2009 Aralık Anneleri

nehircim, seni çok iyi anlıyorum...bende duruda aynı sııkıntıları yaşadım ve sonuçta 40 günlükken kestim memeden...annem yalvarırdı sma nın arkasına kahve niyetine ver süt derdi...ama ben yaramadığını ve olmadığını düşünüp hayır derdim....sonra o kadar pişman oldumki...cahillik yapmışım...herşeyi gözümde büyütmüşüm.emzirmeyi,gazını,mikrop kapmamasını....halbuki içgüdüsel herşey, zaten mükemmel yapıyosun herşeyi...korksanda yapıyosun korkmasanda...hatta korkmazsan daha mükemmel oluyo....şu anda bile ömer bey memede...

bunları bilmişlik olsun die yazmadım.... yaşadıklarım belki biraz rahatlatır siz ilk anneleri die söledim...

Oğlumu banyo yaptık mis gibi olduç
ama benim sütüm hala çoğalmadı emince doymuyo oğlum zaten göğsümde uyuyakalıyo napıcam ben çok istiyorum çoğalmasınımafoldumben
e doyuyoki uyuyakalıyo aç bebek uyuyamazki kilo almıyomu bebek

kızlar çok şukur melıkede zeynebını normal dogumla kucagına aldı hepinize selamı var
annemdeydım şimdi geldim eve anca haber verebildim çıkmam lazım görüşürüz daha sonra girerim

çok sevindim gözlerim foruma gelince melike yi arar olmuştu doğum yaptı mı yapmadı mı diye...sonunda nazlı kızına kavuştuu çok şükür..pelincm görüştüğünce çok slm söyle olur mu?

Biz de bugün dr.a gittik cuma 14 olan değerimiz 11.5 a düşümüş artık düşüşe geçmiş yavaş yavaş yok olur dedi sarılığı.kontrole de çağırmadı birdaha o kadar sevindim ki anlatamamopuyorumnanaktan

gözün aydın canımm..Allah o günleri yaşatmasın bi daha bize..

kızlar
bı turlü GİREMEDIM GUNLERDİR.
24.12.2009 DA SAAT 17:20 DE ACİL SEZERYANLA OGLUMU KUCAGIMA ALDIM.
HATIRLAYANLAR VARDIR KARNIMDA YARALAR VARDI,TUM VUCUDUMA YAYILMAYA BASLAMISTI,KARACIGER ENZIMLERIMDE YUKEK CIKINCA DR.ACILEN SEZERYANA ALDI...HABER VEREMEDIM SIZE YENI YENI KENDIME GELIYORUM.MELİKEYLE DİLEKTEN HABER VARMI ÜÇÜMÜZ KALMISTIK YAA CANLARIM BENİM...
BU ARADA HEP DIYODUM YA MELIKE BEKLEYIP BEKLEYIP SEZERYAN OLURSAM COK UZULURUM DIYE,ÜZÜLÜYO INSAN EVET AMA SONUC HERSEYE DEGIYO CANIM INAN AGRILARIM VAR TABİİ NORMAL OLMASINI ISTIYODUM AMA OLMADI HAYIRLISI NAPIYIM...
17:00 DA AMELIYATA ALINDIM 17:15 DE HAKTAN EMİRİM 3500 GR.50 CM OLARAK MERHABA DEDİ ANNESİNE İLK OLARAK,17:35 DE DE HERSEY BITMISTI ZATEN...
BU ARADA GIREMEDIM HABER VEREMEDIM GERCEKTEN COK OZUR DILERIM OZELLIKLE DILEK VE MELIKE SIZDEN;AMA OYLE TUHAF OLUYOKI INSAN RESMEN GOGSUMUN TEKI İÇERDE TEKI DISARDA,GOZLERIM YARI UYUR YARI UYANIK GEZIYORUM,SACI BASI HIC SORMAYIN ZATEN LAPTOBUN NERDE OLDUGUNU BILE UNUTMUSUM O DERECE YANİ AMA HEP AKLIMDAYDINIZ...
HA BU ARADA MEME ASIGI BI OGLUM VAR,DOYMUYO MU SUTUMUN BESIN DEGERIMI DUSUK ANLAMIYORUM,MEME AGZIMDAN CIKMASIN DİYO,MEMELERDE PERTE CIKTI BU ARADA NAPICAM BILEMIYORUM...
İŞTE BOYLE BENIM HIKAYEM CANLARIM ŞİMDI GIDIYIM BENIM OGLAN YINE BATTANIYESINI KEMIRMEYE BASLAMISTIR...
HEPINIZI COK SEVIYORUM IYIKI HAYATIMIN BU EN GUZEL YOLCULUGUNDA BENIMLE BERABERDINIZ...
Bİ GUN Bİ YERDE MUTLAKA GÖRÜSMEK DILEGIYLE ŞİMDİLİK ÇIKTIM HEPINIZI ÖPUYORUMMM...

