2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

sağol evdacım teşekkürler aklım en çok onda zaten gündüz k.valdem baktı amlyattan çıktıktan sonrada annem gitti yanblarına gece kalcak eşim benim yanımda benimki mama takviyesi alıyodu zaten ama bugün sırf mama oldu napalım artık sütüm çok yo zaten umarım tamamen kesilmez

günaydınlar ne geceydi hatta ne gündü ama
doğru dürüst uyuyamadımda hem biraz sancıdsn hem yerimi yadırgarım ben ondan ama eşim maşallah kafayı bi koydumu nerde olsa saatlerce uyur şuan olduğu gibi 12de bi yattı arada gözünü açıp iyimisin aşkım bişey istiyomusun hadi sende uyu falan filan diyip uykuya devam etti neyseki horlamadı :))))))) doğumda kaldığında bi horladıki offf kat inledi :))) ve nazar ettim şuan başladı horultu :))
bu arada nazar demişken herkes nazarr oldun diyip duruyo bebek görmeye gelen ooo çok iyisin iki çocukla çokta güzelleşmişin (serpil bilir) aaaa annen döndümü iki çocukla hem iş hem yemek hem çocuklar yapabiliyosun evet diyorumm maşallah diyolar ama :))) neyse olcağı varmış bunla geçmiş olsun yeni yıl sağlık açısından sıkıntılı başladı umarım böle devam etmez ne diyin buna şükür şükürki imkanlar var hastaneler var hemen müdahale edildi ordan oraya gezmedim gezmek zorunda kalmadım

günaydın kızlar

Nazlıcım çok geçmiş olsun canım üstüste ameliyat zor olmuştur tabi bu arada 2012 ye girmedik daha eski yılın son günleri bu günler eski yılda kalacak yani üzülme

Serpilcim sizede geçmiş olsun Onatda hasta biraz öksürük var ateş sadece 1 kez oldu dün götürdüm doktora çok hafif kızarmış boğazı dedi ama antibiyotiklik değil dedi ama bu sabah arttı öksürük

Günaydın,

Nazo çok geçmiş olsun, yazdıklarını okuyunca hayatta herşey bizim için diye düşündüm, Allah sağlık sıhhatten ayırmasın, dermansız dert vermesin..
Çağan ve Onat hastaymış, kış geldi böyle oldu. Umarım çabucak iyileşirler. Uykucu şirin haaa süper... Bizimkilerde kırmızı giyinip gittiler bugün yeniyıl partisine.
Dün Şirketin yeniyıl yemeği vardı, akşam eve döndüğümde Aslı uyumuştu. Sabah bana bir kapris yaptı sormayın, kendini yerlere attı giydirmeyeyim, kucağıma almayayım diye. Neyseki sonra bıraktı inadını ama bu seferde kucağımdan inmedi, ana kuzusu işte...

nazo çook geçmiş olsun en kısa sürede toparlanıp sağlığına kavuşursun inşallah ...
duru da hasta sabaha kadar öksürdü bu gün yine dr gidicez(

Nazo sana geçmiş olsun canım.
Onata, duruya, çağana ve diğer tüm hastalara da geçmiş olsun tekrar.

Küçük uykucu şirinin resimlerinden koy serpil, bizde görelim:)))

nazlıcım 2.bebişin hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün bencede gözleri değmiştir gelenlerin maşşalh sana...çok üzüldüm yaa allah kolaylık versin çok geçmiş olsun...

onata geçmiş olsun emelcim. başka hasta olan varsa da inş en kısa zamanda iileşirler.

serpilcim yerim ben senin uykucu şirini foto koysana bakalım bizde çok tatlı olmuştur şimdi o..

