2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kaç yas fark olucak aralarında

ezgi 17 aylık başlamıştı hepsi 2 ve 2,5 yaslarındaydı o zaman...

ama şuan 3,5 yasların arasında bayagı küçük duruyor oynuyor falan ama bakıyorum hep yönlendiriyorlar onu...

mesela gecen gün sevmediği ezgiden büyük bir kız var sınıflarında onu itmiş düşürmüş ezgi... dedim öğretmenine o kız hiçbirşey yapmıyormu? yapmaz olurmu o daha büyük daha sinsi yapıyor herşeyi dedi biz görmeden itip kakıyor dedi....

yani fark oluyor canım ben ne küçüklerle ne büyüklerle yaşıtlarıyla olmasını tercih ederim... çünkü 1 yas bile çok fark ediyor ....

1 yaş olacak aralarında. çok değil yani.sınıfındakiler biraz yaramaz galiba. geçen gün yüzü tırmalanmış geldi. noldu dedim. eymen yaptı dedi. lalamaz eymen dedi. dünde evden tefini aldı götürdü napcaksın dedim eymeni oynatcam dedi..
bizimki hırpalamaz sakin genel olarak. oyuncağını paylaşmaz ona da bişey demiyorum normal geliyo bana. bilmiyorum ki ezilir mi neyse bakalım bi denesinler

yarın zarada yuzde 50 indirim varmış yakınlarında olan baksın :)))

bizimdolap taşıyor gitmiycem gitsem durmam alırım yine ...

merhabalar bhayırlı cumalar
nasılsınız ben iyi diyim iyi olim bugün daha iyiyim çok şükür hamdolsun ama dün fenaydım gece istifra etmeye başladım ve sabah kadar çıkardım midem bomboş kaldı sadece öğürmeye başladım çok kötüydü sabahı zor ettim hemen sağlık ocağına gittim serum takıldı midem rahatladı ama heryerim ağrıdı sızladı neyseki iyiyim şimdi salgımış sanırım kaç kişi geldi aynı şekilde hemen kendi doktorumu aradım verilen serumu içine konan ilaçları söledim endişelenme dedi zehirlenmiş olabilceğimi söledi

çok geçmiş olsun canım

benim eşimdeoldu böyle ama onda ateşte vardı 2 gün 40 derece ateşle yandı... 10 tane iğne yedi hala toparlanmaya çalışıyor... salgın bir virüs dediler ...

Gecmis olsun nazo
Evet salgin varmis kimle konussam ayni seyi soyluyor.bizim kizda antibiyotik iciyo,kuru oksurugu var her zaman ki gibi istahi yok :) son gunlerde asiri sinirli herseye kiziyo surekli hayir dyor umarim donemseldir.
Guzel guzel anlainca dinlerdi,yapardi soyledigimi simdi hic dinlemiyor.

oyyy canım kıyamam. dikkat et aman.
bol sıvı al. karpuz falan ye. dışarda da yemek yememeye dikkat et bari bu aralar. özellikle tavuk o çok zehirler çünkü.

kızlar çağanı 4 yaş grubuna almışlar.seviyesi çok yüksek dediler bugün. ezilmesin dikkat edin dedim umarım sıkıntı olmaz.

dün akşam çok güldürdü bizi o herşeye ağladı dün ama ağlamalarından biri çok komikti. kameralıktı tam ama insanın da heran elinde kamera olmuyo kii
babasıyla bi oyun uydurmuşlar. mesela babası çağanın göbeğini alıyo (güyya) ağzına atıyo çok tatlıymış diyo çiğnedim yuttum diyo. epeydir oyanrlar bu pyunu. çağanda babasının herhangi biyerini alır yutar falan filan. düna akşam o bize hiçbiyerini yedirmek istemedi hep o bizi yiycekmiş. neyse babası yine de aldı çağanın göbeğini yedi. iş bundan sonra başladı bizimki bi ağlar bi ağlar benim döbeğim(göbeğim) yerrdee benim döbebim yerdee (nerde) açtık gösteriyoz yok çocuk yarım saat ağladı benim döbeeem yerde diye. b,de bize kızıyo gülmeee döbeeem lok ..
aslında bu çocukların soyut somut kavramlarının gelişmesi ile ilgili bi durum. oynadığımız her oyunda bile dikkatli olmamız gerektiğini gösterdi bize..

