2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

yaz canım yaz agızmız tatlansın biraz...

selam herkese ...
duru hala iyileşmedi sabaha kadar öksürdü(
duygu yaptığın beğendiğin tarifleri paylaş şekerim bizde faydalanalım :))

ocak annelerine çoook zor geliyor aynen kızlar banada çok zor geliyor bakamam gibi çok alıştık rahata artık bebeklikten tamamen çıktılar hiç bi derdi üzüntüsü kalmadı
bide çok korkuyorum duru çok rahat ve uslu bi çocuk ya 2.öle büyütemezsem die ben çalışmıyorum evdeyim ama eşim hiiiç istemiyor napalım bende 30dan sonra yaparsam duru nerdeyse 10 yaşında olucak
allah yavrularımıza uzun ömürler versin

günaydın kızlar nasılsınız epeydir giremedim fırsatım olmadı

Nazocum Ayşe Deren güzel isim , hayırlı sağlıklı bir hayatı olsun bebişin inşallah

İnanın okudum ama unutmuşum diğer iyi dileklerimde hepinize gelsin kızlar bu arada doğum günlerimiz başlıyor Duygucum sizinki bugünmüydü yoksa aralık doğumluları karıştırıyorum biraz Nil vardı, Elvin Naz, Ege Kaan vardı bir kaç kişi daha vardı ama onlar gelmiyorlar artık kusura bakmayın hafızam artık eskisi gibi değil doğumla beraber hafızamı taze tutan beyin hücrelerim ölmüş sanırım:))

O zaman bende şöyle diyim bugün doğan bütün güzel çocuklarımızın 3. doğum günleri kutlu olsun artık tam anlamıyla çocukluğa adım atıyorlar umarım hepsi geleceğin pırıl pırıl çocukları olurlar.

Geçmiş olsun gülcecim , bir an önce atlatın hastalığı.

Gerçekten çok zor seda, tam büyümüşken yeni bir bebekle uğraşmak.

Emelcim hoşgeldin.Evet 3. doğum günlerimiz başlıyor artık.Maşallah kocaman oldular.

merhaba..
emelcim 25'i nilin..şimdiden teşekkür ederiss:))
cheecake:
not:bu tarif kelepçeli kalıp içindir:)
-50 tane kadar bisküvi(petibör yada burçak)
-1,5 kase süzme yoğurt
1 paket labne
-4 yumurta
-1 çay bardağı toz şeker
-1/2 paket sana hamurişi
üst süslemesini vişneli yaptık;
-1 paket vişne kompostosu
-3 yemek kaşığı mısır nişastası
-2 çay bardağı şeker

büsküvileri rondadan geçirin,eritilmiş yağı karıştırarak,yağlanmış kalıba bastıra bastıra yerleştirin.
1 çay bardağı şekerle 4 yumurtayı iice çırpın.1,5 kase süzme yoğurtla 300 gr kadar labneyi ekleyin.bu karışımı büsküvilerin üstüne dökün.
üst jölesi için:
kompostonun suyunu süzün,bu suyu(2,5 bardak kadar)tencereye alın.(çıkmazsa üstünü suyla tamamlayın)mısır nişastası ve şekeri de ekleyip muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirin.
sıcakken dökün .ammma öncesinde vişneleri dizin:))
afiyet olsunnn:))

kızlar bu da pizza severlere gelsin..
pizza:
-1paket yaş maya
-2 su bardağı ılık süt
-1 su bardağı yap
-1 yemek kaşığı toz şeker
-1 yemek kaşığı tuz
-1 adet yumurtaaldığı kadar un

malzeme olarak da neli isterseniz:))
hamuru bekletmeyi unutmayın:)) afiyet olsuunnn...

selam kızlar
gün bitiyor işler bitmiyor her yer dağınık bir türlü toparlayamıyorum şu evi yaaa
oğlumda hastalandı bu arada gecemiz kötü geçti burnu tıkandı bugünde hapşırık tıksırık akıntı hepsi başladı ateş yoktu ama sanki bu gece çıkacakmış gibi duruyor

Son düzenleme:
geçmişolsun emel. valla bendehaftasonu hiç iş yapmadım nerdeyse. yani dört beş kez mutfak ve salonu süpürmeyi çamaşırı yemeği ütüyü hesaba katmazsak. ama heryer heryerde daral geliyo bana. ama inadım inat toplamıycam.

