2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ayşecim tahlilleri yapıldı dün kanında mikrop varmış işte 0.5 olması gereken değer 19 a çıkmış
alyuvarlar savaş halindeymiş şu anda onun içinde ateşler içinde senin kuzu nasıl havale geçirdi tatlım nasıl anladın ben en çok anlayamamktan korkuyorum işte dayanabildiğim kadar uyumuyorum gece uyusamda yarım saatte bir kalkıp kontro ediyorum ateşini soğuk sulara sokuyorum çok üzülüyorum ya gecenin köründe nasıl titriyo ama alev alev yanıyo 2 gündür 38.5 altına düşmedi ne haldeyim bi bilseniz allah kimseye yaşatmasın çok zor ya napçamı şaşırmış bi haldeyim bende paranox ve dolveni dönüşümlü veriyorum 3 saate düşürdük aralardada soğuk suya sokuyorum ateş çıktıkça yarın gecede düşmemiş olursa götürcem tekrar 72 saat sürebilir dedi doktor bakalım hayırlısı olsun
melisimede geçmiş olsun cnm salgın var çok fena

çok çok geçmiş olsun canım, ben küçükken havale geçirmişim annem dün gibi hatırlar anlatır gözlrimi sabit noktaya kilitledin ellerini kilitledin hareket etmedin derdi, mette aynı oldu, ağzını açmadı çocukda ses seda yok elleri kilitli bakışlar sabit ve mosmordu, morarınca havale geçireceğini anladım, hastaneye yetişirken yolda geçirdi.
doktor allahtan kusmamış yoksa akciğere kaçar bu seferde akciğer iltihabıyla uğraşırdın dedi.
havale geöirdiği anda sakın elinle ağzını açmaya çalışma yoksa elini kopartır dedi. plastik kaşık selpak herhangi bir bezi ağzını sok onu ısırmasını sağla yoksa dilinide koparır dedi.
neler yaşadığını çok iyi anlayabiliyorum. ama bu havalede aileye yatkınlık önemliymiş sizlerden biri geçirdimi birde 41 dereceyle geçirmeyen geçirmez herhalde. 3-4 saate br ılık duşa sok.
büyük damarlar boynunun altından ve koltuk altından geçermiş oraya ıslak uygula dedi, göğsüne yapma üşütür dedi. havale anında asla kafasından aşağıya su vs.. dökülmemeliymiş.
calpol mertte çok işe yarıyor. birde kanında nasıl mikrop çıkmışki, neden kaynaklıymış.

çok geçmş olsun neslihancım hülyacım

ayşecim eşinin doğumgünü kutlu olsun.

ben ankaradan döndüm sınav pek beklediğim gibi geçmedi.Hayırlısı olsun bakalım.Herkese kolay gelsin görüşmek üzere

saol canım olumunekankayizsmile

slmmm herkese hasta olan bebişlerimize çokkk geçmişş olsunnn bu salgın bütün bebişleri mahvetti ya valla kışın hasta olmayan yavrucuklar yazın neler çekiyo böyle aklım almıyoo bizde 10 günde bi grip gini burun akıntısı öksürükk nedir anlamıyorum dün kan verdik bakalım bugün sonucunu alıcam nasıl çıkacakkk

birde bişey sormak istiyorum kullananlar bilgi verirse sevinirim

hangi marka güneş kremi ve kaç faktör kullanıyorsunuz bebişler içinnn yazarmısınızzzz

sütü mü daha iyi kremi mi kullananlardan cvp bekliyorummm

işlerden ve bunaltıcı havalardan okuyup okuyup yazamadan kaçıyorummm öptüm hepinizi ve meleklerinizi::))))) opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

sebamedin 50 faktörlüsünü kullanıyorum losyonu kullanıyorum kremi dağıtmak çok zor bebişlerde, sprey şeklinde olanlardan yoktu o daha kolay.
ben alışkanlık yapmasın diye her zaman kullanmıyorum.
çocukların korumasız 10 dak. güneşden d vitamni almaları gerektiği için sürmüyorum kısa mesafelerde, ama tatilde bol bol sürücem.

armağancım sağolasın size de geçmiş olsun sıcakta açık yatıyolar üşütüyolar ondan kusuyodur nane içebilirse nane içir.bizimki üşütüyo gece hep ishal.
ilkecim bizimki de keşke muhallebi ya da tahıllı yese ama süt içip yatıyo tok tutnadığı için gece de 2 defa kalkıyo gene biberon sabaha kadar

