırım bu hafta taşınırız.bakalım ürgüpteki kadınlar kaça gelio:))
n,l de sabah 8 de kalkıo akşam 10 hala yatakta zıplıo çıkdıracağım o kadar saat insan bi esner di mi(

hoşbulduk serpilcim
ceylin biraz kilo aldı ama hala 12700
aslında yemesi de düzeldi ama yine de kilo almıyor artık bünye meselesi diyorum
hiç takmıyorum geçenlerde 3 gün arka arkaya kar tatili oldu burda 2 günde haftasonu
5 günde 300 gram aldırmışım çoçuğa en iyi ben yedirebiliyorum ama hep başında olmayınca olmuyor işte
hafta sonları 2 saatte bir birşeyler yediriyorum
valla nerde bizim zamanımızdaki öğrencilik ben ilkokulumuzun öğretmenler odasını hatırlamıyorum
ama şimdi o kadar yerlere düşürdüler ki öğretmenliği öğrencisi ayrı dert velisi ayrı dert bıktım valla
sınıfta saygısızlık yapıp canımı sıkan öğrencim de karşı komşum
annesi geldi biraz önce özür diledi kadın çok üzülmüş ben de herşeyi anlattım ceza filan vermişler, ama akşama kadar kalbim sıkıştı stresten

Chef allah yardimcin olsun bol bol sabir diliyorum.
Duygu isleriniz rastgider inss..
Dun aksam avmde 8d sinemaya girdik eceyle 2dk icinde ciktik :) dogrusu bende korktum :) esim dalga gecip durdu ece korkmamis aslinda ben korkmusum vs.. yatana kadar sinemayi sevmiyorum anne deyip durdu. İlk sinema maceramiz boyle ..Bugun tiyatroya goturecegim ali babanin ciftligine :) oyle yukses ses adrenalin bize gore degil

girdiğiniz filmin adı neydi ki. ya ne biliyim bana çok eğlenceli geldi. düşcem sanıyosun falan.
tiyatroyu sever inşallah.

duygu sende gitsene eşinle gitme imkanın yok mu. valla erkeğin tuttuğu ev pek içine sinmior insanın. bizimki de burayı yanlız tutmuştu. tamam genel anlamda bi sıkıntısı yok ama ben olsam mesela bizim salon buraya sığmaz diyebilirdim eşim olmazsa başka yere koyarız düşüncesinde olabiliyor. böyle şeyler onlar için pek dert değil yani. gidemiyorsan da umarım içine sinecek temiz ucuzzz bir ev bulursunuz..

ahu valla insanla birebir uğraşmak durumunda olduğun işler gerçekten zor. ben mesela yeni çalışmaya başladığım zamanları hatırlıyorum 15-16 yıl öncesi. hastaları elimizde ölse bile cenazesi bilmemnesi bittiğinde yanıma helalleşmeye gelirlerdi iyileştiyse de teşekküre. şimdi nerdeeeee.ben mi değiştim hayır hatta o günlerde daha aceemydim ama insanlar emeğimi görüyorlardı şimdi öyle değil işinin adı ne diye düşünüyorlar. doğru işimin adı bu ama gönlümün rızasıyla yapmam için para almıyorum insanları sevmek için para almıyorum ama seviyorum. neyse bunlar konuşuldukça büyür aslına bakarsan hiçbiri dert etmeye değmez.keşke yapabilsek.

şükür yaa hoşgeldin emel. bugün soracaktım haticeye gelmedi mi hala diye implanttı falan derken unuttum. rüyamı da unuttumbu arada. fıtığın varmış nasılsın şimdi
hoşbulduk Serpilcim fizik tedavi sırasında çok anlamamıştım ama şimdi anlıyorum çok rahatladım iyi geldi gerçekten
hoşgeldin nasıslın canım...
emelcim hoşgeldin:))
emel özletmiştin kendini, hoşgeldin...

hoşbulduk kızlar iyiyim sağolun bende özledim sizleri alışmışım

Duygucum inşallah 1 ay sonra falan da Ankaraya gidicez denk geliriz belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…