2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

ben de kalp atışları için gittim ama ben ne gördüm ne duydum.dr um gördüm çok ii dedi sadece. ben hiç tatmin olmadım ama. Hiç hamiş gbi hissetmiyorum kendimi. Acaba bşka bi dr amı gitsem ki

karından ultrasonada 6 hafatlıkken görünmeyebiliyormuş, bende geçen hafta öğrendim sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey haftaya tekrar gideceğim. inşallah o zaman görürüm sen de bekle istersen bir hafta daha. birde yanlış anlama da dr. bana dediki karın kalınlığındanda çok net göremeyebilirzi dedi ki ben şişman değilim balık eti kıvamındayım sırnaşık şey ama ona rağmen 1 hafat falan sonradan takip edeceğiz ultrasonda dedi yani zayıf olan birine göere 1 hafta geç.

Kizlar nolur banada cevap yazin..5 haftalikken kese boyutum 5.3 cikti.simdi bu gelisiminin az ve kucuk oldugunumu gosteriyo.doktor normal sayilabilir dedi ama.kortum yinede.....

canım benım 5+4 ken 6,5mm dı gec döllenme falan olduysa oda etkıle canım a.s.

Üzülme canım istersen görüntüleme merkezine git ordaki ultrasonlar daha gelişmiş oluyor. Bildiğim kadarı ile de fiyatları 100 ytl civarında ama anlaşmalı kurumlarda var yani sevkde yaptırabiliyormuşsun devlet hastanesinden ( ssk ya da devlet hepsi aynı oldu artık) orada birde baksınlar dakikada kaç atıyor, sesini dinlersinde inanılmaz bir duygu :1hug:

Burda görüntüleme merkezi varmı bilmiyorum. Bi özele daha giderim belki. Senin kaç atıyordu canım?

ben de kalp atışları için gittim ama ben ne gördüm ne duydum.dr um gördüm çok ii dedi sadece. ben hiç tatmin olmadım ama. Hiç hamiş gbi hissetmiyorum kendimi. Acaba bşka bi dr amı gitsem ki

Meltoşum dr. görmese gördüm iyi demez canım. Sen gönlünü ferah tut. Zaten zar zor belli oluyor dr.un uzmanlık alanı olduğu için seçebiliyor hemen.

Burda görüntüleme merkezi varmı bilmiyorum. Bi özele daha giderim belki. Senin kaç atıyordu canım?

Canım benim ki dakikada 170 atıyor. dr gayet iyi dedi artık düşük riskimizi %15 e indirdik dedi ama ben yinede çok pimpirikliyim niye midem bulanmıyor niye şöyle olmuyor diye kafaya takıyorum. :uhm:

Slm kizlar bende perşembe gittim doktora 5+5 olduğu için duyulmadi vajinal bakalim istersen belki duyariz dedi ben istemedim haftaya beklerim dedim kese geçen haftaya göre iki kat büyümüş dedi şuan sorun yok dedi.yinede kalp atişini duyunca daha rahat edicez tabi.ama harkese şunu söylemek istiyorum rahat olmaliyizki bebişimizde rahat büyüsün içerde.herşeyi sorun haline getirmeyelim.allah herkesinkini tamamina erdirsin.

Bugün kan testinin sonucunu aldım hcg değeri 16079 çıktı. Sizce normal midir? Doktorum 16 ağustosta gelicek. Diğer gittiğim doktor keseyi görememişti ufacık bişey var bu olabilir ama tam seçemedim 10 gün sonra gel dedi. Sat'a göre 6+4 ama benim hesabıma göre 5 haftalık falan olması gerekiyo. Ya iyice kafam karıştı. hcg değeri 6 veya 7 haftalık diyo, sata göre 6 hafta, benim emin olduğum süre ise 5 hafta. Ay ne zormuş bu hesaplamalar. Siz neler dersiniz arkadaşlar.

Bugün kan testinin sonucunu aldım hcg değeri 16079 çıktı. Sizce normal midir? Doktorum 16 ağustosta gelicek. Diğer gittiğim doktor keseyi görememişti ufacık bişey var bu olabilir ama tam seçemedim 10 gün sonra gel dedi. Sat'a göre 6+4 ama benim hesabıma göre 5 haftalık falan olması gerekiyo. Ya iyice kafam karıştı. hcg değeri 6 veya 7 haftalık diyo, sata göre 6 hafta, benim emin olduğum süre ise 5 hafta. Ay ne zormuş bu hesaplamalar. Siz neler dersiniz arkadaşlar.

arkadasım merak etme.bende gıttıgımde 5+2 ıken yıne goremedı keseyı.sonra ben endıse edınce vajınalle baktı gozuktu ama bu kezde bana mınık geldı.yanı herkesın hormon duzeyı,kesesıve buyuklugu,herseyı farklı oluyo.sanırım bıraz sabırlı olmak gerekıyo.ama bız heyecandan bunu basaramıyoruz.sen en ıyısı sakınce doktorunu bekle ve gıdınce aklındakı tum soruları sor.ınanıyorumkı guzel guzel haberler yazacagız buraya hepberaber...a.s

2 sene once yazin bendede oldu panik atak butun yaz devam etti cok zordu hergece acile gidiyorduk Allah kimsenin basina vermesin aklimi kaybediyorum sanmistim. cok sukur 2 sene oldu bisey yok olmazda umarim.

