2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

çıldırma günüymüş anlaşılan.
neyse geçecek napalım. çağan alt açtırmada hep sorunlu banyo hep sorunlu yemek hep sorunlu onundışında her lafı anlayan bi çocuk. haftada bir zor yıkayabiliyorum. altını peşinden koşturarark yemeği ee biliyosunuz yedirmiyorum onda sorun kalmadı. ben pes edince.

dün hepatit kanlarını da aldırdık. hepatit aşısı hiç tutmamış. boşuna canını 3 kez yaktılar sinir oldum bi daha aşı yaptırcaz artık

kızlar bizim kitaplığın bi rafını boşalttım. çağana aldığım kitapları yerleştirdim çağana da söyledim. burası senin istediğin zaman istediğin kitabı alabilirsin dedim.
1 haftadır her sabah ayşelere giderken bi kitap seçiyo akşam geri getiriyo, sonra akşamları yatmak istemiyo doğal olarak her çocuk gibi. hadi annecim kitap okuma saati geldi al bi kitap yatağına geç diyorum koşa koşa alıyo kitabını yatağına gidiyo kanepeye çıkıp ışığı açıyo oturup güyaa kitap okuyo. sonra ben gidiyorum yanına bana veriyo biraz da ben okuyorum o soruyo falan filan. sonra ışşığı kapatıp yatıyoruz amaaaaa uyumaya gelince benle uyumuyo. dün gece soruyoorum benimle mi uyursun babanla mı diye cevap veremiyo yüzüme bakıyooo yatıyım mı senle diyorum ıııı diyo sonra dedimki annem babanı istersen ben gidiyim küsmem tamam hadi söyle dedim yüzüme baktı babbaa dedi. öptüm kalktım yanından babasıyla anında uyudular.

amma uzun anlattımm dimi.

ayşegül gerçi okuyamadım ama kayınvaliden geçen yılda çok hastaydı dimi. sanki iyi dayandı çok kötü olduğunu hatırlıyorum.geçmiş olsun en çok ona sonra da sizlere..

ay ne bilim derya anlamadım gitti ama mahvetti bizi yaaa

serpil çok şükür maşallah kolay çocuk benimki teyzem bana sen çocuk büyütüyorum deme diyo bebekliğinden beri gayet güzel yıkanır hatta girmek için çldırır yemek desen güzel uykuda gayet iyi söz dinleme laftan anlamada iyi arada tutuyo sadece eh o kadarda olsun dimi

bu brezilya fönü nette indirim vardı 100 liraydı ben bizim kuaföre sordum orda 150 dedi 4 ay dayanır dedi bende niyetlendim bi ara düşünsenize sabah kalkıyosun fönlü saçlar :)) bende yıpratırmı dedim kuaför tam tersi keratin ugulandığı için bakım oluyo dedi

