2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba herkese nasılsınız

benim oğlandan ancak bakabiiorum bu ara iyice garipleşti..

kardeşimin askerliği tunceli ye çıkmış..çok canım sıkkın duyduğumdan bu yana ağlıyorum herkesin çocuğu kıymetli hepsi ana evladı ama insan yinede öyle demiyor..allaha dua etmekten başka bir çaremiz yok artık..:gitme:
Canım hayırlısı ile gitsin gelsin inşallah.Sağlıkla dönsün.Seni çok iyi anlıyorum allah hepimizin çocuklarını korusun demekten başka çaremiz yok.Dualarımız sizinle ve tüm askerlerimizle.

selam kızlar benı hatırlarmısınız bılmem
eyüp asaf adında bır oğlum vardı şimdi de ikincisine hamıleyım
sizlerle çok fazla sey paylaşamadım ama yazdıklarınızdan hep yararlamıyorum
Hatırllıyoruz tabii canım.Hayırlısı olsun 2. bebişin.Sağlıkla kucağına almanı nasip etysin allah.

tünaydın hanımlar nasılsınz bakalım...
tabi yaz geldi hanımlar kendini gezmelere attı...
aman aman maşallahhh iyi olunda gezin bakalımm....

Merhabalar,
Evde tatili bitirip işe döndüm, kızımla 1 hafta süperdi. Sayfalar dolusu yazı beklerken birkaç sayfa bişeyler yazıolı olduğunu görünce hayal kırıklığına uğradım!!!!
Rapunzel Allah tamamına erdirsin canım.

of of nazda aşmış kendini kakasıylamı oynuyor velet ne fena bizim bu kızlar ya...

ben haftada 3 gün başlatmıştım sabah 9,5 ta gidiyor 12,30 da alıyorum ... öğlen yemek yiyor alıyorum... sadece makarna pilav yiyordu gecen gün çorba yemiş kendi yiyor birde kamera götürmüştük öğretmeni çekmiş tüm günlerini çok komik... artık 5 gün gidiyor yine yarım gün...orada yemek de yesin ... o saatlere denk getir bence... masaya oturuyorlar çok güzel hepsi birbirini izliyor...

bugun bir çocucuğu seviyormuş birden yolmuş yüzünü ona çok sinir oldum... öğretmenide şaşırmış ezgi hiç yapmazdı diyor beklemiyordum bende birden saldırdı çocuğa severken dedi... acayip huylar edinmeye başladı... tanıyamıyorum valla kızımı ...

kreşe başlarsan rahatlarsın insan nefes aldığını hissediyor... bakıcı aramaktan bile vazgeçersin...

ben dr dan rapor almadım ... sadece kaka tahlili boğaz kültürü istediler o kadar...

bahçeli yer olması güzel havalar güzel şimdi dışarda çok vakit geçiriyorlar...

fazlada geç kalma kışın hastalıklar çogalıcak çok gönderemiycez zaten...

birde ezginin sınıf 7 kişi en küçük ezgi diğerleri genelde 24 aylık en büyüğü 27 aylık...
cnm valla tatilden döndük iice kararsız kaldım orda bi iki çocuğa çok fena saldırdı annelerle papaz etti beni huzursuz oldum göndersem aklım çok kalırmı diğer çocuklara zarar verir mi bilemiorum bi de görüştüüm bi okulun yöneticisi zaten ısırma problemini aşamassak diğer çocukların hakkını korumak zorundayız demişti kısaca fazla barındırmayız:)annemle babamda daha çok küçük falan duygu sömürüsü yaptılar ama yapayalnız bi çocuk eğitmek zorunda olan biziz biz karar vericez neyin ii olduğuna..bi kere de dr umuzla görüşüp eşimle gidicem beendiim okullara haftaya bakalım hayırlısı
geldim canım iki lafın belini kırarız artı
canım oğlum hiç iyi değil hastalıklar sırayla yokluyor bizi bir ay olmadı daha bu yazda ege üniversitesini ziyaret ettik bir hafta yattık astım dediler çok sıkıntılıyız şu an akciğerleri rahat ama bir haftadır üst solunum yolu enfeksiyonunu atlatamadı
sürekli kullanmaya ilaç başladık
çok allejik bi çocuk sivri bile ısırsa kocaman kabarıyor
çocuklarla baş etmenin yoluna gelince walla azcık okudum son sayfaları herkes dertli amaaa: bu lafım tüm topiğe ARKADAŞLAR durun biraz ve ALLAHA şükredin ege durmaksızın ağlıyor ve kucağımdan inmiyoryaklaşık bir aydır) çünkü nisandan beri bronşiolitlerle boğuşuyoruz ve ne sinir harbi artık böle ben yerleri ve duvarları yumrukluyorum ve bi kaç kez egenin eline şaplak indirdim.ama dönüp halime şükrediyorum.ege üniversitesinde yatarken ölen çocukda gördüm,organ nakli bekleyen daha doğrusu ölümü bekleyen de.o yüzden çocukların diş huysuzluğu ,kaprisi ,uyumaması, hiçbişi.ben bazı ağlamaları şımarıklıktan olunca kendi haline bırakıyorum bağırıyor yarım saat susuyor.sakin olun ve şükredin.
çok şükür bugünümüze nazlıcan hatırlattıın için teşk arkadaşım insan bazen dediiğin gibi 4duvar arasında çıldırmanın eşiiğine geliyo ama sebep huysuzluk bizim çok şükür naz sağlam bi çocuk bizi çok üzmedi sağlığıyla Allah kimsenin evladını sağlığından etmesin gerisi hallolur
selammmmmmmmm a.s. kimsecikler yok ama benneyaptımki
öle hera artık tam gün işçi olduk sabahtan beri tek boş vaktim şu an yarım saatlik bişi, çöpü çıkardım evi az topladım bi size baktım oje sürücem ve naz kapıda gözükücek dede babanne günlük ziyareti sona ericek benim de keyfim..

