2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar
ay kafayı yicem tam 2 saatdir ayaktayım uyumuyor bu çocuk

canım biz merkezdeyiz yahyakaptan geçiyor bizim burası bende evlendikten sonra yerleştim buraya önceden istanbulda oturuyordum ist sonra zor oldu alışmam ama memnumum genede ama körfez tarafını hiç bilmiyorum

Sağol cnm... Niğde den sonra orayı beğeniriz büyük ihtimal...

Bu arada bebeğin karnı açken veya çok tokken banyo yaptırmayın diyo doktorlar... Ben emziriyorum bir saat sonra banyo yaptırıyorum... Banyoda hiç ağlamıyo, banyodan çıkınca kurulanana kadar ağlıyor sonra sakinleşip emiyor ve mışıl mışıl uyuyor...

cnm biz daha hiç çıkarmadık öyle gezdirmeye,biraz daha küçük ya sizinkilerden, dün de baya soğuktu üşümemiştir meriç inşallah.eşinle hsonları gelirseniz telimi veriim sana haber ver biz de ailece katılırız:)

banyo yaptırırken ben de karnı tok,emzirdikten yarım saat snra falan, bi de uykusunu almış olmasına dikkat ediorum.bi kere uykudan uyandırıp yıkadım kıyameti kopardı normalde hiç ağlamıyo çok seviyo suyu naz

tünaydın kızlar..
bu gün kızım çok huysuz :çok üzgünüm:
ekinsu canım ben içerenköy de oturuyorum:jeyyar:alisha bizimkızların doğum tarihleri aynıymış ben çıkarıyorum inşallah hasta etmem :1shok:bizde buluşalım kızlar ......kaydirigubbakcemile2

ekisu uyudumu oğlun valla benimkide uyumuyor gözler kızardı uykusuzluktan hala zorla açık tutuyor yatırdım beşiğine sallıyorum bakalım

tünaydınlar ah bu ocak bebekleri uykusuz minikler.Benimki gece 4.30 a kadar uyanmadı sonra da 7.30 da kalkıp yine yattı 9.30 a kadar oh be dedim uzun zamandan beri böyle dinç kalkmamıştım.Aslında toplamda aynı saat uyku uyudum ama 2 saatte bir kalkmadığım için çok yaradı uyku.Şimdi de kuşuykusu uyuyoruz:)15 er dk lık uyuyup uyanıp iki pışpışlanıp yine uyuyor.Aman buna bile razıyım dün bütün gün gözünü kırpmadı akşam 8 e kadar!Nasıl bir bebek ben çözemedim bunu.

sağlıklı uyku alışkanlıkları mutlu çocuklar diye bi kitap var kızlar tavsiye ederim yazar çok ünlü bi doktor çok güzel çözümler sunuyo, ben hamişken almıştım hala arada bana uyan bölümleri okuyorum.mesela diyo ki asla 2saatten fazla uyanık tutmayın ve gece uykusunu çok erkene alın 6buçuk 7 gibi diyo ama ben 7 8 gibi yatırıyorum işe de yarıyo.gazlı bebekler de emzik,ritmik sallama ve kundak öneriyo

2 saatten fazla uyanık tutmayın diyosun da bu nasıl olcakki..uyumuyor bu veletler -tatlicadiarzu-

ya benimkinin de belli bir uyuma şekli yok..bazen memede, bazen kucakta gezerken,bazen kanguruda bazen de en ideali olan yatakta..bu yüzden uyumadıgında her yolu deniyoruz, elinde oynatıyo resmen..

2 saatten fazla uyanık tutmayın diyosun da bu nasıl olcakki..uyumuyor bu veletler -tatlicadiarzu-
,
cnm başta zor oluyo ama, salla falan emzik ver sonra alışınca uykusu geliyo kendiliğinden,uyanıkken ben hep oynuyorum gezdiriyorum yoruluyo gözlerini ovuşturuyo

aslında herzaman değil de bazen oluyo işte bir huzursuzluğu..haftasonu nöbetçiydi sanki, cin gibi..babasıyla bizi rahat bırakmadı sagolsun :) müthiş bir ısırma isteği var..kendi ellerine, bizimkilerine saldırıyo..diş mi gelcek artık bilmem..çok da erken...

ekisu uyudumu oğlun valla benimkide uyumuyor gözler kızardı uykusuzluktan hala zorla açık tutuyor yatırdım beşiğine sallıyorum bakalım

valla sabah bi 45 dk uyudu , az öncede saat 13.30 da emmeye başladı emerken uydu kucağımda ama arada bir çekti sütleri öyle öyle kucağımda 45 dk uyudu bıraktığım anda gözlerini açtı sanki oyuncak bebek yatırınca kapar gözleri kaldırınca açar ya :))

ayça olabilir benim 4.5 aylıkken dişim çıkmış

alisha valla gelsin o dr uyutsun bizimkini alnından öpecem:))denemediğim yol kalmadı ninni sölemekten boğazlaım ağrıyor ayakta kolda beşikte sallaya sallaya bütün gün wc ye bile gidemiyorum,uyancak kımıldatırsam diye.buna rağmen en uzun uykusu yarım saat hop yine açılıyor gözler.bazen tam uyudu diyorum arkamı dönüyorum bir çığlıknapçam böle ben bilmiyorum hiç gündüz uykumuz yok.perişan haldeyim

mutlaka bir dertleri varki uyumuyolar ya da o kadar uyku onlara yetiyo. aklıma başka bişey gelmiyo..bizimkine rezene iyi geliyo..ona vermiyorum henüz, kendim içiyorum ama yine de epey farkediyo, tavsiye ederim..

pembecim aynen beni tarif etmişsin, uyusada iş yapsam diyemiyorum uyuduğunda da dediğin gibi başındayım iyice dalsın diye beklerken şıp diye uyanıyor, valla bugün saat bir falandı heralde yüzümü yıkadığım ev dandini yemek yapmayı unuttum nolucak böyle bilmiyorum

mutlaka bir dertleri varki uyumuyolar ya da o kadar uyku onlara yetiyo. aklıma başka bişey gelmiyo..bizimkine rezene iyi geliyo..ona vermiyorum henüz, kendim içiyorum ama yine de epey farkediyo, tavsiye ederim..

bende geçenlerde anasonlu galeta yemiştim ogün nasıl uyudu anlatamam uyanıkken bile gözleri kapanıyordu hatta eşime dedim bu çocuk çok halsiz az daha doktora gidecektik sonra aklımıza geldi anasondan uyumuş :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…