2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

yok burdayımda bi kahve yapıyım dedim bi baktım oğluş kaka yapmış onu temizlerken falan uzun sürdü
e biz gelelim o zaman isteyeli Nili hadi hayırlısı olsun
ay bizimkide salonda kanepede uyuyor akşam 8 gibi uyutuyorum yatırıyorum yatağına 1 saat 2 saat sonra uyanıyor salona gelip kanepeye uzanıyor orada uyuyor kaç gecedir dizi falan seyredemiyorum nolucak böyle bilmiyorum tüm umudum bayramda ankaraya gidicez belki unutur eve gelene dek

Merhaba kızlar nasılsınız_?
Sabahtan beri alışverişteydik anca ofise geldim.Evin eksiği hiç bitmiyor yaaaa, taşındığımdan beri sürekli bişiler alıyorum hala eksik var:)))Halı filan aldım, yazın halı kullanmadığımızdan gerek görmemiştim, ama artık gerekli oluyor, niyeyse bizim oğlan gidip gidip seramiklerin üstüne yatıyor.Yerde halı var aslında ama 4 m² likti.Şimdi salona 2 tane 6 m² lik, koridora ve mutfağa aldım.Salondakini de egenin odasına koyacağım. Yemek masası aldım küçük, katlananlardan.Diğerini çalışma odası yaptığım odaya koyacağım.Bu katlanıyor, öteki masanın altına girip betona oturuyordu sürekli.Bunu katladığımızda altına giremez diye ümit ediyorum.
Seçil, kreşte daha güzel yiyorlar emin ol:)))Biz peşinde koşuyoruz diye naz yapıyorlar bize, orada başka çocuklar yiyince onlarda yiyor:)))
Bence de avukatla görüşmen lazım senin adresini kimseye veremez.Nasıl bir şeydir bu böyle.Ne olur ne olmaz yanii.
Sağol bu arada.Evet bayramlık cicilerimizi düzdük.Artık bu kış bişey alamm diyorum ama yine de belli olmaz bana:)))Hoşuma gidince dayanamıyorum.
Duygu, nili başından atmaya kararlısın anlaşılan:)))Emele verecen rahat edecen di miiiii_?
Emellll, yılbaşı gibi bursa da olacağız büyük ihtimalle.Kardeşimin doğumu o zaman denk geliyor, sende gelirsen bi toplanalım bursada kızlar:))))) Bir ocak bebeği daha geliyor.

inşallah meralcim ama yılbaşında gidemeyebiliriz bizim doğumgünümüz var ya 2 ocakta :)) ama bellide olmaz belki denk gelir dediğin gibi bu sefer bursalı ocak annelerini toplarız bak sen ben 2 talya chadi 4 boncuk deniz 6 belki chefde gelirse 7 kişi oluruz ooo bir kreşle anlaşmak lazım 2-3 saatliğine kiralamak lazım bir odasını bizde orada rahat rahat otururuz yazarken düşündüm şimdi valla iyi fikir aslında yapılabilir kreşlere satıyım bu fikrimi

slm kızlar koptum
size bişi sorcam uyku tulumu giydirince üstünü örtüyomusunuzz?

şimdiden söyleelim ozaman talyanın ve chefin teli var bende diğer kızlarda versin telefonlarını sonra bulunmuyor

neden koptun sevdacım
ben uyku tulumu kullanmıyorum ama üstlerini örtmedikleri için kullanılıyor ya zaten uyku tulumu örtülmez sanırım :))

Valla iyi olur emel yaa:))))6 çocuk , bir de bizler.Zaten çocuklarla bizi hiç bir yer kabul etmez.Hepsinin birden peşinde koşarken biz bişey anlamayız:))))

Sevda, ben örtmüyorum, uyku tulumunu zaten üstünü örtemediğim için kullanıyorum. Üstünü örtebilsem giydirmezdim:))))

Meral sormayı unuttum ben gömleğin fiyatı kdv dahil 12 dolarmı yoksa yalnız 12 mi

kızlar doğru işin mantığı o ama ne bilim uyku tulumuda olsa üstünde örtmeyince sanki çıplak kalmış gibi hissediyorum :))) ben yinede örtüyorum çok örtülü kalmıyo gerçi ama

buarada koptum derken muhabbetlerimizden yazcaktım eksik olmuş

bu ara baya yoğunlaşmış burası ne güzel bende katılmak istiyorum ama çok nzor kayınvalidemin dairesinde tadilat var 20 gündür bende ve bana fenalık geldii biran önce bitse die dua ediyorum eşimin hasat dönemi gece 12 den önce gelemiyo ee bayram arifesi bayramda yine antalyaya gidelim die tutturdu ama benim gözüm yemiyo adam sırf bu yüzden gidip arabasından hariç ekstra münübüs bile aldı ben arabanın sıkışıklığını bahane ediyorum die hemde öle konforluki tam aile arabası bahanemde ortadan kalktı napcam bilmiyom hiç amann valiz doldur boşalt birsürü mama poşşetlerii offff