valla hem okudum hemde yarım kavanoz nutellayı mideme indirdim. offf şiştim..............
nazooooo kız geçmiş olsun. varya bi baktım geçmiş olsun diyolar anam hemen geçmişe döndüm apandektomi olmuşsun dedimki hemn mesaj atayım diyim ki iki çocuk anası gibi lohusa gibi davranmazsan partilerde mutlu mutlu gülersen (allah ağlatmasın tabi) gelen giden nazar eder tabii...dur dedim nutellaya ara vermiyim okumaya devam ediyim ahaaa nazo benim yazcaklarımı ikinci mesajında yazmış bide demişki serpil bilir. biliyodum biliyodum böyle olcağını. yani ben grip mrip olursun diye düşünmüştüm apandisit ağır olmuş.
canım hemen okudum seni burdan doğru gözü değenin gözü kendine değsin kız benimkimi değdi acep bak tutuldum yine haftasonundan beri iki büklüm geziyorum bugünde boynum kitlendi yineee tesadüfmü ki buuu..
neyse bu akşam hastanenin yemeği var hiç sevmem böyle zoraki yemekleri. çağan sabaha kadar öksürdü ağladı durdu uykusuzum çok bide ağrılar gittiğimiz ortamda sigara içiliyomuş çağanı götüremem bi arkadaş bana bırak dedi o gelmiyo yemeğe iyi dedim 1-2 saat bırakırım sonra aynı arkadaş gitmiş başhemşireye serpil kötü çocukta hastaymış uyumamışlar sabaha kadar izin versenizde gitse demiş. bu arada bende bişey sormak için aradım başhemşireyi sordum sen kötü gibisin git dedi. ben şok oldum tabi. sonra arkadaşım aradı ben senin yerine bakcam ben söyledim dedi. ne diyim sevindim ben kolay kolay izin almam alamamda eve geldim şimdi. yatsam 1 saat uyku beni bozar.

nazlıı bak humana stil tea iç yada ısırgan otu çayı hatta ısırganı aktardan alında demleyip iç bu arada sütün kesilmesin. sağar atarsın çocuğa vermezsin emzirmediğin zaman kesilebilir sütün sağmayı ihmal etme yani gerçi sende bilirsin ama ne biliyim insan başına bi iş geldiğinde kitlenip kalabiliyo bildiğini de unutabiliyo o yüzden hatırlatayım dedimm. bol su iç ameliyat sonrasında dikkat etmen gerekir. ağızdan almaya başlamışsındır herhalde..tekrar geçmiş olsun çocuklarında sana kavuşsun bi an önce..

fotalar gelir gelmez koycam bakarsınız benim şirinime...

Serpil gecen gun bende kasikla nutella yedim hala pismanligini duyuorum :))

Nazo cok gecmis olsun en kisa surede iyilesirsin inss.her sey bizim icin allah dermansiz dert vermesin.
Bende nisan ayinda ameliyat olmustum kist gibi bisey bu hafta ulrason cektirdim gene var ve dr ameliyat dedi. Kafayi yiyorum her sene ameliyat mi olcam boyle.

Bizim kizinda bogazi gidik.zaten dogum gununden once hasta oluyo mutlaka 3. Yildir boyle.

Kizlar hepinizin yeni yilini kutlarim..aileniz ve sevdiklerinizle saglikli, mutlu , huzur dolu bir yil dilerim..

hatice neki bu durmadan tekrarlıyo. neden tekrar oluyormuş bişey demedimi doktorun.kısçene de sanada geçmiş olsun. bizde doktora gittik bugün bronşit yine ben biliyordum da işte doktorda söyledi. büyük ihtimalle alerjik dedi. alerji testi dedim bişey demedi daha erken dedi. işte böyle..
yeni yıl herkese sağlık mutluluk neşe getirsin...

Sorma serpil bendeki tamamen talihsizlik. Sezeryan ameliyatinin komplikasyonu.karin rektus kasinda endometriozis..cok nadir gorulen bi durummus o da beni buldu. Ameliyat olmadan once ele hissedilen bi kitle vardi. Onu aldirdim endometriozis cikti. O zaman emr da celikmistim bi kitle daha varmis kas icinde tam olarak nerede oldugunu bilmioruz demisti dr. Sanirim simdi o buyudu. Kafam cok karisik doktorlara hic guvenmiorum. Tekrar ameliyat olma fikri sinirimi bozuyor. Ama bi yandan her adet donemimde karnimda ayrica bi sanci oluyo. Ne yapicam bilmiyorum. Uzunca bi sure dra gitmeyi dusunmuorum...

çok geçmiş olsun canım yaa hakikaten talihsizlik olmuş. ne olursa olsun bıçak altına yatmak zor gerçekten bu son olsun inşallah.

kızlar derya yok uzun zamandır meral sende telefonu vardır herhalde. bi arasan ya merak ettim bi hal olmasın başlarında. allah korusun.

kızlar hepimizin yeni yılı kutlu olsun. 4 yıl önce 2012 mardukla randevu diye bi kitap okumuştum. bilirsiniz. maya takvimine göre 2012 dünyanın sonuydu. o zamanlar ooo daha çok var demiştim aha 2012 de geldi çattı. ben stres oldum yaa........inşallah huzur barış dolu yıllar olur öönümüzde..

