2009 Aralık Anneleri

herkese merhabaaaaa....
ne var ne yok kızlar yaa.. artık çok fazla gşremiyorum da.. ama sanırım yarından iti baren bu sorun hallolacak..
oğluşuma gelince kakasını 2-3 günde bir yapıyor.. ve yapınca evde resmen bayram havası oluyor..:))) çock rahatladı diye.. bugün bir kaka yaptı yavrum akıllara zarar vallakaydirigubbakcemile3 sevincimden göbek attım ciddi ciddi.. gazını filan çıkarıyor ama kaka iki günde bir oluyor ağlamasınıda ona bağlıyoruz.. sizce normalmi kızlar ya.. doktor ilk kontrolümüzde önemli olan işemesi kaka çok olmaz demişti..
sütümün de yetip yetmediğinden emin olmadığım için geceleri 60 ml aptamil pre veriyorum... ama sonuna kadar emziriyorum mutlaka.. birde gaz için bitkisel şurubu vermem gerektiği içinde mama vermem şart malesef..
kırkımız bir çıksaydı hayırlısıyla ya..
ben ilk günden beri göğü kalkanı mıdır nedir onunla emziriyorum, tutamıyor damağına kadar değdiremediği için sinirleniyor, hemşireler hemen uç alın gelin demişti eşime odur budur öyle emiyor.. ve baktığımda içi hep süt dolu oluyor, böylelikle süt gelip gelmediğinide kolay anlıyorum.. eve geldiğimiz günün ertesi günü göğsüm taş kesilmiş hatta canım yanmıştı.. dolmuştu göğsüm, ama odur budur hiç öyle şişlik hissetmedim acaba sütüm az mı??..
bu arada oğlum 3640 doğmuştu sonra ilk kontrolümüzde 300 gr verdiğini öğrenmiştik.. doktor 15. gün içinde en az doğum klosuna ulaşması gerek demişti, allaha şükür 3900 olmuş oğlum.. bu biraz beni rahatlattı demekki sütüm yarıyor oğluma..
yarında boza aldırıcam eşime bugün meral aradı beni, boza çok işe yarıypr arzu dedi.. yarın deneyeceğim... bol bol komposto içiyorum birde.. aklıma gelenler böyle:)))
sizler napıyosunuz???

gunaydın kızlar;
bende dunyası kaymıs zombilerdenım...
oglum memelere yapısık halde yasamak ıstıyo napıcamı sasırdım.saatlerce emıyo emıyo resmen içim çekılıyo ve memeyı bırakır bırakmazda ellerını kemırmeye baslıyo sankı gunlerdir aç kalmış gibi..tek sakın oldugu zaman memelerde gecirdiği...ayrıca butun bezlerı de kakalı sankı ıshal gıbı annemler falan normla oldugunu soyluyo ama bılmıom kı dr. a gotursem mı acaba?? YARDIM LÜTFENN...

evet canım galiba bugün bir fitil operasyonuna girişilcek :))) gece 3 den sabah 9 a kadar mememdeydi kendisi sonuç hala uyanık :)) deli manyağı ömer die seviyorum artık :))) mina nasıl azıcık fotoğraf koysana bakalım hepimizinkinin ablası o :))

günaydın canım,

ömerde aynen öle merak etme her bezi kakalı.hatta bazen temizlerken bile pırtlatıyo..normal yani anne sütü alan bebeklerde )

arzucum selam,

bizim doktorumuz hergün en az bir kere yapması sütün yaradığına işarettir demişti...sen mamada verdiğin için çıkamıyo olabilir kıyamam sıkıntıda oluyordur ona ...herkesin metabolizması farklı çalışıyor demekki, MAŞALLAH kg aldığına göre yarıyor sütün...

doğumdan sonraki ilk günlerde göğüslerde sislik ağrı oluyor sonrasında normale dönüyo ama bu sütün azaldığı anlamına gelmiyomuş süt arz talepe göre üretiliyomuş yani bebek ne kadar emerse o kadar süt geliyor sütü yapan şeyde su uyku yüksek moral en önemliside emzirmeye niyet etme niyet ettim emzirmeye bismillahirrahmanirrahim:) neyse cıvımiim mamayı verincede bebek onlar doyduğu için daha az süt üretiliyo sütün yetiyodur eminim bu gaz surubuyla mamanın bağlantısını anlayamadım
bide süt öyle ineklerdeki gibi depolanmıyo gözyaşı gibiymiş bebek emdikçe süt üretilirmiş hatta bide bide bebeğe sütüm yetiyomu endişesi bile sütü azaltabilirmiş rahat olmak lazımmış ben dün hatta bu gözyaşı meselesini denemek için göğüslerimdeki sütü nerdeyse tamamen sağdım dondorucuya koydum sağdıktan sonra bebeğim hemen uyandı emzirdim ve hala süt geliyodu bebekte doyduda bi de kaka muhabbeti ilk 1 ay günde 6 7 kere kaka yapıyolarmış 30. günle 50. gün arası sıkıntılı kaka dönemi oluyomuş bu dönemde bebek ıkınmayı öğreniyomuş o yüzden kakasını yaparken zorlanıyo ve kaka yapmayı öğrendikçe kabızmış gibi yapılan kaka dönemleri bitiyo 50. günden sonrada 4 5 günde bi kaka yapmaya başlıyo yani hepsi değilde bu da normal demek istiyorum bu arada artık yeni aşılar ateş yapmıyomuş dikkatli olalım bence bide benim merak ettiğim bu 2. ay aşıları verem karma mı devletin karşıladığı 2. ayda yapılan başka aşılar var mı özel aşıları yaptırmayı düşünüyomusunuz

