2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar emelcim yeni işyeriniz hayırlı olsun darısı bana da inşallah.iştahsızlık bizde de var Allah hepimizin yardımcısı olsun.isilik ve sıcak deyince adana demek yeterli sanırım.

herkese selamlar.görüşmek üzere.

kızlar selam biz de nihayet döndük ama çok kötü oldum kızım kalabalığa alışınca bugün evde hep huysuzluk etti odaları dolaşıp duruyo bakıyo kimse yok başlıyo ağlamaya
hemen bakıcı araştırmaya başladım ama bir kişi vardı o olmıyacak iyice endişelenmeye başladım nasıl bırakıcam babası giderken ağlıyo beni göremese ağlıyo çok zor olucak bu yıl çoook zor.
emelcim allah işinizi rasy getirsin , hasta bebişlere de geçmiş olsun.iştahsızlık konusunda artık bişey demiyorum hep aynı bizimkisi cadıdan fırsat bulursam gelirim artık az da uymaya başladı hiç rahat vermiyor

slm kizlar bende dondum eve ama cok zor oldu donmek oglum cok huysuz oldu burada yagmurda var disarida cikamiyoruz deli oldu yaaaaaaaaaa kalabaligada alisti ne yapacam artik bilmiyorum hala yurumuyoda tembelim ama yurumek icin elinden geleni yapiyo

oooo masallah tatılcı arkadaslar dönüyor yavas yavas.topık senleniyor.
benım kızımda ısılık oldu cok terlıyor üst degiştirmekten oda bende bıktık.
bugunde hapsırıp durdu bunumuz akıyor valla bu yaz cok yogun ve yorucu gectı.kışa allah kerim

slm arkadaslar.
sagol neslıhancım yaz nezlesi işte ınsallah kısa zamanda gecer.
bugece burnu tıkandı uyumadık hıc simdi uyuyor sıpam

kızlar nasılsınız...
emelcim hayırlısı olsun cnmmm.
hasta bbebişlere geçmiş olsun.
yağmurda öksürüyor.klimadan sanırım..
hiçbişey yediremedm dün.en sewdiği tarhana çorbasını bile içmedi.
dişleri çok zorluyo heralde.çok yaramaz oldu iyice.durmuyo hiç.
bebeklerin yürümesini bekleyen arkadaşlarr endişelenmeyn eninde sonunda yürüyolar..
canınıza okuyacaklar.bu zamanların tadını çıkarın..

müminecm nasıl azra gözünde problem yok dimi cnm?**

herkese selamlar.. hakkatende topik gitgide doluyor.. hadi bakalım.. ramazanda gleiyor Allah yardımcımız oslun..:))umarım tüm bebişlerimzi düzleir artık iştahs isilik konusunda:)).

sagol ılkecım .
haklısın bu bebekler canımızı okuyorlar.mesela suan kızım yumuşatıcı bidonunu almıs evı turluyor .bu zamanlar hem zevklı hem çok yorucu.en dıkkat ısteyen dönemlerındeler.
merhaba armagancım nasılsın canım?

sagol ılkecım .
haklısın bu bebekler canımızı okuyorlar.mesela suan kızım yumuşatıcı bidonunu almıs evı turluyor .bu zamanlar hem zevklı hem çok yorucu.en dıkkat ısteyen dönemlerındeler.

hemde ne yorulmak cnm ya..yağmur gece belki 10 kez uyanıyor..
susuyor inanılmaz su içiyor.şaşıyorum...
sabahda 6 da kalkıyor birdahada uyumuyor..
sıcaktan sapıttı çocuğun uyku saatleride..
evimize dönünce bi düzene tekrar giricez.çocuk ne zoor ne sabır işi gerektiren bişeymiş.
bazen annemin gözlerinin içine bkıorum ne zor şartlarda nasl yetiştrimişler..
anne olmak çok zor.yıpranıyoruz resmen..anne hakkı ödenmez gerçektende...

bugünlerde geçicek ama işte sabır..

emziren anneler tekrar soruyorum oruç tutacakmısınız. ben aktif emziriyorum 2 saate bir falan emiyor nerdeyse, süt inmez diyor annem kayınvalidem ama bilmiyorum ki, geçen yılda tutmamıştım, tutmak istiyorum ama sütüm çekilirse diye korkuyorum.

