2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

slm ben geldimmm
nasılsınız baklalım kızlar
bende ayvalığa geldik eşim eşyaları yüklemiş bilecikten bugün geliyor bende yarın yerleştirmeye başlarım eşyalarımı
pazartesi işbaşı yapıyorum artık...
inan anneannesinde iyi şükür tabii hep yaramazlık peşinde.
hakkımızda hayırlısı olur inş...

canım tayininiz hayırlı olsun
taşınmanızaada kolay gelsin çok zordur taşınmak
umarım herşey gönlünce olurr

merhaba kızlar benim paşam daha yeni uyudu gece iki
bişey sorucam size gündüzü iyice öğrendi maşallah sadece gece bağlıyorum artık ama son dört bez:)
sonra gecede bağlamıcam ama sabaha kadar nasıl tutar bilmiyorum
siz gece çişe kaldırıyormusunuz?
benimkisinin uykusu çok problem gece uyandırırsam ağlaya ağlaya gitçez tuvalete sonra uykusu bir açılcak sabaha kadar oturcaz biliyorum çünkü çok zor uyuyor ve en ufak sese kalkıyor
şu gece olayınıda bir çözsem :44:
ah ah bende bitane olsa valla gece kaldırırdım işer yatardı ağlasa bile uyurdu o,ama kardeşiyle aynı yerde yani yatak odasında yatıyoruz ben batuyu uyandırsam büyük ihtimal ağlıycak sonra kardeşi uyancak sonra otur sabaha kadar işin yoksaa,,oyüzden gece bezini bırakmıştık bikere yaptı yatağa sonra bağlıyım garanti olsun dedim,ama gece yatmadan önce işetiyorum ,sabah bezi kuru çıkıyo ama yine ne olur ne olmaz diye bezliyorum haftalardır kuru çıkıyo arada bi kaç kez azcık ıslaktı ,,napcam bilmem bez bağlamazsam kesin işemiş olcak:KK53:bilmiyorum bakalım,ama gece işetmek işe yarıyo tutuyoo,ama benimki sabaha kadar 2kez gece besleniyoo,vermezsem çıldırıyo susmuyoo,ama dr.gece beslenmesinin devam edeceğini çünkü daha küçük olduğunu söyledi rahatladım,,e haliyle içiyo vede tutamayabilir çişini bez bağlamaya devam 1hafta daha deniycem bende hergün kuru kalırsa bırakıcam...altına geerekirse alıştırma kilotları varya ondan giydirip yatıralım ufak kazalara çare olur...:KK34:
hayırlı olsun allah utandırmasın canım inşallah

bize böyle önermedi doktorumuz diş için yeterli kalsiyum alımı yeterli diye biliyorum fazlasının da zararı var zaten canım

[/B]
canım benim anlıyorum fazlası zararda,dr.a süt verdiği için yeterli o vermeme gerek yokki dedi ablam diyince,olurmu öyle saçma şey çocuğun dişlerini dşünüyosa vermesi gerek madem süt verdi niye çürüdü ozaman dişleri dedi,,gerçi sen fırçalıyomuşsun ne güzel ablam onu bile yapmamıştı oyüzden tek başına süt yeterli değil fırçalamak çok önemli heleki gece yatarken...ben 6aylıktan beri kullanıyorum bebişimin dişleri inci gibi nazar değmesin maşallah:nazar:fırçalamayada çalışıyo kendisii,,ama benim içim çok rahat oluyo böyle ben devam edicem anlıycanız,,herkez kendi çocuğunun iyiliğini ister tabiki,zorlamak kimin neyine herşeyin iisini siz bilirsiniz yavrunuz için...