Bi Melike bi de sana çoookkkk sevindim handecimmm gözün aydın bitanemmmm...geçenlerde bana sormuştun nasıl bi duygu diye oğlumun ağlamasından cvp yazamamıştımm..şimdi tarifsiz olmasını anlamışındırr..insanın dünyası oluyor bir anda di mi?

ama benim sütüm hala çoğalmadı emince doymuyo oğlum zaten göğsümde uyuyakalıyo napıcam ben çok istiyorum çoğalmasınımafoldumben

:)))))zaten misss tii şimdi ta ipek olmuştur yakışıklı oğluşunnn...canım ısırgan çayı iç rezene içme hem sana hem de oğluna uyku yapar rezene çok iyi geldi bana ..milupa nın humana çayı var eczanelerde satılıyoo o yine çok ii hurma ve tahin pekmezi tek geçerim süt yapma konusunda...ayrıca en önemlisi günde 3 litre sıvı su da olur içmek...eğer oğluşun uyuyakalıyosa (sarılık etkisi geçince gör bide :)))) elektrikli ile en geç 2 satte bir sağ canım ...en önemlisi oğlunnun emme güdüsünün olması...

sarılığı atmaya çalışıyo ya o yüzden uyuyakalıyoo aç olduklarının farkında olmuyolar sarılık olunca benim oğlumda ağır ve uzamış sarılık geçirdi esracım oradan biliyorummm..oğlumu 24 saat elleme gık demiyodu..biz zorla uyandırıyoduk 3dk olmadan uyuyakalıyodu...dolayısı ile başlarda kilo kaybı oldu...

çok sevindim gözlerim foruma gelince melike yi arar olmuştu doğum yaptı mı yapmadı mı diye...sonunda nazlı kızına kavuştuu çok şükür..pelincm görüştüğünce çok slm söyle olur mu?

gözün aydın canımm..Allah o günleri yaşatmasın bi daha bize..

Bi Melike bi de sana çoookkkk sevindim handecimmm gözün aydın bitanemmmm...geçenlerde bana sormuştun nasıl bi duygu diye oğlumun ağlamasından cvp yazamamıştımm..şimdi tarifsiz olmasını anlamışındırr..insanın dünyası oluyor bir anda di mi?

:)))))zaten misss tii şimdi ta ipek olmuştur yakışıklı oğluşunnn...canım ısırgan çayı iç rezene içme hem sana hem de oğluna uyku yapar rezene çok iyi geldi bana ..milupa nın humana çayı var eczanelerde satılıyoo o yine çok ii hurma ve tahin pekmezi tek geçerim süt yapma konusunda...ayrıca en önemlisi günde 3 litre sıvı su da olur içmek...eğer oğluşun uyuyakalıyosa (sarılık etkisi geçince gör bide :)))) elektrikli ile en geç 2 satte bir sağ canım ...en önemlisi oğlunnun emme güdüsünün olması...
Canım rezene içecek miyim içmeyecek miyim anlamadım??İçiyorum da ben.Humana da içiyorum.Komposto içiyorum içtiğim suyun hesabını bilmiyorum zaten..:umursamaz:

nehircim, seni çok iyi anlıyorum...bende duruda aynı sııkıntıları yaşadım ve sonuçta 40 günlükken kestim memeden...annem yalvarırdı sma nın arkasına kahve niyetine ver süt derdi...ama ben yaramadığını ve olmadığını düşünüp hayır derdim....sonra o kadar pişman oldumki...cahillik yapmışım...herşeyi gözümde büyütmüşüm.emzirmeyi,gazını,mikrop kapmamasını....halbuki içgüdüsel herşey, zaten mükemmel yapıyosun herşeyi...korksanda yapıyosun korkmasanda...hatta korkmazsan daha mükemmel oluyo....şu anda bile ömer bey memede...

bunları bilmişlik olsun die yazmadım.... yaşadıklarım belki biraz rahatlatır siz ilk anneleri die söledim...
Yok canım tecrübeliisin sonuçta tabi anlatacaksın.bizler bile şuanda yaşadıklarımızı anlatıyoruz..Sütten kesmeyi düşünmem asla mutlaka yarıyordur en azından kokumu alıp rahatlıyor oğlum bunu biliyorum..Ama çoğalsa şöyle okadar sevinecem kii.