aysegül dediklerine aynen katılıyorum zaten ince telli ve az sacım var birde bunu cektirirsem saclarım iyice söner diye düşünüyorum bende netten arastırdım kabarık saclar için uygunmus sanırım yaptırmıcam ama bir yandan da cok yaptırmak istiyorum öyle hep dümdüz ne güzel olur ama her güzel şey zararlı her güzel sey pahalı her güzel sey kilo aldırıcı:KK9:
oooooh serpil ne güzel dinlen bol bol
boncuuuuuuuk yagız nasıl fıtıgı naptınız
derya nerdeeeeeeeeeeeee mickey e gitcekti
günaydın hanımlar akşam benim için kötü idi yağız 3 kere kalktı en son sabah namazında kalkıp deli gibi evde gezindi fena derecede uykusu var uyumadı ama yatırınca ağladı valla 1 saat ayaklarımda salladım öyle uyudu saat oldu 7,30 sonra 8,30 da gene kalktı gözlerimin içi yanıyo resmen .
canım fıtık için bi doktora götürdüm özel bi doktor ama o göremedi bu fıtık çocuk çok koştuğunda çok ağladığında bir yerden atladığında kendi kasıkta şişme yaparak gösteriyormuş . o gün de öyle bişey yoktu şimdi bende devlet doktorundan randevu almaya çalışıyorum bide o görsün istiyorum o ne diyecek sonrada bakacam a heralde biraz daha beklicem büyümesini tam olarak derdini anlatsın istiyorum çünkü şuanda bi sıkıntısı yok o bölgede şişlikte yok bakacam şimdi araştırma üstündeyim yani canım anlıyacağın bende tam karar veremedim
2. çocuk bende ayşegüle katılıyorum yağızda çok zor büyüdü kusması hareketliliği yememesi bir yerde durmaması uykusu ne uyku giyinmesi negiyinme bi yere giderken sokakta giyiyo montunu katiyen evde giyemez zor bi çocuk myani aslında 2. yi birinciyle büyütmek en mantıklısı ama insanın gözü korkuyo oda aynısı olursa daha birini halletmeden nasıl başa çıkarım diye düşünüyosun o yüzde bende biraz yağız büyüsün hatta okula falan başlasın öyle düşünüyorum arkadaşım .
kayınvalidem komaya girdi bu akşam çok üzgünüm..naz da anladı sanırım yavrum sanki duruldu bikaç saatte büyüdü:KK43:(

canım kayınvalidene çok geçmiş olsun hakkında hayırlısı acil şifalar versin yarabbim . ayşegülcüm neyi var kayınvalidenin .

ay ne bilim derya anlamadım gitti ama mahvetti bizi yaaa

serpil çok şükür maşallah kolay çocuk benimki teyzem bana sen çocuk büyütüyorum deme diyo bebekliğinden beri gayet güzel yıkanır hatta girmek için çldırır yemek desen güzel uykuda gayet iyi söz dinleme laftan anlamada iyi arada tutuyo sadece eh o kadarda olsun dimi

bu brezilya fönü nette indirim vardı 100 liraydı ben bizim kuaföre sordum orda 150 dedi 4 ay dayanır dedi bende niyetlendim bi ara düşünsenize sabah kalkıyosun fönlü saçlar :)) bende yıpratırmı dedim kuaför tam tersi keratin ugulandığı için bakım oluyo dedi

nazocum valla dilini ısır maşallah lında çocuk büyütmek kolay değil ama uyumlu bi çocuk olunca tabi insanın işi daha bi koaylaşıyo ama asi inatçı şekil a yağız< gibi oluncada insanın işi dahada zorlaşı yo nasıl davranacağını bilemiyosun valla o yüzden maşallah arkadaşım. ayyy kız doğur bi tane daha valla:)))) dayımın kızı doğum yapmıştı akşam onlara gittik özlemişim valla o günleri bian böyle kendi günlerime gittim sanki çok uzun seneler geçmiş gibi özlem duydum o günlere aslında ne çabuk geçiyor günler biz farkında olmadan neki şunun sırasında 2 sene önce bende o durumdaydım ama bebişi kucama aldım yağız acayip kıskandı anni bırak anne gel diye diye bi hal aldı yağız allalım mı annecim bebeği diyince bırak diye bi isyan çocukta şaşırdım kıskanç bi çocuk olacak heralde belki zamanlada değişir

maşallah boncuk maşallah dedim ya annem teyzem falanda çocuk büyüttüm diye sayma d,yolar valla aynen bende özledim zaten niyetine girdim şimdiki halde kıkançlık yok bizimkinde anne ayy bebiş diyo eltimin yeni oldu gittiğimizde anne al anne al diyip duruyo ağladımı emziğibni arıyo vermeye çalışıyo
biliyorum çok zor olucak ama Allah verirse olsun inşallah eli ayağı düzgünb sağlıklı hayırlı olsun ama mümkünse yine kız olsun :))) gerçi eşim oğlan istiyo kız olura üçüncüyüde yaparız diyo