merhaba kızlar
evdeyiz eşim akşam rahatsızlandı biraz midesi falan ağrıyodu şimdi aradım kötüyüm dedi dr a git dedim ama onun da hastalığı hiiç çekilmez kızla uğraşırken şimdi o da nazlanırsa vay halime. zaten arabayı da sattık geçen gün bi yere de kıpırdayamıyoruz bizim cadı bir ağladı arabam nerde diye hergün soruyo arabam nerde niye gelmedi diyo alem bunlar ya.
şimdi uyudu ben de her zamanki gibi ne pişirsem diye düşünüyorum zaten ece yemiyo bize bişeyler yapıcam yemek sitelerine bakınıyorum

merhaba kızlar benim paşam daha yeni uyudu gece iki
bişey sorucam size gündüzü iyice öğrendi maşallah sadece gece bağlıyorum artık ama son dört bez:)
sonra gecede bağlamıcam ama sabaha kadar nasıl tutar bilmiyorum
siz gece çişe kaldırıyormusunuz?
benimkisinin uykusu çok problem gece uyandırırsam ağlaya ağlaya gitçez tuvalete sonra uykusu bir açılcak sabaha kadar oturcaz biliyorum çünkü çok zor uyuyor ve en ufak sese kalkıyor
şu gece olayınıda bir çözsem :44:

emelcim bizimki de tutuyo sabaha kadar merak etme sen bağlama o alışır.olmadı alıştırma külodu giydirirsin.
gülincim geçmiş olsun ahh çocuğa ilaç mı vermek allah kolaylık versin çok zorluyolar
kübra sen de hoş geldin
ilkecim sana da iyi gezmeler
trendy sen de 2 çocukla iyi zayıfladın valla

merhaba kızlar
evdeyiz eşim akşam rahatsızlandı biraz midesi falan ağrıyodu şimdi aradım kötüyüm dedi dr a git dedim ama onun da hastalığı hiiç çekilmez kızla uğraşırken şimdi o da nazlanırsa vay halime. zaten arabayı da sattık geçen gün bi yere de kıpırdayamıyoruz bizim cadı bir ağladı arabam nerde diye hergün soruyo arabam nerde niye gelmedi diyo alem bunlar ya.
şimdi uyudu ben de her zamanki gibi ne pişirsem diye düşünüyorum zaten ece yemiyo bize bişeyler yapıcam yemek sitelerine bakınıyorum

emelcim bizimki de tutuyo sabaha kadar merak etme sen bağlama o alışır.olmadı alıştırma külodu giydirirsin.
gülincim geçmiş olsun ahh çocuğa ilaç mı vermek allah kolaylık versin çok zorluyolar
kübra sen de hoş geldin

evet canım yaa şükür gitti,,evlenmeden önce ve ilk hamileliğime kadar kalana kadar hep 61-62kg'ydim,,,kararlıyım uşaştım o anki kilomaa,şimdi hedefimide 58e çektim bugün daha yolum var,,:KK66::KK66:darısı isteyipte veremeyenlerin başına:KK16::KK16:

Ayşe ÖZLEM Ve Neslihan teşekkur ederim kızlar.

kılolara ölüm valla kızlar.öğün atlamazsan bı de makul yersen verıyosan.ben sabah 54 kg çıktım

iyi pazarlar hatunlar
kimseler ugramamış dünden beri
bugünün ilk merhebesı benden olsun

merhaba kızlar

kübra sen de hoş geldin

sagol canım hoşbuldum
eşine geçmiş olsun umarım iyidir gerçekten
erkeklerde hasta olduklarında bebektan beter oluyorlarrr

günaydınnn...

emelcim ben yatmadan mutlaka yaptırıyorum çişini.gece de hiç kalkmıyor.sende uyumadan yaptır öyle öyle öğrenir merak etme...

kahvaltımızı yaptık.yağmur ders yapıyormuş bende biraz takılıp çıkıcam işlerim var.

izmir'den yeğenim gelicek annesiyle onları bekliyor yağmur dört gözle...2,3 gün kalıp dönecekler.

ev bulamadım hala ne zormuş ya ev bakmak aramak beğenememekk....