:))))))) çok komikler ya aynı oyuunu bizde oynuyoruz burnunu aldım diyorum elimi açıyor alıp yerine takıyor :)))))))

gecen bende ona bir bolero giydirdim tutturdu önümü kapat diye kızım onun düğmesi yok ki dedim... tam okula gidiyoruz başladı ağlamaya benim bibemi (düğmemi) kim aldı diye.. o ağladı biz güldük gülmeyin diye kızdı tabi...

demek hepsi aynı...

haticecim geçmiş olsun ezgide herşeye hayır diyor... yermisin diyorum yemecem diyor... ağlıyor odana git orda agla diyorum gitmecem sen git odana diyor ...

biz yandık valla 2,5 yasında böyle sonrasını bilemiyorum...

dr çok normal diyor... üzerine gitmeyin inatlaşmayın...

Cok tatlilar yaa.hem seviyorum hem kızıyorum.donemsel donemsel deyip sakin olmaya calisiyorum.3 yasina geldiklerinde neler yapacaklar bize kimbilir :)
Bizim kizda babasila oynama bayiliyor.odasina gidiyorlar babasiyla kapiyi ortuyo.actigim zaman nasil kızıyo pat diye carpiyo kapiyi bende salona gelip uzatiyorum ayaklari

herkese merhaba ...
bizim tatilimiz bitti çok güzel geçti bol bol havuzda denizde oynadı ama yemek yemedi muz karpuz dondurma ile pirinç pilavı yedi....sadece
ama istanbula dönünce yine normale döndü yemek düzeni uçakta giderken sorun yoktu dönüşte perdeyi kapaaa diye bağırdı durdu korkutu zavallı:nazar:
umarım herkes iyidir geçmişe bakamadım :) göz atıyım bakalım

çok sağolun kızlar dışardan bişey yemedim hele tavuk evde bile yemedim ama oldu işte Allah beterinden saklasın

kız çocukları hepmi böle bizimki benle kuaförcülük oynuyo ama babayla kaçma kovalama boğuşma gibi şeyler oynuyo çok kıkırdıyo

karpuzmu dedin serpilcim resmen yanıp tutuşuyorum karpuz için meyve için :))) başlarda olduğum gibi devam ediyorum bol su bol meyve yiyorum şimdilik 2 kilo aldım umarım böle gider :)))

merhabaaa..
ben geldim ...
amann insan kastamonuyu özler mi ya..bu istanbulun trafiği felç edio beni iice:)
düğün çook güseldi..ama yorucu oldu,nil hasta!!huzursuzdu,sıkıldı kuaförde falan..
okudum herşeyi ama..
çağan bence yaşıtlarıyla olsun serpilcim..
isim mira,irem,idil:p
unuttum başka:KK43:

anlattım mı bilmem. bi arkadaşımın ikizleri var. doğdukları günden beri de anneanne yanlarında. (ne iyi anneler var)
ikizlerde 3 yaşında. vana gittiğimde görüştük. bunlardan yana ne zaman rahatlıycaz diye bana soruyo teyze. valla ne biliyim teyze dedim sana sormak lazım. rahatlansaydı sen rahatlardın kızın gelmiş 40 yaşına hala derdi var sorunu var diye kızının peşinden koşuyosun demekki annelik ölene kadar sürüyo. çocukların hiç derdi bitmeyecek onun bitse torun olunca torun için değil ya yine kendi çocuğunu düşündüğün için koşturacaksın.

her yaş bize bi öncekini unutturacak yepyeni heyecanlar sorunlar ve güzellikler getirecek. sağlıklı olalımda hepsini zamanı gelince öğrenelim.

duygucum sağol tavsiyen için.
elagülce ben senin adını unuttum. hoşgeldin..

derya eşine de geçmiş olsun.

hatice bizimde yeme sorunumuz geri geldi. nutella hatrına bi iki lokma yemeye başlamıştı şimdi onu da istemem diyo çıkıyo işin içinden.

duygu bu arada resimleri bekliyoruz düğünden nil hanım fotoları.
birde gösterisi ne zamandı bugün değil miydi

nazlı dün gece rüyamda seni gördüm. taşınmışsınız. pendik kartal taraflarından müstakil bi bina satın almışsınız. biz daha önce o tarafta oturuyoduk yine ordaymışız. sonra beyaz renki bi arabanın içinde defne önde oturyo sen ve yaşlıca bi kadın arkadasınız yoldan geçerken gördüm sizi sonra akşam bize geldniz ama gerisini hatırlamyırum

nazlı dün gece rüyamda seni gördüm. taşınmışsınız. pendik kartal taraflarından müstakil bi bina satın almışsınız. biz daha önce o tarafta oturuyoduk yine ordaymışız. sonra beyaz renki bi arabanın içinde defne önde oturyo sen ve yaşlıca bi kadın arkadasınız yoldan geçerken gördüm sizi sonra akşam bize geldniz ama gerisini hatırlamyırum

günaydın serpilcim
Allah hayır etsin bende gece karışık rüyalar gördüm ama hatırlmıyorum
ananemler burda oda benim gibi hastalanmış akşam istifra falan belki içine doğmuştur

X