2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar ne var ne yok bakalım
giremiyorum pek fazla artık
batuhan hala yürümüyo
geçmişi okuyamadım ama şöyle bi göz attım isilik demişsiniz tek çaresi klima kızlar bu sıcak havalarda yazlıktayken batuhanda isilik olmuştu çok fena eve geldik geçti
bütün gün ve gece klima açık nefes alamıyoruz istanbul çok fena
dışarı bile çıkmıyorum bunalıyo çocuk valla
anca alışveriş merkezine falan gidiyoruz
öpüyorum hepinizi
Merhaba canım, hiç girmiyorsun uğra arasıra

hoşgeldin cnmm kalabalıklaştık yine topikk kendine geldii alerji olmuşunuz geçmiş olsun cnmm klima konusuna gelince güzel çok iyide diğer odalar yine hamam gibii :)

biz iyiyiz emelcim sen nasılsınn işten ayrıldın fazla girmiyosunn gerçii vakit kalmıyooo çocuklardannn:))
cnmm inş faydası olurrr isiliğee batuşş iyidir inşşş öpüyorummmopuyorumnanaktan
klimanızı iyi günlerde kullanın canım

nasılsınz hanımlar ve minnişleri?
ıyı olmaya caalısıyorz bizde.kızlar kuzularınıza yogurtlarını hala sızmı mayalıyorsunuz?hazır veren varmı?
hazırda veriyorum, çoğunlukla babymix veriyorum canım ben
kendim mayalayamıyorum ben:KK43: beceriksizim bu konuda

hoşbulduk dunürüm evt canım aramışsın o aralar zeynep düştü hastaneye falan gittik çok mızmızdı dönemedimde kusura bakma canım
büro açmışsınız hayırlı olsun nerde açtınız geliriz hayırlı olsuna
canım benim eşimde müdür yardımcı oldu lojman değiştircez eski yardımcının yerine oturacagız apartmanın karşısında vardıya park onun yanına taşıncaz yakın ama yidede topla yerleştir zor olacak bekleriz bigün buyurun gelin

hoşbulduk eminecim canım evt sivrisineğe alerjimiz çıktı sinkov da süremiyorum zararlıymış artık sinekler için el feneri gibi bişeyvar ses dalgalar yayıp sinekleri uzaklaştırıyor onunla dolaşıyoruz akşamları bayagı etki etti yaklaşmıyolar artık ne icatlar çıkarmışlar valla .klima almamıza gerek kalmadı diğer lojmanda demir baş varmış onu kullanırız salaonda ah keşke tüm odada olsa

Alhancım ben kendim mayalıyorum bazende sütaş babymix yogurtlar varya ondan veriyorum öyle davam ediyorum
artık zeynep bizle oturup kendi yiyor katıları dün 3 dilim karbuzu çatalına batırıp batırıp yedi çokta mutlu oldu kendi yiyince
geçmiş olsun canım, nasıl düştü, birde alerjisi çıkmış galiba kuzumun çok geçmiş olsun
kıyamam gelinime
sağol canım bu arada, büromuz heykelde, tiyatronun aralığında
bekleriz ne zaman isterseniz buyrun gelin
iftara gelin hatta bir gün
muratında işi hayırlı olsun, müdür olduğu günleride görürsünüz inşallah
ev taşımakta zordur, kolay gelsin, yakın olsak yardım ederdim canım sana
ama ah keşke yakın olsaydık

selam kızlar, bugün pazara gittik ablamla kış için kurutmalık, buzluğa atmalık bişeyler aldık.
sıcaktan kavruldum, gözümün önünden şelalleler geçti, bi ara yeşillik satan bir yer yeşillikleri sularken ayağıma bacağıma su gelirmi diye yanına yaklaştığım oldu:)

yıllardır oruç tutarım hiç böylesini görmedim. eve gelince buz gibi suyla duşa girdim.

bugün birde dişime kanal tedavisi yapıldı, 1 saat ağzım açık dilim damağım kurudu.

