2009 Aralık Anneleri

Herkese selamlar . .fazla gıremıyorum ama arada okumAYA calışıyorum . .çok faydalı oluyor deneyımlerın paylaşılması . .Allah hepimize kolaylık versin . .bugun bizimde 15 gunumuz buzaMANA KADAR annem yanımdaydı hala yanımda ama bugun artık idare edebiliyorsan ben gideyim eşinde rahatsız olmasın felan dedi . .içime bi korkumu desem heycan mı yada tek basıma küçücük bi bebeb ve ben düşüncesi yerleşti ne cevap verceğimi sasırdım . .bi yandan eşimide düşünüyorum tabi oda artık başbaşa kalmak istiyordur heralde . .bi cesaretimi toplamam gerekıyor sanırım zaten sezeryan olmuştum yeni yeni tam olarak iyleşmeye başlıyorum ac yoruldumda bile baş dönmesi sancı felan oluyo ne yapcam bilmiyorum ama sanırım bu bahane beni heycanlandıran bebişle kalmak sanırım nasıl bakıcam korkusu . .şimdi annem bakıyo ben uyuyorum felan . .yaaa işte oyle bişey hepiniz iyiki varsınız . .sizleri sevıyorum . . .

slm kızlar uzun zamandır giremiyorum pek girsemde 1 kaç sayfa bakıp çıkıyorum nasılsınız bebişler nasıl bizde iyiyiz şükür profil resmime bebişimi koyucam bakarsınız artık hepinizi öptüm kendinize ve bebişlere ii bakın

selammm sekerler bende girip okuyup kaciyom göbusumuz dustu kizimda masallah 1 haftada dogumkilosunu gecmis masallah bende normal dogum yaptim biliyosunuz kendimi toparldim saniyom basliyom temizlige camasira sonra sancilaniyom boyle istte gun gelip geciyoo 40miz ciksaydi rahatlardik sutum ilk gunler gögsum sis sis dolu dluydu akiyodu simdi oyle degil kizim emiyo kakasinida yapiyo ama bilmiyom sanki bana yetmio gibi geliyo insallah azalmaz ALLAH hepimizin yardimcisi olsun burada yanlizim tek basima herseyimi yapiyorum en zoruda uyuyamamak oluyo zombi gibiyimm

Bebişim karnın tok altın temiz,gazın da yok giibi uykun da var,ortam da müsait neden peki uyumuyorsuneyvahedigeldismile

Annem gitti 4günlüğüne eşim yarım saat sonra gelir oğluşla başbaşa kaldık.Ben uyutuyourm o ouyanıyor bakalım gece de böyle olmasın da

biz çok şükür iyiyiz canım bi sorun yok şimdilik. 43 günlük olduk. kırkımızı da çıkardık . gezdik falan :KK70:
rezene iç valla iyi mayıştırıyor bebişleri. ben içmiyorum gerçi ama duydum. banyoyu ardından masajı da deneyebilrsin.

arzucum tüm enerjinle dönmüşsün bakıyorum hoşgeldin:))
benim kızımda çok korkuttu beni geçengün altını değiştirirken hep ağlıyor zaten geçen morardı havaya kaldırdık hemen ama mosmor kesildi ağzı açık kaldı nefes alamadı ödüm koptu ...ki ben okadar pimpirikli değilimdir aslında öyle korktumki bişey olacak diye ellerim titriyodu ...

ablamın doktoru demiş: öyle morardığında yüzüne doğru üfle demiş.ben denedim bi üff dedim irkilip birden nefes aldı.sonra gene devam ediyor ağlamaya ama en azından nefes alıyor..

biz çok şükür iyiyiz canım bi sorun yok şimdilik. 43 günlük olduk. kırkımızı da çıkardık . gezdik falan :KK70:
rezene iç valla iyi mayıştırıyor bebişleri. ben içmiyorum gerçi ama duydum. banyoyu ardından masajı da deneyebilrsin.
OO maşallah Aryaya kırkını da uçurmuş,kocaman olmuş:nazar:.Biz hapisiz evde 3haftadır.Bebişimi bırakıp çıkmayı da içime sindiremiyorm ama bunaldım annem dönsün bir çıkarım ben de artık.
Rezene yi arada içiyorum cnm gaz için.Ama o da uyku yapmadı oğluma.sürekli uyanıp emmek istiyor aç mı ki diye üzülüyorum mama veeriyoruz yine uyanıyor yine uyanıyor:umursamaz: Meme de dursa 24saat sesi çıkmıycak sanırım.Zaten yaklaştık 24 saate.En çok da gece kötü oluyor geçer inş. en kısa zamanda bu durum

24.5 burcu da aynı dertte.
acaba sütünüzün besin değeri mi düşük? yediklerinizi bi gözden geçirin. mesela manyak Burcu süt ve ürünlerini tüketmiyo. dövücem valla!

ablamın doktoru demiş: öyle morardığında yüzüne doğru üfle demiş.ben denedim bi üff dedim irkilip birden nefes aldı.sonra gene devam ediyor ağlamaya ama en azından nefes alıyor..

aynen bizimki de öyle oluyor emmek istediğinde hiç sabrı yok katılıp kaldı ka. kez aklım çıktı bi üfleyim bakayım bi daha olursa çok korkunç oluyor öyle olunca

24.5 burcu da aynı dertte.
acaba sütünüzün besin değeri mi düşük? yediklerinizi bi gözden geçirin. mesela manyak Burcu süt ve ürünlerini tüketmiyo. dövücem valla!
Bilmiyorum ki dr. süt gaz yapar dedi bi süre içmedim ama arrtık içiyorum sıcak ve şekerli olarak gaz yapmaz herhalde o durumda..

evet soğuğu yapar gazı. bi de baklagillere şeker katarsanız yemeğin gazını alır aklınızda olsun.
bazen benim bebiş de emerken sanki kaçacakmışım gibi hızlı hızlı emiyo tıkanıyor. hemen yüzüstü yatırıp dizlerimin üstüne, sırtına hızlıca vuruyorum. geçiyor.

evet soğuğu yapar gazı. bi de baklagillere şeker katarsanız yemeğin gazını alır aklınızda olsun.
bazen benim bebiş de emerken sanki kaçacakmışım gibi hızlı hızlı emiyo tıkanıyor. hemen yüzüstü yatırıp dizlerimin üstüne, sırtına hızlıca vuruyorum. geçiyor.

Ay çk komikler ya. bazen güldürüyor beni oğlum da çok hevesli olduunda göğüsü bi kapışı var atlıyor resmen üstüne bir kapıyor kaçacak sanki

bu arada süt ürünü meselesi beni çok üzdü..sizinle de paylaşayım: içinde inek sütü bulunan -süt yoğurt peynir ve çeşitli hazır gıdalar- ....bunların hepsi hemziren anneler için bebeklerde gaz sebebiymiş.önce garip gelmişti bana hele yoğurt mayalı bi ürürn nasıl gaz yapar.daha bağırsak hareketini düzenlemesi lazım diye düşünmüştüm.ama sebep inek sütü proteiniymiş.bebeklerin bu proteine karşı alerjileri varmış ve anne sütüyle geçiyormuş bebeğe..
bu yüzden emziren anneler inek sütü içeren ürünler yememeli.kalsiyum takviyesini dışardan almalıymış

gaz demeyin kızlar ya sabahladık dün gece bizde gaz yapcak bişyde yemedim ama

anne sütüne en yakın süt de keçi sütü !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bebeklere de 1 yaşına kadar inek sütü yasak.. dolayısıyla da dediğin gibi anneye de..

X