2009 Aralık Anneleri

yok be arzu zaten toplamda 15,5almıştm
bacaklarım kutuk gıbı hala nasıl bu kadar şişmiş bu bacaklar anlamadım
o kadarda gezdım hamıleyken sahıtsınız :)

mina basladı ayyy dua edın nolur çok sıkıntımız olmasın kaçtım ben
ay canıııım ALlah yardımcın olsun, fazla yormasın seni minacık..
bizide tabi birazdan da benim ki başlar..
bir de bu aralar birşey çıkardı, altını açıcam mesela veyaz uyandı demi, anaaam basıyor çığlığı sesi kesiliyor mosmor oluyor.. niye böyle yapıyor ben anlamadım..
bazen sus bakiim patlatırım heeee... gibi bişeyler diyorum sonra sanki anlamışcasına daha kötü ağlıyorkaydirigubbakcemile3
maymuna çevirdi beni...

arzucum tüm enerjinle dönmüşsün bakıyorum hoşgeldin:))
benim kızımda çok korkuttu beni geçengün altını değiştirirken hep ağlıyor zaten geçen morardı havaya kaldırdık hemen ama mosmor kesildi ağzı açık kaldı nefes alamadı ödüm koptu ...ki ben okadar pimpirikli değilimdir aslında öyle korktumki bişey olacak diye ellerim titriyodu ...

Bende bunu bilgeden ogrendim . Oyle katildiginda agzina ufle hemen duzeliyor.

sorma özburcum ya aynen bende korkudan yaşlanıcm erkenden.. minicik şey insan nasılda panik oluyor..
Bende bunu bilgeden ogrendim . Oyle katildiginda agzina ufle hemen duzeliyor.
aa deniycem bende burcu sağol.

berna selam!!!
aryamız nasıl... ben idare eder işte.. acemi anne acemi bebek yuvarlanıp gidiyoruz.. bol bol emişiyoruz.. kakasını sanki yapamıyor yavrum.. iki günde bir yapıyor... siz dedurumlar nasıll
aa bu arada hani kan uyuşmazlığı filankonuşmuştuk ya seinle.. oğlum benim gurubumdan olmuş, 0 gurubu o yüzden sarılığımız artmadı.. normal sınırlarda deyip ölçüm filan yapmadı.. çok şükür.. sen neler yapıyosun

ya kıslarrr 20 günlük olduk bugün ama göbeği düşmediiiiiii yıkayamıyorumda bişey söyleyin yıkasammıki?

ya kıslarrr 20 günlük olduk bugün ama göbeği düşmediiiiiii yıkayamıyorumda bişey söyleyin yıkasammıki?

Ben gobegi dusene kadar yikamadim ucunda bisey var dedi doktor yikama ama o olmasaymis yikabilirdin dedi.

Herkese selamlar . .fazla gıremıyorum ama arada okumAYA calışıyorum . .çok faydalı oluyor deneyımlerın paylaşılması . .Allah hepimize kolaylık versin . .bugun bizimde 15 gunumuz buzaMANA KADAR annem yanımdaydı hala yanımda ama bugun artık idare edebiliyorsan ben gideyim eşinde rahatsız olmasın felan dedi . .içime bi korkumu desem heycan mı yada tek basıma küçücük bi bebeb ve ben düşüncesi yerleşti ne cevap verceğimi sasırdım . .bi yandan eşimide düşünüyorum tabi oda artık başbaşa kalmak istiyordur heralde . .bi cesaretimi toplamam gerekıyor sanırım zaten sezeryan olmuştum yeni yeni tam olarak iyleşmeye başlıyorum ac yoruldumda bile baş dönmesi sancı felan oluyo ne yapcam bilmiyorum ama sanırım bu bahane beni heycanlandıran bebişle kalmak sanırım nasıl bakıcam korkusu . .şimdi annem bakıyo ben uyuyorum felan . .yaaa işte oyle bişey hepiniz iyiki varsınız . .sizleri sevıyorum . . Allah hepimize kolaylık versin . .

Bizimki de ilk defa elli saat yapamadı kakasını normalde günde bir ya da iki kere yapardı. Çatlayacaktı çocuk neredeyse. Ben de tabii endişeden çatlayacaktım. Neyse ki bu sabah yaptı. Normalde güya gaz çıkarıyor alttan ama yeterli gelmiyor. Bir suratını buruşturup ağlıyor ki içim gidiyor.
Dün MYO-oil diye bir masaj yağı var bebekler için. Ondan aldırdım. Ayaklarının altını ve karnını ovaladım onunla, artık tesadüf mü bilmem beş dakka sonra tam altını açmıştım ki bizimki ne var ne yok boşattı. Aynen Arzu gibi bende göbek atıp oynayacaktım. Ortalığın batması falan hiç umurumda olmadı.
Sonradan da çok rahatladı yavrum.

üçbçuğum =))) delüüüüüüüü iyiyim yavrummm Ömerimle 101 atıyonuz mu =))))

Arzucum hadi iyisiniz sarılık fena bişi.. insanın moralini bozuyor. kakasını neden yapamıyor ona takıldı kafam. bizim her bez kakalı =) poklu kızım benüüümmmmm

olumunekankayizsmile :))) ömer bana attırıyo 101 leri) kız pzt başlıcak bakalım işe....

hee anlaştınız yani iyi bakalım... hayırlısı olsun be cicim iyi anlaşın inş

selam kızlar nasılsınız bernacım nasılsın küçük aryamız nasıl

canım hiç bilmiyorum ya.. bazıları diyorki göbeği düşmeden de yıkanır diyor bazılarıda yıkanmaz diyor bu durumda en doğrusu kendi doktoruna sorman..
bizimki 6 günlükken düştü..

heee görcez bakalım ) kaymak tabağı napıyo şu anda??
uyanmıştı ondan mola verdim işte... şimdi uyuyoruz yineee.. beyimiz nasıllar?
selam kızlar nasılsınız bernacım nasılsın küçük aryamız nasıl
nerimancımmm biz iyiyiz çok şükür. sizler nasılsınız bakalım?
canım hiç bilmiyorum ya.. bazıları diyorki göbeği düşmeden de yıkanır diyor bazılarıda yıkanmaz diyor bu durumda en doğrusu kendi doktoruna sorman..
bizimki 6 günlükken düştü..

banyo hem kuruması açısından hem de mikrop kapmasın diye önerilmez. ıslak şeyler bakteri üretir ya. alkolle silinmesi önerilir ama ben hiçbirşey sürmedim. 6 günlükken düştü..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…