2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

duruya geçmiş olsun. napcaz bu hastalıklarla bilmem. çağan hiç iyleşmiyo nerdeyse. grip aısıda yaptık üstelik o hastalanıo peşine de babası. ikisi bir hasta olup duruyolar . ne biçim mikroplar getiriyo diyo babamız. babada aşı oldu aslında. bende oldum ama allahtan bana bişey olmuyo. ikisininde bünyesi aşı utumuyo herhalde. babamıza hepatit aşısı da tutmamıştı çağanınkide tutmamış. tuhaf bünyeler işte. nöbet istirahatindeyim ben evdeyim bugün ama çağanı kreşe gönderdim. evde kalınca çocuk temizleniyo yine mikroplara duyarlı hale geliyo ufacık bi hastalıkta bile kreşe göndermiyordum ama artık gönderiyorum başka türlü alışamıyo bünysi.

bende evdeyim işte evi süpürdüm ütü yaptım çamaşır katladım bi makina daha çamaışr attım. biraz sonrada kişsel bakım yapıcam sonra duş. sonrada resim yapıcam. çağana sürpriz hazırlıyorum doğum günü hediyesi yapıcam ona. şimşek mekkuinin tablosunu yapıcm odasına. resmin temelini boyadım. ayy güzel olur inşallah

geçmiş olsun... ezgide gecen yıl çok fenaydı bu yılı daha rahat atlatıyor sanki... tabi arada haftalık ev istirihatlerimiz oluyor...

tablonun resmini görmek isterim canım... harika bir hediye olucak...

ay derya bitirebilirim inşallah. bitince bi resmini eklemeye çalışırım. malum sadece hafta sonu imkanım oluyo oda çağanın yanında olmuyo bi saat uyursa anca başına geçiyorum anacım boya kurusun bekle kurumaz bi boyanın kuruması alıyo üç günümü neyse bitircem inşallahhhh

Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canımm.ufaklığın azcık büyüsün rahatlarsın canım birbirinize alışma dönemi birax yorucu oluyo işte

derya nın bugüne kadar okuduğum yazılarının hiç birinde art niyet yoktu!bence:))

deryacım kendi adıma söylüyorum bende seni az çok biliyorum ve söylediklerinde herhangi bir art niyet olduğunu düşünmedim aslada düşünümem yıllardır burdayız ve biribirimizi tanıyoruz.sadece açıksözlülükle tek bir cümlene hakvermediğimi söyledim ve kendimcede açıkladım nedenini okadar kırılma alınma gücenme deil bunlar hepimiz birbirimizi az çok biliyoruz.

NAZOCUM allah analı babalı buyutsun canım... uzun saglıklı mutlu guzel günler ailenle...
amin canım benim çok sağol
:))) yok yok tamam üzülmem evet çekenin halinden çeken anlar ay bu arada ikinci bebek bana bir enerji verdi sormayın gitsin doğumdan öncede sürekli iş yaptım düşünün ertesi gün amelyata gidicem ben gece yatana kadar evi kırkladım resmen hatta sabah bile ben edemediğim halde annemlere kahvaltı hazırladım mutfağı topladım falan annemle bülent benden heycanlı stresliydiler ben çok sakindim şimdide daha kırkımız çıkmadı ama ben sabahın 7sinde kalkıp kahvaltı hazırlıyorum evi temizliyorum falan yani aynı doğumdan önceki gibiyim bende c.tesi defneye d.günü yapıcam çok hevesli kırmak istemiyorum ilk sene dayımın vefatından dolayı öylesine yapmıştık geçen senede anlamıyo diye istememiştim bi pasta babanede bi pasta ananede kesmiştik bide radikal bi karar aldım saçlarımı sarı yapçem

amin canım inşallah hepimizinki

ay sende nispet yapar gibi. ikinciyide doğurdum ama fıstık gibiyim diycen hee.
yap bakalım bi değişiklik bi resminide koy sonra. ne güzel enerjik olman hep böyle olursun inşallah. doğumgünü haa. evet yaklaştı günler. bu sene bizimki cumaya denk gelcek. bende izin alcam kreşte kutlarız artık. evde hiç bişey yapasım yok valla. çok yoruluyorum öyle. bide gergin oluyorum herhalde bilmiyorum şu oldumu bu oldu mu eksik olmasın hata olmasın güzel de görüneyim çağanda güzel olsun ev güzel olsun derken pilim bitiyo geceyide gerçi hep self servis yaptım o yönden yorulmadım ama yoruluyorum işte...