şimdi merti uyutuyorum, biberleri dilip ipe geçirip asıcam.

dolmalıklar yarına kaldı.

benim oğlam büyüdüğünü kanıtlamaya çalışıyor galiba, hiç çorba yamiyor, taneli yemekleri çok seviyor, herşeyi ısırarak yemek istior, armutu rendeliyorum yemiyor ısısrarak bayağı yiyor.

sabahları büyük yumurtalardan yiyor, bıldırcın aldım, et yemiyor diye, sonradan pişman oldum sıcaklarda ağır gelir diye. bende 2-3 güne bir yaparım artık.

prima bez kullanıyorum kaka hep dışına sırtına çıkıyor, kıyayet yerler hak getire, 7-18 kğ kullanıyorum, büyükmü geliyor anlamadım. 9500 kilosu.
kolay gelsin canım, bende depfirize domates falan koymak istiyorum
ama nasıl oluyor hiç bilmiyorum
pişiriliyormu, patlıcan biber nasıl koyuyorsunuz
kızlar bir anlatsanıza faydalanalım

birde bez 4plus kullanıyorum ben
belkide küçük geliyordur ondan sırtından çıkıyor olabilir

kızlar ben bugün hastaneye gidip test yaptırdım
negatif çıktı
ama hala adet olmadım acaba başka bir sorunmu var :KK43:
başına böyle bir şey gelen oldumu?

selam kızlar...
bende bütün gün dışardaydım.kendime, kızıma, eşime bişeyler aldım.yarın akşam evimize döncez.
son kez çıktım çarşıya.kuzenimle beraberdik.izmir tek kelimeyle kavruluyor..
gezdik geldk eve.yağmur kucağımdan inmiyor anneee annneeee peşimden ayrılmıyor.
yedirdim yatırdım.aldım elime bilgisayarımı ohhhh..

havvacım hoşgeldn cnm.hayırlı olsun yeni eviniz..
bi arkadaş yoğurt sormuş unuttum kimm?
ben bazen babymix,bazen hazır bazende kendm mayalıyorum.
artık yiyebilirler.çokda koruyacaz die ölüp bitmeyelim bence..
ben herşeyden veriyorum.bütün meyveleri seeviyor.
üzüm ve karpuz özellikle serttt meyveler armut falan çok sewiyor..

ayşecim bende prima 7-18 kg kullanıorumm memnunum pek geçirmiyor öle kaka.
ama çok hareketli yağmur durmuyoki popoda bez.
az önce mamasını yedirken baktım açmış bantı düştü bez poposundan...:emir_bebek:
hareketli dönemleri yağmura tam oluyor bez eğer merte büyükse bi küçüğü al cnm..

neyse yorucu bi gndü herkese ii geceler........

ilkecim kilosuna göre yokki 3 numara düşük ağırlıklı bebeler için ben çocuğu sıkmasın diye dapdar yapmıyorum belki ondandır, çünkü bezin olduğu yerler kızarık oluyor.
bende sakınmıyorum artık, aşırıya kaçmadığı sürece herşeyden az az yiyebilirler, hatta benim doktorum danone tavsiye etti.

Merhaba canım, hiç girmiyorsun uğra arasıra

klimanızı iyi günlerde kullanın canım

hazırda veriyorum, çoğunlukla babymix veriyorum canım ben
kendim mayalayamıyorum ben:KK43: beceriksizim bu konuda

geçmiş olsun canım, nasıl düştü, birde alerjisi çıkmış galiba kuzumun çok geçmiş olsun
kıyamam gelinime
sağol canım bu arada, büromuz heykelde, tiyatronun aralığında
bekleriz ne zaman isterseniz buyrun gelin
iftara gelin hatta bir gün
muratında işi hayırlı olsun, müdür olduğu günleride görürsünüz inşallah
ev taşımakta zordur, kolay gelsin, yakın olsak yardım ederdim canım sana
ama ah keşke yakın olsaydık

kolay gelsin canım, bende depfirize domates falan koymak istiyorum
ama nasıl oluyor hiç bilmiyorum
pişiriliyormu, patlıcan biber nasıl koyuyorsunuz
kızlar bir anlatsanıza faydalanalım

birde bez 4plus kullanıyorum ben
belkide küçük geliyordur ondan sırtından çıkıyor olabilir

kızlar ben bugün hastaneye gidip test yaptırdım
negatif çıktı
ama hala adet olmadım acaba başka bir sorunmu var :KK43:
başına böyle bir şey gelen oldumu?

domatesi 1 yemeğe yetecek kadar doğrayıp küçük biir poşete koyıyorsun, soğan kavrulduktan sonra don şekliyle tencereye koyunca hemen çözünüyor.

patlıcanı karnı yarıklık kızartıp koyuyor ablam, bende yemeklik doğrayıp azıcık haşlayıp koyuyorum.