şu havuzu bende aldım ama şişrecek pompa yok. öyle duruyor. eşim saolsun para harcamayı çok sever almayalım dedim eve herşeyi alıyor. bizim buralarda öyle çok sıcak değil anca 1 ay kullanır çocuk , mertte suda yalnız kalmaktan korkuyor.

benimki gece 11 den sabah 10 a kadar 4 kez falan kalkıyor emmek için. muhallebi kaşık mamaları verdim istemiyor, bence çocuklarda alışkanlık oldu. 8. ayda gece beslenmesi bırakılmassa çocuk alışkanlık kazanırmış gece kalkıp duruyorlar.

birde gece ne giydiriyorsunuz

ben kısa kollu atlet ve şort giydiiriyorum. çorap giydirmiyorum üşürmü acaba. ben gece bişey örtmeden yatıyorum sıcaklardan ama sabah doğru üstüme çekiyorum bişeyler mert hep açıyor ne giydirceğimi şaşırdım, yazın çocuk büyükmet çok zor.

armağancım sağolasın size de geçmiş olsun sıcakta açık yatıyolar üşütüyolar ondan kusuyodur nane içebilirse nane içir.bizimki üşütüyo gece hep ishal.

sağolasın canım.. zaten öyle yapıyorum canım hemen nane limon içiriyorum o rahatlyıro şükür.. aslıdna hergün içrcem ondan ya.. yoksa hep böyle işthsız bu çocuk.. hiç örtmiyorki üsütnü zati:KK43:
ilkecim bizimki de keşke muhallebi ya da tahıllı yese ama süt içip yatıyo tok tutnadığı için gece de 2 defa kalkıyo gene biberon sabaha kadar

benimkdie sevmiyor aslında ama oyunla moyunla yediriyorum işte.

ben kısa kollu atlet ve şort giydiiriyorum. çorap giydirmiyorum üşürmü acaba. ben gece bişey örtmeden yatıyorum sıcaklardan ama sabah doğru üstüme çekiyorum bişeyler mert hep açıyor ne giydirceğimi şaşırdım, yazın çocuk büyükmet çok zor.
sorma canım ya aynen sıcakta çocuk giyidirmek yedirmek ayrı bir dert odlu:KK43:(benim değşşiyor havaya göre.. baız bady üstüne kısa kollu tulum şortlu giyidiriyorum.. bazı şortlu pijama giydiriyorum. üsütmüz hep açık çünki:KK43:ben örtüyorum o daha o anda açıyor:KK43:(

ayşecim ben de bazen tek çıt çıtlı bady ya da tişörtle yatırıyorum çorabını gece çıkartıyo ama üzeri hep açık

sorma canım ya aynen sıcakta çocuk giyidirmek yedirmek ayrı bir dert odlu:KK43:(benim değşşiyor havaya göre.. baız bady üstüne kısa kollu tulum şortlu giyidiriyorum.. bazı şortlu pijama giydiriyorum. üsütmüz hep açık çünki:KK43:ben örtüyorum o daha o anda açıyor:KK43:(

kışın yaz gelsin dedik şimdide şikayet ediyoruz :)
benimkide çok açıyor. inşallah bişey olmaz.

ayşecim ben de bazen tek çıt çıtlı bady ya da tişörtle yatırıyorum çorabını gece çıkartıyo ama üzeri hep açık

bizimki çorap çıkarmayı bilmiyor ama ayakları yanıyordur diye çıkarıyorum çorabını çıkarınca gülüyor ayağı hava alınca çok mutlu o luyor hep dokunuyor ayağına :)

ayşrecm ben kışında hiç çoraplı yatırmaıdm hep scıcktı ayakları.. hem mert erke bence ffazla sıcağa alıştırma canım.. çorapla yaıtrma çocuğu yanar yazık valla:KK43:

ben kışında hiç kalına sıcağa alıştırmadım. kombiyi bile çocuk var evde diye çok yakamadım biz nasıl ısındıysak öyle yaptım evin sıcaklığını o yüzden hiç sevmiyor zilli sıcaı:))

hülyacım sen uzun süredir melisin öksürüğünden ateşinden bahsediyorsun.Doktoru kimse değiştir birde başka doktora git uzun süren grip soğuk algınlığı büyük insanlara bile zarar veriyor.
demi ya
slmmm herkese hasta olan bebişlerimize çokkk geçmişş olsunnn bu salgın bütün bebişleri mahvetti ya valla kışın hasta olmayan yavrucuklar yazın neler çekiyo böyle aklım almıyoo bizde 10 günde bi grip gini burun akıntısı öksürükk nedir anlamıyorum dün kan verdik bakalım bugün sonucunu alıcam nasıl çıkacakkk

hangi marka güneş kremi ve kaç faktör kullanıyorsunuz bebişler içinnn yazarmısınızzzz

işlerden ve bunaltıcı havalardan okuyup okuyup yazamadan kaçıyorummm öptüm hepinizi ve meleklerinizi::))))) opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan
valla hiç fikrim yok
selam kızlar nasılsınız
1 yas asımız vardı bugun unuttum:KK1:
kızım uyansın gıdıcem de bu ası ates yapıyormu???:hulya:
13-15 ay arası tatlım geç değilsindir