iyi akşamlar herkese
nazocum hayırlı olsun bebişin ne heyecanlı günlerdir şimdi Allah analı babalı büyütsün
kızlar ben bugün çok mutluyum çünkü..... ceylin 12 kilo olmuş
resmen düğün yaptık evde oynadık bi güzel
3 yaşından önce bu günleri de gördük ya çok şükür

Nazoo hayırlı olsun. Allah hayırlı sağlıklı ömürler versin bebeğine ve tüm yavrularımıza inş... Benim korktuğum şey senin başına gelmiş. Büyük ihtimal Aybüke de kardeşi olunca hırçın ve inatçı olacak. Allah yardımcımız olsun:)

İyi geceler...

nazo, Allah analı babalı büyütsün İnşallah, enerjini daim, evinizi mutlu kılsın...
aslı pazar akşamı kulağım ağrıyor diye ağlamaya başladı. Gece acile götürdük, kulağı kızarmış, enfeksiyon var dediler. Sabahada ateşi çıkmaya başladı. Dün evde beraberdik, ilaçlarla biraz düzeldi. Bugünse hiç bir şeyi kalmadı şükürler olsun, ama sabah kurnaz bir gülümseme ile "anne kulağım ağrıyo, sen işe gideme " dedi. Serpil çağanın söylediklerini okuyunca aklıma geldi paylaşayım dedim.

merhabaa...
canım ya ne güsel ,maşallah sana:)))bende enerji 0:))
serpilll ne güsel,ben de merak ettim bitince foto isterim:))d.günü için de bence de kreş bizim için en iisi,dooru düzgün kimsemiz yok burda..arkadaşlarıyla eğlensinler..ama şööle kardeşlerim ,annem ...olsaydı ben de isterdim evde de..
ceylin aferinnn sana kuzummm :))azcık tut grlarını:))
aslıya da çook geçmiş olsun..

ayy yine kulağı ağrırmış öperim ben onun ağrıyan kulağını geçer annesi..kilo içinde gözün aydın canımm. biz 12 olduk mu bak merak ettim şimdi bi ara tartıyım.

ayy inşallah bitirirsem koyarım resmi..

çağan dün akşamda bi bomba patlattı. kitap okuyorum o da zzor bela artık. hiç bana okutmaz o okumayı biliyormuş kendi okurmuş neyse dün ikna ettim zoraki ben okuycam. neyse ayı arkadaşına gidiyo işte şu vini ve poh var ya onlar. vini piglete gidiyo. piglet evinin kapısının önünde bekliyo. resimler böyle işte. ben okuyorum okuyorum ordan ses annecimm annecim du bak bişey söylemem gerekli. efendim söyle oğlum. bak bu ayı arkadaşının evine gidemez neden oğlum baksana ayı çok büyük evde küçük ondan gidemez. bu hikaye nanış(yanlış) olmuş. okumana gerek yok.
tabi devam ettircem ya bak oğlum dedim ayı yere yatmış sürüne sürüne girmiş eve hırs yapmış dedim. tama m ozaman oku hadi dedi.
gerisini nasıl getirdim siz düşünün artık...

Polemiğe girmeye gerek yok tabi..ama o günkü yazılanlarda '' çalışmayan annelere konuşmak kolay '' yazıyordu sanırım...e madem anneliğin çalışanı çalışmayanı olmuyor...o zamanda böyle şeyler söylememekde gerekiyor dimi Derya...gerçi senin için nasıl anlaşılacağın çokda mühim değilmiş ama ben nerde yalnış olduğunun genede bi altını çizeyim dedim...ve bu konuyuda burdada kapatalım...

mrb kızlar size bişey danışmak istiyorum duru son bir haftadır kakasını yine altına kaçırmaya başladı sizde bu durumu yaşayan varmı?şuana kadar hiç sorunsuz geldik ufak tefek çiş kazaları dışında hiç olmamaıştı böyle bir sorun ama şuan devamlı yapıyo sizce neden olabilir bu yani yapıyo sonrada gelip söylüyo ne yapmak lazım bilemedim offf

Günaydınlar herkese,
Duyguuu son noktayı koymuşsun hayatım.Bence de tartışılacak birşey yok.Herkesin istediği , bakabileceği çocuk sayısı kendisinedir, anneliğinin nasıl olduğu yine kendisinedir.Allah çocuklarımıza uzun ömür versin.