sagol ılkecım .

geçmiş olsun alhancım, inşallah bi an önce iyileşir kuzum, azra da biraz önce camsille dolaşıyodu ortalığı, zor aldım elinden, ellerindekini de vermiyo ki cadılar :))

kızlar nasılsınız...
bebeklerin yürümesini bekleyen arkadaşlarr endişelenmeyn eninde sonunda yürüyolar..

yağmura da çok geçmiş olsun canım,
gözü hiç sorma, sakındığın göze çöp batar derler ya, öyle oldu, ameliyattan sonra çok iyiyiydi, geçen hafta, başını ileri bi attı, parmağım resmen girdi gözünün içine, bi hafta aktı gözü, çok tahriş oldu, enfeksiyon da, ama damlalarla geçti şükür şimdi iyi, ama ameliyattan önce ne kullanırsak kullananlım rahatlamıyodu gözü,

emziren anneler tekrar soruyorum oruç tutacakmısınız. ben aktif emziriyorum 2 saate bir falan emiyor nerdeyse, süt inmez diyor annem kayınvalidem ama bilmiyorum ki, geçen yılda tutmamıştım, tutmak istiyorum ama sütüm çekilirse diye korkuyorum.

canım bi kaç gün dene bence, çok azalıyosa tutmazsın, süt de içmiyomuş oğlun, daha erken , sütün bitmesin, keşke olsaydı benimki de emseydi, bi bakardım azalmazsa öyle tutardım, ama sen bilirsin tabii ki

meraba kızlar, hasta bebeklere çok geçmiş olsun,
hastalıkları , düşmeleri hepsi canımızdan can alıyo bunların yavv, bi büyüseler de rahatlasak mı ne dicem ama o zaman da yaşlanıyoruz, en iyisi bu günlerin zor anları olsa da kıymetini bilmek, tadını çıkarmak

biz iyiyiz çok şükür, azra da benim gibi sakar, biraz çok düşüyo maalesef, dün emeklerken eli kaydı düştü, çenesi morardı, ağzı kanadı yine, çok da nazar oluyo çocuklara, bi dışarı çıkıp geliyoruz, ya ağlama krizi ya düşme, Allaha emanet yavrularımız
büyüdükçe sosyalleşiyolar galiba, çocuk delisi oldu bu kız, demin yarım saat evde, aaabiii gel gel diye bağıra bağıra gezdi, birazdan babasıyla parka çıkıcaklar, ben de dinlenicem, yazın da bu rahatlık var, kışın nasıl eve tıkıcaz bunları bilmiyorum

müminecım gecmıs olsun canım.şimdi ıyı olmasına sevındım.görünmez kaza işte.

ayrıca tüm arkadaslarımın ramazn ayını kutluyorum rabbim tüm ibadetlerımızı yüce katında kabul buyursun.

aysecım valla ben olsam tutardım gecen sene cok küçüklerdı şimdi ek gıda alıyorlar sonucta .yınede sen bılırsın canım.

Merhaba kızlar,

Müminecim sağol güzel duaların için canım,
Azrayada geçmiş olsun, nazar değiyordur güzel kızıma
Allah kem gözlerden korusun kuzularımızı

tekrar selamalr.. emelcim sorma ya benim kzıda çok aşşırı iştahsız.. ama hasta değil.. dr a götrüdk .. üşütmüş dedi.. dişlerdende olabilri dedi.. iki azı var çıkmak üzüre.. 2 si çıktı.. yoruldum iyicie bu kızın yememeisinde.. benimkide zorlayınca kusuyordu aynen.. halada öyle az sık yedirmeye çalışyıroum ama kıkr takla atıoruz..
müminecim selma.. sorma ter içindeyiz hep.. ne uyku ne yeme bizde wbile kalamdıki:KK43:(
seven seas işe yaradı gibi sanki bizde
dene istersen canım

