2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

kıslar cuma akşamı saat 24,00 evlendirme dairesinin ordan kalkacak otabüs var. direk alishaya gider herkese duyrulur. kadınalr külübü toplanıyor kek yemeye alisha kendini hazırla canım azımızı sulandırdın be ya memeler şiş iyce şişcek

ben cuma sabahtan çıkarım artık istanbula,artık buluşur gıderız ,
alisha ama hepsınden istıom ben sadece 1 ınden deil ona göre:teytey:

ya aklıma bi fikir geldi

alisha ne de ols abi iki gün bekletilince klezzetli oluyormuş bence sen bunları yap yıurtiçi kargoyla yolla adrese teslim :))) ay ne güzel olur iadeli taahhütlü

ezra izmir muğla otobüs dolaşarak gidicek biz seni alırız diğer tarafdaki arkadaşların ne si eksik onlarıd aalırız

ezra izmir muğla otobüs dolaşarak gidicek biz seni alırız diğer tarafdaki arkadaşların ne si eksik onlarıd aalırız

çok teşekkur edrım canım,tamam toplanarak gidelim
kargo fikrınede bayıldım, 2 gün durunca daha guzel oluomuş nasıl olsa,
bu arada alisha nın sesı çıkmıo,kaçtımı nesositososito

alishaaa kurtulamassın bizden bide diyor ya suya oturtun sen yolla biz suya otutururuz sonrada sıcak ocağada tutarız hepsini halledirik sen yeterki yollaa

aman aman sohbet koyu alisha sen nerde oturuyosun ben geliyoruuumm
bende bugun misafirlere tiramisu ,kurabiye,kek,börek yaptım kahvaltının yanına smit filanda olunca yenilmedi artik eşimle bir hafta yeriz şişeriz...buyrun bana da gelin...

kızlar dönüşte banada uğrayın mudanyada denize karşı size çay ısmarlıyayım ohhhhh miss gibi :içelim:

kızlar hani olur ya cevrenizdekilerin tarif defteri aysenin böregi aylin in çöregi filan mutfakta cok beceriksizimdir ayy derdim acaba bende o defterlerde yeralcakmıyım alabilecek miyim bende ki beceriksizlik had safhaydı yumurtanın sarısı ile beyazını ayırmayı bile arkadas ögretmişti şimdi kıvırdım azcık veeeeeeeeee size verecegim tarifle bende defterlerde yerimi aldım:)

Son düzenleme:
:kahve:kızlar hakkaten gelsenize:) maltepe deyim ben, ailemde burda yok zaten çok sıkılıorum kendimi pastaya böreğe verdim yakında 100kilo olcam hepsini tek yersem yakn olan varsa her zaman beklerim

ayy
alisha en şanslı benim heralde bende maltepedeyim :))))) her diğer uzakdakiler avunuzu yalayın kim ugraşır kadiköyde evlendirme dairesine gidicen herkesi toplıycan burnumun ucundaymış ya alisha kokuya doğru gelirim ben merake tme

1 su bardagı tahin
1 su bardagı seker
yarım su bardagı yag
1 yumurta sarısı
1 vanilya
3,5-4 su bardagı un
kırılmıs fındık
seker tahin cırpılır yag,yumurta,vanilya,un eklenir yogrulur ceviz büyüklügünde parcalar alınır önce yumurta beyazına sonra fındıga bulanır.tepsiye dizilir 175 derecede 20,25 dk.pişirilir soguyunca servis tabagına alınır buzlukta da uzun süre dayanıyo...

kızlar bilenleriniz vardır muhakka ama ben yinede yazıyım
www.portakalagaci.com
montesori bende seninle aynı durumdaydım canım senağlamaama bu site sayesinde yemek işini baya kıvırdım,hatta yeni tarifler bulup yapıyorum kayınvalideme hava atıyorumkaydirigubbakcemile3

ayy
alisha en şanslı benim heralde bende maltepedeyim :))))) her diğer uzakdakiler avunuzu yalayın kim ugraşır kadiköyde evlendirme dairesine gidicen herkesi toplıycan burnumun ucundaymış ya alisha kokuya doğru gelirim ben merake tme
:))) dragos sahile dooru geel ben seni alırım koku orda bitiyo sahilde mangal yapıolar o kokuyo:)))

kızlar akşam akşam ne bu kurabiyeler, pastalar...ufff bittim yaaaa.Alisha bende geliyorum, beni de marmaristen alın arkadaşlar, geçerken ben size mangal yaptırayım, onu yeriz, ondan sonra çıkarız yola.

sabahtan beri canım sıkılıyodu.alishacım senın krem karamelli kek tarıfını gorunce canım cektı ve dayanamadım yaptım ama becerebıldımmı bılemıyorum kıvamını tutturamadım sanırım kek kıvamından daha cıvık oldu. öylemi oluyo senın yaptığındada??
bu arada yemek ıcın herkes davetli buyrun beraber yiyelim..

X