Sarılıktan uyuyo sanırım.göğsü alır almaz uyuyakalıyor.yani doyduğundan değil :gitme:

ama benim sütüm hala çoğalmadı emince doymuyo oğlum zaten göğsümde uyuyakalıyo napıcam ben çok istiyorum çoğalmasınımafoldumben[/canım yer fıstığı ye evde baraz vardı atılmasın diye yedim birde baktımki süt gelmeye başladı çok değil 15 20 tane .........sonra geçen bi baktım gazetede çağla şikelin süt olsun diye yer fıstığı yediğini yazmışlar

28 Aralık sabah saat 5'te kızım Almina dünyaya geldi. 40.haftanın sonunda 3225 gram, 51 cm boyunda güzel bir kızım oldu. Forumu şimdilik malumunuz üzere takip edemiyorum. Diğer doğum yapacak aralık annelerine de (yapmış da olabilirler) Allah sağlıklı, kolay doğumlar nasip etsin.

ıyı dileklerınız ıcın hepınıze tesekkur ederım kızlar
cok sagolun dılekten hala haber yok degıl mı?

Yok canım tecrübeliisin sonuçta tabi anlatacaksın.bizler bile şuanda yaşadıklarımızı anlatıyoruz..Sütten kesmeyi düşünmem asla mutlaka yarıyordur en azından kokumu alıp rahatlıyor oğlum bunu biliyorum..Ama çoğalsa şöyle okadar sevinecem kii.

CANIM BELKI DENEMISSINDIR AMA BEN HUMANANIN FAYDASINI COK GORDÜM..
DIGER FAYDASINI GORDUKLERIM DE YESIL SOGAN,BIDE SICAK KAYNAMIS SUTE TAHIN HELVASINI EZ VE İÇ NAZANCIM SUTUN COGALACAK INAN BITANEM

KIZLAR BU ARADA HALA DOGURMAYAN KALDI MI ARAMIZDA Kı BEN EMINIM EGER DILEK DOGURMASAYDI BU KADAR SESSIZ KALMAZDI,BILDIGIM BI UCUMUZ VARDIK SONA KALAN,DıLEK MELIKE BEN kaydirigubbakcemile5

Canım rezene içecek miyim içmeyecek miyim anlamadım??İçiyorum da ben.Humana da içiyorum.Komposto içiyorum içtiğim suyun hesabını bilmiyorum zaten..:umursamaz:

rezene içme canımm...çok uyku yapıyoo zaten oğlun şu anda uyuyor daha çok uyumayın (senin sütünden geçer)..benim bi ara 2 gün azalmıştı kesildi diye düşünmüştüm ama öyle olmadı dediklerimi yaptım ben de...:teytey:

kızlar nasılsınız bebişler nasıl?

iyiyiz canım ben kendi adıma söyleyeyimm tek kötü olan şımarık oğlumun yatak çarşafıma karşı zaafı olması ve sürekli çişini sabaha karşı yapması tam altına bakarken....:))delikafadulden

Selam kızlar oğluşumu uyuttum buraya kaçtım bakim neler kaynatıyorsunuz:eek:
benimki de uyudu ben de kaçtım sengözlerimebaksanab

Uykusuzluktan ölüyorum . 2 gun oldu 1 saat bile uyuyamadim . Gogsumden inmiyor . Orda dursun istiyor surekli. Ytagina yatirinca basliyor bagirmaya .

yenı dogum yapan arkadaslar hayırlı olsun kendınızı ekleyın listeye lutfen
bu arada bebişlerin hep gögsu açık kalıyor ya içe aldıgımız badiler örtmuyor benım eşim tilt oluyordu bunları hep buyukmu aldık dıye netten yenı cıcıler aldık onlarda hep önu açık 0-3 aylık bunlar nerdeyse dar gelecek mınaya ama yakalar asagıda hep
annem dedıkı tersınden gıydır iç atlet gıbı kolsuz badileri önunu arkasına getir dedi ohh be olduk kızımın gögsu kapandı sonuçta işinize yarar deneyın derım kızlar

X