2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

eminecim bize bir krem vermişti ama 3 günden fazla kullanılmıyo az az sürülüyo çok etkili dr. niye vermedi acaba?advantan diye bir krem
evet alhancım her yer yanıyo
nerdesiniz kızlar ya şimdi uyanır benimki rahat vermez

selam.biz de biraz önce aşıdan geldik.su çiçeğini anca yaptırabıldm.derin yıktı ortalığı sırf cazgır yaa.neyse uyudu şimdi.ben de arkadaşımı çağırmıştım onu beklıyorum.

yapma yaa çok mu sıcak.ben de eşime h.sonu marmarise gidelim demiştim.c.tesi sabahı gelmeyı planlıyoruz içmelere.
canım klimasız nasıl yaşıyosunuz ki muğla gibi sıcak bi ilde alın tabi.ondan isiliktir yavrum.dedım yadun derını ben hep klımayla tutuyorum.durulucak gıbı değil valla sıcaklar.sempatiksalakcinni

ayy ela çok çok geçmiş olsun
inan da isilik
bizde klimayı takturacaz canım durulacak gibi değil

Herkese hayırlı ramazanlar.

2 gündür Sude de sürekli uyanıyor, dün 1 gibi uyandı ne su ne emzik istedi. Ben de salona götürdüm beraber yattık kızımla, ara ara klimayı açtım, ama ben doğru dürüst uyuyamadım çok hareket ediyor uyurken ben de ezicem diye korkuyorum. Bir de sabaha karşı deprem oldu, kötü bir geceydi yani.
İzlemişsindir ya da biliyorsundur belki ama ben yine söyleyeyim dedim. Dün Ender Saraç'ın programında emziren ve oruç tutan birisi aradı. Ender Saraç da sütün kalitesi ve miktarını korumak için iftarla sahur arasında 3-4 fincan rezene çayı, 1 bardak boza, 2 şişe maden suyu, 1 büyük bardak ılık az yağlı süt, bol su tavsiye etti. tabi hepsi birden nasıl tüketilir bilmiyorum.

Geçmiş olsun, bizde hep klimayla oturuyoruz ama gündüz kendi odasında uyuduğu için herhalde az da olsa bizde de oldu isilik, saf gülsuyuyla baya geçti.

Ben televizyonda Ahmet Maranki'den duymuştum, kitabında yazmış. Doktora da sordum, pek sıcak bakmadı, küçümseyerek "Kitap da mı yazmış o" deyip vitamin tavsiye etmişti.

saolun kızlar bu kadar sıcak olmuyoduu bu sene felaket gecen sene bşey olmamıştı bebekken yapmadık büyüyünce oldu isilikk
d-gabbana cnm ismini unuttum felaket yanıyooo marmariss buğünde tuzlu su iyi gelir dediler denizde gitmedik dibimizde ama sıcaktan cıkmak istemiyom ela durmuyoo tek başına zaptedemiyorummakşam eşim gelince gideriz olmazsa bakalımmm
özlem kremi sorayımbakalım buğün etkiliyse kullanalımm saol tatlımm

kızlar sizinkiler alışmış ama biberonla, benimki hiç biberon almıyorki, alıştıramadım, bardakla içmiyor, biberona alışık olsaydı kesin içerdi, biberonada alışmasını pek istemiyorum bıraktırmak çok zor, ne yapsam ki, birde siiznkiler kaç nolu biberon kullanıyor, benimki 2 noluydu, gelmeyince sinirleniyordu, bende eski usul deldim biraz çikolatalı süt içti sonra yine bıraktı, biberon ağzı alayım bari. evde nukun biberonu var, kauçuk emzik.

konyada çok sıcak, yavrum çok kaşınıyor, kaşıyan olursa kurbanlık koyun gibi yatıyor, gözlerini kapıyor .

ender saraçın tavsiyesi güzel ama ben rezene dışında içememki, bozayı bulamam zaten. dediğin gibi bir gecede tüm bunları içsem midem bulanır.