Son düzenleme:
ayşecim mikrop almış bi şekilde giresundaydık orda bahçede köyde falan oldu işte bişeyler artık
kayınvalidemlede çok fena tartıştık geçen gece acil kapısında çileden çıkardı beni muattap olma benle artık dedim o noktaya getirdi
çocuğu sen hasta ettin dedi ben nasıl ederim canımın parçası o benim dedim belli oluyo dedi hasta ediysun düşürüyosun çocuğu ben daha çok düşünüyorum dedi sen önemsemiyosun dedi şartellerim bi attı sormayın ağzıma geleni saydım yavrum orda yanıyo ateşlerde dediği laflara bak bana bana bunları nasıl söylersin dedim ne hakkın var dedim gelme evime bundan sonra konuşma lütfen benle dedim çok fena sinirim bozuk

bu arada güneş kremi sebamed kullanıyorum ben 50 faktör sprey olandan

ayşecim mikrop almış bi şekilde giresundaydık orda bahçede köyde falan oldu işte bişeyler artık
kayınvalidemlede çok fena tartıştık geçen gece acil kapısında çileden çıkardı beni muattap olma benle artık dedim o noktaya getirdi
çocuğu sen hasta ettin dedi ben nasıl ederim canımın parçası o benim dedim belli oluyo dedi hasta ediysun düşürüyosun çocuğu ben daha çok düşünüyorum dedi sen önemsemiyosun dedi şartellerim bi attı sormayın ağzıma geleni saydım yavrum orda yanıyo ateşlerde dediği laflara bak bana bana bunları nasıl söylersin dedim ne hakkın var dedim gelme evime bundan sonra konuşma lütfen benle dedim çok fena sinirim bozuk

bu arada güneş kremi sebamed kullanıyorum ben 50 faktör sprey olandan

ohh iyi yapmışsın. bir daha sana bişey söylerken 2 kez düşünür. bazen böyle patlamassan olmuyor işde.
bende geçen antalyaya gittim kayınvalidem kaynımla tel de konuşurlarken ayşe gitmese olur aslında demişler, nasıl benim hakkımda karar veriyorlarsa.
neslihan düşürdünmü sen çocuğuda öyle dedi. insan yavrusuna bilerek bişey yaparmı ya, o anne olarak seni daha iyi anlayıp sana tesell vereceği yerde dediğine bak.
ateşi nasıl oldu peki, fitil veriyormusun.

sebamedin spreylisi varmıymış, benim aldığım yerde krem ve losyon vardı bilseydim arar ondan alırdım.

mertin işdahı 2 gündür çok iyi maşllah, açlıktan ağlıyor artık :)
arısütü polen ve bala bağlıyorum ama emin değilim.
kullanan vardı sizinkilerin durumu nasıl kızlar.

birde süt yerine geçen gıdalr neler bilginiz varmı. süt ürünleri yemiyor bari başka şeylerden vitamin alsın
.

normal tam yağlı beyaz peynirde kalsiyum 162 iken aynı miktardaki kaşarda 700 müş kızlar. zaten 1 kilo kaşar kilolarca sütten yapılıyormuş.
ben labne veriyordum 1 haftadır yumurtalı kaşar her sabah veriyorum 2 güne birde mantar koyuyorum içine.

slm kızlar bugün melisi doktoragetirdim bogazları şişmiş yine dişlerde peşpeşegeliyo 10tane dişi var 4tane daha geliyo allaha şükür şimdi 36,3 düştü ateşi hasta olanlara çok geçmiş olsun çok zor ya

Herkese merhaba! Ben bu aralar çok rahatım. Kardeşim 1 aydan fazladır yanımda. Teyze anne yarısı derler ya, gerçekten öyle. Yüküm yarı yarıya azalmış gibi hissediyorum. Gidince napıcam bilmem.
Yumurtayı hep tavada yapıyorum biraz sütle ya da tereyağıyla. Gün aşırı veriyorum ama arada krep yapıyorum o zaman da bir miktar yemiş oluyor.
Ben de gece süt verme konusunda kararsız kalıyorum. Büyüdü, artık kaldırmayayım gece diyorum ama gün içerisinde 500 ml ye tamamlayamıyorum.
canım neden uyandırıyosun kı çocuğunu?ben aylardır gece beslenmesıne hiç kaldırmıyorum.uyumadan önce içiriyorum sütünü bidahada sabah kahvaltısını yapıyo.