merhabaa..
ayşegülcüm geçmiş olsun canım:KK43:(

dün gece yazdıklarım yok ortada ya:KK43:(
emel çok sevindim uyumak harika di mi:)),
nazlı ben dedim sana maşallah de die.. ama derya ya katılıorum hastalanacak olabilr:KK43:
nil de dün hiç uyumamış akşam 9 oldu hala cin..öğretmeniyle şööle bi diolog geçti aramoızda
ben:eek:o uyudu mu öğlen?(nil uyanık)
öğr:yook uyumadı..ama birazdan bayılır heralde..!öle oluo di mi??
ben:yooo zorla uyutmasam gece yarısına kadar oturur..
diğer öğretmen ARKADAN öne atlar..
2.öğr:nasıı bayılmıo mu,olamaz ,o kadar koşuşturmaya??
ben:hııı..ii akşamlar..

bööle işte..
akşamdan beri kestane yiorum galiba patlayacağım!!

ay duyguuu :))) ne güldüm bende bayılırım kestaneye söyliymde akşam alsın bizimki

ya ben neye inanıyorum biliyomusunuz tabiki istisnalar oluyo ama hamilelkik dönemi ve çocuğun ismi çok etkili :)) hele erkeklerde ne kadar mert,fırat,furkan v.s tanıdıysam hep yaramaz

:))) bu kadar dayanmana hayret yani next de kapanmış hadi canım bekleriz gyboree 'a :))))))))

ahhh şekerim ahhh koca eline bakıbnca böyle oluyo mecbur dayanıyosun napcan next kapandı kışlık ev ayakkabılarını zaradan aldım yaz için geçende marks&spencerda indirim vardı ordan aldım ama daha var aklımda yazlık yani almam lazım napim bakim bare gymboree ye

al güzelim kızın giysin yazlıkta bir gidiyorsun gelmiyorsun yazın

ahh ah bittim bayıldım bikiniye deryaaa
zaten napıyorum biliyomusun bi liste yapıyorum ne eksik falan diye bi çıkıyorum o mağaza senin bu mağaza benim geziyorum arıyorum buluyorum alıyorum yaz başında yani yazlığa gitmeden kışında öyle yapıyorum geliyorum geçen senekileri deniyorum lisemi belirliyorum aynılarından iki tane olcağına farklı olsun diyip ona göre alıyorum

zaten napıyorum biliyomusun bi liste yapıyorum ne eksik falan diye bi çıkıyorum o mağaza senin bu mağaza benim geziyorum arıyorum buluyorum alıyorum yaz başında yani yazlığa gitmeden kışında öyle yapıyorum geliyorum geçen senekileri deniyorum lisemi belirliyorum aynılarından iki tane olcağına farklı olsun diyip ona göre alıyorum

nazocum hayırlısı olsun hayırlı haberlerini alırız inşallah. en iyisi yapıyon valla benim de içim gidiyo ama koca eline bakınca biraz mahrum kalıyoz tüm istediklerimizden

al güzelim kızın giysin yazlıkta bir gidiyorsun gelmiyorsun yazın

derya valla insanın kız doğurası geliyo böyle cicili bicili şeyleri görünce :))))))))))
gerçektende çok şeker

amin boncuk sağol
evet eşin eline bakmak zor neyseki babamız ne bana ne kızına kısmaz kıyafet falan ama tabi kısmamısının sebebide benim düşüncesiz lüzumsuz alışveriş yapmam bende öncelikle kızıma alırım sonraki ay yada aylar kendime bak şubat geldi ben hala kendime çizme alıcam hadi evdeyim diyorum hadi kış bitiyo diyorum geçen yazda defneye tepeden ırnağa herşeyi aldım kendime bi çöp almadan gittim sonraki aylar ordan aldım bişeyler öyle idare ettim

X