Merhaba kızlar,

Herkese sağlık, mutluluk, iyilik, sevgi ve huzurun bol olduğu bir yıl diliyorum.Mutlu yıllar hepinize.

Geçmiş olsun hatice.Dr lara gerçktende hiç güven yok.Bu son olsun inbşallah.
Çağana da geçmiş olsun serpilcim, bronşit kötü yaaa.Ama büyük ihtimal kreşten kapıyor mikrobu.İnşallah çabuk atlatır.

Deryaya ulaşamadım, ulaştığımda size de haber veririm.Büyük ihtimalle yoğun olduğundan girememiştir.

Bende o kitabı okumuştum.21/12/2012 maya takviminde son gün:)))) Bana da daha çok var gibi gelmişti, ama zaman nasıl geçti, nbasıl 2012 ye geldik aklım almıyor.Zaman öyle bir akıp geçiyor ki.

çok sağolun kızlar Allah razı olsun annemdeyim şimdi dün geldim burda bakcak annem bize 15gün dikkat etmem gerekiyomuş ağar kaldırmıycam falan fıtığa çevirebilirmiş kapalı oldu 3 delik ama yinede acıyo zormuş yaaa ben sezaryen sonrası bile böle iki kat yürümedim bide benim yeni sezaryen olduğu için karın sıkı değil ya ondan daha fazla acırmış
yaaa serpilcim sorma :))))
durusu o dediğin bende de oldu doktorum çok şaşırdı uzun zamandır böle bi dikiş görmedim diyodu dışarı doğru serçe parma kalınlığında şişti ara ara ikinci sezaryende o lezyonları temizlediler bi tanede jel verdi inşallah tekrarlamaz tekrarlarsa plastik cerrahiye yönlediririm dedi gerçi bende ağrı yoktu sadece kaşıntı yapıyodu göğsümden kitle alınmıştı orasıda öle oldu bide bu seferki sezaryeni alınan dikiş yaptılar

ahhh serpilcim ahhh sorma ilk sütü sağıp dök dediler zaten benim süt çok bol değil dediklerinin hepsini yapıyorum ama sanırım azaldı bide bebek iki gün emmiyince memeden soğurmu benimki sanki öle oldu meme ağzında nasıl söyleniyo emmek istemiyo

canım azcık inat et mama verme paşa paşa emcek eninde sonunda. kilo falan kaybetmedi ise bu arada korkma azcık açlıktan bişey olmaz. ama inat etmezsen memeyi tümden bırakır allah korusun. yani zaman şekillendiricek aslında ne yapacağını ama anne sütüde önemli bence o yüzden alması için her yol mübah. sağma makinaları falan asıl emme gücünün çok altında kalıyo o yüzden azalmış olabilir ama prenses emdikçe yerine gelir korkma. allah yardım eder.....

mutlu yıllar arkadaşlarrr güzel bir yıl diliyorum hepinize

durucum geçmiş olsun canım yaa inşallah bir daha tekrarlamaz gerçekten çok sinir bi durum

serpilcim çağanada çok geçmiş olsun canım nasıl okadar kötülüyo banada kreşten gibi geliyo sanki

nazo emer inşallah canım Allah kolaylık versin

derya yoğun olabilir çok girme fırsatım olmuyo işten demişti umarım bundandır girmeyişi ii olsunlarda

istanbuldan geldik kızlar yorulmuşum çocukları yıkadım uyuttum deli gibide uykum var ii geceler

ay kızlar 2 gündür girip yeni yılınızı kutlayacağım ama ne yazık ki pc'yi açmaya bile fırsat bulamadım, yeni yıla bile yorgunluktan uyuyarak girdim. Hepinize sağlıklı, sevgi ve huzur dolu, bereketli bir yıl diliyorum.
Hatice geçmiş olsun, umarım ameliyatlık olmaz.
Çağan ateşlenmiş, umarım şimdi iyidir, kreş oldukça etkiliyor, Aslı'da dün ateşliydi, salya sümük geziyor. Sabah baktım biraz iyi , gönderdim kreşe ama aklımda onda.

canım çok geçmiş olsun yeni gördüm nasılsın şimdi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…