2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ne biliyim.özürlü doğumların en buyuk sebebı akraba evliliği biliyosundur emınım.o yuzden cesaret dedım.iyi çok şükür siz de bi sorun yaşanmamış.sen nerelısın kı?bılmıyorum memlektını.ben izmirliyim.bizim buralarda da nerdeyse hiç görülmeyen bışeydır akraba evliliği o yuZden canım.

selam kızlar 1 haftadır hastayım kendimde değilim 45 kiloya düştüm.
ilaçlar sersem gibi yapıyor.
benimde baba tarafımda hep hala dayı, amca çocukları evlidir, ama çok şükür hiçbi problem olmadı.

selam kızlar
bugün gittim dr ye ultrason istedi yarın ultrasona giricem
evde olmak süper ya zebra kek denedim üstü süper oldu netteki tariflerle aynı ama içi zebra gibi olmadı birbirine karıştı renkleri ama ece üstünü görünce çok sevdi yedi 1 dilim

Ayşe geçmiş olsun canım,
özlemcim eline sağlık
bende akşam incirli kek yaptım
evde kalınca böyle habire hamur işi gelsin kilolar

ne biliyim.özürlü doğumların en buyuk sebebı akraba evliliği biliyosundur emınım.o yuzden cesaret dedım.iyi çok şükür siz de bi sorun yaşanmamış.sen nerelısın kı?bılmıyorum memlektını.ben izmirliyim.bizim buralarda da nerdeyse hiç görülmeyen bışeydır akraba evliliği o yuZden canım.

canım bence bunu yıkmak lazım
kaç kere yada kaç yerde duydun akraba evliligi olupta
çocuklarının rahatsız olduklarnı
ben antalya aksekiliyim
Allah şükür yüzlerce insanımız var ve hepimiz saglıklıyız
belki duymamışsındır diye yazıyorum
mübarek gün ve gecelerde eşinle ilişkiye girilmez
ve bu döenmlerde ilişkiye girdigin zaman hamile kalırsan işte o çocuklar rahatsız doguyor
bizzat örnegide var akrabalarımdaaa

selam kızlar
bugün gittim dr ye ultrason istedi yarın ultrasona giricem
evde olmak süper ya zebra kek denedim üstü süper oldu netteki tariflerle aynı ama içi zebra gibi olmadı birbirine karıştı renkleri ama ece üstünü görünce çok sevdi yedi 1 dilim

geçmiş olsun canım
ben de nette gördüm denemek istiyorum o keki
evet evde olunca birde misafirin varsa dahada çok yapıyosun
ben bir haftadır nerdeyse sürkli hamurişi yapıyorum yememge çalışıyorum ama nafileee

selam kızlar.nasılsınız.ayşe geçmiş olsun.45 kilo mu naptın canım ya.ne kullanıyorsun ilaç ?
özlem zebra keki bende görüyorum nette ama üşeniyorum nasıl oldu seninki?
akraba evliliği bencede yanlış çocukların sakat doğması büyük ihtimal.benim çevremde de sülalemde de yok.
mübarek günlerde ilişkiye girdiğin zaman çocuk sakat mı oluyor anlaamadım ?**

:44:

canım bence bunu yıkmak lazım
kaç kere yada kaç yerde duydun akraba evliligi olupta
çocuklarının rahatsız olduklarnı
ben antalya aksekiliyim
Allah şükür yüzlerce insanımız var ve hepimiz saglıklıyız
belki duymamışsındır diye yazıyorum
mübarek gün ve gecelerde eşinle ilişkiye girilmez
ve bu döenmlerde ilişkiye girdigin zaman hamile kalırsan işte o çocuklar rahatsız doguyor
bizzat örnegide var akrabalarımdaaa

duydum tabı böyle bı ılışkı yaşadığımızı da hatırlamıyorum.ama senın söylediğin şeyin bilimsel hiçbir temeli yok.ama akraba evliliğinin acı sonuçlarının bınlerce örneği var.amacım senı ve ya evlılığını yargılamk değil sakın yanlış anlama.ama akraba evlılığiının savunulacak bı tarafı yok.kardeş çocugusun sonuçta hele kı amca çocuğu.benim nazarımda ha kardeşinle evlenmışsın ha amca çocugunla.ben öğretmenım bılıyosun.illaki fiziksel olmasa bıle zeka gerılığı ya da öğrenme güçlüğü çeken bir suru öğrencim oldu ve velılerıne sorduğum ılk şey ne biliyo musun?akraba evliliği mi?ve maalesef cevap / 80-90 evet hocam oluyo.ıllakı fızıksel bı kusur olması gerkemıyo.ha bu demek değilki sizde de böyle bişey olcak.Allah korusun.

