2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

gülin diğer öğretmenlerin de başka görevleri var,tky,yazmanlık vs gibi,projeyle zümre başkanlığı bu yıl bana patladı,meslekten soğuttular valla iyice bu yıl...öğretmenliğin de zor bi meslek olduğu fikrini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim...burayı bunun için seviyorum...her zaman her konuda birbirini anlayan insanlar var...neyse benim "pediasure mama" meselesi kaynamış...iştahsız bebek anneleri var mı deneyen, faydasını gören?

merhaba arkadasım ben nora yenı uyeyım bende :KK9:
bende öğretmenım cok ıyı anlıyorum senı off off gorevler hıcc bıtmıoo :KK9:
mama konusunda bısey dıyemıcem kullanmadım hıc kızıma. ama teyzemın torunuda 13 aylık oda cok ıstahsız bı mama kullanıyo ama adını bılmıyorum 13 aylık ve 7,800gr daha kalsıyum eksık oldugundan boyle bebek gıbı kaldı cocuk cnm cok zor allah kolaylık versın sanada umarım ıstahı acılır kısa zamanda bebısının :KK16:

Allah yardımcınız olsun kızlar ne diyim, sizin işinizde zor
fatoşçum benimkisi emiyor ondan mama kullanmıyorum ,iştahı açıldıysa ver maşallah egeye
yada artık büyüdüler süt içirip, yemeklerden falan yedirebilirsin bence ,yemiyosa şu havuç tohumunu dene derim ben çok faydasını gördüm
yağmuruma da balıklar yarısın maşallah
kayrada iki gündür biraz yemeye başladı aman nazar değmesin
kahvaltısını güzel yedi, parka gittik geldik muz yedirdim uyudu
uyanınca kıymalı düğün çorbası var onu yedircem
akşama da biber dolması var, içinden de yediririm biraz paşama inşallah yer

fatoşçum benimkisi emiyor ondan mama kullanmıyorum ,iştahı açıldıysa ver maşallah egeye
yada artık büyüdüler süt içirip, yemeklerden falan yedirebilirsin bence ,yemiyosa şu havuç tohumunu dene derim ben çok faydasını gördüm

ohh afıyet olsunn arkadasım acıkmısım cok canım cektı dolmayı :KK9:
benımde aksama mercımek corbası makarna yanınada ızmır kofte var :KK9: yesın kuzucuklar
herkese ıyı aksamlar buarada ben cıkıyorum
ıyı haftasonlarııı :KK9:

emelcim çok sağol cnm.balık yemezdi yağmur.demekki büyüdükçe alışıcaklar.herşeyden yiyecekler.ama dayamıyoruz işte yese büyüse diyoruz.halbuki eninde sonunda büyüyecekler.tecrübeleniyoruz,öğreniyoruz..
fatoşcum hoşşgeldn cnm.ggündüz hemen yazıp çıktım sana merhaba diyemedim.girmedin uzun zamandır.özledik gel boş zamanlarında dicem ama boş zamanın oluyormuki dimi?neyse cnm fırsatını bulunca gel :KK19:
noracım sanada teşkkür ederm.umarım kızının iştahı açılır yer annesi merak etme.

bizde geldik yağmurda danino yedirdim 3tane.uyuttumm.bakayım dedim size.
kuaföre gidicez demiştim.yağmuru dükkana bırakıp gittim.kaş bıyık manikür yaptırdım.iyi oldu.bikaçgün sonrada saçlarımı kesitiricem.zamanım yoktu bugün için.
yemek hazırlığı yapayım kocacım gelir.öpüorum kızlar görüşrüz...

slm kızlar özledim hepinizi eşim izine ayrıldı annemler gelip gitti derken uzak kaldım baya. şimdi yalnız kalınca döndüm yine...
biraz geçmişe baktım. ceylin 1 yaşından beri ayrı odada yatıyo.gece süt içmeye çok sık kalkıyo saat başı neredeyse bana zor oluyo gece kalk diğer odaya git gel uyuyamıyorum ama alışmışken düzenini bozmak istemiyorum.
ahh bide iştahsızlık derdimiz var bişey yemiyor.1 yaşına kadar obur iştahlı bir bebekken şimdi tam tersi o kadar zor ki iştahsız çoçuk bazen kalbim sıkışıyo çok üzülüyorum.ama 15 ve 20 ay arası iştahsılığın en çok arttığı dönemmiş.inş. düzelir buna rağmen gelişiminin maşalahı var 13 kg 91 cm sanırım gece içtiği sütlerden ve bide gece bir kere, harnup pekmezi cevizi bir kaçta cicibebebeyi süte katıp veriyorum ondan da olabilr

merhaba kızlar gerçi kimse kalmamış
fatoşcum mama sadece kilo mu aldırıyor yoksa iştah da açıyor muki.kilo alsın diye içirmek istemem varsın zayıf olsun yeter ki herşeyden vitamin alsın.benim kız yemez zaten değişik mamayı da anlar hemen cadı
ayşeceylin sen de hoşgeldin canım
ohh 2 gün tatil diycem ama temizlikle falan geçer anca neyse yarın görüşürüz inş.