kolay gelsin ilkecim, benimle beraber bir arkadaşın da tayini manisaya çıktı o da zor bukdu ev, üniversiteler açıldı, tayin dönemi bitti derken boş ev bulmak zor heryerde, biz amasyada da aynı sorunu yaşadık zor bulduk bayağı

günaydın arkadaşlar uzun bi aradan sonra yine szinleyim
umarım unutulmamışımdır
yazın memlekete kayınvalidemlerin yanına gittim ve 1aya yakın kaldım
geldikten sonrada ramazan bayram derken b u vakit oldu işte

maşallah sizler çiş işini bitirmişsiniz
bizimki yaptıktan sonra anne kaka yaptım diyorrr
ne yapıcam bilmiyorum
bende fazla üstüne düşmedim daha küçük düi nasıl ögrenecegizzz
bizede yardımcı olunnn

hoş geldin cnm, senin küçük bebeğin de var çok acele etme bence, biraz zor bi süreç çünkü, sabır istiyo çok

MERhabalar..
şöyle bi geçmişe baktım ama bıtremedım valla herkes iyi gibi gözüküyor maşallah.İlke sen njye taşınmak ıstıyosun kı?memnun değil misin evınden?
Filiz sızın de tayın olmuş hayırlı olsun.ben gece bağlamıyorum bez.temmuz başından berı 3 kere yaptı gece.o da olur artık dedım.gecen gun de oyuna dalmış anne bnı tuvalete götur derken başladı yapmaya allahtan halıya yapmadı buna da şükür:)

bizde de 1 haftadır göz damlası kabusu var.gecen c.tesi baktım tam göz pınarının orası kanlanmış devam edınce p.tesi aldım doktora göturdum aman yarabbı ılk başta ıyıdı derken yıktı orayı başımıza.neyse mıkrop kapmış ıyıkı getırmışsınız dedı.damla verdı 2 tane.gunde 3 kez.tam kabus valla çocuk resmen kurbanlık koyun gıbı çırpınıyo korkuyorum dıyo.e damlatmasam olmaz.hadı dedım uyurken yapayım çakal ona da uyanıyo artık.noldu bılmmıyorum.kadın parka çıkarıyo hergun.ordn kaptı herhalde.

çok geçmiş olsun gülincim, elleri kolları heryerde geziyolar malum, bişekilde alıyolar işte mikrobu, ama öyle böyle damlatmaya çalış ki ilerlemeden iyileşsin hemen

merhaba kızlar

kübra sen de hoş geldin

selam canım, mallarına düşkün oluyo çocuklar işte, biz de araba değiştirmeyi düşünüyoruz, büyük bi araba gösterdim azraya, baba bize bundan alsın mı dedim, olmaz o bize lazım değil dedi bizim arabayı gösterdi bu bize lazım diyo :)
taşınınca napıcak ondan tedirginim bende mutlaka evimize gidelim diye tutturucak, buradaki arkadaşlarına da aşırı alıştı napıcaz bakalım

biz de 4 gündür perişanız yine, grip aşısı yaptırdık geçen hafta o da bayağı bi ateş yaptı 4 gn düşmedi ateşimiz, ateş de ağzında aft yaptı, yazık ağzının içi paçavra gibi oldu çocuğun, dişetleri bile şişti kızardı, kaç gün ağladı ağzım acıyo diye, yeni yeni toparlamaya çalışıyoruz biz de

trendy cim tabiki herkes çocuğu için en iyisini düşünür bildiklerimizi paylaşmak, bilmediklerimizi öğrenmek için burdayız zaten forumun mantığı bu verdiğin bilgi için teşekkür ediyorum kendi adıma ama bana gereksiz gibi geldi sen kullanmaya devam et ben de kullanmamaya doktorum böyle bi ilaç önermedi bana kafama göre de ilaç kullanmak gibi adetlerim yoktur hepsi bu tekrar teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
kolay gelsin ilkecim, benimle beraber bir arkadaşın da tayini manisaya çıktı o da zor bukdu ev, üniversiteler açıldı, tayin dönemi bitti derken boş ev bulmak zor heryerde, biz amasyada da aynı sorunu yaşadık zor bulduk bayağı

