2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar benim oğlanı yere oturtup yedirdiğim zamanlarda 3-5 kaşık yiyor ve sonra dikkati başka şeylere gidiyor ve yemiyor.
Bende artık kucağıma alıp ayakta bir elimle onu tutarken diğer elimle besliyorum epey yedi. Birde tencereden yedirin benimki tencereye bakıcam diye kafasını sündürürken bende ağzına tıkıyorumm :)
Çok yorucu ama napim.

oh maşallah.bugun kalabalıkmış burası.ben derınden gıremıyorum valla.açık gördüğü anda gelip kapağını açıp kapıyo delı gıbı tuşlara basıyo falan.sıra gelmıyo yanı.bez durumu bızde de aynı.alt değiştirmek yorgunluk.ama bı sure önce özge yazmıştı bu aylarda egoları gelışıyomuş ondanmış dıye.
iştahsızlık bızde de var.hatta sabahtan berı ateşli bu hafta 3 diş birden patladı üstten.şubatta alttan 2 tane çıkmıştı.anca 2 ay sonra.herhalde ondan dıyorum ateşi 38.2 ye kadar çıktı pedifen verdım.şimdi iyi çok şükür uyuyor.

benim kızda iştahsız ne versem reddediyor hepimiz aynıyız problem yok demekki.Buaralar böyle geçicek hastalanmasınlarda böyle gitsin napalım.Buna çok şükür

günaydın kızlar gülincim geçmiş olsun
kızlar tayinmiz belli oldu ığdır tuzlucaya gidiyoruz

ayşeceylin yeni yeriniz hayırlı olsun

filizcim nasılsın görünmüyorsun inan nasıl?

Hülyacım nerelerde en son x y muhabbetleri vardı alınma felan mı oldu yoksa ?

Buralar çok sessiz yaz geldi herkes uzaklaştı forumdan

merhaba kızlar bugün evdeydim ama hiç eceden hiç fırsat olmuyo ki bir sürü işim vardı kaldı hepsi.
bizim de diş gelicek diye aylardır bekliyorum iştahsızlığı için sabrediyorum ama yok en son 8.ayda çıkardı 8. dişini 4 ay geçti başka yok ama iştahsızlık devam artık eskisi gibi üzülmüyorum napıyım devam sütünün içindeki vitaminler yetiyordur umarım.
bu aralar bizimki altını açtırmıyo ağlıyo bezini çıkardığımızda da kaçıp gidiyo bağlanaya kadar ölüyoruz.2 kişi altını zor değiştiriyoruz niye böyle yapıyor ki valla altını almak istemiyoruz artık işkence gibi sinir ediyo beni.
maşh canım gene iyi çıkarmış bizde hala iki diş:))bez değştirmete gelince biz de durum aynı.. zor zaptediyorum..degeçen çorabını bile kaka yaptı:KK43:durmuyor zilli..
masallah ceylın hanıma yesınde buyusun kuzucuk.
süt içiren arkadaslar hangı sütü verıyorsunz acaba?bende verecegımde hangısını versem acaba?
bızım cadınında 8. ayda alttan 2 dısı cıktı baskada yok.ustler kabardı ama ama bır patlasalar keske.
bizde aynıyız canım.. bizde de sadece 2 diş var geridi glemdi henüz.. beklemedeyiz..

hakkınızda hayılrıı solun canım....

ayşeceylin yeni yeriniz hayırlı olsun

filizcim nasılsın görünmüyorsun inan nasıl?

Hülyacım nerelerde en son x y muhabbetleri vardı alınma felan mı oldu yoksa ?

Buralar çok sessiz yaz geldi herkes uzaklaştı forumdan

günaydın canım ben evdeyim inan da bende hastalanınca 5 günlük rapor aldım evet canım çok giremiyom artık inan hastalanınca neyseki şimdi düzeldi ama yemek problemi çekiyoruz hiç yemiyo
hülya da annesne gitti melisin doğum gününü kutlamak için ondan giremiyodur.
yok canım bizburdayız

filizcim çok geçmiş olsun.yeme problemi hepimizde var.Bezinin takılmasını da istemiyor.Dönüyorda dönüyor kaçıyor.

Kızlar, Elif akşam yemeğini 7 gibi yiyor. Ben yatarken emziriyorum sadece. Acaba yatmadan muhallebide versem mi? Süt eskisi gibi yok. Aç kalır diye korkuyorum. Siz nasıl yapıyosunuz?