merhaba kızlar,
yeni bir muhallebi geliştirdim onu yazayım benim oğlum severek yedi
2-3 adet kuru incir, bir avuç kuru üzüm
göz kararı süt ve su , irmik
incirleri küçük küçük doğradım hepsini muhallebi kıvamına gelene kadar pişirdim
pişmesine yakın tarçın ekledim
blenderdan geçirdim yedi oğlum maşallah
akşam yemekte az yedi diye yaptım hem şekersiz hem vitaminli hem doyurucu
daha ne olsun :21:

selam kızlar,
herkesler iyidir umarım,hepimize güzel bi haftasonu olur inşallah, ama haftasonları da yetmiyo artık yaz gelsin de bi tatil yapalım inşallah,
ayşe cylin hoşgeldin tekrardan,
fatoş sen de hoşgeldim, pediasure duydum, denemeyi de düşündüm ama bakalım bugün havuç tohumuna başladım olmazsa deniycem ben de, yemesi çok kötü sayılmaz ama henüz 10 kg azra da, boyu da çok uzun sayılmaz daha 83 cm, boy hadi genetik de kilo canımı sıkıyo tabii, bi de şimdi ishal oldu umarım daha da vermez kilo :KK43:(

onun dışında iyiyiz şükür, sabah 7 buçuk kalktık, azra kahvaltısını yedi, oynuyo, şimdi kendi kahvaltımızı hazırlıcam, eşim uyuyoken bi bakayım dedim, uğrayan olursa selamlar

günaydın kızlar..erkenden kalktık yağmur hanım 6 da uyandı bugün.dün akşamüstü çok uyudu o yüzden sanırım.
kahvaltısını yaptı uyuyo.
ayşe hoşgeldn cnm.maşallh ceyline boyu ne kdr uzun.:nazar:
yağmur 85 falandır belki.en son 83 dü.sizdemi uzunsunuz sizemi çekmiş.
yoksa içtiği sütlerdenmi acaba.yağmur içmiyor süt sewmiyor.ama 1 kase muhallebiyi yer.kaşık delisi kız.kaşıkla süt wersem içicek o derece sevmiyor biberon falan hiç wermedim onun etkisi var sanırım.peynir ve yoğurt sewiyor allahtan ama içmesi lazım.
takmıyorum artık özgür bıraktımne yerse yesin walla..

bugün yeğenim ameliyat olacak genizden.umarım iyi geçer aklım izmirde.:26:

günaydın kızlar..erkenden kalktık yağmur hanım 6 da uyandı bugün.dün akşamüstü çok uyudu o yüzden sanırım.
yoksa içtiği sütlerdenmi acaba.yağmur içmiyor süt sewmiyor.ama 1 kase muhallebiyi yer.kaşık delisi kız.kaşıkla süt wersem içicek o derece sevmiyor biberon falan hiç wermedim onun etkisi var sanırım.peynir ve yoğurt sewiyor allahtan ama içmesi lazım.

yeğenine ALLAH kolaylık versin ilkecim şimdiden çok çok geçmiş olsun
selam kızlar,
herkesler iyidir umarım,hepimize güzel bi haftasonu olur inşallah, ama haftasonları da yetmiyo artık yaz gelsin de bi tatil yapalım inşallah,
fatoş sen de hoşgeldim, pediasure duydum, denemeyi de düşündüm ama bakalım bugün havuç tohumuna başladım olmazsa deniycem ben de, yemesi çok kötü sayılmaz ama henüz 10 kg azra da, boyu da çok uzun sayılmaz daha 83 cm, boy hadi genetik de kilo canımı sıkıyo tabii, bi de şimdi ishal oldu umarım daha da vermez kilo :KK43:(

onun dışında iyiyiz şükür, sabah 7 buçuk kalktık, azra kahvaltısını yedi, oynuyo, şimdi kendi kahvaltımızı hazırlıcam, eşim uyuyoken bi bakayım dedim, uğrayan olursa selamlar
ay sorma mumine tatili dört gözle bekliyorum