:nazar:
yok burdayımda bi kahve yapıyım dedim bi baktım oğluş kaka yapmış onu temizlerken falan uzun sürdü
e biz gelelim o zaman isteyeli Nili hadi hayırlısı olsun
ay bizimkide salonda kanepede uyuyor akşam 8 gibi uyutuyorum yatırıyorum yatağına 1 saat 2 saat sonra uyanıyor salona gelip kanepeye uzanıyor orada uyuyor kaç gecedir dizi falan seyredemiyorum nolucak böyle bilmiyorum tüm umudum bayramda ankaraya gidicez belki unutur eve gelene dek
bekliorum canımmm:))
nası gelio emelcim??kendi mi??yoksa tutturuo mu?kötü olmuş o iş,ben babasını falan yatırıorum nili uyutmadan önce o zaman aklı kalmıo,siz de öle bi oyun yapın bakalım ama dedesine falan gidince sorun oluo,ilk akşamlar naapıoruz biz ya die düşünüolar,hahhahha:))bayramda ben de ankaradayın ilk 2 gün sanırım..
Merhaba kızlar nasılsınız_?
Sabahtan beri alışverişteydik anca ofise geldim.Evin eksiği hiç bitmiyor yaaaa, taşındığımdan beri sürekli bişiler alıyorum hala eksik var:)))Halı filan aldım, yazın halı kullanmadığımızdan gerek görmemiştim, ama artık gerekli oluyor, niyeyse bizim oğlan gidip gidip seramiklerin üstüne yatıyor.Yerde halı var aslında ama 4 m² likti.Şimdi salona 2 tane 6 m² lik, koridora ve mutfağa aldım.Salondakini de egenin odasına koyacağım. Yemek masası aldım küçük, katlananlardan.Diğerini çalışma odası yaptığım odaya koyacağım.Bu katlanıyor, öteki masanın altına girip betona oturuyordu sürekli.Bunu katladığımızda altına giremez diye ümit ediyorum.
Seçil, kreşte daha güzel yiyorlar emin ol:)))Biz peşinde koşuyoruz diye naz yapıyorlar bize, orada başka çocuklar yiyince onlarda yiyor:)))
Bence de avukatla görüşmen lazım senin adresini kimseye veremez.Nasıl bir şeydir bu böyle.Ne olur ne olmaz yanii.
Sağol bu arada.Evet bayramlık cicilerimizi düzdük.Artık bu kış bişey alamm diyorum ama yine de belli olmaz bana:)))Hoşuma gidince dayanamıyorum.
Duygu, nili başından atmaya kararlısın anlaşılan:)))Emele verecen rahat edecen di miiiii_?
Emellll, yılbaşı gibi bursa da olacağız büyük ihtimalle.Kardeşimin doğumu o zaman denk geliyor, sende gelirsen bi toplanalım bursada kızlar:))))) Bir ocak bebeği daha geliyor.
ay bebek gelio ha,Allah sağlıkla almayı nasip etsin kucağınıza..
güle güle kirletin canım halılarınızı,masa olayı ilginçmiş ama:KK4:
canım nili emele satmak aklıma gelmedi,ayrı otursunlar die düşünmüştüm ama seninki de ii fikirmiş,hahhaha....

slm kızlar koptum
size bişi sorcam uyku tulumu giydirince üstünü örtüyomusunuzz?
ben 1kere giydirdim,onda da içim el vermedi çarşafını örttüm ama zaten kalmıo..
ooo bizim kızlar toplanmış heyyyy tribün naber

ben geldimmmm:nazar:

Sağol duygucum,
evet yaaa, yeni bebek kokusu.Bizimkiler koca eşek oldular:)))))Aslında büyüselerde farketmiyor ama:)))Dün büyük oğlumun doğum günüydü, 18 yaşını doldurdu serseri. Hemen gidip ehliyete yazılacakmış.Yandık bundan sonra.Herhalde arabayı alamayız elinden.Ehliyeti yokken bile kaçırıyordu, ehliyet olunca ne halt yiyeceğiz bilmiyorum.