hoşgeldin ayşegül acayip büyümüş naz maşallah...

kreş işine gelince ... ezgi geçen bir kızı yolmuş severken birden

çekmiş öğretmeni giydirirken konuşuyormuş annem gittiğinde... anneme ezgiden bugun şikayetimiz var demiş ögretmeni , arkadaşının canını yaktı vs. öyle dinliyormuş bizimki...

kuralları da öğrenmeleri lazım neyi yapıp yapamayacaklarını bilmeliler biz çok salıyoruz evde tepemize çıkıyor... orada oyuncakları dağıtıp topluyorlar, kartondan agac, balık, elişinden bişeyler, parmak boya yapıyorlar hangimiz evde yaptırdı bunları ben çok faydasını gördüm...

selam hanımlar günaydın
ayşegül nerden nereye dimi daha dün kundaktaydı bunlar şimdi bikiniyle salınıyor maşallah

hoşgeldin ayşegül acayip büyümüş naz maşallah...

kreş işine gelince ... ezgi geçen bir kızı yolmuş severken birden

çekmiş öğretmeni giydirirken konuşuyormuş annem gittiğinde... anneme ezgiden bugun şikayetimiz var demiş ögretmeni , arkadaşının canını yaktı vs. öyle dinliyormuş bizimki...

kuralları da öğrenmeleri lazım neyi yapıp yapamayacaklarını bilmeliler biz çok salıyoruz evde tepemize çıkıyor... orada oyuncakları dağıtıp topluyorlar, kartondan agac, balık, elişinden bişeyler, parmak boya yapıyorlar hangimiz evde yaptırdı bunları ben çok faydasını gördüm...

bak sen ezgiye benim ege gibi vahşi seviyor.bizimkinin sevmesi de öle.birde kurucuk olmasına rağmen nasıl güçlü dün aşısını yaptırdım 2 kişi sıkı sıkı tutmamıza rağmen oynattı kolunu

selamlar kızlarr,,,
bende uzun zamandır yokum bu hafta sonuda tatile gideceğiz nihayet çok mutluyum inşallah güzel geçer ...yazdıklarınızı okudum hepsi aynı bunların demek dedim keremde yolma ısırma her numara var ama allahtan yabancıya yapmıyoo tanıdıklarına:)) yoksa ayşegül gibi milletle papaz olurdum kesin:))
nazlıcan hoşgeldin canım ,Allah şifa versin minik egemize..
kerem uyuyorken bakayım dedim,öptüm sizleriiii

Eagle Kids Academy Anaokulu buraya göndermeyi düşünüorum derya ya yarın babamızla da gidicez bi daha görüşücez inşallah sorunn çıkarmaz da biraz huyu suyu değişir orda
merci kızlar sizde koyun arada çocukların fotolarını merak edioruz son hallerini

Aysegulcum gayet guzel eminim evde olmaktansa arkadaslariyla burda olmaktan daha cok keyif alicaktir
Haftada 3 yarim gunle baslat sabah ver oglen al guzelim... sende rahat edersin...

Son düzenleme:
merhaba hanimlar
umarim keyifler yerindedir. biz tekrar Kore ye geldik, 1,5 aydir falan buradayiz.
bende Defne ye burda bir yuva bulmaya calisiyorum 1 aydir ama heryer dolu . irkcilikmi
yapiyorlar nedir anlamadim. gecen bir tane bos bulduk gittim yeri gormeye ve Turklerin ne \
kadar temiz bir millet olduklarini bir kez daha anladim. yemekler yuvada yapiliyormus,
yemeklerine birsey diyemiyorum yani saygisizlik etmek istemem degisik yemekleri ama
kalkipta misirlari cocuklarin wc sindeki banya bolumunde yikamasi beni dumur etti acikcasi. yani sen nasil orda yikayabilirsin az yaninda cocuklar isiyor. belki bir yada 2 tanesi ama oluyor hem olmasada mutfaga kiran mi geldi. ay sok oldum ya. birde cocuklari odalara ayirmislar 6sar gruplar seklinde kapilar kapali ve odada agzi acik cop kurusu var icindede bez yuuh yani ya. bizim kiz orda oyle bir ortamda eliyle karisirir onu muhakkak
karistirmasa bile ne isi var copun hadi var agzini kapat bari ya.
ben tabi dumur bir sekilde eve geldim ayligida 450 tl civarina geliyor. mikrop yuvasi resmen ya.
bugunde baska bir dumur yasadim . Defneyi bir markein kapali oyun parkina gourdum,
yerler su yumusak zeminden ama kirli yani belli hic silmiyorlar demekki ya.
neyse onu gec cocugun biri isedi yere birde elleriyle cupur cupur oynuyor
bende gayri ihtiyari aaa dedim. annesi gordu tuvalet kagidini alip sildi oralari
bende bekliyorumki oranin sahibi kadin sabunlu camasir sulu sular getirsinde silsin diye
ama nerde gordu kilini bile kipirdatmadi . ben sok tabi. bu kadar pis mi olur bir millet ya.
varsa yoksa dis fircalasinlar bir temizlik ondan ibaret saniyorlar.
ay ben yine destan yazdim ya ayagimin tozuyla :))

Bu arada Naz da ne kadar buyumus ya, benimki hep yanimda farkedmiyorum,
bende cok begendim yuvayi, benim pendikteki evede yakin ya. keske bende goturebilseydim. Ayligi ne kadarmis bilgin var mi??

X