2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın hanımlar...
emelcim gündüz uyuduğu için gece uyumuyor olabilir.her çocuk farklı yağmur ne kadar uyursa o kadar daha uyuyor.umarım düzene girer.sen de rahat edersin.
gülinnn hadi hayırlısı gördün demek bebişini.sağ salim bi hamilelik geçirirsin umarım.en sonunda da kucağına alırsın allahın izniyle.
2.çocuk dediğin gibi zor olabilir.ama daha tecrübelisin.daha rahat büyütürsn.ben şahsen daha rahat olurum yağmur da herşeyi öğrendim.
hastalıklar,vitaminler,uyku düzeni kısaca genel olarak daha tecrübeliyim.ama şuan o kadar rahatım ki yağmur hiç sıkıntılı bi bebek olmadı.2.si nasıl olur bilmem.ben de seneye düşünüyorum bakalım nasip.
haberlerini bekliyorum.bu arada derin e söyledin mi ?

amin İlke'cim sağol.derın e söyledım tabı ama çok bişey anladığını sanmıyorum.bız de mezvuyu kapama kararı aldık.zaten şu an somut olarak da çok bişey ıfade etmıyo ona.karnım falan buyudukçe belkı daha çok anlar.istemem ben kardeş oyuncaklarımı alaaaaar dıyo onun derdı oyuncak:)) ama bızım kızlar yengeç yağmur da aynı derın huylarında bı çocuk anladığım kadarıyla.bizimkılerden çok iyi abla olur hiç şüphem yok.alıştıktan sonra elım ayağım olur o benım.
tecrube konusuna gelınce haklısın.ben de çok daha ragat olacağımı duşunuyorum.mesela en azından su verdın vermedın dıye annemle kavga etmem verırım içsin bebe:))

amin İlke'cim sağol.derın e söyledım tabı ama çok bişey anladığını sanmıyorum.bız de mezvuyu kapama kararı aldık.zaten şu an somut olarak da çok bişey ıfade etmıyo ona.karnım falan buyudukçe belkı daha çok anlar.istemem ben kardeş oyuncaklarımı alaaaaar dıyo onun derdı oyuncak:)) ama bızım kızlar yengeç yağmur da aynı derın huylarında bı çocuk anladığım kadarıyla.bizimkılerden çok iyi abla olur hiç şüphem yok.alıştıktan sonra elım ayağım olur o benım.
tecrube konusuna gelınce haklısın.ben de çok daha ragat olacağımı duşunuyorum.mesela en azından su verdın vermedın dıye annemle kavga etmem verırım içsin bebe:))

yağmur da bazen karnında bebek var diyor bana.istiyormusun kardeş diyorum evet parka götürcem onu dyor:KK52:
derin de bebek gelince anlar durumu bence.çok da iyi abla olur ondan.

merhaba kızlar
hadi gözün aydın gülincim
benim de canım sıkıldı bugün bizimki parmağını emmeyi bırakmıştı 1 aydır dünden beri yine emiyo ya kafayı yiycem niye başa döndü. çok sevinmiştik bıraktı diye en zor şeyi atlattık diyoduk inş. kısa sürede unutur tekrar

sağol canım benım.umarım çabuk atlatırsınız bela bişey çünkü.benım 7.sınıfta bı öğrencim var hala emıyo:KK43:

iyi günler
çıtır
çocuklu ve hamiş hatunlar

iki gündür sularım yok ve çıldırmak üzereyim
bulaşıklarım ve tuvaletim rezalet durumda

benim kızım daha kçüktü sizinkilerden ve henüz heryeşi tam anlamıyordu
ama karnım şimeye balayınca ve kocaman olunca çok degişigine gitti ve gelip gelip
anne o ne diyordu
bende öp kardeş diyordum karnımı açıp öpüyordu
çok tatlı bir zamandı

selam hanımlar...
yağmur'u uyuttum bi kahve yaptım kendime.
kimseler uğramamış yine nerelerdesiniz.
bugün arkadaşlarla bi arkadaşa gidicez yeni doğum yaptı.uzun zamandır bebek görmüyordum mis gibi kokar şimdi.
hava da fena değil bugün güneşli.ama inceden bisoğuk da yok değil hani.
bu arada ev bakma serüvenimiz devam ediyor.iyice kışgünlerine kaldık.nasıl olacak taşınma işi bilemiyorum.
bi an önce bulsak da taşınsak ne zormuş bu işler...
neyse ben kaçtım görüşürüz...