hoş geldin cnm, senin küçük bebeğin de var çok acele etme bence, biraz zor b

çok geçmiş olsun gülincim, elleri kolları heryerde geziyolar malum, bişekilde alıyolar işte mikrobu, ama öyle böyle damlatmaya çalış ki ilerlemeden iyileşsin hemen

selam canım, mallarına düşkün oluyo çocuklar işte, biz de araba değiştirmeyi düşünüyoruz, büyük bi araba gösterdim azraya, baba bize bundan alsın mı dedim, olmaz o bize lazım değil dedi bizim arabayı gösterdi bu bize lazım diyo :)
taşınınca napıcak ondan tedirginim bende mutlaka evimize gidelim diye tutturucak, buradaki arkadaşlarına da aşırı alıştı napıcaz bakalım

biz de 4 gündür perişanız yine, grip aşısı yaptırdık geçen hafta o da bayağı bi ateş yaptı 4 gn düşmedi ateşimiz, ateş de ağzında aft yaptı, yazık ağzının içi paçavra gibi oldu çocuğun, dişetleri bile şişti kızardı, kaç gün ağladı ağzım acıyo diye, yeni yeni toparlamaya çalışıyoruz biz de

sagol hoşbuldum canım
evet bayagı zorlu bir süreç bu çiş işi
hemen ögrense ve çabucak ögrense ne güzel
baklım çok da üstüne düşmüyorum ama içim içimi yiyor hemen ögrenmeli geç kaldı diye
bakalım hayırlısı

sizede çok geçmiş olsun
kıyamam çok hırpalanmış kuzucuk
keşke yaptırmasaydın o aşıyı
benimde eşim kızızmın dogdugu sene yaptırmıştı hasta olmuyım diye
dahada beter oldu
ogün bugündür de sürekli hasta yani bi hapşırma hali yaz kış iyi olamadı
inş siz iyi olursunuz

Son düzenleme:
merhaba kızlar
bugün kuaföre götürdüm ecenin saçlarını da kestirecektim ama tabiki tahmin ettiğim gibi yanaşmadı bile ben de zorlamadım altları bayağı uzadı uyurken kessem diyorum beceremem bir de çirkin olur şimdiden başladı kızların saç derdi. 5 gün aradan sonra azıcık taze fasulye ve yarım tabak puding yedi.maşallah diyeyim bikaç gün yemez yine.
kübracım sağolasın geçmiş olsun dileğin için allahtan düzeldi biraz daha iyi
müminecim çocuk değil mi alışır yeni evine de .

uzun bir aradan sonra herkese tekrardan merhabalar kızlar
cok ozlemısım buraları
baska bır subeye gectıgım ıcın ve net olmadıgı ıcın bı turlu gelemedım buralara
beyza hanım ıyı ama hala tuvalet egıtımıne baslayamadık kızlar ya
umarım herkes ıyıdır
herkesı ozledım kısmetse buralardayım artık :)

cok ozlemısım buraları
umarım herkes ıyıdır

sende bendenin canım bende uzun zamandır yoktum
iki üç gün oldum geleli
hoşgeldin işin rast gelsinnn
bizde çiş işine tam başladık sayılmaz
biz ugramayalı kızlar hızlanmış herkez neredeyse ögretmiş kuzulara çişlerini
sıra bizde hadi bakalım bize kolay gelsin

bugün akşam akrabamızın nişanı vardı ordaydık
bizim kuzudan 1-5ay küçük kızı var bi arkadaşın
başladınızmı çi,ş işine dedim ögrettim bile dedi
bi biz kaldıkk yaaaaa
dua edinde kızlar hayırlısıylan en kısa zamnda bizde ögrenirizzz

