2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

canım sen şimdiden böyle yaparsan 9 ay nasıl geçerki,hem kendini hemde bebeği germiş olursunki ihtiyacın olan en son şey gerilmek,onun rahat bir ortama ihtıyacı war,muhakkak iyide kötüde şeyler olacak,ama sen duyduğun her kötü olayın kendı başına geleceğini düşünürsen kendıne işkence etmiş olursun,aynı şekılde iyi şeylerı düşün ki iyi olsun,şöyle bir gerçek war,hep korkulan şeyler başa gelir ,negatıf düşünürsen negatif olayı çekersin,hepimiz zaman zaman endişe duyuyoruz ,ama yersiz korkulara kapılmayada gerek yok,her şey olacağına warıo,düşük olan bebeklerde muhakkak bir sebebi olduğuna,yani bir sorun warkı bu şekilde allah onları yanına alıo,sen içini ferah tut allaha dua et hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı,sonuçta hiç birimiz kadere karşı gelemeyız

teşekkür ederim arkadaşım bu güzel yorumun için kendimi çok yorgun ve güçsüz hissediyorum:1no2:düzelcek inşallah bu sendromum

bende ay sonunda gidicem 3 boyutluyu ya o zaman yada 5.5 aylıkken görücem detalı ultrasonda

sineeem yapma böle sakin ol evet hepimiz aklının bi köşesinde var ama sabahta dedim eğer o bebek senin kaderin ve ksımetinse ne olursa olsun sağlıkla dünyaya gelir ama senin nasibin değilse hiçbişey yokkende gidebilir ama bu düşüncelerle yorma kafanı herşey olcağına vaıyo okuma dinleme böle şeyleri

kızlar çok teşekkür ederim hepinize ilginize iyiki böyle bir site var ve iyiki siz varsınız :1hug:

kızlar hamilelerin duaları kabul olurmuş derler bugün benden dualarınızı esirgemeyin.

9 gün önce diş ameliyatı olmuştum ama dişim yine tekrarladı.

bugün yine gidiyorum ve tekrar lokal anesteziyle cerrahi mudahele yapılacak. dün akşam aglama krizine girdim bebeğime bir şey olursa diye çok korkuyorum.

ama dişim çok kötü ve yemek yiyemiyorum. kadın doğum doktorum birşey olmaz diyor ama bu kalp dinlemiyor.

ne olur dua edin de şu işten hayırlısıyla kurtulayım.

antibiyotikte kullanmam gerekiyormuş. doktorum ona da tamam dedi. zaten bir arkadaşımda kullanmıştı.

ama çok korkuyorum işte. çok kötüyüm bugün.

ne olur dua edin. artık kurtulayım tekraralamasın bebeğim için çok üzülüyorum.

Canım dualarım seninle allah şifa versina.s.

cicikızsinem arkadaşım senin sinirlerin bozulmuş bugün anlaşılan bu dönemler bizler için duygusal anlamda en çalkantılı günler benimde böyle günlerim oluyor sık sık sana tavsiyem kendine şöyle güzel komik bi film kirala geç koltuğuna uzat ayaklarını yanınıda en sevdiğin fındık fıstık ve meyve ile doldur 2 saatini sadece kendine ayır hiç bişi düşünmeden:1hug:

Son düzenleme:
bugün morali bozuk olan arkadaşlar bu fıkralar size
Metres
Karı koca yemek yiyor. O sırada masaya yaklaşan heykel gibi güzel bir esmer, adamı selamlayıp geçiyor. Adamin karısı soruyor: - "Kim bu afet?" Adam: - Eğer mutlaka bilmek istiyorsan söyleyeyim, metresim! Kadın: - Bir de bu kadar pervasızca söylüyorsun. Boşanıyorum senden! Adam: - Yani Etiler'deki apartmanı, Kandilli'deki yalıyı, Göcek'teki tekneyi ve Nice'deki villayı bırakıyorsun... Uzun bir sessizlik olur. Çift yemeğini çatallarken kadın birden sorar: - Şu arkada oturan Fuat değil mi? Yanındaki kadın kim? Adam: - Fuat'in metresi. Kadın: - Ay bizimki çok daha güzel!

Erkekler ve Kadınlar
Yeryüzündeki herkes ölür ve Tanrı'nın huzuruna çıkarlar... Tanrı der ki: "Erkekler 2 sıra olsun; bir sırada karıları tarafından yönetilen erkekler, diğer sırada karılarını yöneten erkekler. Ayrıca bütün kadınları cennete aldım; onlar meleklerle birlikte gidecekler şimdi.." Böylece kadınlar gittikten sonra Tanrı erkeklerin karşısına geçer. Bir bakar ki karıları tarafindan yönetilen erkeklerin sırası 100 km.'den uzun; ama karılarını yöneten erkeklerin sırasında sadece bir adam duruyor. Tanrı diğer sıradakilere çok kızar: "Kendinizden utanın!! Sizi bu dünyada güç ve idarenin temsilcisi olarak yarattım ve şuraya bakın, hepiniz güçsüz karaktersiz 100 km.lik bir sürü olmuşsunuz. Bakın bir tek erkek kulum şu yan sırada tek başına gururla dikiliyor. Ondan ders alın! Oğlum, sen anlat bunlara, sen ne yaptın da "karılarını yöneten erkekler" sırasında bir tek sen oldun?" Ve adam cevap verir: - "Bilmem... karım bana burda durmamı söyledi"

