2009 Aralık Anneleri

canım burcu ben :) ben doğduğu günden beri kullanıyorum emzik...ankaradaki prof olan doktorumuzda tavsiye etti...hatta şöle bir formül sundu: bebekler emerken ilk 5 dakikada susuzluklarını 15 dakika da beslenmelerini tamamlarlarmış.siz yarım saate kadar emzirin daha sonra memeden alıp emziğini verin eğer ağlamaya başlarsa kulağına şiiişşştttt die seslenin dedi...bu sırada sallamayın demeyide ihmal etmedi tabii :))

yani diyeceğim o ki emziği kullanıyorum...yukarda yazdıklarımı gündüzleri biraz uygulayabilsemde gece uykusuna en az 1.5 saat emerek geçebiliyo bu da bizimkinin tarzı galiba :)) için rahat olsun bence bebeğinde huzurlu olduktan sonra emzik süper bişi....:)) :ecrin_bebek:

evet burcu bu da mantıklı :)))) bi ara bırakayım dedim susmuyor ama kıyamadım doğal olarak..ben t-shirt olayını bi deneyeyim ..sen de ne var ne yok
?ömer naasıl?

a a senin oğluş nerde yatıyoo ..benimki evde beşiğinde uyuyorda...mağazada koltuktakafamçokkarıştı biz 42 hatta nerdeyse 43 günlüğüz ya o çyüzden değişmedi dedim ama 6 aya kadar da değişebiliyomu galiba..senin nekadar oldu bi çizelgeden bakayım canım...bu arada rengi artık düzelmiştir di mi?nrmal renk garip gelir bi süre :ecrin_bebek: ben de öyle olmuştu

allah bağışlasın bebişlerinizi analı babalı :ecrin_bebek:büyüsünsünler:ecrin_bebek:

teşekkür ederim ..senin de Allah bağışlasın bebişini

kızlar çok güzel bir muhallebi tarifi vericem size :

yarım lt süt
1 çorba kaşığı nişasta
1 çorba kaşığı un
yarım su bardağı şeker
1 küçük paket hazır krema
1 tane damla sakızlı ciklet

krema hariç bütün malzemeyi pişirelim mikserle çırparak pişirirseniz hiç topaklanmıyo...pıt pıt olunca hzır kremayı koyup hafifçe çırpıyoruz...işte bu kadar....

ben bunu; elmayı tarçın ve şekerle karamelize edip kaselerin dibine koyup üzerine koyup servis yaptım..
bugünde kakaolu kare bisküviyi robottan geçirdim kaseye önce muhallebi sonra bisküvi sonra tekrar muhallebi koyarak yaptım...çok hafif olması en güzel tarafı ....şakkıdı

günaydın kızlarrr... kızım sagolsun gece toplamda ancak 2 saat uyumama izin verdi... hala da mızmızlanıyo, ağlıyor... kolik desem değil sanırım. kucagıma alıp evde gezdirince pışpışlayınca susuyor. uyutuyorum 15-20 dk sonra tekrar başlıyor ağlamaya. ıkınıyor, kasılıyor. kakasını yapınca rahatlıyor biraz... metsil verdi doktor ama işe yaramıyor... off offff annelik zor zanaat...:CüvCüv:

Bende senin gibiyim :)

Bende senin gibiyim :)

Benimki de dün beşe on kala bir uyandı çığlık çığlığa ağlıyor. İki saat ağladı hiç durmadan.. Ikınıp sıkınıyor aslında alttan çıkarıyorda ama yeterli olmuyor herhalde. Ne yapacağımı şaşırdım. Sonra babasının kucağında sızmış yavrum. Bu gaz sancıları mahvediyor bebekleri. Üçüncü aydan sonra azalıyor diyorlar. Bakalım ben de dört gözle bekliyorum zamanın geçmesini.

selam kızlar nasılsınız ya bebekler küçük şimdiden mekan falan ayırd edemezler diyodum benimkini gündüz asla odasında uyutamıyorum illa salonda yatacak gece odasında yatıyor bugün gaza geldim bi daha denedim ama nafile yırttı kendini vay be içlerinde kocaman bi dünya var aslında

canim benim tansiyon olayi bendede yuksek ilac kullaniyorum yukseliyo anlayamadim cok tuzlu yaglida yemiyorum zaten sutumde oyle aman aman fazla degil kizim emiyo aglamiyo masallah ama bana sanki doymuyo gibi geliyo siteye hic giremiyom gecmisi okuyamiyom ondan ban yazan kizlar kusura bakmayin hepinizi opuyom elim basima degmiyo biliyosunuz bakanimda yok gurbette tek basima kizmla ilgilensem ben ac kaliyom sutum azaliyo zaten hastaneden eve geldim ucuncu gunumdu ben temizlige basladim sonra sancilandim tabi cok zormus yanlizlikk

selam kızlar hala toplanma olmamış anlaşıldıgı uzere herkes yazıp yazıp çıkıyor sanırım sadece
bizde herşey yolunda çok şukur yarın 2. ay aşımız var çok tırsıyorum 2 kol 1 bacaktan olacakmış ve huysuzluk ateş yapıyormuş inşallah kolayca geçer ve atlatırız sizlerde herşey yolundadır umarım
bebişlerin durmaması dışında o olagan şey bizdede oldu ve geçti hep yazıyorum ara ara ama size moral olsun dıye zamanla dahada duzene oturacak herşey hış merak etmeyın

burcu aramışsın sesı kısıktı az önce gördum yarın ararım senı musaıt olursan :) konuşuruz

selamlar,

bugün hepatit aşımızı olduk...tartıldık 900 gr almışız... rahatladım biraz hep kafamdaydı acaba durum nasıl die...fakat bugün çok huysuz ( huyu deişti çucuğumun :)) daha bu hepatit aşısı önümüzdeki ay verem ve karmayı olunca neler olucak bakalım??*

Oğlum hiç biyerde uyumuyor desem yeridir Seçilcim Gece bir saat uğraşıyoruz bezi,emmesi,gazı falan derken yerine yatırmamla ağlaması b,r oluyor bende ağlayacaktım artık dün gece elim kolum koptu uykudan başım önüme düştü kaç gündür de böyle.yarın akşam da annemin gitmesi gerek yine bana yardımcı oluyor 4gün olmayacak yanımda bakalım kafayı yerim sanrım.tuvalete bile saatler sonra girebiliyorum inş. atlatırız bugünleri biranönce

Çok geçmiş olsun canım.Kilosuna da maşallah oğlunun iyi beslenmiş annesi:)Huysuzluğu da geçer aşıdandır sanırım.Nerde oldunuz aşıyı?Bizimde bugün yarı kırkımız çıktı 20günlük oldukopuyorumnanaktan çok büyüdü oğlumkaydirigubbakcemile3

yerim o büyüyen kuzuyu :)) meydanbaşına çıkarkenki ana sağlığa gittik canım.arkadaşım dr orda...aslında bizim evinki çarşıdakiymiş laf aramızda :))) aşıdan herhalde evet ....bu gece uzun olacak besbelli :))

Olsun canım bize her gece uzun bundan sonraboshayallersmileolumunekankayizsmile

minada çok huysuzlanmıştı ilk aşıda burcu ertesı gun hala geçmeyınce huzursuzlugu yarım fitil atmıştm agrı kesıcı rahatlamıştı olmazsa yarın denersın

Allah yardım eder nazan merak etme ben ilk gunden beri yalnızım sadece sakın olmaya çalış sen stres oldukça bebişede yansıyor az kaldı gececek bugunler bak yarı kırkınız çıkmış bile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…