Son düzenleme:
trendy cim tabiki herkes çocuğu için en iyisini düşünür bildiklerimizi paylaşmak, bilmediklerimizi öğrenmek için burdayız zaten forumun mantığı bu verdiğin bilgi için teşekkür ediyorum kendi adıma ama bana gereksiz gibi geldi sen kullanmaya devam et ben de kullanmamaya doktorum böyle bi ilaç önermedi bana kafama göre de ilaç kullanmak gibi adetlerim yoktur hepsi bu tekrar teşekkür ediyorum

:KK59::KK59::KK59:ne bağırıyon bee:KK14::KK14::KK14:şaka bi yanaa,,tamam canım ne halin varsa görrr:KK53::KK60::KK60::KK60::KK60:banada dr.demedi zaten ben ablamın çocuklarına böyle böyle oldu korkuyorum diyincee diş hapı kullanabilirsin dedi ondan aldım,içimde çok rahat zaten aklıma geldikçe veriyorum,çoğu gün unutuyorum vede denk gelmiyo işte çünkü verdikten yarımsaat bişey yiyip içmiycek etkisi gitmesin diyee,hep mama saatlerinde aklıma geliyoo,ondada verince yarım saat dolmadan mama içiyolar:KK60::KK60:söylediklerime kırılma emii esprik yapıyorum haaa ciddiye alırsın falan dayak yerim sonraa annneee:83::83::KK9:

merhaba kızlar
bugün kuaföre götürdüm ecenin saçlarını da kestirecektim ama tabiki tahmin ettiğim gibi yanaşmadı bile ben de zorlamadım altları bayağı uzadı uyurken kessem diyorum beceremem bir de çirkin olur şimdiden başladı kızların saç derdi. 5 gün aradan sonra azıcık taze fasulye ve yarım tabak puding yedi.maşallah diyeyim bikaç gün yemez yine.
kübracım sağolasın geçmiş olsun dileğin için allahtan düzeldi biraz daha iyi
müminecim çocuk değil mi alışır yeni evine de .

biz geçen gün kestiridk canım saçlarımızı, enseleri yapağı gibi olmuştu kıvırcık olunca, ense tarafını iyice kısalttırdık, üstte biaz kaldı, amerikan traş gibi oldu, zaten erkek berberi kesti :)), ben kucağıma aldım, eline de bi tabak şeker tutuştrduk onlar sayar oynarken kesti adam, kendin uğraşırsan iyi olmayabilir sanırım

cok ozlemısım buraları
umarım herkes ıyıdır

hoşgeldin noracım

bi biz kaldıkk yaaaaa

canım takma bu kadar, herkesin durumu aynı değil ki, hem geç de kalmış falan da değilsin, 2 buçuk 3 yaşına kadar yolu var, takma kafana bu kadar :KK50:

iyi geceler herkese umarım tüm kuzular mışıl mışıl uyurlar

bi biz kaldıkk yaaaaa

evet canım yaa her bebek birmii,takma kafana bak benimkide çiş öğrendi erkenden ama konuşamıyo yani cümle kuramıyoo,herşeyi anlatıyo anlıyoo yapıyo ama benimle konuşmuyoo cümle olarak bikaç kelime öğrendi okadar,anne babayı bari diyo dedede diyo ama babaanne diyemiyo diye,her ay geldiğinde kayınvalidem bak bizim orda senden küçük çocuk herşey konuşuyo babaaannede diyo sen niye konuşmuyon diyo çocuğa allahım sinir ediyo benii,bende üzülüyorum isterdim konuşuyo olsun ,ama kalabalık bi yerde büyümüyoki oğlum laf kapsın ordan burdan,çekirdek aile yaşıyoz gidiyoz,napalım dr 3 yaşına kadar yolu var konuşmazsa öyle endişelen dedi takma sende daha çok zamanları var öğrenir seninkide merak etme,oyun oynamayı dene onla çiş yapalım koş koş de sende git otur klozete onuda ikna et sende otur hadi çiş yap dee,biz öyle öğrendik,ilk başlarda yapmıyodu oturuyodu sadece ama bi ara oturduğunda,azcık çiş yapmış nasıl sevindik bebişimle,aferim diye hoplattım öptüm anladı ii bişey yaptığını tabi başlarda çok ıslattı altını az yer silmedim:KK9:22 aylıkken öğrendi tam anlamıylaa,,,

