2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhabaaa:))
ne güsel bayaa yazmışsınız,hepinizi özlelmişim valla..
nette sorun var uzun uzun yazamıorum:KK43:

duyguuu o kadar sohbet ettik yoktun. bizde özlüyoruz. bizimde günümüz pazar ama cumartesi arkadaşları çağırdım. içlerinde hiç çocuk yok. hepsi kazık kadar ama bi hatcemiz var tüm çocuklar ona hasta. kız hiç bizlerle takılmıyo herhalde çağana da hatce yeter. pazar günüde dışarı çıkarız artık. pastalara baktım buranın en iyi pastanesine ama orda bile hoşuma giden bişey olmadı. bi tane daha var bide oraya bakıcam. onuda halledersem tamam..

Sağolun kızlar, 2 yıl su gibi geçti valla.Nasıl geçtiğini anlamadan:)))
Sağlıklı olsunlarda gerisi hiç önemli değil.

slm ben yine geldim kabul ederseniz umarım uzun süreyle ayrı kaldım sohbetlerinizden ben sizleri özledim inşallah sizde beni hatırlarsınız 19 ocak doğumlu kızım

Son düzenleme:
günaydın kızlar

Ahucum ne yaptın öyle onları yerseniz rahat 2 kg alırsınız valla :) ben bir yaş pasta bir kurabiye bir börek birde makarna salatası yapmıştım o kadar

Hatice hoşgeldin ben pek hatırlayamadım seni ama hatırlamasakda hoşgeldin

Bende geçen gün bir fotoğrafçıda gördüm minicik kitap şeklinde anahtarlık içinde 7-8 adet resim var yani kitabın her sayfası resim çok güzeldi

günaydıııın
bugün defnoşun kontrolü var birazdan çıkıcaz gitmeden bi bakim dedim sizlere
ayyy bana noluyo kızlar bişey diyin akşam 10.30da yattım 9da zor kalktım neden acaba dünde hiç iş falan yapmadım yani yorgunda deildim ama bikaç zamandır böyleyim normalde 7.30-8 gibi kalkardım gecede 12de yatardım nie böle oldumki

ezgi hanımın evdeki doğumgunu kutlaması

bizim menüyüde yazıyım size

ıspanaklı börek
patatesli börek
zeytinli pogaca
tuzlu kurabiyeler galeteler
sarımsaklı yogurtlu arpa şehriye salatası
tavuklu salata
kısır
kurabiye
lokum tatlısı
elmalı tart
pastamız

bu menü benim için çok çok azaltılmış bir menüydü gecen yıl 3 katı falandı...

ben çeşit seviyorum napim....

derya şu arpa şehriye salatası tarifini verirmisin. ayrıca o pastayıda sen mi yaptın. geçen yıl bi harikaydı buda çok güzel olmuş sen yaptıysan ellerine sağlık

yok canım ben yapmadım valla hiç vaktim yoktu...

arpa şehriyeli olan tarif

haşlıyorsun şehriyeyi
sarımsaklı yogurt biraz mayonez ve dere otu koyuyorsun...

tel şehriyeli tavuklu salata tarifi bunuda yaptık

tel şehriyeyi yagda kavuruyoruz rengi dönüyor iyice...

tavukları haşlayıp küçük küçük dogruyoruz... tavukların haşlama suyunu SICAKKENB şehriyelerin içine döküp bekletiyoruz o su ile iyice pişiyorlar.

sonrasehriye ve tavuga maydanoz, dere oto, yeşil soğan,limon koyuyoruz... buda çok lezzetli oluyor...

kızlar merabalar. dün 2. yaş kontrolümüz vardı herşey güzel ama. kasığında yağızın fıtık var dedi evet orası şişti. tabi ben o an koptum. neyse endişelenecek bişey yok ama ameliyat olması lazım dedi hemen acil bir durum yok ama bi şekilde ameliyat olucak dedi şuan onu o rahatsız etmiyomuş. hiç dikkat etmedim bende koştuğu zaman bir yerden atladığı çok ağladığı zaman şişermiş orası bundan sonra bakacam ama ne yapayım bir başka doktora daha gösterecem zaten ama ne bileyim daha bu yaşta ameliyat olmasını istemiyorum da biraz daha büyüsün diyorum sizce kızlar gerçi belden aşağısını uyuşturup yapacaklarmış ameliyattan sonrada 3,4 saat hastanede dinlenip çıkacakmış sonra hiç bişey olmamış gibi hayatına devam eder diyor ama ne bileyim sonuçta bıçak yarası yaaa üffffff yaaaa. neyse ya bunla geçmiş olsun diyiyorum .ama sizce ne yapayım kızlar .

birde aklıma gelmişken yazayım...

ezgiye yemek yedirme yolunu bulduk... ödüllendiriyoruz...