canım bence ver yesin acıkmasın prenses,zaten yürüdükten sonra kilo almıyorlar,ben yese nelervericem de yemiyor
merhaba kızlar bugün evdeydim ama hiç eceden hiç fırsat olmuyo ki bir sürü işim vardı kaldı hepsi.
bizim de diş gelicek diye aylardır bekliyorum iştahsızlığı için sabrediyorum ama yok en son 8.ayda çıkardı 8. dişini 4 ay geçti başka yok ama iştahsızlık devam artık eskisi gibi üzülmüyorum napıyım devam sütünün içindeki vitaminler yetiyordur umarım.
bu aralar bizimki altını açtırmıyo ağlıyo bezini çıkardığımızda da kaçıp gidiyo bağlanaya kadar ölüyoruz.2 kişi altını zor değiştiriyoruz niye böyle yapıyor ki valla altını almak istemiyoruz artık işkence gibi sinir ediyo beni.
özlem bizimkilerin iştahsızlığı dişten değil, benimkinde daha 1 diş bile yok ama ek gıdaya geçtiğimizden beri iştahsız, artık bende üzülmüyorum,üzülsemde bişey değişmiyo çünkü, dr da diyo zaten ne yaparsan yap yemeyecekse yemez...alt değiştirme konusunda da aynı şeyleri yaşıyorum
Bütün bebişşlerin 8 dişi oldu galiba, mertte 8. yi patlattı ama uzamaları zaman alıyor.
yok canım bizde daha hiç diş yok ama 15 aya kadar çıkmayabilirmiş
hayırlı olsun ayşe...ığdır doğu illeri arasında en yumuşak iklime sahip, umarım seversin, terör olaylarının da pek yaşanmadığı bi yer diye biliyorum
hoşgeldin zeynep,nasılsın kızların nasıl?
günaydın canım ben evdeyim inan da bende hastalanınca 5 günlük rapor aldım evet canım çok giremiyom artık inan hastalanınca neyseki şimdi düzeldi ama yemek problemi çekiyoruz hiç yemiyo
hülya da annesne gitti melisin doğum gününü kutlamak için ondan giremiyodur.
yok canım bizburdayız
geçmiş olsun filiz, iştahıda hemen düzelir inşallah

teşekkür ederim kızlar hayırlısı olsun.

yasemin defnenin annesi onların tayini de kars a çıkmışşş hayırlısı olsunn hepiniz içinnn

günaydın hepinize arkadaşlarrrr pek giremiyorum topiğe okuyorum ama yazma fırsatım olmuyo yanımda birileri falan oluyooo ama ben sizin sıkı takipcinizimmmm sizler paylaşımlarda bulununnnn::)))

selamlar herkese.. sanırsam bu iştahsızlık tüm bebeişlerimzide var nerdeyse benişmkide çok iştahszı bir bebek oldu çıkıt.. ek gıdlarla ilk tanıştığında herşeyi çok güzel severek yiiyordu..çok sevinmitim.. abldan çok çektiğim içn.. ilaç giib gelmişti ama buraya kadarmış.. 2 aydır mızmızlık başlamıştı.. yoğurt yememey başladı ilk.. sonra muhallebide ayı şekilde derken şimdi meyveyide sevmiyor yemöek istmeiyor.. ne yapcağımı şaşatım kaldım:KK43:tek sevdiği tuzlu tarzı olan sebze püreleri yayala çornba tarhana çorba o kadar.. birde devam mamasıyla süt içyor:KK43:şimdilik korkum yakında olnlardanda bıkarsa diye:KK43:(ne yacpam bilmiyorum.. iştah açılsın diye vitamin şurubuda veriyorum buna rağmen böçyle.. ne yapcaz bazı çıldrıma noktasına geliyorum:KK43:((

benimkdie beni bırkatı 1 aydır emmiyor:KK43:yaşına bile kadar emmedi.. ama ne yapalım ksımet işte.. sütümde iyice azalmıştı zati..şimdi bitit:KK43:

12-16 aylık bebeklerle ne tür oyunlar oynayabilirsiniz:

Artık ikili olarak oyunlar kurabilirsiniz. Bebeğiniz ile birlikte oyun alanındaki oyuncakları, aletleri bu aylarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Topu tut ve at oyunu en sevdikleri oyundur. Saatlerce hiç bıkmadan usanmadan oynayabilecekleri bir oyundur. Artık o sizin bulmanınız için oyuncaklarını saklayabilir. Siz oyuncağı bulun ve sevinin. Ama hemen bulmayın, bir süre arayın. Arama süresinii bebeğinizin beklentisine göre ayarlayın. ıpin ucundaki bir oyuncağı çekip sürüklemek, yürütmek onun bu aylarda çok hoşuna gidecektir. ıpinden tutup çekilebilen tekerlekli arabalar veya hayvanlar bu yaşta seçilmesi gereken oyuncaklardandır. Örneğin yürürken başını veya kuyruğunu sallayan bir köpek çok heyecan verici olabilir.

Bebekler oynadıkça istedikleri, hissettikleri ve düşündükleri şeyleri ifade edebilme becerisi kazanırlar, sosyalleşirler. Siz onun her defasında yeni bir denge, koordinasyon duygusu geliştirmesini izlersiniz. Bu aylarda bebeğiniz artık diğer bebeklerle ve çocuklarla birlikte oyunlar oynamaya başlar. Tam anlamıyla oyuncaklarını paylaşmasa da onları verip alabilir. Bu aylarda yanına gelen çocukları fark eder ve sevinç tepkisi gösterir. Çocuk gidecekken gitmesin diye ağlar. Ondan kesinlikle oyuncaklarını vermesini veya paylaşmasını istemeyin. Birlikte oyun, evcilik, öğretmencilik 3 yaşında devreye girecektir, Bu konuda aceleci olmayınız.

bi siteden alıntı yaptım..

X