Yine ne oldu sizde, nane limon olmuşsunuz.İnşallah atlatırsınız çabucak.

merhabaaa...
sevdacım pırtıyla karışıosa çıkıodur belki..en sık sık uyar(sıkmadan:) )alışmaz işallah..
derya cheesecake yazayım mı?
meralim düzeldik p.tei akşamı ,üstüne de hiç konuşmadıkvalla bilmiorum..
çağan da değişik bi çocuk serpil düş üstüne:))
amin meralcim..

duru üşüttü mü acaba duygunun dediği gibi pırt yaparkende kaçıyo olabilir. ama ben bide şöyle dycem. şimdi o kakasını kaçırınca onu alıyorsun temizliyorsun üstünü değiştiriyorsun falan bunlar bi 10 dakikanı alıyordur belki. o on dkikada onunla ilgilenmiş oluyorsun neden böyle oldu diye üzülüyorsun onunla konuşuyorsun falan filan. tamam her zaman ilgileniyorsun ama bununla o ilgiyi duru haketmiş oluyo. istersen ona kız poposuna pat yap istersen sev sonuçta o an ilginin büyüğünü almış oluyo. çocuklarda bazan bu tür ilgi arzuları lurmuş. dediğim gibi ilginin içriği önemli değil önemli olan ilgilenilmiş olunması. çok ısrarcıı olmadan yanlış olduğunu anlat. ama eğer bunu ilgilenilmesi için yaptığına karar verdiysen. üşütmüş olup olmadığına da dikkat et ayrıca. sana kolay geldin canım..

duygu nası düşcem üstüne..
ay bu gecede karın ağrısından uyumadık. ishal ve karnı çok ağrıyomuş. gece uykusunda bile ağladı karnımı sev anne çok ağrıyo dedi durdu bende sevdim durdum. sabah dut gibi kalktık. annecim sen bana çizgi film aç git. ben burda yatar izlerim okula gitmiyim nolur dedi. bırakmadım doğal olarak. ama çalıştığıma da resmen lanet ettim. biz işe o kreşe hayat bu hayatımız bu işte....

olabilir canım bazen az kaçırıyor ama bazende nerdeyse tamamını yapıyor altına devamlı soruyorum dün ben senin bezini bağlim durucum sen altına yapıyosun dedim istemiiyom dedi ve henüz yapmadı ama yarın ne olur bilmiyorum.

serpilcim ilgiye bağlıyorum aslında ama ne yalan söylim üşütmede olabilir bugün eşime kaka tahlili yaptıralım dedim cumartesiğ dr gidicez gösteririz dedim ilgiyle alakalıysada ne yapmak lazımki yani inanın duruyla daha çok ve ilgiliyim ama çocuk işte yetmiyor sanırım aslında genelde anlayışlı olmayada çalışıyorum ama bazen kızıyorum olmaması gerekiyor ama sabrım taşıyor.inşallah düzelir biran önce bu şekilde çok yoruluyorum okadar hızlı öğrenmiştiki tuvalet eğitimini bende seviniyodum sorunsuz atlattık diye

Günaydın kızlar,
Nazocum güle güle büyüt ayşe dereni:)))Adıyla yaşasın, çok güzelmiş.Maşallah bu arada sana.Enerjin hiç bitmesn.

Sevda üşütmüş olabilir, bir süre dikkat edin bakalım.Çabuk atlatırsınız inşallah.

Deryacım seni anlıyoruz, sen o anda ne söylemek istediysen kendini düünerek söyledin bunu biliyoruz.Yanlış anlaşmalar yüzyüzeiken bile olabiliyor, burada sadece yazılarımızla birbirim,izi tanıyoruz.

Serpil maşallah çağana, gerçekten oldukça farklı bir çocuk.Duygunun dediği gibi düş üstüne:)))Tabii nasıl düşeceğim demişsin, çağanın zeka testlerini vb. çevrenizde yaptırabileceğiniz bir yer varsa orada yaptır.

Artık iyice büyüdüler, ama çocukların hiçbirisi annesinden ayrılmak istemiyor, ne kadar akşam geleceğimizi bilse de, ister kreşe gitsin, ister evde bakıcı yada aileden birisi olsun.Hiç farketmiyor.Anne en önemli şey.Ya karınları ağrıyor,ya kulakları ağrıyor:))))Anne işe gitmesin de, gerisi önemli değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…