2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

aa smrisk naber yaşıyormusun hamileymişsin en son doğrumu almışız haberini :))

slm arkadaşlar uzun süren ayrılıkdan sonra yine aranızdayım.

umarım herkes bütün anneler ve çocuklar iyidir ben yokken bi aksilik olmamıştır.

emel ve derya mrhb.

benimde sizlere haberim var şuan tam haftalık hamileyim henüz cinsiyet belli olmadı yarın inş belli olur, önemlisi tabiki sağlıklı olması, daha sonrası allaka kalmış nasıl yapıcam blmiyorum biraz korkuyorum iki çocukla nasıl başedicem diye.

canım sağlıkla al inşallah bebeğini kucağına bir sürü kişinin ikinci bebeği oldu. çok zor olacagına eminim ama bir o kadarda güzeldir.

allah hepsinin sabrını verir. birde unutmadan ikinci daha kolay gelir...

kızın nasıl peki...

merhabaaa..
zeynepti di mi,hayırlı olsun canı yarılamışsın ne güsel ,hayırlı olsunn:KK16:
deryacım ezgi de pastanız da çook güsel,her seneleri bi öncekinden güzel olur işallah:)))
kızlar bana bi akıll:
nil paso ağlıo,mütemadiyen..her an!!kucaamda??ne yapacağımı şaşırdım:KK37::KK36:bu sabah kriz geçirdim sanırım,oturdum ağladım bağıra bağıra dakikalarca..ondan önce nil saatlerce ağlamıştı,komşular kesin demiştir ki kadın kızı kesti,aklı başına geldi ağlıo,öle bi ağlama yani:KK14::KK14::KK14:ne yapmalıyım,ne olur bişi yazın:18:

duygucum ne yazalım ki. kış geldi. sosyal hayatlar minimuma indi sabır kalmadı. ne desem boş şimdi. hastaydı bebiş ondan kucağından inmiyodur anlayışlı olmaya çalış o daha seni anlıycak çağda değil aslında hiç de olmayacaklar ama en azından ilerde onlara kızabilmek için haklı sebebplerimiz olacak. ama şimdi pek haklı bi sebebimiz yok. sabır lazım yapacak bişey yok.. bizlere en çok itiyaçları olduğu ve bizi en çok sevdikleri zamanlar bunlar tadını çıkarmak lazım. ilerde değil kucağımıza gelmek aynı evde durmak istemeyecekler düşün yani...

neyse ben kçarrrrr

iyi akşamlar herkese
derya ece de bayıldı doğum günü resimlerinize aaaa palyaço deyip durdu :)

sanırım bizim bebelerin 3 yaş bunalımları başladı.bizim kızda baya huysuzluk ediyor son günlerde kendimi zor tutuyorum.sürekli dağıtıyor çekmeceleri karıştırıyor.ee bide atma huyu başladı gene atıp duruyo.ev savaş alanı gibi.3 gündür toplamıyorum....hele uyutmak tam bir işkence kolunu bacağını tutuyorum en sonunda yoksa uyumuyor..öğle uykusu uyumayıncada akşam üstü iiicene deliriyo.8 de uyuyor ama bu defada çok sık uyanıyor.geç uyuması hiç uyumamasından iyidir.
diyerek kendimi teselli ediyorum

Son düzenleme:
günaydın kızlar

Duygucum 2 yaş sendromuna girdiler herşeye itiraz ve hayır dönemindeler birde isteklerini alatamadıkları için sinirleniyorlar daha çok ve ağlayıp saldırganlaşıyorlar hasta olunca bunlar dahada şiddetli oluyor tabi, bende her gece yatarken yarın ne olursa olsun bağırmıcam diyorum ama daha sabah kalkar kalkmaz 1 şişe suyu masadan alıp halının üzerine döktüğünü görünce içimden emel sus emel sus diyorum :)) Onatda o kadar çok ağlıyorki bende aynı şeyi düşünüyorum komşular kesin hakkımda kötü düşünüyordur

merhabaaa..
zeynepti di mi,hayırlı olsun canı yarılamışsın ne güsel ,hayırlı olsunn:KK16:
deryacım ezgi de pastanız da çook güsel,her seneleri bi öncekinden güzel olur işallah:)))
kızlar bana bi akıll:
nil paso ağlıo,mütemadiyen..her an!!kucaamda??ne yapacağımı şaşırdım:KK37::KK36:bu sabah kriz geçirdim sanırım,oturdum ağladım bağıra bağıra dakikalarca..ondan önce nil saatlerce ağlamıştı,komşular kesin demiştir ki kadın kızı kesti,aklı başına geldi ağlıo,öle bi ağlama yani:KK14::KK14::KK14:ne yapmalıyım,ne olur bişi yazın:18:

kızlar lar günaydın nasılsınız. duygu sorma heralde 2 yaş sendromu yağızda aynı şekilde herşey ağlayarak bende zor sabrediyorum. geçen pazar ağlattı resmen beni şimdi yağızın üstünde ben daha baskın karakter sürekli onu zorlayan yannış şeylerine karşı hayır diyen ve hayırda kararlı bi karakterim. o yüzdende yağız bunun farkında ve bana karşı tepki almaya başladı babası evdeyken mesala bir pazar günü tam bana karşı zıt hep babasına gitmeler yemek yememeler yanınış davranışlar uyumamalar altını aldırmaz üstünü değiştirmemeler tam bi kabus yani ve tepki verdiğindede sana tepki verip seni gözü görmüyo oda sana karşı tepki alıyo daha bu yaşta yani geçen çıldırdım valla bende ölece şu 2,3 yaşdan kaynaklıanıyo kendini net ifade edmiyo daha tam oyun kuramıyo sıkılıyo diye düşünüp kendimi avutuyorum. sonuç gene bizde bitiyor sabır etmek kalıyor ki sağlıklı bi toplum yetişsin

günaydın herkese

sabah sabah dr gittik geldik yine ezgi hanım hasta öksürüyor...

