2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar,umarım herkesler iyidir
derya verdiğin bilgiler için teşekkürler,bu hafta kontrole gittik bağışıklığı güçlendirici immuzinc verdi dr.iki ay kullanın dedi.bizim kız 91 cm olmuş :nazar: boyuna gidiyo :)
çok hareketli bi saniye durmuyo sürekli kıpır kıpır bende al oyna ver sitesinden kaydırak sipariş ettim salonun ortasında koca kaydırak,çok hoşuna gittti
dünden beri kayıp duruyo,1 aylığına kiraladım ama belki kış boyu kiralayabilirim,malum havalar soğudu eve kapandık.
sizlerede tavsiye ederim :)

merhaba filiz, meral tam ben pc açtım bizim kız uyandı
meral söylediğin kitabı almadım emel almıştır sanırım o arada anlatıyo bilgi veriyo :)
filiz sylediğin anaokulumu fırsat bulunca bakıcam netten tşk
bu arada bizim kız da baya ilerletti çok düzgün konuşuyo,her söylediğimi tekrarlıyo papağan gibi :)
en uzun 4 kelime ile cümle kuruyo
' anne büyük kule apalım' :)

Dr geldik orta kulak iltihabı olmuş ezgi gece hiç uyumadık hep kulağının acidigini söyledi
Dr birsey söyledi paylaşmak istedim
bizim yaptırdığımız pnomokok aşılar 7 icerikliymis bu yıl yapılanlar 13 icerikliymis orta kulak enf. Vs daha iyi geldigi kanıtlanmış ezgiye 2 doz yaptiricam 2 yasını beklersem bir dozmus ama daha 3 ay var ve hasta olmaya devam eder bu uç ayda bilginize

Maşallah duruya:))))
Söylemek istediğim işte buydu, kitapta 3 kelime ile cümle kurabilmesi olayını 3 yaşındaki testlerde vermişler.Bana çok basite indirgemişler gibi geldi.Allahtan para veripte almamışım:)))))İçim yanardı.

Hatice bende salıncak kiraladim ezginin bindiği yok kayak buyukmu is gorurmu

Ay duru nereden çıktı yaaaa, ece diyecektim:))) Pardon canım, durusuuu olunca oraua gitti aklım

geçmiş olsun derya, bu sene kış erken geldi,inşallah çabuk atlatır
kaydırak küçük değil idare eder,bizim kızın enerjisi bitmiyor kaydırak yorar diye ümit ediyorum :)
geçen kış vardı salıncağımız baya kullandık yazdan beri salıncağa pek binmiyor ece bizde emellere verdik salıncağı oraya gittiğimizde biner onattan kıskanıp :)
böyle büyük oyuncakları kiralamak bana mantıklı geldi sonra evde bi sürü kalabalık

duygu bence sen boşver o kreşi, tv olan kreşten fayda gelmez merdiven olayıda önemli bence

derya gelene kadar ben siteden neler aldım sana söyliyim o zımbadan ve kitaptan aldım elişi kağıdı resim defteri aldım, 4 parçalı yap boz aldım, oyun hamuru aldım şu kovalı olandan kalıp varmış içinde bu kadar onat çok seviyor oyun hamurunu her gün amuur amuur diyor bana :))
yaa evet haklısın ama ben de bi nefes arıorum:KK43:
ayy yerim ben amurunu onun:))güle güle kullansın..
Merhaba kızlar, nasılsınız_?Onat, nil nasıl_?
Ben daha boya yaptırmaya başlamamıştım.Ama evdeki yeni aldığım koltukların hepsinin kolları tükenmezle çizildiği için , onu vermektense çıkabilir pastel boya bulup onu almıştım.Ama biraz sert geldi
ği için zorlanıyor çizerken filan.Ama koltuklarımı kurtardım:))))Bu arada tükenmez kalem lekesi deriden nasıl çıkar bilen var mı_? Ne denediysem çıkartamadım.Beya üzerine mavi şekiller çizdi benim oğlum.
Duygucum benim aldıklarım
Faber Castle Suluboya 8 Renk ,Faber Castell 12 Renk Pastel Boya,
Faber Castell 6 Renk Parmak Boyası ,4lü Hamur , Elişi Kağıdı 10lu ,Alex 10lu Karışık Fon Kartonu ,Dolphine Kedili Matara,Pritt Stick Yapıştırıcı 10gr.,Çiçek Çıkartmalı Kitaplar SET
Caretta Emniyetli Çocuk Makası , Orta Delgeç
canım bi arkadaş koslayla çıkarmış bi dene istersen,dökmüş,biraz kalsında öle sileyim demiş,bi bakmış kendi kendine geçmiş..
sizde güle güle kullanın:)
Sabiha Paktuna Keskin'in
ben almadım canım.
merhaba kızlar,umarım herkesler iyidir
derya verdiğin bilgiler için teşekkürler,bu hafta kontrole gittik bağışıklığı güçlendirici immuzinc verdi dr.iki ay kullanın dedi.bizim kız 91 cm olmuş :nazar: boyuna gidiyo :)
çok hareketli bi saniye durmuyo sürekli kıpır kıpır bende al oyna ver sitesinden kaydırak sipariş ettim salonun ortasında koca kaydırak,çok hoşuna gittti
dünden beri kayıp duruyo,1 aylığına kiraladım ama belki kış boyu kiralayabilirim,malum havalar soğudu eve kapandık.
sizlerede tavsiye ederim :)
maşallah kızıma:))
kaydırak da ii jest olmuş,hahahha..