Gecesi 200 dolar
Adam barda gördüğü güzel bir bayanla konuşmanın yollarını arıyordu. Sonunda cesaretini toplayarak kıza yaklaştı ve, "biraz konuşabilir miyiz, acaba?" dedi. Kız birden haykırdı: "Terbiyesiz! Ben senin bildiğin kızlardan değilim!" Adam utancından yerin dibine girmişti. Herkes ona bakıyordu. Gitti ve masasına oturdu. Bir süre sonra kız ona yaklaştı. Gülümseyerek, "Az önceki olay için özür dilerim. Ben psikoloji öğrencisiyim ve utandırıcı durumlarda insanların nasıl davrandıklarını inceliyordum." dedi. Adam avaz avaz bağırarak cevap verdi: - "Ne? Gecesi 200 dolar mı? Deli misin sen?"

İyi akşamlar arkadaşlar,
Kimseler kalmamış,2 gündür iş yoğunluğundan giremedim, neler neler olmuş. Onları okurken zaman geçti.
Marsgcım , dişlerin için geçmiş olsun, aklına kötü şeyler getirme, sonuçta bebeğe bir zarar verecek olsa dr.lar kabul etmezler, şimdilik geçici bir şeylerle diş ağrını geçirtirlerdi.O yüzden güven dr.lara.
smrisk, benim dr.um tam benim ikili testimin olacağı hafta izne ayrılmıştı.Aradım cepten, geldiğimde yaparız , olmazsa üçlü test yaparız, demişti.Benim testi yaptırdığımda 13+6 günlüktü, ense kalınlığını ölçtü, gecikmiş olsak normalden kalın çıkması lazımdı.O gün bile sınır gün olduğu halde, 1,5 mm çıktı.Hemen aynı gün, kan testini yaptırmamızı istedi.Çünkü aynı gün içinde 2 değerinde alınması gerekiyormuş. O ense kalınlığı ve aynı gün içindeki kan değerleri karşılaştırılıp, sorun olup olmadığı ortaya çıkıyor.

Prettywomen, gerçekten çok üzüldüm canım.Allah sabır versin, gençsin inşallah bir süre sonra yeni bir hamilelik haberini alırız.

Aysun5 hoşgeldin, geçmiş olsun aynı zamanda . Atlatırsın inşallah.

Ekinsu, canım ikimizinde 1 ocak 2009 doğumlu olacak Allahın izniyle, ama dediğin gibi daha önce de olabilir.Eğer o tarihte doğacak olursa dr.lar da hemşirelerde bize küfredecekledir:eek:
Ezra 2001, kız kardeşimin 22 aralık ta doğmuştu kızı onlar, sene kaybetmesin diye ocak ayına doğum tarihini yazdırdılar. Ama bence ne olursa olsun , çocuğun doğduğu tarih yazılmalı.:eek:klava:

Sinemcim hepimizde zaman zaman aynı sorunlar oluyor, kafamıza takıyoruz bebeğimize birşey olur mu diye. Ama takma kafana , sen canını sıkarsan bebeğinde etkilenecek senden. Daha doğmadan onu da stresli bir ortama sokmaya gerek yok, onu düşünerek böyle düşüncelerden vazgeç.Sen ona birşey olacxak diye stres yapıyorsun, bebiş bunu senden hemen alıyor, o da strese giriyor, hemde hiç olmayacak bir şeyden.naniknanik

ne var ne yok 1 haftadır yoktum tatildeydim ben de bugün döndüm bi bakıım dedim ocak anneleri napıo ama okuamadım 1 haftayı çok zor geldi herşey yolundadır umarım

alisha hoşgeldin nasıl geçti tatil ?
Cinsiyetlerimiz henüz belli değil , ben perşembe gidicem dr a

Son düzenleme:
mrb ekinsu çok güzeldi tatil ama çabuk geçti hiç anlamadım, ben de salı gidicem doktora 2li test için son kez. değiştiriorum doktorumu ben de marmaradan tanıdık bi prof buldum ona gidicem şimdikine çok güvenemedim

mrb ekinsu çok güzeldi tatil ama çabuk geçti hiç anlamadım, ben de salı gidicem doktora 2li test için son kez. değiştiriorum doktorumu ben de marmaradan tanıdık bi prof buldum ona gidicem şimdikine çok güvenemedim

İyi bir tatil geçirmene sevindim, dr kontrolünde inşallah iyi geçer, yeni doktorunda hayırlı olsun :)

X