2009 Aralık Anneleri

Herkese selamlar . .bi türlü giremedim kendimi ancak toparlayabildim . .23 Aralık çarşamba günü itibariyle bebişim dünyaya geldi . .sabah 8 de normal doğum belirtisiyle hastaneye gittik ama ne yazıkki suyum gelmesine ragmen sancı ve acılma olmadığı için acilden sezeryana girdim . .kısmette ne varsa o oluyormuş . .Allaha şükürler olsun 3400 gr 50 cm halit bebek genel anestezi sezeryanla dunyaya geldi . .Allah benim ve cümlemizin evlatlarının güzel mutlu gunlerını gormeyi nasip etsin Allah bağışlasın . .

gaz için masajı deniyosunuz yeterli gelmiyomu da ilaç kullanıyosunuz yoksa direk ilaç mı kullanıyosunuz

Herkese selamlar . .bi türlü giremedim kendimi ancak toparlayabildim . .23 Aralık çarşamba günü itibariyle bebişim dünyaya geldi . .sabah 8 de normal doğum belirtisiyle hastaneye gittik ama ne yazıkki suyum gelmesine ragmen sancı ve acılma olmadığı için acilden sezeryana girdim . .kısmette ne varsa o oluyormuş . .Allaha şükürler olsun 3400 gr 50 cm halit bebek genel anestezi sezeryanla dunyaya geldi . .Allah benim ve cümlemizin evlatlarının güzel mutlu gunlerını gormeyi nasip etsin Allah bağışlasın . .

Allah bağışlasın canıma.s.

canım Allah analı babalı büyütsün gözün aydın anca toparlıyor insan kendini...

gaz için masajı deniyosunuz yeterli gelmiyomu da ilaç kullanıyosunuz yoksa direk ilaç mı kullanıyosunuz

bazen yeterli olmuyoo benim oğlum ilk defa c.tesi akşamı çok huzursuz oldu bitkisel bir ilaç verdim 3 damla o rahatlattı...şimdi yanımda gaz ilacını ve fitili taşıyorum...

unutmadan erken benim gibi doğum yapan var mı?ilk başlarda sesi çok çıkmıyordu diyodum sarılıktan muhtemelen diye ...ama sarılık geççti hala bağıran ve ağlayan bi bebek olmadı annem de ne uslu falan diyodu hatta işyerine çalışmaya geldik odasını yaptık burda sesi çıkmıyo diye herkes şokta ...ama bu durum 9 ay 10 günü yani 40 haftayı tamamlayana kadar devam etti şimdi ciyak ciyak bağırıyoo kızıyoo asabiye bağlıyoo :KK70::KK70::KK70:kafamçokkarıştı

canım Allah analı babalı büyütsün gözün aydın anca toparlıyor insan kendini...

bazen yeterli olmuyoo benim oğlum ilk defa c.tesi akşamı çok huzursuz oldu bitkisel bir ilaç verdim 3 damla o rahatlattı...şimdi yanımda gaz ilacını ve fitili taşıyorum...

gaz fitilide mi var adı nedir canım ilk defa duydum

hoşgeldi bebeğin...Allah analı babalı büyütsün, şansı bahtı güzel evlat yapsın....:nazar:

kontroldü bugün ama bende merak ediyorum...fisfisfis

telefon numarası var mı bi arayalım mı?

gaz fitilide mi var adı nedir canım ilk defa duydum

yok canım fitil eğer gaz yok karnı tok altı temiz ve hala huzursuz ise yarım olarak verilebiliyo rahatça uyusun diye ..gerçi ben henüz kullanmadım ama dr.umuz kolik olabilir her an yanınızda bulunsun dedi...bi nevi ağrı kesici ..

telefon numarası var mı bi arayalım mı?

yok canım fitil eğer gaz yok karnı tok altı temiz ve hala huzursuz ise yarım olarak verilebiliyo rahatça uyusun diye ..gerçi ben henüz kullanmadım ama dr.umuz kolik olabilir her an yanınızda bulunsun dedi...bi nevi ağrı kesici ..

ben de yok canım telefonu...ama face de yok :KK43: Allah yardımcısı olsun doğumdaysada....

kızlar gaz için birşey daha söyleyeceğim nane yağı ve elma yağıyla karnını ve ayaklarını altını yağlayın ve rezene çayı yapın ve içine 1-2 yaprak nane atıp demlendirin bundan da bebeğinize 1-2 kaşık verirseniz rahatlıyo ayrıca soğanı ince ince doğrayın hafif ezin kuru nane ve zeytinyağı ile karıştırıp bebeğin bezine poposuna denk gelecek şekilde koyun ve bacaklarını hareket ettirmeye başlayın benim kızımda acayip işe yarıyor çocuk arka arkaya 7-8 kez bırt yapıyo

bu yazdıklarım kızımda bizzat denediğim şeyler umarım sizdede işe yarar

geçen hafta babannem vardı bizeskiden yumurtayı zeytinyağında pişirip üzerine kuru nane koyarakp bebeğin karnına sarardık dedi bende yaptım onunda baya faydası oldu bebeğim rahat bi gece geçirmişti

Herkese cok teşekkür ederim . .Allah herkesin evladını saglıkla bagışlasın inşallah . .

kızlar çok şukur melıkede zeynebını normal dogumla kucagına aldı hepinize selamı var
annemdeydım şimdi geldim eve anca haber verebildim çıkmam lazım görüşürüz daha sonra girerim

kızlar çok şukur melıkede zeynebını normal dogumla kucagına aldı hepinize selamı var
annemdeydım şimdi geldim eve anca haber verebildim çıkmam lazım görüşürüz daha sonra girerim

zemuszemus alkisalkisalkis ohhhhhh....cok şükür çok sevindim...Allah analı babalı büyütsün...pelincim sana da çok tşkler :KK66:)

Biz de bugün dr.a gittik cuma 14 olan değerimiz 11.5 a düşümüş artık düşüşe geçmiş yavaş yavaş yok olur dedi sarılığı.kontrole de çağırmadı birdaha o kadar sevindim ki anlatamamopuyorumnanaktan

Hiç bir sesse tahammülüm yok tv bile açmasınlar istiyorum kafamda çınlıyor herşey şimdi kapattım oh sessiz sessiz oturuyrum çok konuşup bşeyler anlatanlarda sinir oluyorum

Biz de bugün dr.a gittik cuma 14 olan değerimiz 11.5 a düşümüş artık düşüşe geçmiş yavaş yavaş yok olur dedi sarılığı.kontrole de çağırmadı birdaha o kadar sevindim ki anlatamamopuyorumnanaktan

zemuszemus :nazar:

X