anne sütü alan bebeklerin kakası hafif cıvık altın sarısı olurmuş ya bu meme işini sadece doymak için almıyolar galiba çünkü gündüzleri doyduğunda memeyi kendi itiyo ama akşam 5 ile 8 arası bizim kudurma saatlerimiz o saatlerde gergin oluyo kucağımdan hiç inmiyo aynı dediğin gibi memeyide hiç bırakmıyo uyuyana kadar bırakında ellerini kemiriyo bebekler kendilerini rahatlatmak içinde emiyolarmış gergin olduklarında bu akşam saatleri çok kötü ya kolik desem değil öyle dayanılmaz bi ağlaması yok ama uyuyana kadar gerginliği sürüyor gazı olmasada gergin gündüz gülücükler saçan bebekle hiç alakası yok bide internette kolikli bebekler için müzkler buldum epey işe yarıyo rahatlatıyo baya

evet çok haklısın akşam 6-10 arası bizimde kabus saatler devamlı emiyo :) duru da öle olurdu akşamları bir sendrom yaşar bebekler demişti doktor...yazık onlara yaa bilmiyorumkismile 2.ayda verem ve karma, 3.ayda özel rota aşısı var.ben yaptırıcam kesinlikle rota aşısını...çünkü duru 9 aylıkken olmuştu rota..kabus gibi bir hastalık yavrum 3 gün hastanede yatmıştı serum takılmıştı ((

internette okumuştum bu aydan itibaren devlet bi aşıyı daha yapmaya başlayacakmış şansımıza ama hangi aşı olduğunu unuttum inşallah rotavirüstür. başka özel aşı varmı

selam kızlar....bebeişten artık bana çok az vakit kalıyor gelp okuyamıyorum bile neler yazdığınızı umarım herkess iyidir,annişleri ve bebişleri selamlıyorum:)

bu arada benm kızımda geceleri kuduruyo,aynen dediğiniz gbi 6 da başlıo gece 9 a kaadar...ne yaptımsa rahatlatamadım...reyhan demledim 3-4 kaşık verdim çok işe yaradı,bilginze

anlaşıldı bunlar toplanıp plan yapmışlar daha fazla ne yapabiliriz diye örgüt bunlar resmen

ewt ya asıdan sonra memeye daha bır düşüyorlar kucak ıstıyorlar resmne kıyamam ya resmen salya sümük agladım derler ya öyle oldum bugun 2 bacak 1 koldan oldu olurken çok agladı koldan olunca kucagıma aldım 2 dk sustu sonra bacaklardan içim acıdı resmen
eşim tuttu mınayı banada bakıyor aglıyorum dıye eşim :)saglık ocagından çıkarken susmuştu çok şukur eve geldık hemen şurup verdık bu arada dipnot fitil vermemı kardeşim istemedı geçen aykı asıda fıtıl vermiştik fıtıl içeriğiyle aynı şurup verdık fitil bagırsak tembellıgı yapabiliyormuş sık kullanınca eve gelır gelmez şurup verdik emdı şımdı uyudu inşallah sorunsuz geçer bu 2 gun
selam kızlar....bebeişten artık bana çok az vakit kalıyor gelp okuyamıyorum bile neler yazdığınızı umarım herkess iyidir,annişleri ve bebişleri selamlıyorum:)

kocaman kız oldu annesı artık yenı resım koyyy

pelin maşallah kızına canım 41 kere benim ki de aynı böle,yarın aşımız var sz oldunuz mu,mina nasıl geceleri uykusu iyimi sen nasılsın canım

resimleri yenıleyın artık kuzuların buyumuş halınıde görelim ve hala resım koymayanlarda var onları silecegım arkadas listemden haberiniz olsun

internette okumuştum bu aydan itibaren devlet bi aşıyı daha yapmaya başlayacakmış şansımıza ama hangi aşı olduğunu unuttum inşallah rotavirüstür. başka özel aşı varmı

rotayı önümüzdeki sene vericekmiş galiba devlet.özelde rota 2 doz olarak yapılıyo.su çiçeği aşısını da vermiyo bi de hepatit a özel...

pelincim,

çok geçmiş olsun kıyamam ben ona...verem biraz zor bir aşı biliyorsundur...yarasıda uzun süre geçmiyo maalesef...şurup calpol mü verdin??

pelin maşallah kızına canım 41 kere benim ki de aynı böle,yarın aşımız var sz oldunuz mu,mina nasıl geceleri uykusu iyimi sen nasılsın canım

olduk valla çok kötu oldum ben mınadan çok aglıyorum :)
umarım çabuk atlatırız aşı yan etkılerını cnm
ben ıyıyım kılolara takık vazıyetteyım sadece :)
mina iyi masallah arada sapıtıyor uykusu ama genelde bizim sorunumuz yok çok şukur
çok sevındım kıyafetle tartıldı 5 kg.olmuş bebegım ben gece 1 kere 90cc mama veriyorum sadece 1 kere o mamayı yıyınce uyuyor rahatça zaten o saate benım sutum kalmıyor mına çok yapışık memeye buyuyor bakalım bu ay 90 cc yide azaltırım veya vermem inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…