2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar önecikle meraba. umarım bulantısız sıkıntısız bi gün geçiririz hepimiz.. ben dün tahlil sonuçlarımı aldım. herşey normal. sadece tsh birazcık yüksek çıkmış. her zaman çok normaldi. hastanede çalıştığım için her ay baktırıyodum da. böyle bişeyle karşılaşan varmı merak ediyorum. dr um aricak beni öğleden sonra ama sabredemedim.:sm_confused:

Kibelecim geçmiş olsun canım. Şükredelimki sana bişey olmamış. Sağlığın yerinde olsunda Allah tekrar nasip eder anne olmayı inan.Tüm dualarımız seninle canım. İnşallah çok çabuk iyileşirsin. En kısa zamanda tekrar sevinirsin inşallah da bizede güzel haberler verirsin. Kendine iyi bak canım. Herşey gönlünce olsun.

kızlar benim midem çok kötü.kusmuyorum ama herşey kokuyor..
ve yeterince beslenemiyorum..
böylemisiniz sizde?

Gözün aydın cerezcim. Hayırlısıyla kucağına aldığın günü de görelim inşallah.

merhaba arkadaşlar mart annişlerinin arasına bende katıldım nihayet dün dra gittik ultrasona girdik henüz 4 haftalık dedi çok mutluyum çooooooookkkkkk

kızlar benim midem çok kötü.kusmuyorum ama herşey kokuyor..
ve yeterince beslenemiyorum..
böylemisiniz sizde?

bendede ayni canim.. yeterince beselenmiyorum bende.. sabah yiyiebilirsem iki dilim ekmek.. aksamda 2 kasik yemek..
ve ben kusuyorumda üstelik..

ama bebek de hersey normal dedi doktor.. ilk 3 ay kilo kaybida normal dedi. ben simdiden 2 kilo vermisimdefisfisfis

kızlar benimde yarın 09 40 ta ilk randevum var sat 6 hazirandı bakalım ne kadarlık benim bebiş ama bende pıhtılaşma problemi var sanırım hemen iğnelerebaşlıcam bakalım bu 9 ay nasıl gececek delinmekten kevgire dönecegim kesin ama bbeişim için herşeye değer... öpüldünüz aarkadaşlar...

buketcim beni de listeye eklersen sevinirim aslında yazmıştım ama görmedin galiba sat 13 haziran 20 mart canım

:sm_cool:arkadaşlar listeye bizide dahil etmeyi unutmazsınız di mi 8 haziran 13 mart:dance:

arkadaşlar 4 haftalık hamileyim bel ağrılarım ve kasık ağrılarım oluyor benim gibi olan var mı

merhaba arkadaşlar,
az önce bebeğimle ilk randevumdan geldim. çok şükür keseyi gördük. 0.8 cm'lik bir kesem var :sm_cool: 2. aşamayıda geçtik hayırlısıyla haftaya kalp atışları için randevu verdi dr. bakalım inşallah kalp atışlarını da duyarız. bu arada bir de miyom var, rahimin dış duvarında 2,64 cm. olmuş. şimdilik bir problem yok ama ilerleyen dönemde ne olur bilmiyorum. Allahım sağ salim bebeklerimiz kucağımıza almayı nasip eder inşallah.

gözünaydın canım bnde 2 hafta sonra gideceğim bebişi görmeye inşallah görürüm

merhaba sevgili anne adayları...bir hafta öncesine kadar ben de şubat anneleri gurubundaydım.7.haftada olmam gerekiyorken dr 5yada 6 haftalık dedi kese görünüyordu ozaman... ve tam 3hafta 3 gün sonraya gün verdi..bu arada eşimin yıllık izni sebebiyle şehir dışına çıktık tabi sordum sorun olurmu diye...önce bursada 2 gece kaldık sonra balıkesire gittik ki....daha terminaldeyken başladı kanamam..leke ve bir iki damla şeklindeydi..ertesi gün ablamın doktoruyla konuştuk telefonde progestan hapa başladım ve bir iğne yaptılar.24 saat hiç kalkmadan yatıcaksın dediler.yataklara geçtim valla çok zordu ama insan herşeye katlanıyor.24 saatin sonunda gece kanamam arttı ve kıpkırmızıydı...acil gittik gecenin bi yarısı.bu arada ben vicdan azabından da kıvranıyorum :ne eşşekim ben ...ilk 3 ayda yola mı çıkılır..eşya mı taşırsın sen!!!top mu oynarsın!!!al işte bak naptın!!!
kızıyorum kendime..
neyse gittik hastaneye.dr ultrasonda baktı..bu arada normal kontrolüme 4 gün kalmıştı.3 hafta önceki ultrason kağıdıyla karşılaştırıldığında hemen hemen hiç fark yok bebeği göremiyorum dedi..ertesi sabah özel bi muyenehaneye gittim.dr bebek var dedi ama bi de alttan bakalım emin olalım dedi.evet bebişimizi gördüm ilk kez ama hiç kalp atışı görülmüyor ve duyulmuyordu...missed abortus deniyormuş buna..yani bebeğin kalbi iki hafta kadar önce durmuş ama düşük olmamış...bu arada haftası ilerlediği ve ultrasonda bakılmadan önce iğne -ilaç kullandığım için kendi kendine düşse bile parça kalır dediler ve iki saat sonra aldılar onu...
uzun uzun yazdım çünkü doktorumuzu ne kadar dikkatle seçmemiz gerektiğini anladım...herşeyin bilincinde olmak lazım..bazı doktorlar her 10 günde bir çağırıyor kontrole...
bunun yanında daha atlatmış sayılmam ama hiç birşey bizim elimizde değil...can O'nun elinde ve dilerim Rabbim bebeği olmayanlara da tattırsın annelik duygusunu...bir ay beş gün bile rüya gibiydi..kıymetini bilin..tadını çıkartın...
hepinize sağlıklı hamilelikler diliyorum..
özellikle beyin gelişiminin çok hızlı olduğu şu hafatlarda ceviz,fındık,badem ve (taze)balık tüketimine özen gösterin...
hoşcakalın....

canım gözün aydın darısı başımıza vajinal mi baktı yoksa karından mı?ben de sabırsızlanıyorum görmek için zaman geçmiyor.

canım aynı şeyleri ben de yaşadım seni anlayabiliyorum ama benim kimyasal gebelikti.umarım bebişin sana en kısa zamanda gelir.şu an bile o kadar çok korkuyorum ki yine aynı şeyleri yaşamaktan.allahım herkeze bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.

merhaba kızlar,ben de hamiş olduğumu cuma günü öğrendim.cumartesi doktora gittim.kan tahlili yaptırdım.ultrasonda keseyi de gördük.doktor dört ya da beş haftalık gibi görünüyor dedi.bu durumda sanırım ben de mart annesi olucam.iki hafta sonra kalp atışlarına bakıcaz dedi.bu arada bir sürü tetkik istedi onları yaptırdım.sonuçlara göre ilaç vericekmiş.folik asit kullanman lazım dedi.ama ben doktorumdan pek memnun kalmadım.yarın için başka bir doktordan randevu aldım.gidenler çok memnun kalmış.yarın bakıcam eğer memnun kalırsam onunla devam edicem.sizlerde de oluyor mu bilmiyorum ama üç gündür kasıklarım müthiş ağrıyor adet olacakmışım gibi.sol kasığıma da anlık şiddetli ağrılar giriyor.çok tedirgin oldum.bunu yaşayan başka arkadaşlar var mı?

Gözün aydın canım. İnşallah kalp atışlarını da duyarsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…