biberi kızartmalık doğrayıp çiğden koyuyorsun. aslında yemek tarifleri bölümünde kışa hazılık başlığında detay verilmiş.

merhaba kızlar bugün uğrayan olmamış yine sıcak bir gün ve sabah 7 de yine ayaktaydık yapıcak bişey de yok evde canımız sıkılıyo
emelcim benim de bundan 2-3 ay önce 10 gün gecikmişti olabilir korkma

iyi haftasonları herkese, sıcak , yorgunluk, ramazanda giremiyorum pek, umarım herkes iyidir,
bu gece biraz kötü geçti benim için , azranın bi sıkıntısı vardı, tam sahur vakti bayağı ağladı, ayağımda sallayarak yaptım sahuru, sıcaktan da çok mız mız oldu, şimdi bile bana bakıp mızıldıyo, çok sinirlerim bozuluyo böyle olunca gündüz uykularını da kısalttı iyice, sabah yalnız 45 dk uyudu, kızlar sizin bebekler kaç saat uyuyo gündüz, acaba tek uykuya mı indirsem, azra ikjş kez toplamda 2 buçuk, bazen 3 saat uyuyo, bu aralar daha az ama

slm kızlar cuma günü bnim çok yogundu akşam annm abim eşi ablam yegenim gldi akşamaykın habrim oldu evi sil süpür yemkyap hiç oturmadım melisde sonsürat yürüyo heryeden çıkıyo çocuklarla iş olmuyo yemekyendigi halde benimayaklarımı hissetmiyodum neyse sahuır filandernek cmaretside gezdik canım çıktı çok oruldum dün akşam onalr gidince uyuıya kamşım bideadeet oldum üstüne çokda sıcakya sabhın köründe sıcakla uyandım ya of alışveriş merkeizne kaçmasım var hiçolmazsa orlarserin ya
muminecm melisde öyle hiçumuyo desem yeri sıcaklrdan sürekli yanıma gelip mızırdanıyo uyyamıyolar biz dayanamıyuoz utabmasan aglayacam çok sıcak çocuklrda duramıyo

hoşgeldin canım
bu sıpalar büyümeden ne uyku ne tatil var bize özlemcim

aaa hamilemisin
hayırlı olsun canım
ne kadar bebiş

sagol canım evet hamileyim
5.5aylık

geçmiş olsun canım çıkardı ha
inş zor geçmemiştir
evet bende 15. ayda su çiçeği 18. aydan sonra da hepatit a biliyodum canım

valla biraz zor geçti su çiçegimiz çünki çok fazla çıkardı çok kaşıntısı ve halsizligi oldu
ama atlattık Allaha şükür
sizlerde en kolay şekilde atlatırsınız

ben kızıma yogurt olarak iki aydır evde hazırladıgım yogurtları yemedigi için
hazır meyveli yogurtlardan veriyorum
ama danone kullanmıyorum hiç iyi olmadıgını duydum
ülker içim smartın meyveli yogurdunu kullanıyorum

slm kızlar bır arkadas isilik için ılacadı yazmıstı bulamadım bılen varmı acaba?

slm kızlar poyraz şimdi uyudu bi bakıyım dedim bende
hava çok sıcak poyrazda hiç durmuyo sürekli mız mız herşeye ağlıyo
ben adet olduğum için oruca başlamadım yarın tutmam lazım ama bu sıcakta nasıl tutacam bilmiyorum
ayşecim bende ilk başlarda prima kullanıyodum ama poyraz her kaka yaptığında belinden çıkıyodu o yüzden şimdi onu kullanmıyorum bim'den alıyorum bezini beli lastikli olduğu için çıkmıyo çok rahat ettim bu beze başlayalı
alhan cım ben hazır yoğurt veriyorum zaten fazla yemiyo benimki
yarın dr gidicem poyrazın aşısı için heryeri isilik oldu inş. bi ilaç verirde geçer
kışın çocuk bakmak daha kolaydııkaydirigubbakcemile3

nasılsınz hanımlar ve minnişleri?
ıyı olmaya caalısıyorz bizde.kızlar kuzularınıza yogurtlarını hala sızmı mayalıyorsunuz?hazır veren varmı?
ben kendım mayalıyorum ımkanım omadıysa da SEK marka verıyorum.