slm kızlar özledim hepinizi eşim izine ayrıldı annemler gelip gitti derken uzak kaldım baya. şimdi yalnız kalınca döndüm yine...
biraz geçmişe baktım. ceylin 1 yaşından beri ayrı odada yatıyo.gece süt içmeye çok sık kalkıyo saat başı neredeyse bana zor oluyo gece kalk diğer odaya git gel uyuyamıyorum ama alışmışken düzenini bozmak istemiyorum.
ahh bide iştahsızlık derdimiz var bişey yemiyor.1 yaşına kadar obur iştahlı bir bebekken şimdi tam tersi o kadar zor ki iştahsız çoçuk bazen kalbim sıkışıyo çok üzülüyorum.ama 15 ve 20 ay arası iştahsılığın en çok arttığı dönemmiş.inş. düzelir buna rağmen gelişiminin maşalahı var 13 kg 91 cm sanırım gece içtiği sütlerden ve bide gece bir kere, harnup pekmezi cevizi bir kaçta cicibebebeyi süte katıp veriyorum ondan da olabilr

ayşeceylin maşallah sanırım boy genetik evet

günaydın kızlar...[/QUOTE

geç oldu ama günaydın filizcim.

merhaba kızlar,
yeni bir muhallebi geliştirdim onu yazayım benim oğlum severek yedi
2-3 adet kuru incir, bir avuç kuru üzüm
göz kararı süt ve su , irmik
incirleri küçük küçük doğradım hepsini muhallebi kıvamına gelene kadar pişirdim
pişmesine yakın tarçın ekledim
blenderdan geçirdim yedi oğlum maşallah
akşam yemekte az yedi diye yaptım hem şekersiz hem vitaminli hem doyurucu
daha ne olsun :21:

ay maşallah yusuf kayra değişik tatları seviyor ne güzel

selam kızlar,

ah bi tatil gelse dört gözle bekliyorum bu sene.

ilkecim daha ne olsun yağmur herşeyi yiyor işte yoğurt yedikten sonra süt içmesine gerek yok

biz de 8 de kalktık eşim işe kaldı bi panikle kalktı biz de onun sesine uyandık şimdi uyuyo ece temizlik yaptım biraz yemek koydum bakınıyorum

SELAM kızlar nasılsınız
bayadır giremiyorum kk ya eşim müdür yardımcısı oldu benimde sorumluluklarım arttı memur hanımlarına gün düzenle paralı gün ayarla annesi gelmiş hoşgeldine git bıkkınlık geldi valla facebook a bile bi girip çıkıyorum ben evin içinde çok yoruluyorum allah çalışanlara kolaylık versin
pedıasure mamayı bir arkadaşım sormuş heralde zeynep 2 ay önce isal oldu kilo verdi iştahı yoktu dr verdi mamadan önce kilosu 10.3 dü günde 1 kere verdim şimdi kilo 12,5 boy87 halen 2-3 günde bir veriyorum mamadan ziyade 1-11 yaş arası gelişime yardımcı ek besin gibi bişey dr a sordum nezaman bırakayım diye sen bilirsin dedikilosu gelişimeğrisinin üstünde dedi buaralar bırakırım heralde
ben kendime vakit ayıramıyorum artık ya zeynep çok yoruyor sürekli oyna benimle diyor ev işi günler konukomşu acaba debresyonamı giriyorum :KK43:

günaydın herkese,
zeyno hoşgeldin cnm, yazdıklarını okuyunca ben de mi alsam acaba pediasure diyorum, tadı nasıl peki, seviyo mu zeynep bi de nasıl veriyosun, süt gibi mi kaşık maması gibi mi, kilosuna da boyuna da maşallah tüm kuzularımızın, biz nasıl birbirimizin aynısı değilsek onlar da öyle olucak ama insan zayıf görünce üzülüyo haliyle, gerçi sağlıkları iyi çok şükür ama kilosu iyi olan çocukların vücut direnci de daha iyi oluyo haliyle

dün hareketli bi gün geçirdik bizde, bebek-çocuk fuarına gittik, güzeldi bayaa, 3 saat orda gezdik alış veriş yaptık, eve geldik ordan arkadaşa gittik, 2 buçuk yaşında ikizleri var, çocuklar kudurdu hep beraber, azra çok eğlendi dün ama sabah 7 buçukta kalktı sabah uyuduğu bi buçuk saat uykuyla aksşam 10 a kada uyumadı bi daha, sanırım yorgunluktan gece çok mızmızlandı,
bu arada istanbullu annişler fuar gerçekten güzel, aslnda yeni bebeği olanlar için daha iyi ama oyuncaklar falan da uygun geldi bana,
şarkı söyleyen kayu bebeği 25 tl ye aldık, piyasada 40 tl, azra bayıldı tabii kayusuna :KK52:

selam kızlar,

teşekkür ederim muminecim geçmiş olsun cnm
takmıyorum artık özgür bıraktımne yerse yesin walla

ayşeceylin maşallah sanırım boy genetik evet

hoşbuldum cnm evt uzun maşallah 2.5 yaşında bir arkadaşı var burda ondan bile uzun.ben 1.70 eşim 1.83 dayısı da uzun 1.85 hem genetik hemde günde 500 ml süt içiyo yani gece gündüz vermiyorum bıraksam 1 lt içer. ilkecim geçmiş olsun yeğenine inş. iyi geçer