slm güzel anneler.hepiniz hoşgeldiniz. nasılsınız bakalım.
bebişlerle tatil nasıl geçti...
benim cadı denizi çok sevdi.çıkası gelmedi hiç.
denize vuruyo bıcı bıcı deyip duruyo minnoşum benim.
ramazanda geldi bu sıcakta napacaksak:çok üzgünüm:
benim tembel yürümüyo daha.
ama bırak beni tutunip yürim diye ortalığı yıkıyo.
yürüyünce hiç başedemem herhalde.
maşallah ilaydamıza, yürüyünce daha zor canım

merhaba kızlar emelcim yeni işyeriniz hayırlı olsun darısı bana da inşallah.iştahsızlık bizde de var Allah hepimizin yardımcısı olsun.isilik ve sıcak deyince adana demek yeterli sanırım.

herkese selamlar.görüşmek üzere.
Sağol canım, Allah seninde gönlüne göre versin darısı başına

kızlar selam biz de nihayet döndük ama çok kötü oldum kızım kalabalığa alışınca bugün evde hep huysuzluk etti odaları dolaşıp duruyo bakıyo kimse yok başlıyo ağlamaya
hemen bakıcı araştırmaya başladım ama bir kişi vardı o olmıyacak iyice endişelenmeye başladım nasıl bırakıcam babası giderken ağlıyo beni göremese ağlıyo çok zor olucak bu yıl çoook zor.
emelcim allah işinizi rasy getirsin , hasta bebişlere de geçmiş olsun.iştahsızlık konusunda artık bişey demiyorum hep aynı bizimkisi cadıdan fırsat bulursam gelirim artık az da uymaya başladı hiç rahat vermiyor
Canım sağol ,Allah sanada iyi, içinde Allah korkusu olan bir bakıcı nasip etsin

slm kizlar bende dondum eve ama cok zor oldu donmek oglum cok huysuz oldu burada yagmurda var disarida cikamiyoruz deli oldu yaaaaaaaaaa kalabaligada alisti ne yapacam artik bilmiyorum hala yurumuyoda tembelim ama yurumek icin elinden geleni yapiyo
hoşgeldin canım sende

oooo masallah tatılcı arkadaslar dönüyor yavas yavas.topık senleniyor.
benım kızımda ısılık oldu cok terlıyor üst degiştirmekten oda bende bıktık.
bugunde hapsırıp durdu bunumuz akıyor valla bu yaz cok yogun ve yorucu gectı.kışa allah kerim
geçmiş olsun canım senin kuzunada

kızlar nasılsınız...

İlkecim sağol canım, yağmurada geçmiş olsun

ben tutmucam canım, kayrada sık sık emiyor, sütüm azalmasın
gerçi emmesede tutamam ben sinirsel bir rahatsızlığım var,
içimde hep ukte kalmıştır oruç
orucunu açtıktan sonraki huzur hiçbirşeye değişilmez

müminecım gecmıs olsun canım.şimdi ıyı olmasına sevındım.görünmez kaza işte.

ayrıca tüm arkadaslarımın ramazn ayını kutluyorum rabbim tüm ibadetlerımızı yüce katında kabul buyursun.

aysecım valla ben olsam tutardım gecen sene cok küçüklerdı şimdi ek gıda alıyorlar sonucta .yınede sen bılırsın canım.
Amin canım sağol, hepimizin mübarek ramazan ayı kutlu olsun

kızlar ben hala adet olmadım :KK43:(((

yusuf kayram iyi ama maşallah
3gündür ilk defa çorbasını içti

slm kızlar bizim kide tam ful yürüyo başedemiyom çok inat 10çocuga bedel benimki yerlee atıyo olmuyaınca istedigibende yarın bideneyecem evim çok sıcak gündüzleri su da içmezsem bayılacaku gibioluyorum baklaım bideneyelim melisde emiyo bilmiyorum ne olacak bu sıcaklarda olmazsa tutmayacam çünkü uyku düzenide oyk bütün gün peşindeyim uyusa ozman iyi ama uyumuyoda

hayırlı ramazanlar kızlar bende emziriyorum ama tutuyorum bu sene zaten normal süt vermeye başladım günde 1 kere keçi sütü veriyorum
.kuzumun doğum günü fotolarını ekledişm albume.

X