Maşallah duruya:))))
Söylemek istediğim işte buydu, kitapta 3 kelime ile cümle kurabilmesi olayını 3 yaşındaki testlerde vermişler.Bana çok basite indirgemişler gibi geldi.Allahtan para veripte almamışım:)))))İçim yanardı.
canım nil de arka arkaya 3'er kelimeli cümle kurabilio..sanırım orda en son noktalardan bahsetmiş
??

kızlar bi problemim daha var,bot,çizme??bi fikir lütfen..ugg'nin bebekler için olanınndan gördüm e-bebebkde burda hiç marka yok,bi haberdar edin :KK43:

Dr geldik orta kulak iltihabı olmuş ezgi gece hiç uyumadık hep kulağının acidigini söyledi
Dr birsey söyledi paylaşmak istedim
bizim yaptırdığımız pnomokok aşılar 7 icerikliymis bu yıl yapılanlar 13 icerikliymis orta kulak enf. Vs daha iyi geldigi kanıtlanmış ezgiye 2 doz yaptiricam 2 yasını beklersem bir dozmus ama daha 3 ay var ve hasta olmaya devam eder bu uç ayda bilginize

geçmiş olsun canım ya:KK43:( artık iice büyüdüler acıyn yerlerini de söölüolar,çok şaşırıorumkaydirigubbakcemile3
ya bi de ben şu siteyi arıorum bulamıorum,kitaplar falan olan??

ooohhh havalar soğuyunca herkes soluğu burda almış oku oku bitmiyo geçmiş vazgeçtim :)
benimde kıza oyalayıcı oyunlar bişeyler bulmam almam lazım, dışarı çıkamıyoruz can sıkıntısından patlıyo artık.

bende bu haftadan itibaren doğum iznine ayrılıyorum, aslında iki hafta daha çalışabilir diye rapor almıştım ama, alt kısımlarda çok ağrılarım var, bebeğin kafası çok baskı yapıyomuş, kemiklerim ayrılıyo sanki resmen, birde sezeryan dikişlerim çok sızlamaya gerilmeye başladı, zor yürüyorum, oturduğum yerden zor kalkıyorum, Elif'te kucağıma gelmek istiyo zor kaldırıyorum, erken doğurmam inşallah.
off çok zormuş.
Elif'te salya sümük nezle yine, yine kış geldi yandık artık nezle gripten kurtulmaz, grip aşısı yaptıracaktım geç kaldık.

