2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

yeşim bende gezdim birkaç tane kendi evimizdeki ilgiyi bulamıycağımız kesin evet ama insan hijyen arıyor gerçekten.

ben memnunum şimdilik. birde öğretmen çok önemli bence ezginin öğretmeni çok ilgili bir kadın. ilk görüşmede okul müdürüyle görüşüyorsun ama bir daha onu görmüyorsun seninmuhattabın öğretmen o yüzden onuda inceleyin...

Merhaba yeşimcim, uzun zamandır yoktun, hoşgeldin mi desem koreye dönmüşsün güle güle mi desem bilemedim.

Hijyen gerçekten önemli, ama aynı zamanda ilgide çok önemli.Ben bizimkiler gelsinler gitsinler ondan sonra göndereyim diyorum.O yüzden beklemedeyim.Şimdilik karyayla oynuyorlar.Bu arada içmelerede kreş açılıyormuş.Onu da incelemek istiyorum.Diğer konuştuğum marmaristeydi, biz içmelerdeyiz.Biraz uzak düşeceği için sürekli kontrol etme şansım pek olamayacaktı.İlk günler arada sürprizler yapıp gitmek istiyorum çünkü:))))

Bu sabahtan beride egehan hastalandı.Sanırım dün üşüttü midesini.Şimdiye kadar hiç hastalık görmediğimizde çocuğumda bizde huzursuz olduk o da.Birkez 8-9 aylıkken 3 gün ateşi olmuştu, sanırım 6. hastalıktı.Başka da bir hastalık geçirmedi maşallah.Ama bu sbaha kalktığından beri midesi bulanıyor, ama kusmaktan korkup ağlamaya başlıyor.Kucağımdan inmiyor.Dışarda bir işim vardı Oradan ofise geçtim de size bir bakayım dedim.Ancak böyle girebildim.
Bizde durumlar böyle.

Ayşegül maşallah çok tatlı olmuş naz:)))

Aysegulcum gayet guzel eminim evde olmaktansa arkadaslariyla burda olmaktan daha cok keyif alicaktir
Haftada 3 yarim gunle baslat sabah ver oglen al guzelim... sende rahat edersin...

valla cnm başta bi oyun grubuyla başlasın da sonra geçirirm yarım güne zaten 1-2hafta bende orda bekliomuşum ama sorun diil ya 2saat için bile değer çok yakın evime.
parası da oyun grubu haftada 3-450
yarım gün 550
tam gün 750
indirim yaparız dedi yapsa yapsa 400 yaparbilmiyorumkismile

sizce bu kreşin havuzu tehlikeli mi ya dikkat ederler heralde benim tek önemsediim konu güvenlik bence yeşim çok inceleme ya insanlar gönderiyosa gönder derim ben temizlik konusunu hiç takmıorum onun yerine sütünün markasına falan bakarım

valla cnm başta bi oyun grubuyla başlasın da sonra geçirirm yarım güne zaten 1-2hafta bende orda bekliomuşum ama sorun diil ya 2saat için bile değer çok yakın evime.
parası da oyun grubu haftada 3-450
yarım gün 550
tam gün 750
indirim yaparız dedi yapsa yapsa 400 yaparbilmiyorumkismile

ben 2 gün gittim bekledim ezgi beni görünce ağlıyordu görmeyince problem yoktu.
sonra birdaha gelmeyin aglarsa çağrırız dediler. o da susturamazlarsa çağırıyorlarmış. ezgi çocuk delisi olduğundan hiç aramadı bizi.

başlasın oyun gurubuyla mutlu olduğunu görünce verirsin sende yarım gün... sıkılıyor çocuklar bizimle evde...

5 yarım gün 450 veriyorum bende. fiyatı uygun...

havuza sokuyorlamıymış küçükleri de ne amaçla kullanıyorlar yani. kimi kreş hoca getiriyor yüzme öğetiyor mesela bakırköyde var öyle bir tane...

yeşim bende gezdim birkaç tane kendi evimizdeki ilgiyi bulamıycağımız kesin evet ama insan hijyen arıyor gerçekten.