biz geçen gün kestiridk canım saçlarımızı, enseleri yapağı gibi olmuştu kıvırcık olunca, ense tarafını iyice kısalttırdık, üstte biaz kaldı, amerikan traş gibi oldu, zaten erkek berberi kesti :)), ben kucağıma aldım, eline de bi tabak şeker tutuştrduk onlar sayar oynarken kesti adam, kendin uğraşırsan iyi olmayabilir sanırım

hoşgeldin noracım

canım takma bu kadar, herkesin durumu aynı değil ki, hem geç de kalmış falan da değilsin, 2 buçuk 3 yaşına kadar yolu var, takma kafana bu kadar :KK50:

iyi geceler herkese umarım tüm kuzular mışıl mışıl uyurlar
yani çok geç degil aslında dr da 2.5dan önce alışmıyorsa çok zorlama dedi
ama 2.5da az kaldı
inş hayırlısıylan en kısa zamanda ögrenirizz

evet canım yaa her bebek birmii,takma kafana bak benimkide çiş öğrendi erkenden ama konuşamıyo yani cümle kuramıyoo,herşeyi anlatıyo anlıyoo yapıyo ama benimle konuşmuyoo cümle olarak bikaç kelime öğrendi okadar,anne babayı bari diyo dedede diyo ama babaanne diyemiyo diye,her ay geldiğinde kayınvalidem bak bizim orda senden küçük çocuk herşey konuşuyo babaaannede diyo sen niye konuşmuyon diyo çocuğa allahım sinir ediyo benii,bende üzülüyorum isterdim konuşuyo olsun ,ama kalabalık bi yerde büyümüyoki oğlum laf kapsın ordan burdan,çekirdek aile yaşıyoz gidiyoz,napalım dr 3 yaşına kadar yolu var konuşmazsa öyle endişelen dedi takma sende daha çok zamanları var öğrenir seninkide merak etme,oyun oynamayı dene onla çiş yapalım koş koş de sende git otur klozete onuda ikna et sende otur hadi çiş yap dee,biz öyle öğrendik,ilk başlarda yapmıyodu oturuyodu sadece ama bi ara oturduğunda,azcık çiş yapmış nasıl sevindik bebişimle,aferim diye hoplattım öptüm anladı ii bişey yaptığını tabi başlarda çok ıslattı altını az yer silmedim:KK9:22 aylıkken öğrendi tam anlamıylaa,,,

benimki lagzınlıga bi çişini yada kakasını yapsa
rahatlıcam onu bişiy zannederde sürekli yapmak ister d,ye düşünüyprum
ama korkuyor lagzımlıktan
bazen saatlerce oturuyoruz lagzımlıgın başında
aglıyo bakalım zamanını bekliyoruz

sende kafana takma canım ya
bana dedigin gibi her çocuk bir olmaz olmuyorda
bizim iki kuzu var evde ikiside aynı karından çıktılar ama ama ikisininde huylarından hariç gelişimleri de farklı
senin kuzucukta alışır enkısa zamanda
sen herşeyi ona tarif et elinde ne tutuyorsa bak bu çatal bu yumurta ne biliyim işte
ne tutuyorsa onların isimlerini söyle
o da hemen kapar zaten
bir çocugun öyle konuşması içinde çok kalabalıgda gerek yok zaten
benim kızımda tam öyle cümle kurmuyor
ama kelimelerle halini anlatıyor çok şükür
sende dene cisimlerin isimlerini söylemeyi faydalı oluyorrr
çok konutum sanırımmm

bugün kimsecikler ugramamış buraya
sanırım hafata başı sezon iş başı oldugu için
iş başı yapan bütün hatunlara kolay gelsin hayırlı olsun

bizde bugün çiş işine sıkı bir start verdik
sabahtan beridir lagzımlıgın başındayız