merhaba kızlar
okuldayım hava buzzz gibi uludağa yağan karın soğuğunu biz çekiyoruz
ilke bebiş gördüğünde bizimkilerin ne kadar büyüdüklerini anlıyorsun

kızlar bugün randevum vardı doktorla geçen hafta keseyi görmüştü bebeği görememişti çok şükür bu defa gördük bebişi kalp atışlarını duyduk aynı heyecanı hissettim yine batuhanda olduğu gibi 8 hafta 5 günlükmüş bizim minika doktor hiç bi ilaç kullanmana gerek yok dedi çok sağlıklı ve çok normalmiş şimdilik herşey beslenme kesesi çok muntazammış tosun gibi bi bebek daha geliyo bomba gibi dedi:26::KK1: 3 hafta sonra tekrar çağırdı bakalım gelişmeleri paylaşırım yine :KK19:

inşallah canım ya, bizde kesinlikle hissettirmedik düzeltme yapmadık, bizimki 3-4 aydır böyle. çok heyecanlandığı zaman oluyor bazende çok güzel konuşuyor.
erkek çocuklarında çok olurmuş, 1 kıza 4 erkek şeklindeymiş.
yeğenimdede vardı 14-15 yaşlarında hala devam ediyor onunki, inşallah geçer.
batuhan da 2 gündür başladı tekrar kekelemeye herhangi bişey tetikliyo ve sil baştan oluyoruz galiba bu böyle devam edecek canımcım :KK43:

merhaba kızlar,
nasılsınız? küçük beyler hanımlar nasıl?
hamişler keseler görüldümü ? hayırlı haberlerinizi bekliyoruz
bizde iyiyiz kayra paşam uyudu çok şükür
bişeyi yok ilkecim sanmıyorum kalkıp oyun oynamak istiyor ve olmaz deyince gözünde yaş kalmayana kadar ağlıyor mesela gece 3 te kalktı sabah 8 buçukta uyudu düşünebiliyormusunz halimi zombi gibi oldum uykusuzluktan yorgunluktan
ama bugün gündüz uyutmadım akşam sütünü içti yıkadım 10da uyudu inşallah uyur sabaha kadar

kızlar bu kekeleme dikkat çekmek için olmasın inşallah çabucak düzelir mertinde batuşunda azranında
müminecim biraz sabır canım bencede gerginliktendir bütün hayatınız değişti

neyse kızlar iyigeceler hepinize
allah yardımcın olsun canım valla çok zor bebişle ilgili gelişmeleri yukarda yazdım şekerim :KK76:

günaydın bayanlar,

dün sabah bı çıktım evden gece geldım gıremedım valla.doktora gıttık mınık nokta hemen belırıverdı ekranda iyi durumda gözukuyo dedı doktor.bakalım 10 gun sonra tekrar gıdıcez kalp atışlarına bakmaya.
İlkecim isteyerek yaptım tabı ama derın de o kadar uğraşmıştık kı çok buyuk sevınçdı bızım için e tabı bı de ılk çocuk.nasıl olsa bızım olmuyo gıbı bı düşünce vardı bız de hanı 1 tane oldu 1 tane daha zor olur herhalde gıbısınden:) e sen denedğimiz ay küt dıye olunca kı normalı bu tabı:) bız şok olduk karı koca tabı.
bı de neslıhan çok guzel anlatmış duygularımı ınşallah allah verınce 2.yi anlarsın benı.ılkınde bılmıyosun hiçbişey.hatta dun dktora dedım kı ya ben şimdi 2.doğumdan çok korkuyorum vs eşim de dedı ay dlımısın gulın yaa ne var falan.yok dedı doktor butun kadınlar onun gıbı 2.doğumdan hepsının ödu kopuyo dedı.çünkü yaşıyacaklarını bılıyosun:)) neyse her gecen gun daha çok alışıyoruz hepimiz ailemızın 4.üyesine:))
hadi gözün aydın tatlım sağlıkla kucağımıza da alırız vakti gelince inşallah
merhaba kızlar
hadi gözün aydın gülincim
benim de canım sıkıldı bugün bizimki parmağını emmeyi bırakmıştı 1 aydır dünden beri yine emiyo ya kafayı yiycem niye başa döndü. çok sevinmiştik bıraktı diye en zor şeyi atlattık diyoduk inş. kısa sürede unutur tekrar
aynı sıkıntı bende de var hayatım ya seni çok iyi anlıyorum parmak emmiyo batuhan da kekeliyo ara ara tekrarlıyo işte anlamadım gitti :44:
iyi günler
çıtır
çocuklu ve hamiş hatunlar