ayrıca bahsettığın dığer konuya gelınce.kuranda böyle bışey açıkça yazıyor mu?yazmıyorsa benım için bı hukmu yok.ha kudurmasın tabı kımse mubarek gece de ılla kı yapıcaz dıye bı kural yok.ama yaparsın ıbadetını ha sonra ıstersen sana kalmış sonuçta nıkahlı kocan ya da karın dıye düşünüyorum ama bu benım şahsı fıkrım tabı.

nasılsınız kızlar....özlem ve ayşe geçmiş olsun...biz tatildeyiz...biraz hasta başladık tatile ama şimdi fena değiliz...ankarada yıllardır bu kadar çok kar yağmamıştı...neyseki tatile geldi de çile değil keyif oldu...oğluşumla oynadık dün...yürüdük....karda yürümek hoşuna gitti....
akraba evliliği buralarda özellikle köy ve kasabalarda yaygındır...oğlanı kızı dışarı vermek istemezler...mal bölünür vs gibi sebeplerle...benim ailemde teyzem dayı oğluyla evli..ama neyseki özürlü çocuk yok...bu büyük şans tabi...yoksa çok riskli...tartışmaya gerek bile yok...hamilelikte ilk kontrole gittiğimizde dr sordu hepimize akraba eviliği var mı diye...bayan merak senin çocukların sağlıklı maşallah....allah uzun ömür versin ikisine de....
zebra kek ne meşurmuş...ben de bakayım tarifine...hoş biz de kek pek yenmiyo ama misafire yaparım...

katılıyorum gülincim.benimde dayım ve yengem teyze çocukları.iki çocuğunda da doğuştan gözlerde problem var.ve akraba evliliğinden kaynaklandığını söyledi doktor.
senin çocuklarında yokmuş bir rahatsızlık olmasında inşallah.ama doğru birşey gibi aksettirmeyelim akraba evliliğini.
senin evliliğini yargılamak haddimize düşmez ne güzel ki çocuklarında birşey yok.ama bu sıkıntıyı çeken çooook insan var.

selam kızlar.dışardaydık hava fena değildi.yağmur uyuyorken biraz nette takılayım görüşürüz...

selam kızlar
neyse bırakın akraba evliliğini de nasılsınız?
ben ultrasona girdim bugün kum döküyormuşum ağrının olduğu gün belki büyük bir parça düşürmüş olabilirsin dedi dr. bol su iç dedi içmeye çalışıyom zaten ama ilaç falan vermedi bildiğiniz bitkisel bişeyler var mı?
fatoş valla bu sene ankaraya geldi kış burlarda hiç kar yok bakalım yarın geliyomuş.
ilkecim kekin tadı ve üstten görüntüsü çok güzel oldu hatta komşuma verdim çok beğenmiş ama içi netteki fotolar gibi olmadı renkleri birbirine karıştı.içi de zebra gibi olsa çok güzel olacaktı.çok kolay bi kek tavsiye ederim ece çiçek kelebek deyip dün 3 dilim yedi çok sevdii.
ayşe geçmiş olsun ah biz de kilo versek...

Ayşe geçmiş olsun canım,
özlemcim eline sağlık
bende akşam incirli kek yaptım
evde kalınca böyle habire hamur işi gelsin kilolar

canım ben dikkat ediyorum artık 2 haftadır tozutmuştum ama dün itibariyle tekrar toparladım.karatay diyetine uymaya çalışıyorum tavsiye ederim sen de bi bak

geçmiş olsun özlemcim, annemde vardı ben daha küçükken gitmediği doktor kalmamıştı sonra kiraz sapıyla mısır püskülü kaynattı içti , o temizlemiş içini ama sen araştır yinede
karatay diyetine bakayım bende sağol

selam kızlar.
özlemcim geçmiş olsun.benimde bayadır belimin üst kısmı acıyor batıyor.dün çok zorlandım.
kekin tarifini yazarmıısn bana bi ara.karatay diyetini duydum işe yarıyormu benimde 5 kilo fazla var veremiyorum bir türlü.