ben memnunum şimdilik. birde öğretmen çok önemli bence ezginin öğretmeni çok ilgili bir kadın. ilk görüşmede okul müdürüyle görüşüyorsun ama bir daha onu görmüyorsun seninmuhattabın öğretmen o yüzden onuda inceleyin...
Deryacim hijyenide gctim normal temizlik ariyorum, gercekten temizlik yonunden zor bir ulke, masayi sildikleri bezle yeri silen bir millet ve dogal onlarda bu. sirf cocuk yalniz kalmasin psikolojisi bozulmasin diye gonderecegim, inan Turkiyede olsam su anki halimden daha rahat olurdum. birde dil ogrenmesi en azindan anlamsi icin sart biz olaganustu bir durum cikmazsa 4-5 yil burdayiz ve 3 yasina gelip yabanci oldugunu farkederse hic duramaz yuvada. bir tanidigimizin kizi oyle oldu, oyun oynarken sorun yok diyor annesi ama ogretmen konusmaya baslayinca agliyormus yollayamadi. en verimli zamanlarinida evde bir basina gecirmesi cok zararli bence, arkadassiz bir sekilde.
Merhaba yeşimcim, uzun zamandır yoktun, hoşgeldin mi desem koreye dönmüşsün güle güle mi desem bilemedim.

QUOTE]
sagol canim
cok gecmis olsun egehana, bende haftada bir goturuyorum Defneyi surekli usutuyor, havalar deli gibi sicak cok terliyor surekli degistiriyorum ama demekki yeterli olmuyor
suan inanirmisin ilac kullaniyoruz, son bir tane doz kaldi onu verecem birazdan.
sizce bu kreşin havuzu tehlikeli mi ya dikkat ederler heralde benim tek önemsediim konu güvenlik bence yeşim çok inceleme ya insanlar gönderiyosa gönder derim ben temizlik konusunu hiç takmıorum onun yerine sütünün markasına falan bakarım

fiyati uygunmus Aysegul yarim gunluk cok makul bence, oyun saatine gelsin zaten onemlisi o. havuzdan bende cok korkarim ama onlemini muhakkak almislardir.
ama tabiki hic sokmamalari daha iyi, riske girmeye hiic gerek yok senle girer havuza , denize.
bende mecbur gozyumucam temizlik olayina 2 yer daha bulduk buraya yakin bir sehirde
h.sonu yerini gorecegim. ins biraz daha temizdir.
yemek olayina hic girmiyorum zaten girsem cikamam. en azinan pilav tanidik,
onu verirler yemege denk gelirse.
kizlar buyudukce masraflari ve sorunlari artiyor sanirim, ne kadar zormus cocuk buyutmek dimi?? sirf kardessiz kalmasin diye cocuk dusunmeye basladim. tabi kesinlikle simdi degil. 4 yil sonra.

günaydın kızlar çoook uzun bir süredir giremedim geçmişide okuyamadım umarım hepiniz iyisinizdir biz iyiyiz çok şükür
oğluşumu 3 gün önce memeden kestik belki hatırlarsınız çok düşkündü sabahlara kadar 4-5 kez kalkıyordu memeye ilk gece çok zor geçti ama yinede sadece 2 kez uyandı ama her uyandığında kesintisiz avazı çıktığı kadar yarım saat boyunca ağladı susmadan sonra nette çizgi film falan seyrettirdik onun sayesinde uyudu tekrar benden başka kimseyede gitmedi ne babasına ne anneme hep kucağımda başını omzuma dayadı kuzucum ayakta bir sağa bir sola sallandık durduk , 2. gece daha iyiydi yine iki kez uyandı ama bu sefer daha az ağladı yine çizgi film falanla uyuduk tekrar, 3. gece daha rahat geçti yine ağladı ama bu sefer yataktan almadım sağa sola döndü sarıldım ben ona poposuna pış pış yaptım öyle uyudu vede kısa ağladı vede uzun uyudu inşallah bu gece uyanırsa bir kez falan kalkar diyorum gündüzlerimiz rahat geçiyor annemlerdeyiz sürekli dışarı çıkarıyoruz bahçeye sahile parka falan evdede insan fazla hiç aramıyor ilk gün meme dedi durdu sadece tadı ekşi acı bir ilaç sürdüm onun tadını alınca bir daha istemedi gel veriyim dedim hep hayır dedi kendi almadı çok şükür rahat atlattık ben çok zor olur diye düşünüyordum benimde göğsüm şişti 2. gece hep sağdım ateşimde çıkıyordu neyseki tedbirimi aldım bende hastalanmadım ama 2. gece artık çok rahatsız etti bugün iyice söndü memiş sütler kalmadı herhalde zaten her sağdığımda daha az geldi neyseki böylece bu işide hallettik artık yarın sabah döneriz evimize özledik

gözün aydın emelcim .. bayagı ugraşmışsınız ama rahat edersin sonunda. dön artık valla kimseler kalmadı burada... muhabbet edemiyoruz.
herkes kayıp

kızlar bir site var bir sürü dr var sorularınızı soruyorsunuz cevaplıyorlar... ben iki soru sordum ertsi gün cevapladılar...