hastalıklar yakamızı bırakmıyo bizimde ya karnı ağrıyo ya burnu akıyo ya öksürük tutuyo böyle gidiyo günler haftalar..

duygu senin tarifleri deniycem bi ara

günaydın,
onat ve çağan' a çok geçmiş olsun, aman ateşli hastalık olmasında diğerleri önemli değil...
Dün süperdi benim için, 7 yıldır görmediğim üniversiteden bir arkadaşım Almanya'dan geldi, dertleştik uzun uzun...Bana çok iyi geldi.
Duygu tariflerin portföyüme girdi!!!

günaaaaydıııııııın hepinize

Aslı diyesim geliyor sana hep Accu adını unutuyorum bir kez kalmış aklımda aslı bir türlü değişmiyor :) uzun bir aradan sonra insanın eski dostları ile beraber olması çok güzel insan çok motive oluyor iyi olmuştur senin için ne güzel

selam ..
emel serpil geçmiş olsun ..
salgın galiba benimde üzerimde bi kırıklık var of of bir of çeksem...hasta olma lüksüm bile yok
duygu sağol canım tarifler için bende yapmaya çalışıcam bakalım becere bilecekmiyim ....

herkese merhaba hasta olanlara geçmiş olsun..doğum günleri başladı bugünde kuzucumun doğum günü annem benim ii ki benimsin....
girmezsem doüum günlerini şimdiden kutluyrm öpyrm onları

Çağan ve Onata geçmiş olsun.

Burcu elvininde doğum gününü kutlarım canım.Nice uzun ve mutlu yıllar.

nice yıllaraa kuzularaa...

hergun bir bebegin dogum haberini alıyoruduk diymi ne guzel bir heyecandı... 3 yasında oldular veletler...

merhabaa...
elvincimmmm iiki doodunnnn:)))nice sağlıklı,güzel ..senelere bebeğim:))))))burcucum anneliğinin 3.senesi kutlu olsun,Allah daha nicelerini göstersin(hepimize):))
afyet olsun kızlar....:))
ayy geçmiş olsun kuzularımaa...

elvin kızın doğum günü kutlu olsun. nicelerini yaşasın hep mutlu hep umutlu..

çağan bugün eve gelirken arabada ağlamaya başladı. noldu diyoruz eve gitmek istemorum dedi. nereye gidelim gezelim mi dedik evet dedi. nereye dedik kantine dedi. bizde ona bunu ağlamadan söyleyebilirsin bebek değilsin ya sen sadece bebekler ağlayarak bişey istediklerini anlatır sen büyüdün konuşabiliyorsun ağlamadan söyle biz seni götürürüz dedik. neyse evimizin altına bi market açıldı bu süper oldu benim için işte oraya girdik. kapıda ( marketin giriş çıkış kapılarını ters yapmışlar) tutturdu ben çıkış yazan yerden gircem diye çalışanlardan biri geldi kapıyı tersten açtı içeri girdik. alacaklarımızı (eticin çikolata sürprüz yumurta) aldık çıktık. dediki annecim ben az önce bebek oldum ya bebekken ağladım şu kapıdan gircem diye tutturdum ben biraz önce bebek olmak istedim oldum dedi. bizde mesajı aldık. küçük adam deselerde bana ben hala küçüğüm arada tutturabilirim benden hep akıllı uslu davranışlar beklemeyin demenin bebekçesiydi herhalde. anladık güldük kabul ettik. olay bu..

böyle yaşadığım şeylleri detaylı olarak yazıyorum diye sıkılmıyorsunuzudur umarım. bi davranıştan ve ardından çıkardığım sonuçtan bahsediyorum aslında ama bunu olduğu gibi aktarıyorum ki daha net anlaşabileyim diye. kızmıyonuz dimiii..

günaydın kızlar

Elvin Nazcığımın birde Ege Kaanımızın(Aylin Linay) dünkü geçmiş doğum günleri çooook kutlu olsun hep mutlu olsunlar hep sağlıklı olsunlar

Serpilcim kızmıyoruz canım sen yeterki anlat uzun uzun biz okuruz güzel anlatıyorsun ben kendi adıma söyliyim keyif alıyorum bu arada Onatda canı isterse ben bebek oldum diyor canı isterse ben bebek değilim büyüdüm çocuk oldum artık diyor komik bunlar :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…