iki gündür sularım yok ve çıldırmak üzereyim
bulaşıklarım ve tuvaletim rezalet durumda

benim kızım daha kçüktü sizinkilerden ve henüz heryeşi tam anlamıyordu
ama karnım şimeye balayınca ve kocaman olunca çok degişigine gitti ve gelip gelip
anne o ne diyordu
bende öp kardeş diyordum karnımı açıp öpüyordu
çok tatlı bir zamandı
aynen öyle hayatım seninki küçüktü idaresi daha zordu belki de bilemiyorum yeni yeni anlıyolar işte laftan sözden
ayy su işi çok fena olmuş yaa çok etkiliyo insanı valla ben bunalıma giriyorum 1 saat bile gitse sular inş kısa zamanda düzelir

mrh haımlar daha önce kadınlar kulübünden bi grup annelere hatıra olsun diye aynı oyuncaklar örmüşdük,ilgilenirseniz siteme bi göz atın
HAYATIMIN İÇİNDEN.....

oyuncaklarımdan bazıları
Eki Görüntüle 275082 Eki Görüntüle 275083 Eki Görüntüle 275084 Eki Görüntüle 275085 Eki Görüntüle 275086
ellerinize sağlık çok güzeller

kızlar bugün randevum vardı doktorla geçen hafta keseyi görmüştü bebeği görememişti çok şükür bu defa gördük bebişi kalp atışlarını duyduk aynı heyecanı hissettim yine batuhanda olduğu gibi 8 hafta 5 günlükmüş bizim minika doktor hiç bi ilaç kullanmana gerek yok dedi çok sağlıklı ve çok normalmiş şimdilik herşey beslenme kesesi çok muntazammış tosun gibi bi bebek daha geliyo bomba gibi dedi:26::KK1: 3 hafta sonra tekrar çağırdı bakalım gelişmeleri paylaşırım yine :KK19:

batuhan da 2 gündür başladı tekrar kekelemeye herhangi bişey tetikliyo ve sil baştan oluyoruz galiba bu böyle devam edecek canımcım :KK43:

allah yardımcın olsun canım valla çok zor bebişle ilgili gelişmeleri yukarda yazdım şekerim :KK76:

aynı sıkıntı bende de var hayatım ya seni çok iyi anlıyorum parmak emmiyo batuhan da kekeliyo ara ara tekrarlıyo işte anlamadım gitti :44:

aynen öyle hayatım seninki küçüktü idaresi daha zordu belki de bilemiyorum yeni yeni anlıyolar işte laftan sözden
ayy su işi çok fena olmuş yaa çok etkiliyo insanı valla ben bunalıma giriyorum 1 saat bile gitse sular inş kısa zamanda düzelir

maşallah bebişine canım
ne güzel haberler almışsın ve ne güzel duygular hissetmişsin
inş bundan sonraki randevularınızda güzel geçer ve selamet kucagına alırsın
batuşun güzel bir kız kardeşi olur

sularım geldi Allaha şükür
gelir gelmez sanki hiç su görmemişim gibi ne kadar işlerim varsa yaptım
ama gene ara ara gidiyor bakalım bi daha olacakmı

kocaman bir maşallah canım:nazar:
, ben nazara çok inanırım kendi kendime bile nazar ederim.

batuş hangi durumlarada kekeliyor canım, başındamı, heyecanlandığı zaman mı, birde uzatıyor mu?
inşallah geçicidir, teyzeminki oğlu 5 yaşında onunki ilerleşmiş durumda, doktora götürmüşler bekleyin demiş, çok sık karşılaşıyoruz geçer demişler.

kocaman bir maşallah canım:nazar:
, ben nazara çok inanırım kendi kendime bile nazar ederim.