selam kızlar
sağolun geçmiş olsun dilekleriniz için.emelcim biliyorum onları avakado yaprağı da iyiyimiş onu deniycem
ilke aynen uyarsan çok etkili ama ben tabiki uyamıyorum. zebra kek tarifi çok var nette benim yaptığım 3-4 yumurta 1 bardak şeker 1 bardaktan az sıvıyağ 1 bardak süt (ya da maden suyu) kabartma tozu vanilya un.klasik kek tarifi yani sonra yarısını ayırıp kakao ekliyosun.yuvarlak borcama bir kepçe beyaz bir kepçe kakao şeklinde döküyorsun en üstüne şekil verebilirsin bıçak yardımıyla.nette bak şeklini resimle anlatıyolar

duydum tabı böyle bı ılışkı yaşadığımızı da hatırlamıyorum.ama senın söylediğin şeyin bilimsel hiçbir temeli yok.ama akraba evliliğinin acı sonuçlarının bınlerce örneği var.amacım senı ve ya evlılığını yargılamk değil sakın yanlış anlama.ama akraba evlılığiının savunulacak bı tarafı yok.kardeş çocugusun sonuçta hele kı amca çocuğu.benim nazarımda ha kardeşinle evlenmışsın ha amca çocugunla.ben öğretmenım bılıyosun.illaki fiziksel olmasa bıle zeka gerılığı ya da öğrenme güçlüğü çeken bir suru öğrencim oldu ve velılerıne sorduğum ılk şey ne biliyo musun?akraba evliliği mi?ve maalesef cevap / 80-90 evet hocam oluyo.ıllakı fızıksel bı kusur olması gerkemıyo.ha bu demek değilki sizde de böyle bişey olcak.Allah korusun.

ayrıca bahsettığın dığer konuya gelınce.kuranda böyle bışey açıkça yazıyor mu?yazmıyorsa benım için bı hukmu yok.ha kudurmasın tabı kımse mubarek gece de ılla kı yapıcaz dıye bı kural yok.ama yaparsın ıbadetını ha sonra ıstersen sana kalmış sonuçta nıkahlı kocan ya da karın dıye düşünüyorum ama bu benım şahsı fıkrım tabı.

nasılsınız kızlar....özlem ve ayşe geçmiş olsun...biz tatildeyiz...biraz hasta başladık tatile ama şimdi fena değiliz...ankarada yıllardır bu kadar çok kar yağmamıştı...neyseki tatile geldi de çile değil keyif oldu...oğluşumla oynadık dün...yürüdük....karda yürümek hoşuna gitti....
akraba evliliği buralarda özellikle köy ve kasabalarda yaygındır...oğlanı kızı dışarı vermek istemezler...mal bölünür vs gibi sebeplerle...benim ailemde teyzem dayı oğluyla evli..ama neyseki özürlü çocuk yok...bu büyük şans tabi...yoksa çok riskli...tartışmaya gerek bile yok...hamilelikte ilk kontrole gittiğimizde dr sordu hepimize akraba eviliği var mı diye...bayan merak senin çocukların sağlıklı maşallah....allah uzun ömür versin ikisine de....
zebra kek ne meşurmuş...ben de bakayım tarifine...hoş biz de kek pek yenmiyo ama misafire yaparım...

katılıyorum gülincim.benimde dayım ve yengem teyze çocukları.iki çocuğunda da doğuştan gözlerde problem var.ve akraba evliliğinden kaynaklandığını söyledi doktor.
senin çocuklarında yokmuş bir rahatsızlık olmasında inşallah.ama doğru birşey gibi aksettirmeyelim akraba evliliğini.
senin evliliğini yargılamak haddimize düşmez ne güzel ki çocuklarında birşey yok.ama bu sıkıntıyı çeken çooook insan var.

selam kızlar.dışardaydık hava fena değildi.yağmur uyuyorken biraz nette takılayım görüşürüz...

bu mübarek gün ve gecelerde dedigim mevzu kuranı kerimde yok

ancak biz insanlara kuranla birlikte hadisler ve sünnetler yol gösterir

bu hz. Ali nin tavsiyesidir.

ayriyettende de Allahın sana nikah düşürdügü kişi senin kardeşin olamaz

bu akraba evliligi çok göreceli bi yaşantı şekli o yüzden herkez düşüncelerinde özgürdür

Allaha şükür benim çocuklarım da ve çok çok şükür şimdiye kadar hiçbir memleketlimizin çocuklarında bi sıkntı olmadı Allah bundan sonrada yaşatmasın.

kızlar nerdesinizzz
ben bugün ölü gibiydim sabahtan ece delirtti tüm gün canım sıkkındı

ya arkadaşlar pişik kremim bitmiş
kızımın altı pişti ve mecburen bugünlük arko sürdüm
bişiy olurmuuuu

X