çok teşekkürler canım.sen kalp atışları için gittin mi?
ben dün akşam baktırdım ama fetal kalp atımını göremedik kese 16 mm olmuştu bayağı büyümüş bu cuma esas doktoruma gideceğim dün bana asistanlar baktı belkide ondan görememiştir bende merak ediyorum artık...görüşmek üzere...

bu beta hcg değerine göre kese kesin görülür senin hesabını dr baz almayacak görürsün canım neagle e göre hesaplanıyor sat a göre baz al sen canım

Canim benim ben daha bebisimi hic gormedimki ariycaz daha erken dediler caresiz bekliyorum. ben ustelik mainlandda degilim Guernsey adinda kucuk bi adada yasiyorum Channel islands ama Londrada bulundugum zamanlar bende costadan kahvemi alirdim yada Oxfordda elimde koca bi cin yemegiyle dolasip etraftaki insanlari izlerdim:) bebek olunca Tr yede gidemiyoruz bu sene ama hic onemli degil bebegin saglikli oldugunu bi ogrensem herseye bedel benim icin. bide doktor dediki bi cok kisi hic ultrasona girmiyormus dogalina birakiyorlarmis. bende israr edemedim o lafin uzerine 2 ultrasonla yetincez artik.

Sevgili Ege-Deniz, senin merakını daha iyi anlıyorum şimdi. Haklı olarak ilk tanışmayı yaşamak istiyorsun...Umarım en kısa zamanda olur, mutlu ve heyecanlı olsun tabii:-)
Bu arada bugün Almanya'da yaşayan bir gebeyle tanıştım, elinde bir takip çizelgesi vardı SÜPERRR...Ve Almanya'da da her ay ultrasona giriyorlarmış, bizimki Alman ekolü olmalı diye geçirdim içimden...
Bu arada İngiltere anılarım canlandı, ve özlemlerimi paylaştım seninle hele "noodle" :icecream:
Şimdi aş eriyorum desem eşime ama Londra usulü, gerçi gezdim ve gördüm ki artık Türkiyem de yok yok:teytey:

Umarım, Bebişinle Türkiye'ye gelirsin, Mamas&Papas, Mothercare bilmem ama herşeyin en kaliteli ve hatta ucuzunu alırsın...:1rolleyes:

ya arkadaşlar hanilelikte bir çoğunuzun iştahı kesilmiş aksine benim iştahım deli gibi arttı hamile kaldığımda 46 kiloydum 3 kilo almışım ne bulursam mideye indiriyorum tatlı tuzlu bu gidişle 9 ayda 20 kiloyu bulurum ben

Ahhh Ahhhh
Ben seni o kadar iyi ablıyorum ki Öykübebek...
Valla 20 kiloya razıyım ben ama istikbalim daha parlak benim...
Ne bulursam yiyorum, hjafif bulantılarım oluyor, aman midem boş kalmasın bastırsın diye deli gibi ekmek yiyorum...
Sen 46 kilosun zaten, ye gönül rahatlığıyla...
Ben 57 kilo gebe kaldım, şimdi 60 oldum:1no2:
Ne yapsam, nasıl yapsam bilmiyorum. Gerçi ben bu arada sigaradan kurtuldum bi de onun boşluğunu doldurma telaşı var ben detatlicadiarzu

:eek:Umarım yusyuvarlak bi hamiş olmam...
Sen 20 kilo alsan da sorun olmaz canım...İncecikmişsin zatensengözlerimebaksanab

bende hala kilom aynı..
8+2 yim ama tiksinmelerim had safhada..fazla yiyemiyorum ama sık acıkıyorum..
tahlillerinizi yaptırdınızmı?
ben tüm tahlillerimi yaptırdım.

bende hala kilom aynı..
8+2 yim ama tiksinmelerim had safhada..fazla yiyemiyorum ama sık acıkıyorum..
tahlillerinizi yaptırdınızmı?
ben tüm tahlillerimi yaptırdım.

canim ya benimde hic istahim yok bu aralar, ozellikle et turleri igrenc geliyor gozume yiyemiyorum, hic tiksinmem bulantim yok diyordum demekki gec cikacakmis bende:çok üzgünüm:

bende tahlillerimi yaptirdim 6 hafta sonra alicakmisim sonucu, varya yurt disinda insani cat diye orta yerinden catlatirlar bekle Allah bekle, birde ikili uclu testlerden bahsetti doktor ben onlari yaptirmak istemedigimi soyledim , hangi haftalarda yapiliyor bilmiyorum ilgilenmedigim icin sormadim gerci ama siz dusunuyormusunuz yaptirmayi

X