pediatriportali.com tavsiye ederim.

Sorum:
Merhaba kızım 19 aylık 3 ay öncesine kadar mama sandalyesine oturup yemeğini ne versek yiyen bir çocuktu. birden mama sandalyesini reddetti bizimle sandalyede oturmaya başladı sabah ve akşam yemeğini ailece yiyoruz öğlen kreşte yiyor.
Ancak yemeklerin her türlüsünü yemeği kesti. yemeklere tadına bakmadan red diyor.
Haftada 5 yarım gün kreşe gidiyor. çocukları insanları seviyor. Restoranda falan asla oturmuyor hep gezmek istiyor. Masa masa geziyor. Oturmaya zorlayınca ağlıyor tabiî ki. Zorlamalımıyım. Kalkıp onunla gezmelimiyim. Daha küçük anlatarak anlamadığı kesin.
Hırçın değil. ancak 1 hafta önce kızınca kafasına vurmaya başladı. Ayakkabılıktaki aynaya vurmaya başladı. Vuruyor bize bakıyor yapma dersem bir daha yapıyor. Tamamen tepkimizi ölçüyor.
Gece çok uyanıyor derdi bizimle uyumak istemesi. tatilde alıştı bunada...

Cevaplayan: Uzm.Dr. Süheyla GÖR

Kızınızın davranışları yaşına tamamen uygun.Bu yaşlarda çocuklar negativist olurlar,sabırlı olun,hayatı keşfediyor onu kollayın,özgür bırakın.İstediği 10 şeyin 9 unu hemen tatlılıkla yapın .Ama olamıyacak bir isteğini kararlı bir şekilde reddedin,bu durumda ağlamalarına yenilmeyin.Gerçek disiplin eğitimi için 3-3,5 yaşını bekleyin.

Son düzenleme:
herkese merhaba iz döndük nihayet evimize geçmişi okuyamadım umarım herkes iyidir

selam kızlar

duygu bizde de durum benzer dışarıda bir yerde asla yemek yiyemiyoruz asla oturmuyor koşup duruyor evde daha bahsettiğin gibi bir sıkıntımız olmadı ama bizimkide tutturdumu tutturuyor bize de dr disiplin için 2 yaş dedi bekleyin dedi

bizde bu akşam dönücez inşallah valla annemde alıştım rahata şimdi çok zor geliyor birde artık meme gibi bir kurtarıcımızda yok bakalım nasıl geçiçek günlerimiz

İncicim sende hoşgeldin canım evine sen şimdi 3 gün temizlik yaparsın :)

slm herkese ama kimsecikler yok
bende duruyu denize götürdüm babaannesi soktu yıkadım onlarda getirip uyuttum kaanın uyanmasını bekliyorum onuda götürücem denize ikiside çok seviyo denizi çok mutlu oluyolar.
deryacım site çok güzelmiş canım tşk ederim baya bi işime yarıycakk
bende diyetisyenle görüştüm kızlar 9 gündür diyetteyim 3 kilo verdim daha verilcek çok kilom var bu hızla devam sonuna kadar vermeye kararlııyım Allahın izniyle.
onun dışında günlerimiz hep aynı miniklerim bikaç gündür biraz keyifsizdi nezle oldular ama çok ağır deil deniz baya işe yaradı dalınca rahatladılar.
öle geçiyo işte günlerimiz buarada topiğe biraz hayat gelmiş bugün