Hayırlı olsun sevdacım, kazasız belasız kullanın inşallah.Valla güzelim gezmek deyince ben atlıyorum:))))2 çocukla zor olur ama boşver, gez gitsin:))))Bak adamcağız minibüs bile almış.

ayyy nası ya:KK43:(
nie bööle yapıo bunlar ya,nil bi de mamaaaa die bağırıo ama bişi de yemio,acıkıo heralde..ne yapsam,süt veren analar nası bi şeyle süt veriosunuz;?
ben halının üstünde uyumuşum 10 dk falan artık,yazık bizeee:KK43:(

canım duru doğduğundan beri sütten nefret ederdii hiç bi şeklini içiremedim ben onaa ama ne olduysa 2 aydır kendiliğinden süt ister oldu.ben ona oyun yaptım yarım lt lik kutuyu ağzına dayıyıp içirdim onada garip geldi içti ama sonra sonra sevdi şimdi bardakla içiyo ama tabi çok deil bazı günler 1 bazı günler 2 bardak sadece hee bideee duru sadece keçi sütü içiyo

Sağol duygucum,
evet yaaa, yeni bebek kokusu.Bizimkiler koca eşek oldular:)))))Aslında büyüselerde farketmiyor ama:)))Dün büyük oğlumun doğum günüydü, 18 yaşını doldurdu serseri. Hemen gidip ehliyete yazılacakmış.Yandık bundan sonra.Herhalde arabayı alamayız elinden.Ehliyeti yokken bile kaçırıyordu, ehliyet olunca ne halt yiyeceğiz bilmiyorum.

Hayırlı olsun sevdacım, kazasız belasız kullanın inşallah.Valla güzelim gezmek deyince ben atlıyorum:))))2 çocukla zor olur ama boşver, gez gitsin:))))Bak adamcağız minibüs bile almış.

tşk ederim hayatım ee malum bebekler iki olunca binek aracımıza sığamıyoruz,aslında sığıyoruzda uzun yolda rahat olmuyo ayakta hareket etmek gibisi yok.aslında bizde gezmeyi çok seviyoruz hayatım hatta çokta geziyoruz ama havalar soğudu bebeklerimi hasta etmekten korkuyorum bide gidip geldikten sonra 10 günde toparlıyamıyorum valla atamıyorum yorgunluğu üstümden bakalım napcazz.

selam kızlar,
meral kolay gelsin canım,taşınmak zahmetli iş ( muğladan mı taşındın kız),cicilerinizde hayırlı olsun bu arada:)bursa ya gelince görüşelim inşallah,emel de gelirse çok güzel olur,başka kimler vardı burada bakim :44:bana da bi alo diyin iki elim kanda olsa gelirim:)
seda cım benim kıza uyku tulumu giydirmiyorum,yatağı kalaorifer peteğinin tam yanında ,odasıda çok sıcak üzerini açsada ki hiç örtmüyo,problem olmuyor bizim için.Büyük kızıma vakti zamanında uyku tulumu almıştım ve çok terletmişti,seninki ne durumda bilemem ama bu durumda örtü gereksiz olur sanırım...

selam kızlar,
meral kolay gelsin canım,taşınmak zahmetli iş ( muğladan mı taşındın kız),cicilerinizde hayırlı olsun bu arada:)bursa ya gelince görüşelim inşallah,emel de gelirse çok güzel olur,başka kimler vardı burada bakim :44:bana da bi alo diyin iki elim kanda olsa gelirim:)
seda cım benim kıza uyku tulumu giydirmiyorum,yatağı kalaorifer peteğinin tam yanında ,odasıda çok sıcak üzerini açsada ki hiç örtmüyo,problem olmuyor bizim için.Büyük kızıma vakti zamanında uyku tulumu almıştım ve çok terletmişti,seninki ne durumda bilemem ama bu durumda örtü gereksiz olur sanırım...

Sağol canım, yok muğladan taşınmadım:)))Taşınalı da neredeyse 7-8 ay oldu, ama hala evde bişeyler eksik.Ne zaman tamamlanacak bilmem artık.
İnşallah görüşürüz canım.En az bi 10-15 gün kalırız sanırım.O sürede görüşelim.Emelde senin tel.in var sanırım.
Sizin oralar soğuk olduğu için kalorifer yanıyor, o yüzden uyku tulumu terletir.Ama burada öyle bir durum yok.Her taraf klima, sıcak daha önemli oluyor çünkü:)))

selam hanımlar nasılsınız bakalım okadar yoğun oluyorum ki bi selam verip kaçıyom hep...
affedin ne olur?? ama malum ben 1 çocuk sahibi birde hamile bir kadın olarak yoğun oluyom hep:)))..
sizlerde ne var ne yok...

iyiyiz canım, sen nasılsın_? Hamilelik nasıl gidiyor_?

iyiyim canım sağol...ya aslında iyimiyim bilmiyorum açıkçası...
rahatsızım bir kaç gündür pazartesi dr. randevum var die gitmek istemedim hastaneye.
öyle evin içinde bi oyana bi buyana devrilip duruyorum.

Son düzenleme:
X