Bizim kıs henüz cümle kuramıyo, birkaç kelime söylüyo, hoşuna giden bişey olunca yada sevinince ooohaaaaaa diyo, çok kibar bi kızım var :)))
eyvaahhh (bunu söylerken iki eliyle kafasını tutuyo bide ), başına bişey geleceği zaman Allaaahh diyo, çok sevdiği bi havlusu var onun adı avvuu, bunun gibi birkaç kelime daha söylüyo, onun dışında herşeye ve herkese uzata uzata aaaaanneeeee diyo, bişey isterkende, gösterirkende, birine seslenirkende ağzında sürekli aaaanneeeee, cam kapı masa herşey anne, hiç susmuyo, babasının baba olduğunu bildiği halde ona da anne diyo, yani herkese sana anne diyebilirmiyim modunda :))

:))) çok tatlı ya benim esim deli olurdu ezgi anne dese zaten çok kıskanıyor ezgi sürekli beni istiyor diye :))
gece uyanıyor bizim velet anne anne bağırıyor ben duymuyorum bu kez başlıyor baba diye bağırmaya esim bir mutlu oluyor gecenin bir yarısı babammm diye koşuyor :)) çok komik

offff canım sıkılıyooooo. kış geldi hiçbişey yapamıyoruz. sanki burda yazın etkinlikten ölüyomuş gibi söyledim de en azından şehir dışı yapıyoduk. günlerde kısalmaya başladı. hemen hava kararıyo. kışın saat 3-4 gibi burası zindana dönüyo. napcaz bilmem.. off içim kasvetlendi..

merhaba herkese nasılsınız

bizde anne oğul grip olduk...serpil aynen senin söylediğin gibi burasıda kış geldimi hayat bitiyor bizim için tabiki..yazın denize gidiyoruz akşamları yine limana iniyorduk ama kışın hiç çıkabileceğimiz yer yok birde çocuk olunca iyice kapanıyoruz eve..ben şimdiden çok sıkılmaya başladım...eymen içinde hiç bir etkinlik yok..bu arada derya tavsiye ettiğin site için teşekkürler ...bende birkaç şey sipariş ediceğim...

boyalardan alırsam bizimde duvarlar ne hale gelir bilmiyorum.. benim oğlanda kalem bulsun hemen duvarları karalıyor..o yüzden benimde aklıma ressam tahtaları varya çocuklar için olanı varmıdır acaba diye geldi...benim burda öyle birşey görmem ve bulmam çok zor..netten filan araştırdım ama bulamıyorum..

merhaba kızlar dün tayin yerimiz belli oldu sivas merkez :)
sevindik yerimize en azından büyük şehir çok madur olmayız gibi tercihlerin en batısı ayrıca :)
bunlar iyi yanları kötülere girmiyorum hiç:)

balım geçmiş olsun bizde yakın zamanda ailecek atlattık ama ateşsiz kısa sürdü çok şükür kışa girerken böyle bi gribal enfeksiyon atlatmak askında iyi, bağışıklık sistemi geliştirir kendini kışa hazırlar
derya optimum eryaman da daha önce bi kez gitmiştim bana ters yeri ama hamileyken pijama almak bakmak için tee oraya bile gitmiştim ve hatta ordaki dagiden almıştım:) ilk ve tek gidişim o zaman zeyland dıkkatımı çekmemiş demek..siz hafta s. ankaraya gelmeyecekmiydiniz?
çarşamba günü ben keremle gidip ev bakcam eşimin daha burda işleri var onları beklersek kışa kalırız iyice ooff umarım herşey yolunda gider hemen taşınırz kış gelmedn

bizde çok konuşmuyoruz keremde adını bilmediği herşeye anne diyo kuzi
bak aynılarmış çok ilginç yabancı adamlara bile anne diyebiliyo yani:))başka ne okumuştum kuş hafıza var bende

merhaba herkese
başak hayırlı olsun yeriniz iyi sayılır gerçekten
bütün hastalara da geçmiş olsun
haklısınız ya çok sıkıcı geçer kış bizim gibi mahrumiyet bölgelerinde oturanlar için
ben de kaç haftadır bugünü bekliyordum bursaya gdip alışveriş yapacaktık
sabh bir kalktık her yer kar
arabamızı da yeni aldık kar lastiği yok gidemedik haftaya inşallah
ben de sinirden kendimi ev işlerine verdim
ne güzel kesmelere yapıştırmalara boyalara başlamışınız
biz hiç öyle faaliyetler yapmadık daha
ceylin de çok güzel konuşuyor artık her dediğimizi tekrarlıyor kendi kendine cümleler kuruyor
bazen şaşırıyoruz bu kelimeyi nerden öğrendi oluyoruz bakıcımızdan da çok şey öğreniyor

X