ayyy hemen hemen herkez sıcaktan ve isilikten yakınmış
aynen inanki
bizde duramadık klima taktırdık yatılmıyor çünki sıcaktan çocugumun her tarafı isilik oldu
doktor pişik kremi vermişti hamaten diye eczane de isilik için onu kullana bilirsin dedi ve faydasıda oldu tavsiye ederim kızlar

aaa doktor neden öyle demişki acaba ahmet marankinin tavsiyelerinden birçok insan fayda görmüş
bende denemek istiyorum havuç tohumunu ve kullanan varsa diye sordum
benim kız sadece bibarondan süt ve meyve suyu içiyor ve başka hiçbirşey yemiyor çok zayıf buda beni çok üzüyor
zorluyorum ögürüyor kusuyor ne yapacam bilmiyorum

canım benim kızımda emzik ve bibaron almamıştı emzigi hala almıyor ama biboranı alması lazımdı mama için bende kauçuk uçla alıştırdım odaha yumuşak anne gögsü gibi etgibi yani sende dene bibaron çok kullanılan gereçlerden heleki çocugun bişiy yemiyorsa öyle besleyebiliyorsun

slm kızla rneediyonuz bakam çok sıcak yanıyoz isilik bizdede var karetmiyoyıkasamda ay geçsinartık busıcakalrrr

ben çıkıyorum malum biraz iş daha sonrada yemek yapmak lazım öpüldünüz anne ve bebişler

selam kızlarrr.ayşecim alıştırma bardaklarıyla wer bibieron vermek zorunda deilsin.
ben yağmura onunla su içiriyorum.genelde bardaktan içiyo zaten..dışarıda iyi oluyor.
hem biberon gibi değil..

dr gittkk sondalama işlemi yapılacak diyor.bakalım 1 haftaya yaptırmayı düşünüüyorum..

gecmıs olsun ılkecım sondalama işi nasıl oluyorkı ılk kez duydum.
bende kızımı zor uyuttum bugun.uyku diye ölüyor ama sıcaktan dalamıyordu uykuya duş aldı ancak rahatladı yavrum.zaten hareketlıler gün boyu bırde sıcaklar eklenınce cocuklarında feleği şaştı valla

iyi geceler kızlar merhabalar hepinize hayırlı ramazanlar

ilkecim geçmiş olsun.sanırım göz yaşı bezleriyke ilgili bu sondalama.

kızlar biz gece gündüz klima açıyoruz kremsiz isilikler gitti.krem felan fayda etmiyor.

iştahsızlık zor uyuma bizde de var.

süt içmeye gelince sütü pek sevmiyor aptamil junior ı günde 200 ml felan içiyor.ben inek sütünden daha faydalı diye düşünüyorum.tabi bu benim düşüncem.Allah a şükür hergün 1 kasede yoğurt yedirebiliyorum.Ama yemek anlamında pek birşey yediremiyorum.Bu yüzden boyu uzuyor kilosu artmıyor.Bende çok mutlu oluyorum Elhamdülillah kızım halalarına ve babasına çekecek ve uzun boylu olacak diye.

emelcim sanırım hamile olma ihtimalin var.Hakkında hayırlısı olsun

eğer bende çalışmazssam 2.çocuğu düşünüyorum.İnşallah Rabbim bir erkek evlat verir
Bizim burada bir adet var.Bir adak daha çok Araplar arasından yaygın Rabbim sağlıklı bir erkek çocuk versin.Saçını belli bir yaşa kadar kestirmiycem kestirdiğimde de kurban kesip dağıtıcam diye.Yazdığım kulaktan dolma ama Türklerde de buna benzer bir adet ve adak var bildiğim kadarıyla.

Neyse hakkımızda hayırlısı

Buaradaa benim minik kuşum yürümüyor.Doktorum ayağa kalkabiliyorsa isterse 2 yaşında yürüsün problem değil dedi.bende takmıyorum

Görüşmek üzere.İyi geceler

havuç tohumumundan bahsetmişsiniz, doktorlar alternatif tıbba giren ürünleri önermiyorlar, bende arı süüt poleni sormuştum, ben önermem dedi, arı sütü alan çocuklarda şu olmuş almayanlarda bu olmuş diye bilimsel bir çalışma yok dedi. ama ben yinede kullanıyorum, balık yağını 2 doktorda önerdi ve kullanıyorum işdahını açtı. hem havuç tohumunu suda eritiyormuşsun benim oğlan asla içmez, balık yağını bile ağlatarak içiriyorum.

çocularınız en çok ne seviyor, benim oğlan çorba sevmiyor, dolma içi pilav,, yemek suyu ekmeğe banılmış, karpuz seviyor. kavun karpuz besleyici değilmiş. birde et yemiyor, siz eti nasıl veriyorsunuz, aile olarak eti sevmiyoruz kurbanda bile 1 yıl dolap bekler, biz yemediğimiz için ona nasıl yedirsemki.
çocuk hiç çeşitli beslenmiyor zaten, sabah yediği sahanda yumurta, öğlen evde ne yemek varsa onun suyundan, sevmesse yemez, akşamda aynı.
bu arada mantar seviyorsa, etten daha fazla protein varmış, bilginiz olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…