Son düzenleme:
yeğenine ALLAH kolaylık versin ilkecim şimdiden çok çok geçmiş olsun

ay sorma mumine tatili dört gözle bekliyorum

saol filizcim..

günaydın kızlar...[/QUOTE

geç oldu ama günaydın filizcim.

ay maşallah yusuf kayra değişik tatları seviyor ne güzel

ah bi tatil gelse dört gözle bekliyorum bu sene.

ilkecim daha ne olsun yağmur herşeyi yiyor işte yoğurt yedikten sonra süt içmesine gerek yok

biz de 8 de kalktık eşim işe kaldı bi panikle kalktı biz de onun sesine uyandık şimdi uyuyo ece temizlik yaptım biraz yemek koydum bakınıyorum

özlemcim yağmur işine geldiği zaman güzel yiyor.yoğurrt falan sewiyor hele ayrana bayıılıyor.sütüde içer elbet takmıyorum napayım..

SELAM kızlar nasılsınız
bayadır giremiyorum kk ya eşim müdür yardımcısı oldu benimde sorumluluklarım arttı memur hanımlarına gün düzenle paralı gün ayarla annesi gelmiş hoşgeldine git bıkkınlık geldi valla facebook a bile bi girip çıkıyorum ben evin içinde çok yoruluyorum allah çalışanlara kolaylık versin
pedıasure mamayı bir arkadaşım sormuş heralde zeynep 2 ay önce isal oldu kilo verdi iştahı yoktu dr verdi mamadan önce kilosu 10.3 dü günde 1 kere verdim şimdi kilo 12,5 boy87 halen 2-3 günde bir veriyorum mamadan ziyade 1-11 yaş arası gelişime yardımcı ek besin gibi bişey dr a sordum nezaman bırakayım diye sen bilirsin dedikilosu gelişimeğrisinin üstünde dedi buaralar bırakırım heralde
ben kendime vakit ayıramıyorum artık ya zeynep çok yoruyor sürekli oyna benimle diyor ev işi günler konukomşu acaba debresyonamı giriyorum :KK43:

havvacım hoşgeldin cnm.ben minadex kullanıyorum şimdilik iyi iştahı ama bi arkadaşımın bebeğine önerebilirim.memnun kalmışşsın artmış kilosu.umarım hep böle gider.bizdede aynı sıkntı var.tam ev hanımı moduna girdim bende.ev işi temizlik gezmeler fln.napalım bi büyüsünler sağlıklı tek isteğimiz o.

günaydın herkese,
zeyno hoşgeldin cnm, yazdıklarını okuyunca ben de mi alsam acaba pediasure diyorum, tadı nasıl peki, seviyo mu zeynep bi de nasıl veriyosun, süt gibi mi kaşık maması gibi mi, kilosuna da boyuna da maşallah tüm kuzularımızın, biz nasıl birbirimizin aynısı değilsek onlar da öyle olucak ama insan zayıf görünce üzülüyo haliyle, gerçi sağlıkları iyi çok şükür ama kilosu iyi olan çocukların vücut direnci de daha iyi oluyo haliyle

dün hareketli bi gün geçirdik bizde, bebek-çocuk fuarına gittik, güzeldi bayaa, 3 saat orda gezdik alış veriş yaptık, eve geldik ordan arkadaşa gittik, 2 buçuk yaşında ikizleri var, çocuklar kudurdu hep beraber, azra çok eğlendi dün ama sabah 7 buçukta kalktı sabah uyuduğu bi buçuk saat uykuyla aksşam 10 a kada uyumadı bi daha, sanırım yorgunluktan gece çok mızmızlandı,
bu arada istanbullu annişler fuar gerçekten güzel, aslnda yeni bebeği olanlar için daha iyi ama oyuncaklar falan da uygun geldi bana,
şarkı söyleyen kayu bebeği 25 tl ye aldık, piyasada 40 tl, azra bayıldı tabii kayusuna :KK52:

müminecim bende haberlerde gördüm fuarı.istanbulda olsam giderdim.bi alet çıkmış yeni doğan bebekler için.ağladığı zman ne istediği gösteren bi alet.110 tl mi neydi.bizden geçti artık her haltlarını anlatıyorlar..