merhaba herkese
alhancım mayalıyorum ama bizimki yemiyo zaten.yese hazır yoğurt da veririm verebilirsin artık .
ben de adet olmuştum bugün en kötü günü zaten hava sıcak kızım mız mız valla hiç çekilmiyo
of ya ben de dun adet oldum.harbi çekilmıyo bu sıcakta:KK43:

bu hafta sonu burdayız bız de gıtmedık çeşmeye.ben de söylemesi ayıp25 kg domates 7 kg barbunya 4 kg da bamya koydum dolaba kış için.Allah yemeyı nasıp eder inşallah.ama ben domatesı ayşenın dediği gibi yapmıyorum.şişe domatesı dıyoruz bız.1kg luk kavanozlara yapıp dışarıda saklıyosun guneş almayan bı yerde.ama biberi okuduğum ıyi oldu.nıyetım vardı alıp yapayım bu hafta onu da.

selam kızlar
müminecim kızım da 3 saat falan uyuyo artık böyle olucak heralde
alhancım ben yazmıştım ilacı advantan ama 3 gün çok az sürülecek zararlıymış çünkü bebeklere
hülyacım evet çok sıcak kışa da soğuk diye şikayet ederiz
gülincim nasıl yapıyosunuz ben de geçen sene yapmıştım ama olmadı boşa gitti domatesler zahmet olmazsa anlatır mısın?
kızım bugün de aç aç uyudu heralde idrar yolu enfeksiyonu oldu yine sütü bile az içiyo inanır mısınız toplamda tüm gün 2-3 bardak arası süt içti başka hiçbişey vitamin adına hiçbişey almıyo ya zeka yönünden de nasıl gelişcek bu çocuk

ay naı şey yaa.derıne de nazar değdirdim resmen.o yıyen çocuk gıttı yerıen başkası geldı.3-4 kaşık anca.ağzını açmıyo.ama ver ayran lımonata vs sıvı şeyleri götürüyo.
şekerim valla öncde domateslerı soyup rondodan çektım.sonra byukçe bı tencereye koyup suyunu çekmesıne yakına kadar kaynatıyorum.ama altını kapamdan 3-4 kaşık tuz atıcaksın.sonra hemen sıcak sıcak cam kavanozlara koyup ağzını da sıkıca kapatıp ters çevirdim.o öyle 24 saat kıpırdamdan durucak.daha sonra güneş görmeyen yerde saklıycaksın.kışında yemek yaptığında çıkarır bı kaç kaşık koyarsın.ama yemeğe <ayrıca tuz atem çok tulu oluyo:))
ben 10 tane kavanoz aldım 1 kg luk.15 kg ddan 5 kg çıkıyo hemen hemen.ona göre hasap et.3 kg dan da şeftali marmelatı yaptım.o da guzel oluyo.herkese afıyet şeker olsun.

ooohh gülincim hamaratsın maaşallah,

yoğurdu ben hazır veriyorum, bazen de danino beenim yoğurdum, babymiksi sevmedi benimki

herkese iyi geceler, yarın mesai, haftasonu da dinlenemeden geçti, bu akşam misafirim vardı, ama sıcakta iftara misafir çok zor, hava serinleyene kadar almam artık, mutfakta yemeklerle birlikte ben de piştim çünkü :KK43:(

sağolsaın gülincim
mümine sana da kolay gelsin çalışmak istemiyo insan değil mi valla ben düşündükçe strese giriyorum

bişey değil tatlım.ay ben de okullar açılınca başlıycam yaaa:KK43:(ne güzel 2009 nisandan berı evdeyım.nerdeyse 1,5 yıl.çok da memenunum valla evde kızımla olmaktan.ama mecbur başlıycaz :KK43:(

iyi akşamlar kızlar..
bugün eşim geldi,arkadaşlarla foçaya gittikk.biraz stres attık.çok iyi geldi..
yağmuruda anneme bıraktım.
süper bi gündü.eşim döndü biz bikaçgün daha burdayız..

ayy ne hamaratlarr var.hiç uğraşmam beceremmde zaten..
gülincm ayşecm ellerinize sağlık afiyetle yiyin kışın..

kızlar isiliğe en iyi duş geliyor.ama ilaç derseniiz hametan.

mümicenm faceden msj attım sana göz ile ilgili.sanırım görmedn..bi bakarsan sevinirim..

biizmde bi sabah birde akşamüstü olmak üzere toplam 5 ile 6 saat uykumuz var..
güzel uyuyor gündüzleri.akşamda en geç 11 de yatakta sabahta 8 de ayaktaa..
neyse inanılmaz yorgunum.hepinize ii geceler..

X