batuş hangi durumlarada kekeliyor canım, başındamı, heyecanlandığı zaman mı, birde uzatıyor mu?
inşallah geçicidir, teyzeminki oğlu 5 yaşında onunki ilerleşmiş durumda, doktora götürmüşler bekleyin demiş, çok sık karşılaşıyoruz geçer demişler.

gözun aydın neslıhancım.ne mutlu.darısı başımıza.ben de salı gıdıcem.bugun 7.haftaya başladık ve sankı benım bulantılar da başladı çok fenayım:KK43:(

hanımlar nerdesiniz
geliyorum kimseler yokkkk
umarım sizler ve bebişler iyisinizdir

kızlar nasılsınız?
neslihancım gülincim maşallah minik noktalarınıza :)
biz ailece hastayız kızlar ateş grip çok fena ateşlenince ılık duşa sokuyorum kayrayı
neyse ben yatayım biraz çocuk uyurken
görüşürüz kızlar

kızlar nasılsınız?
neslihancım gülincim maşallah minik noktalarınıza :)
biz ailece hastayız kızlar ateş grip çok fena ateşlenince ılık duşa sokuyorum kayrayı
neyse ben yatayım biraz çocuk uyurken
görüşürüz kızlar

geçmiş olsun canım ya
havalar sogudu hastalıklar baş gösterdi

benim kuzularında burunları çeşme gibi başladı
sildirmek istemiyorlarda

selam arkadaşlar, daha hastalar başlamadan bi meraba diyim dedim,
hamişlerimiz , annelertimiz ve de bebeklerimiz iyidir inşallah,
hasta olanlara çok geçmiş olsun tam mevsimi geldi , soğuklar da başladı malesef, azra da hafif ateşli gibiydi, bi aferin şurup verip götürdüm kreşe,
her sabah giderken okula gitmicem diye ağlaması dışında alıştı çok şükür, okulda uyumluymuş öyle diyo öğretmenleri
ama malesef kaka sorunumuz arttığı gibi artık çişini söylemeyi de bıraktı azra, bi psikiyatrist ile görüştüm, tamamen tepkisel olduğun u söyledi, üzerine gitmeyin diyolar ama sanırım tekrar beze dönüp bi kaç ay bu süreci atlatmasını beklicem, önerisi olan var mı kkızlar yaa, kafayı yicem, 1 haftalık tatile gittiğimiz yerlerde onca uzun yolda bile altını ıslatmayan çocuk dün eve gittik tam yatırdım üstünü değitiricem, gözüme baka baka çişini yaptı bi de hiç tepkisiz gözüme bakıyo napıcam diye, ömür törpüsü bunlar yaaa :KK43:(

selam arkadaşlar, daha hastalar başlamadan bi meraba diyim dedim,
hamişlerimiz , annelertimiz ve de bebeklerimiz iyidir inşallah,
hasta olanlara çok geçmiş olsun tam mevsimi geldi , soğuklar da başladı malesef, azra da hafif ateşli gibiydi, bi aferin şurup verip götürdüm kreşe,
her sabah giderken okula gitmicem diye ağlaması dışında alıştı çok şükür, okulda uyumluymuş öyle diyo öğretmenleri
ama malesef kaka sorunumuz arttığı gibi artık çişini söylemeyi de bıraktı azra, bi psikiyatrist ile görüştüm, tamamen tepkisel olduğun u söyledi, üzerine gitmeyin diyolar ama sanırım tekrar beze dönüp bi kaç ay bu süreci atlatmasını beklicem, önerisi olan var mı kkızlar yaa, kafayı yicem, 1 haftalık tatile gittiğimiz yerlerde onca uzun yolda bile altını ıslatmayan çocuk dün eve gittik tam yatırdım üstünü değitiricem, gözüme baka baka çişini yaptı bi de hiç tepkisiz gözüme bakıyo napıcam diye, ömür törpüsü bunlar yaaa :KK43:(

gerçekten ömür törpüsü bu çocuklar
canım sen bilirsin ama üstüne gitme
bez debaglama baz baglarsan tamamen koyuverecektir
ama böyle üç yapar beş yapar
sonra kendiside rahatsızz olur
benim kızım çiş kakası geldiginde tuvalete gitmek istemiyor ama
yaptıktan sonra rahatsız oluyor anne kaka yaptım eeee çıkart diyor
sanırım bizde böyle bçyle alışıcaz gibime geliyo
sanada kolay gelsin canım

X