kızlar selam..
hasta bebişlere geçmiş olsun..
gülincimm bende merak ediorum bakalım yağmur napacak çok sewiyo suyu banyoyyu ama denizde napar bilmem...
ayşecim bende eşime bişey alırken çok sıkılıyororum birtürlü karar weremiyorum..
eksik bulamıorum giyimde almak istemiorum mağazamız var.o yüzden deliriyorum..
ama geçen doğum gününde cüzdan almıştım..
eğer kol düğmesi falan kullanıyosa alabilirsinn çok güzel çeşitler war..
en azından olsada kullanıyo yine çeşit olur..

bizde yağmurla pek haşır neşiriz.bütün gün annee anneeeee peşimde..
tuvalete bile beraber giriyoruz bazenkaydirigubbakcemile3
sıcaktan isilik oldu boynunun altı falan..
hergün yıkıorum bende..
of ya h.sonu gecmişti drınun de dun gene isilik oldu o da.akşam yıkadım hemen hafıflemış yazık.

slm kızlar melisde bügünçok hasta y ay idüzelmedik tam iyileştiderken bi baktım ateşi 38,5 olmuş hiç bukdar olmamıştı yanıyodu vitil verdim düşmediilaçverdim 7den eri uyuyo balım uyurken ölçtüm 37,5 tu inşallah yüsselmez çıplak yatıyo
canım çok geçmiş olsun.

ayşecim tahlilleri yapıldı dün kanında mikrop varmış işte 0.5 olması gereken değer 19 a çıkmış
alyuvarlar savaş halindeymiş şu anda onun içinde ateşler içinde senin kuzu nasıl havale geçirdi tatlım nasıl anladın ben en çok anlayamamktan korkuyorum işte dayanabildiğim kadar uyumuyorum gece uyusamda yarım saatte bir kalkıp kontro ediyorum ateşini soğuk sulara sokuyorum çok üzülüyorum ya gecenin köründe nasıl titriyo ama alev alev yanıyo 2 gündür 38.5 altına düşmedi ne haldeyim bi bilseniz allah kimseye yaşatmasın çok zor ya napçamı şaşırmış bi haldeyim bende paranox ve dolveni dönüşümlü veriyorum 3 saate düşürdük aralardada soğuk suya sokuyorum ateş çıktıkça yarın gecede düşmemiş olursa götürcem tekrar 72 saat sürebilir dedi doktor bakalım hayırlısı olsun
melisimede geçmiş olsun cnm salgın var çok fena

e yuh o nası bı oran yaa.kıyamam kuızuma.ıyı haberlerını beklıyorum batuşumun.o kayınvalıdene de ayrıca yuhh dıyorum yani.alsanaalsanasmile

ben de sebamed 50 faktör kullanıyorum ama krem olanı kullanma sakın.çok zor suruluyo bu bıtsın ben spreyli olanı alıcam.

selam kızlar nasılsınız
1 yas asımız vardı bugun unuttum:KK1:
kızım uyansın gıdıcem de bu ası ates yapıyormu???:hulya:
biz de yapmadı.

selam kızlar..ölüorum uykusuzluktan yağmur gece hiç uyumadı desem yeridir.
çok uyandı.dişler zorluyo sanırım..
neslihancım batuhana çok geçmiş olsun.allah kuvvet versin cnm sanada..
mjoyy aşı bide ateş yapmadı..umarım sizdede yapmaz...
kızlar yatarken ne veriyorsunuz bebeklere??*
ben hala gece tahılı yapıyorum süt içsin istiyrum ama içmiyo.siz nasıl weriyorsunuz sütü???**
ben normalde hep mılupa devam sütü verıyodum.bu akşam mıgrostan pınarın çocuk sütünü verdım.220 cc ısıtıp verdım içtim maşallah:nazar:

ben bı askılı body ıle yatırıyorum.

of be bugun çoşmuş valla burası maşallah.biz de bugun ecemle buluştıuk.merchandıse sanırım onun burdakı adı.neyse 3 günlüğüne izmire gelmiş.biz de bugun derınle kaldığı otele gittik özlemişim arkadaşımı.ama cemle derın görüşemedi.:KK43:( gıttığımızde cem uyuyodu,onu beklerken derın uyandı sonra cem kalktı sonra bız döndük:)))

X