Günaydın,
İnci hoşgeldin, emel senin adına sevindim artık rahat rahat uyursun.
Bizde de durum aynı derya'cım. Bu aralar neye kızarsak onu özellikle yapıyor birde gözümüzün içine bakıp bıyık altı bir gülümseme ile...
sedacım miniklerine geçmiş olsun. Benim kızımda haftasonu 1 gün boyunca oldukça ateşlendi dr. a götürdük boğazları kızarmış kulağada vurmuş dedi, ateş düşürücü ve antibiyotik verdi bu gece ateşi 40'a çıkabilir sakın korkmayın diye de uyardı, eve geldik ateşi birdaha çıkmadı bende ant. vermedim. Şimdi gayet iyi. Dr.'un teşhisi konusunda şüpheliyim.
Bizden haberler böyle, görüşmek üzere

günaydın kızlar

sevdacım accucum geçmiş olsun ikinizede bir an önce atlatırlar inşallah, ben hala annemdeyim deryacım gelemedim :) en geç cuma döneriz zaten pazartesi iş başı yapıcak eşim :KK43:

Günaydın,
İnci hoşgeldin, emel senin adına sevindim artık rahat rahat uyursun.
Bizde de durum aynı derya'cım. Bu aralar neye kızarsak onu özellikle yapıyor birde gözümüzün içine bakıp bıyık altı bir gülümseme ile...
sedacım miniklerine geçmiş olsun. Benim kızımda haftasonu 1 gün boyunca oldukça ateşlendi dr. a götürdük boğazları kızarmış kulağada vurmuş dedi, ateş düşürücü ve antibiyotik verdi bu gece ateşi 40'a çıkabilir sakın korkmayın diye de uyardı, eve geldik ateşi birdaha çıkmadı bende ant. vermedim. Şimdi gayet iyi. Dr.'un teşhisi konusunda şüpheliyim.
Bizden haberler böyle, görüşmek üzere

ezgiyede oldu aynısı geçen perşembe gecesi 23 te bir kalktım yanıyor çocuk ateşi 40,5 olmuş. hemen fitil verdik. birde sabah 5 gibi çıktı tekrar verdik. bir daha olmadı ne ateşiydi hiç anlamadık. yine diş dedik. 4. azı geliyor çünkü...

günaydın kızlar

sevdacım accucum geçmiş olsun ikinizede bir an önce atlatırlar inşallah, ben hala annemdeyim deryacım gelemedim :) en geç cuma döneriz zaten pazartesi iş başı yapıcak eşim :KK43:

iyi keyfine bak güzelim. didim nasıldı begendinmi hoteli onat rahatmıydı.

merhaba herkese hoşbulduk arkadaşlarım valla evim evim güzel evim diyorum sıcak ama olsun genede inasnın evi gib,isi yok emelcim buarada doğru analiz etmişssin valla iki gündür temzik yapıyorum tatil öncesi olduğu gibi bırakıp gitmiştik e gelirken yeğenimide getirdim valla o çağanı oynatırken bende işleri yapıyorum gerçi eşimde evde bu hafta daha ikside yardım eiyolar
buarada valla kıslar kaynanamın hakknı yemiyeyim hiç iş yapmadım yedim içtim yattım çağanıda oynattılar zaten oh bir hafta hakaten tatildi sonra bizim tarafa gönene geçtik ay orda annem yattı ben iş yaptım valla birde tabi hergü çağanı denize götür getir falan acaip yoruldum buarada kıslar tatilde çaanın azıları çıktı nasıl iştir anlamadım valla ama çok zor çıktılar altta iki azı üstte iki azı 4 diş çıkardı yavrum 15 günde tabi buarda sıcaktan isilik oldu aynı şekilde bir gece ağlamaktan ağzından kan geldi acile zor attık kendimizi ordada nöbetçi dr baktı boğzaları kızarmış dedi fazla ağlamaktan olmuş eğer öksürükle birlikte kan gelirse çocuk druna çıkarın dedi allahtan bir daha olmadı ama ömrmden ömür gitti o gece tatil dönüşüde pişik olu şimdi hergün suya sokuyorum ama yinede geçmedi ya pişik popoda değilde hani bezin çırtları varya yapışkan oralarda oldu hematen falanda sürsüm ama geçmedi hala buarada geceleri sürekli uyanıyor yanımda yatmak istiypr ne güzel beşiğinde uyurdu şimdi uyumuyor gece boyunca sürekli dönüp duruyor sıcaktan anırım kavruluyor burası ay bnede ne anlattım dahada yazacaklar var ama sonra artık öptüm herkesi görüşürüz

X