2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

herkse selam arkadaşlar... doltordan geldim minik kuzumu gördüm tezeleri....annesini görünce zıpladı oy gurban olurum seni verene.SİZE Bİ SORUM VAR ARKADAŞLAR NORMALDE 9 HAFTA 3 GÜNLÜK OLMASI GEREKTİ YANLIZ BÜGÜN ULTRSYONDA 10 HFTALIK ÇIKTI SİZDE BÖYLE ÇIKAN VARMI MERAK EDİYORUM CEVP LÜTFEN.....2 HAFTADAHA FOLİC PLUSA DEVAM DAHA SONRA ELEVİT VERECEK.25 AĞOSTOS 2Lİ TEST YAPILACAK ARKADAŞLAR DUNIZA İHTİYACIM VAR....

mrb umudum 01....benimde ultrasonda yaklaşık 10 gün fazla çıkıyor..ultrason kesenin boyuna göre hesapladığı için böyle çıkıyormuş..doktorum bana son adet tarihini baz alıcaz demişti..endişe etme ben alıştım böyle ileri tarihlerde çıkmasına..a.s

herkse selam arkadaşlar... doltordan geldim minik kuzumu gördüm tezeleri....annesini görünce zıpladı oy gurban olurum seni verene.SİZE Bİ SORUM VAR ARKADAŞLAR NORMALDE 9 HAFTA 3 GÜNLÜK OLMASI GEREKTİ YANLIZ BÜGÜN ULTRSYONDA 10 HFTALIK ÇIKTI SİZDE BÖYLE ÇIKAN VARMI MERAK EDİYORUM CEVP LÜTFEN.....2 HAFTADAHA FOLİC PLUSA DEVAM DAHA SONRA ELEVİT VERECEK.25 AĞOSTOS 2Lİ TEST YAPILACAK ARKADAŞLAR DUNIZA İHTİYACIM VAR....

gözünaydın canım. Merak etme bu sefer bebişin sımsıkı sarılmış. Baksana zıp zıp zıplamış annesini görünce. Ultrason kağıdında dr.un ölçümüne göre yazıyo tarihi. O yüzden değişebiliyo.

valla canim ben herseyi unuttum, simdi yeni dogum yapanlara soruyorum bazi seyleri, birde gozum korkuyor yinede ilk anne olacaklara gore biraz bilgimiz var ama basimiza ne gelecegeni bildigimden bazen gozum korkuyor, mesela dogum yapmaktan ogluma hamileyken korkmuyordum basima ne gelecegini bilmedigimden :roflol:simdi biraz tirsiyorum , sonra gece uyanmalari, gaz sancalari yok dis cikarmalari neyse Allah yardim eder artik fazlada bahsetmeyim ilk anne olacaklar korkmasinkaydirigubbakcemile3

hiiiiiiiiiic korkmadim, hatta icime su serptin canim :1closedeyes:
o kadar rahatladimki, bilemezsin
kaydirigubbakcemile2

canim kisiden kisiye de degisiyor kiminin dogumu kolay oluyor, benim ogluma sancim gece 12 de baslamisti sabah 9 da doguma girmistim 9.45 de dogdu , doktor aferin ilk cocuk dogurmana gore cabuk dogurdun dedi ama birde bana sor sanki 45 saat gibi geldi:roflol: ikin Allah ikin nerdeyse ic organlarim cikicakti oglumun koca kafasi cikmak bilmedi:roflol: neyse ama kiminde daha yolda doguyorhastaneye bile yetisemiyor inslh hepimizin oyle kolay olur ama arabadada olmasin canim, insan ne yapacagini sasirirkaydirigubbakcemile3 ama bebek dogupta gogsunuze yatirdiklarinda hersey geciyor aglama krizine giriyor insan , aman Allahim bu benimmi demistim bensenağlama

bak simdi dogumdan olan korkumda hic kalmadi kaydirigubbakcemile

Allahim bi avazda dogurmayi nasip et hepimizede
:Saruboceq:

Son düzenleme:

bendede 3 gün ilerden gidiyo ultrason, yinede cetvelimi ellemedim. sanırım biraz daha büyüyünce netleşek CADIARZU
bu arada bişi diycem. sigara bi bağımlılıktı kurtuluyorum yavaş yavaş. ama siz daha beter bişiysiniz yahu. bu ne hal? saat kaç? niye bi bakayım ne olmuş moduna girdim ki ben?kaydirigubbakcemile2
sanırım bebişimde arkadaşlarını özlüyo :emir_bebek:
öptük siziii Şeniz

merhabalar. benimde ikinci hamileliğim. doğumdan hiç korkmayın. ilk doğumum o kadar kolay oldu ki . sabah 9.00 da hastaneye gittim ve 9.25 de doğum yaptım. ben evde sancı çekmişim. ilk doğumum olduğundan karın ağrısı zannetttim. yani kızlar hiç korkmayın. sadece sancıyı biraz evde çekmekte fayda var.

valla sağlıkla o günlere gelelimde korksak nolucak sonuçta zaten beklediğimiz doğum değil mi acısıyla tatlısıyla bitip gidicek :)

hiiiiiiiiiic korkmadim, hatta icime su serptin canim :1closedeyes:
o kadar rahatladimki, bilemezsin
kaydirigubbakcemile2

bak simdi dogumdan olan korkumda hic kalmadi kaydirigubbakcemile

Allahim bi avazda dogurmayi nasip et hepimizede
:Saruboceq:

hey masallahhhhh gururumuzsun:lepi: biraz korkutayim dedim ama nerdeee kötükedihüso

merhabalar. benimde ikinci hamileliğim. doğumdan hiç korkmayın. ilk doğumum o kadar kolay oldu ki . sabah 9.00 da hastaneye gittim ve 9.25 de doğum yaptım. ben evde sancı çekmişim. ilk doğumum olduğundan karın ağrısı zannetttim. yani kızlar hiç korkmayın. sadece sancıyı biraz evde çekmekte fayda var.

hey masallahhhh karin agrisimi zannettin, kiz ben yerleri tirmaladim,inslh bu dogumun ilkinden dahada kolay olur:nazar:

korksakta korkmasakta mecbur cikacak, omur boyu kalacak degil ya:roflol:

:roflol:
esim beni kizdirdimi ben sey diyorum,.. bak fazla üstüme gelme, dogurmam hee.. ilk dedigimde bön bön bakmisti mirmirmirmir
ama cevabida evlere senlikdi.. e o zaman icinde kalsin
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

:roflol:
esim beni kizdirdimi ben sey diyorum,.. bak fazla üstüme gelme, dogurmam hee.. ilk dedigimde bön bön bakmisti mirmirmirmir
ama cevabida evlere senlikdi.. e o zaman icinde kalsin
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

:roflol::roflol::roflol: ben bir dogururum ama sanada bin dogurturum deseydin sendekaydirigubbakcemile3

:roflol::roflol::roflol: ben bir dogururum ama sanada bin dogurturum deseydin sendekaydirigubbakcemile3

simdi diyo zaten.. bilsem her isi bana yikcagini ben hamile kalirdim.. sen bi dogurcan ama banada dokuz dogurtcan diyo..:CüvCüv:
yaw daha yolun basindayiz.. daha coook var, adam basina gelcekleri daha tam kestiremiyo demek ki.
.kaydirigubbakcemile

bu ara en çok düşündüğüm şey doğum..nasıl olacak ne şekilde ne zaman ...itiraf ediyorum biraz tırsıyorum..şakkıdı...ama bir şekilde doğucaklar işte hayırlısıyla..epidural doğum kolay diyorlar ama bilmiyorum..sezeryan önemli bir durum olmadığı sürece istemiyorum..ya normal doğum yada epidural doğum..kızlar sizde şimdiden bunları düşünüyormusunuz??allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin :Saruboceq:

Bence en iyisi epidural ile ağrısız normal doğum a.s

simdi diyo zaten.. bilsem her isi bana yikcagini ben hamile kalirdim.. sen bi dogurcan ama banada dokuz dogurtcan diyo..:CüvCüv:
yaw daha yolun basindayiz.. daha coook var, adam basina gelcekleri daha tam kestiremiyo demek ki.
.kaydirigubbakcemile

Benim eşimde her sorduğum şeye ya da verdiğim tepkiye normal diyor delirtçek beni yaw:kızgın:

Çarpıntım var normal diyor, midem bulanıyor normal, kasıklarım ağrıyor normal, off ya

Son düzenleme:
Bence en iyisi epidural ile ağrısız normal doğum a.s

bende simdilik öyle düsünüyorum..:icecream:
üc sene önce halam dogum yapti.. epidural istemedi.. herkes doguruyo benmi beceremicem diyerek gitti..kaydirigubbakcemile2 ve hastanede sancilar cogaldikca doktorlara yalvarmaya baslamis nolur epidural diyekaydirigubbakcemile, ama doktor cok gec diye yapmamis.. sonra baska sebeblerden dolayi sezeryanla oldu zaten dogum..
ama epiduralede zamaninda karar vermek gerek , onu anladim..
:lepi:

Son düzenleme:
Benim eşimde her sorduğum şeye ya da verdiğim tepkiye normal diyor delirtçek beni yaw:kızgın:

kiz Allah iyiligini versin:roflol: kac kere dogurdunda normal oldugunu biliyosun deseydin ya, yine dua et cevap veriyor benimki gibi tepkisiz kalmiyor, ben adama suram agriyor buram agriyo , migdem bulaniyor diyorum tik yok en son banyoya gidip zorla ogurmeye calisiyorum anca geliyor:roflol:

Çarpıntım var normal diyor, midem bulanıyor normal, kasıklarım ağrıyor normal, off ya

kiz Allah iyiligini versin:roflol: kac kere dogurdunda normal oldugunu biliyosun deseydin ya, yine dua et cevap veriyor benimki gibi tepkisiz kalmiyor, ben adama suram agriyor buram agriyo , migdem bulaniyor diyorum tik yok en son banyoya gidip zorla ogurmeye calisiyorum anca geliyor:roflol:

Canım benim eşim doktor bu hiç iyi bişi değil tabiki çok soğukkanlı ve gerçekçi :roflol:
duygusallıktan eser yok yaw deli edecek beni :kızgın:
şimdi sevineyim mi üzüleyimmi :sm_confused:

bende simdilik öyle düsünüyorum..:icecream:
üc sene önce halam dogum yapti.. epidural istemedi.. herkes doguruyo benmi beceremicem diyerek gitti..kaydirigubbakcemile2 ve hastanede sancilar cogaldikca doktorlara yalvarmaya baslamis nolur epidural diyekaydirigubbakcemile, ama doktor cok gec diye yapmamis.. sonra baska sebeblerden dolayi sezeryanla oldu zaten dogum..
ama epiduralede zamaninda karar vermek gerek , onu anladim..
:lepi:

Canım en güveniliriymiş, hem ağrın kontrol altında hemde kesim yok, üstelik bebeğini hemen kucağına alıyorsun üstelik epidural doğum sonrasında da ağrı kesici olarak takılı kalıyor ve günlerce hastanede yatmanada gerek yok. Tabi doktorununda önermesi gerek her bünye ve hamilelik farklı oluyor...yerimseniben

Canım benim eşim doktor bu hiç iyi bişi değil tabiki çok soğukkanlı ve gerçekçi :roflol:
duygusallıktan eser yok yaw deli edecek beni :kızgın:
şimdi sevineyim mi üzüleyimmi :sm_confused:

o zaman isin zor canim kandiramazsinda adamikaydirigubbakcemile3 ama bir yandanda guzel bizim gibi doktora gidip birseyleri bin nazla soyletmeye calismazsinyerimseniben

X