teşekkür ederim muminecim geçmiş olsun cnm

hoşbuldum cnm evt uzun maşallah 2.5 yaşında bir arkadaşı var burda ondan bile uzun.ben 1.70 eşim 1.83 dayısı da uzun 1.85 hem genetik hemde günde 500 ml süt içiyo yani gece gündüz vermiyorum bıraksam 1 lt içer. ilkecim geçmiş olsun yeğenine inş. iyi geçer

maşallahh ceylinee.ne güzel içiyor süt.

günaydın kızlar...sabah 8 buçukda kalktık yağmura kahvaltısını yaptırdım.babanneye gittk kahvaltıya bizde.yedik içtik geldk.uyuttum yağmuru.akşamada arkadaşlarla yemeğe gidicz.babaannemiz gelicek buraya yağmura bakmaya.arada lazım değişiklik.yoksa kurtlanıcaz ewde.
yeğenime gelince.dün 3 yerinden ameliyat oldu.kulağında bi sıvı varmış onu aldılar.bademcikleri ve geniz etide alındı.güzel geçmiş dr öle demiş.şuanda iyi.5 gün sadece meyve suyu dondurma wermişler.hafif kusmuş kan falan gelmiş ama genel durum iiyi.şkür kurtuldu kuzum.acayip horluyordu nefes alamıyordu yavrum.artık rahat eder.
herkese iyi pazarlar.göörürşüz kızlar...

saol filizcim..

özlemcim yağmur işine geldiği zaman güzel yiyor.yoğurrt falan sewiyor hele ayrana bayıılıyor.sütüde içer elbet takmıyorum napayım..

havvacım hoşgeldin cnm.ben minadex kullanıyorum şimdilik iyi iştahı ama bi arkadaşımın bebeğine önerebilirim.memnun kalmışşsın artmış kilosu.umarım hep böle gider.bizdede aynı sıkntı var.tam ev hanımı moduna girdim bende.ev işi temizlik gezmeler fln.napalım bi büyüsünler sağlıklı tek isteğimiz o.

müminecim bende haberlerde gördüm fuarı.istanbulda olsam giderdim.bi alet çıkmış yeni doğan bebekler için.ağladığı zman ne istediği gösteren bi alet.110 tl mi neydi.bizden geçti artık her haltlarını anlatıyorlar..

maşallahh ceylinee.ne güzel içiyor süt.

günaydın kızlar...sabah 8 buçukda kalktık yağmura kahvaltısını yaptırdım.babanneye gittk kahvaltıya bizde.yedik içtik geldk.uyuttum yağmuru.akşamada arkadaşlarla yemeğe gidicz.babaannemiz gelicek buraya yağmura bakmaya.arada lazım değişiklik.yoksa kurtlanıcaz ewde.
yeğenime gelince.dün 3 yerinden ameliyat oldu.kulağında bi sıvı varmış onu aldılar.bademcikleri ve geniz etide alındı.güzel geçmiş dr öle demiş.şuanda iyi.5 gün sadece meyve suyu dondurma wermişler.hafif kusmuş kan falan gelmiş ama genel durum iiyi.şkür kurtuldu kuzum.acayip horluyordu nefes alamıyordu yavrum.artık rahat eder.
herkese iyi pazarlar.göörürşüz kızlar...

eğlenin güzelce ohh vallaha. geçmiş olsun yeğenine de atlatmış şükür

ayşecim merhaba.ceylin 500 ml süt içiyo demişsin versen derın de içer ama doktor bana gunde 400 ml yı geçirme fazlası kansızlık yapar dedı.gerçi senın k.biraderın çocuk doktoruydu dı mı?ona da bı sor istersen.
İlke senın de gözün aydın geçmiş olsun.:21:

tekrardan selam kızlar, hava karanlık evdeyiz bugün, içimiz sıkıldı biraz,
kociş mutfakta poğaça yapıyo, ben de azraya çorbasını içirdim kendimize tavuk ciğeri yapıcam, yapmayalı yıllar olmuştu, sonra bi kek yaparım belki,

ilke cnm geçmiş olsun yeğenine, umarım çabucak toparlar,
olduğunuz yerde hava güzelse durmayın içerde kızlar, sabah annemi aradım antalyada hava güzelmiş balkonda kahvaltı yapıyoruz dedi içim gitti :26:, yaz gelse fırlıcam dışarı :KK51:

X