korktum bende cigerine falan iner diye neyseki bogazındaymış daha inmemiş aşagı

ilaç kullanıp atlatıcaz inşallah...

hastane sabah 9 da üst üsteydi herkes hasta...

kilo vermiş kızım 3 ayda boyuda 93 cm olmuş boyu uzun olduğundan sana zayıf geliyordur dedi dr.

boy önde gidiyor biraz... babasına çekmiş işte...

duygucum nil hasta o yuzden huysuzluk yapıyordur

geçmiş olsun deryacım yine hastalandınız off seni çok iyi anlıyorum bitmek bilmeyen tam düzeldi derken yeniden hastalanmalar tıkalı burunla uykusuz geceler bizimkide güya düzeldi ama bugün yine burun tıkalı çeşme gibi akıyor

valla emelcim kıştan nefret ettim yazın ne ggüzel hiç hasta değiliz..

keyfi yerinde aslında ama iki gündür öksürüğü vardı sabahta hemen gidelim azdırmadan dedik..

hap verdi doktor ikiye bölüp ezin içirin dedi.

decort diye birşey

beni işe bıraktılar babası okula götürürken yolda vermiş agzına arkasından su içirmiş kızım ilk hapınıiçti yani :)))))))

dedim bir baba ancak böyle ilaç içirir...

biz olsak uğraşırız hapı ezer bala falan karıştırır veririz :)))

hadi ezgi kreşte hasta oluyor onat nerden kapıyor bu hastalıkları ya dişlerinden yada bursaya falan gidip gelirken kapıyor

nazda çok hastaymış ayşegul aramıştı ezginin doğumgununde agzı yara olmuş yine... tüm çocuklar dökülüyor ya

evet çok salgın var, Onat'da evde durmuyorki hafta sonu gittiğimiz yerlerden kapıyor tahminimce uzun süredir Bursayada gitmedik çünkü

merhabaaaa:)))
biz de kontrole gittik,daha iiymiş nil şuruba geçtik drın kızı da hasta,bizim kreşteymiş..

ayy bütün çocuklar hasta ama kreşten diil dedi..havalar çok kötü bu sene bi de hava çok kirli kastamonu da o da çok etkiliomuş..

deryacım size de geçmiş olsun,iiki gitmişsiniz erkenden..

fikirleriniz için teşekkür ederim valla daha ne yapılır bi çocuğa bilmiorum ,okula gider,gezmeye gider,evin her alanını kullanır,çizer döker..kızan olmaz..oje bile sürer oldum sil,sür,sil,sür...

merhabaaaa:)))
biz de kontrole gittik,daha iiymiş nil şuruba geçtik drın kızı da hasta,bizim kreşteymiş..

ayy bütün çocuklar hasta ama kreşten diil dedi..havalar çok kötü bu sene bi de hava çok kirli kastamonu da o da çok etkiliomuş..

deryacım size de geçmiş olsun,iiki gitmişsiniz erkenden..

fikirleriniz için teşekkür ederim valla daha ne yapılır bi çocuğa bilmiorum ,okula gider,gezmeye gider,evin her alanını kullanır,çizer döker..kızan olmaz..oje bile sürer oldum sil,sür,sil,sür...

:)))))))))) bende bazen öyle diyorum yediği önünde yemediği ardında... fazla veriyoruz dahada fazlasını bekliyorlar veletler....

ya gerçekten öle..en yakın örnek alt komşumun kızı,hergün sadece karşı apaetma gidio annesi işe gidince babaannesine,tüm gün ,hergün..boya yok,hamur yok,resim yok,atçılık,hoppala....yani yok yok....ama bişi isteyen de yokkk...
bi de tatlı..

ya gerçekten öle..en yakın örnek alt komşumun kızı,hergün sadece karşı apaetma gidio annesi işe gidince babaannesine,tüm gün ,hergün..boya yok,hamur yok,resim yok,atçılık,hoppala....yani yok yok....ama bişi isteyen de yokkk...
bi de tatlı..

güzelim parkı görmemiş çocuk park nasıl istesin...

bizimkiler herşeyi biliyor istiyor tabi...

hiçbir şey tatmin etmiyor onları sonra... evde kalmaktan mutsuz oluyorlar yetmiyor onlara...

bizimki okul biliyor, oyun gezmek, oyuncak biliyor istiyor..

ezgi şekeri kreşte öğrendi şimdi istiyor sürekli daha önceden tadını bilmezdi hiç istemezdi...

şimdi şeker yiyip koşa koşa diş fırcalamaya gidiyoruz. ona alıştı mesela :))

dooru söölüosun..
süperler ya şekeri yiyip diş fırçalamaya mı gidio,nil de bayılıo macun yemeye:))bazen mımızı(onunki)bazen bizimkini istio..
senin facebook hesabın var mı?

benim yok canım kardeşiminkinden idare ediyorum

ama ezginin kreşine bakabilirsin dans dersindeki haline bak ölürsün

asuman sudeçocuk evi diye gir çok komik ....

X