çorbasını yerse şeker yumurtasını yerse sakız falan...bir deneyin... birkaç günde oturuyor...

minik renkli şekerlerden veriyoruz. bir tane ikinci yok...

hatta bazen eline veriyorum çorban bitince yiyceksin diyorum ... öyle elinde bekliyor.

haşlıyorsun şehriyeyi

tavukları haşlayıp küçük küçük dogruyoruz... tavukların haşlama suyunu SICAKKENB şehriyelerin içine döküp bekletiyoruz o su ile iyice pişiyorlar.

sonrasehriye ve tavuga maydanoz, dere oto, yeşil soğan,limon koyuyoruz... buda çok lezzetli oluyor...

canım tavuk suyu tel şehriyenin içinde tamamen çekiyomu yoksa suyun bi ölçüsü varmı

kızlar merabalar. dün 2. yaş kontrolümüz vardı herşey güzel ama. kasığında yağızın fıtık var dedi evet orası şişti. tabi ben o an koptum. neyse endişelenecek bişey yok ama ameliyat olması lazım dedi hemen acil bir durum yok ama bi şekilde ameliyat olucak dedi şuan onu o rahatsız etmiyomuş. hiç dikkat etmedim bende koştuğu zaman bir yerden atladığı çok ağladığı zaman şişermiş orası bundan sonra bakacam ama ne yapayım bir başka doktora daha gösterecem zaten ama ne bileyim daha bu yaşta ameliyat olmasını istemiyorum da biraz daha büyüsün diyorum sizce kızlar gerçi belden aşağısını uyuşturup yapacaklarmış ameliyattan sonrada 3,4 saat hastanede dinlenip çıkacakmış sonra hiç bişey olmamış gibi hayatına devam eder diyor ama ne bileyim sonuçta bıçak yarası yaaa üffffff yaaaa. neyse ya bunla geçmiş olsun diyiyorum .ama sizce ne yapayım kızlar .

canım geçmiş olsun allah beterinden korusun...

dr büyüyünce olabilir dedimi... eninde sonunda olacaksa ve birkaç saat sürüyorsa soruşturup birkaç dr daha yaptır. çokta kafanı karıştırma ama... güvendiğin birkaç dr sor...

canım tavuk suyu tel şehriyenin içinde tamamen çekiyomu yoksa suyun bi ölçüsü varmı

sıcak olarak üzerine bir parmakk çıkana kadar falan koyuyorsun kapağı kapıyorsun...

baktın kıtır kıtır kaldı olmadı biraz daha sıcak su koyup bekletiyorsun amaç yumuşaması yani...

aman derya nazar değmesin. bizimkine denemediğim bi dayak kaldı. onuda yapmıştım aslında çok küçükken ilne vurmuştum çok üzüldüm o yüzden dövemiyorum da..

pazar akşamı yemek yiycen mi dedim. ııııııı dedi. gün boyu hiçbişey yememişti. yarın ayşe anneye gitcenmi dedim hıııı diyor. açzın yemek yiycen demi orda diyorum gülüyor hııııı diyor. anladım oğlum ben senin derdini dedim gülüştük mıncıklaştık o kadar..

valla guzelim ezgiye soruyorum kevser teyzenn yemekleri güzel mi guzel anneninkler güzelmi hayır diyor :))

yapıyorum brokoli kereviz çorbasını yemiyor veiriyorum pilavı bayılıyor :))

işine geleni yiyor bizimki valla...

aglayarak yedirdiğimde oldu... boşuna yediğide onu yedi ...

bıraktım artık o stresten kurtulduk...

aç yatsada zorlamıyorum napim.. yazık boşuna aglatıyorum... birgün işyerinde babamla yemek yiyoruz yemegi begenmedim bıraktım... babam kaşıgı aldı aç agzını çabuk iyceksin bu yemek bitecek dedi :)))

işte sen böyle yapıyorsun ezgiye dedi... o an dank ettiiiiiiiiiiii

Son düzenleme:

haşlıyorsun şehriyeyi

canım geçmiş olsun allah beterinden korusun...

dr büyüyünce olabilir dedimi... eninde sonunda olacaksa ve birkaç saat sürüyorsa soruşturup birkaç dr daha yaptır. çokta kafanı karıştırma ama... güvendiğin birkaç dr sor...

sağol canım evet haklısın birkaç dr. göstermeyi bende düşünüyorum hemen atlamayım gerçi evet dün orda bi şişlik vardı ama başka bi doktorda görsün.yemek:KK43:((( konusu kabus valla daha ben bu konuda kendi birtürlü rahatlata madım tamam kendi haline bırakacam diyorum bakıyorum 2 .gün süzülüyo haydi devam maratona ben yağıza hangi ödülü verirsem bence yemes çünkü yağızın bi inatçı yapısı var onuda denedin bu sefer ödülü önce istiyor vermessen ağlıyor tv. cailloyu kapatırım diyorum ve kapatıyorum aççççç anniiiiii diye bağırıyo velasın yemiyo arkadaşım.

aa evet ezgidede var o hatta tavsan aç der hep bana çizgi film...

yemezsem kapatırım bak derim kapat der kalkar gider oyuncaklarıyla oynar... :))

şekeri deneyin bence..

hatta şöylede yapabilirsin ilk gün iki kaşık yesin aferim şeker kazandın de...

ikinci gün 3 kaşıkta şeker kazansın... yemekten sonra ödülü ögrensin... gerçi ezgi kreşten öğrendi bu sıralamayı...

X