2009 Aralık Anneleri

İnş. canım yardım eder.Ama eşim dayanamadı izin aldı 2günlüğüne yarın ve cuma izinli bana yardımcı olabilmek içinopuyorumnanaktan Çok zor canım tek başına bebeğe bakmak birisin,n ev işi yemek falan yapması lazım en azından.Allah senin de yardımcın olsun cnm

pelin teşekkür ederim ama yanlış kişininkini yapmışsın sanırım:) ben becerdim galiba

iyi olmuş cnm esının izin alması benım eşimde bana çok yardımcı 7 de evde oluyor hemen oyalanmadan bazen gec gıdıyor kendı işi oldugu için rahatız
yemek hazır da yıyoruz bazen oyle böyle geçiyor Allah yardım edıyor valla nazancım

pelin teşekkür ederim ama yanlış kişininkini yapmışsın sanırım:) ben becerdim galiba

öznurada yaptım sana onu yollamışım sanırım :) neyse halletmışsın

rotayı önümüzdeki sene vericekmiş galiba devlet.özelde rota 2 doz olarak yapılıyo.su çiçeği aşısını da vermiyo bi de hepatit a özel...

canım bebekler aynı gün doğdular bebim oğlana 2 defa hepatit yapıldı şubatın 4 de birde 5li karma yapılıcak şubatta başka aşı varmı bizim aşı karnesine başka aşı işaretlememişler verem ne zaman

herkese kocaman selamlar sevgiler..biz çok ani bir şekilde taşındık eylül sonuydu ve internetimiz daha dün geldi..aklım hep sizdeydi..geçmişe pek bakamadım sanırım bakmaya da vaktim olmayacak...
2 aralıkta saat 13:52de normal doğum ile (tamamen suni sancı) 3200 gr 49 cm olarak doğdu Azra Betülümüz...büyüklerin ellerinden küçük kardeşlerinin de yanaklarından öper kendileri..
13 gündür yalnızız kayınvaldem gitti.ev işine hiç bakamıyorum anca karnımı doyursam bi de ütü yapsam yetiyor.geçen hafta komşum temizlik yaptı sağolsun.
pazartesi gittik aşıya .insan kıyamıyo ya...
55cm olmuş..aylık kontrolumüze ayın 22sinde gidicez.

herkesin bebişleri hayırlı olsun arkadaşlar..Analı babalı büyüsünler inşallah..hayırlı sağlıklı evlat olsunlar..

Geçmiş olsun canım Mina'ya. İnşallah ateş yapmaz bu aşılar. Rota virüsünü de yaptırmayı düşünüyor musun?

hayırlı olsun elıf Allah analı babalı buyutsun

Geçmiş olsun canım Mina'ya. İnşallah ateş yapmaz bu aşılar. Rota virüsünü de yaptırmayı düşünüyor musun?

sagol ebrucum huysuzlanıyor eve geldıgımızden beri pek bir rahatsız bebegım ya uzuluyorum bu aşılar benı mafedıyor
kardeşime soracagım yaptır derse yaptırırm ebru yenı duydum bende baktım şimdi nettende ok derse kardeşim yaptırırım
sen yaptırmayı düşünüyormusun

2.ayda koldan verem aşısı yapıyorlar her saglık ocagı yapmıyormuş eger senınkıde yapmıyorsa verem savasta yaptırabılımışsın mesela bızımkı çarşamba gunleri verem savastan gelıyolarmış sadece o gun oluyormuş verem asısı normalde yarın 2. ayımız mınanın ama çarsambaya denk gelsin diye bugun çagırdılar 2 bacaktan karma aşı 1 koldan verem olduk ara sor saglık ocagını ıstersen

aşı karnesine şubat için sadece karma aşı işaretlenmiş sağol canım onu bir araştırım ben nerde yapılıyor diye

Ben daha doktoruyla konuşmadım internetten araştırdığım kadarıyla bazı doktorlar yapılmasından yana bazılarıysa değil. Ben büyük ihtimalle yaptırmayı düşünüyorum.
Tam bir koruma sağlamıyormuş ama daha hafif geçirmelerini sağlıyormuş bu aşı.

evet canım öle oluyo :)) bizim burdada pzt-cuma mış verem günleri...3.ayda da rota kısmetse o damla şeklindeymiş zaten...

Gülerken yakaladım oğlumu. Albüme ekledim.
Gün geçtikçe değişiyorlar yaaa. Maaşallah kuzucuklarımıza.

kızlar,

rota çok tehlikeli bir hastalık, duru 9 aylıktı olduğunda ateş 40, bir günde 36 bez ve devamlı kusma...ve tahlille anlaşılamıyo...antibiyotiğide yok sadece sıvı alması gerekiyo...duru 3 gün hastanede yattı yawrum 6 büyük şişe serum takılmıştı ( o dönemde 3 günde 1 kg vermişti kuzum...bu bahsettiğim 10 yıl önceydi ve aşısı o zmaan yeni yeni başlamıştı avrupada...doktorumuz o zaman yan etkilerinin olduğunu söylemişti..ama şimdi konuştuğumda tavsiye ediyo ve ben yaptırıcam Allah kısmet ederse....

resimleri yenıleyın artık kuzuların buyumuş halınıde görelim ve hala resım koymayanlarda var onları silecegım arkadas listemden haberiniz olsun

Bence silme ne zor durumda olabilenlerin olduğunu kendimi düşünerek sana söyleyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…