2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar sanırım hepimizin arasında birkaç günlük gebelik farkları var.... birşeyler sormak istiyorum size..... mesela folic plus yada ne bilim herhangi bir ilaç kullanıyormusunuz.... çok su tüketiyormusunuz ne bilim işte hamilelik için özel birşey yapıyormusunuz..... birde ne bilim ara ara kasıklarım ve karnım ağrıyor sanırım bu normal ama korkuyorum..... birde karnım sanki çok şiş gibi hissediyorum nedendir bilmiyorum psikolojik sanırım.....sizdede bunlar oluyormu? sürekli bir ıslaklık hissediyormusunuz?

4+6 haftalıkken kesenin içinde embriyoyu görmüş müydünüz aslı?

canım herkesin değerleri farklı yani o 4+6 günlükken görebilir belki sen 5. haftada görebilirsin çünkü herkesin döllenme süreci farklı belki onunki erken döllenmiştir belki benimki seninki geç döllenmiş olabilir yani herkesin gelişim süreci farklı biraz sakin ol tatlım...

selam arkadaşlar
bende bu sayfayı arıyorum yaa... bende 10 ağustosda doğum yapıcam yüce rabbimin izniyle.... allahım hepimizin meleklerini korusunn.... herkesi tek tek tebrik ediyorumm

canım hoşgeldin aramıza.... benimde doğum tarihim 11 ağustos tabi ogünleri görebilirsek rabbim nasip ederse inşallah....

ben de iyimser olmayı çok istiyorum, heyecanlı hevesli olmayı çok istiyorum. ama kafamdaki tilkilerden kurtulamıyorum. ilk hamileliğimde kese de vardı bebek de, kalp atışını da normal duymuştuk... ama 9 haftalıkken kalbi durmuştu.
ikinci hamileliğimde kese normal gelişmişti bebek de.... ama kalp atışını hiç duymadık.
bu hamileliğimde de kese var ama embriyoyu göremedim. gerçi belki de boşa evham yapıyorum, belki de haftaya görünecek zibidi ama elimde değil, sanki her hamileliğimde herşey daha kötüye gidiyor gibi hissediyorum. her seferinde daha olumsuz düşünüyorum.

ben henuz ozel bilrsey yapmıyorum sadece aylar evel folik asit baslamıstım 4 a y kadar içtim hamile kalamayınca bıraktım ogrendgim gun tekrar ona basladım. dr uma ilk ziyarete gidene kadar hayatımda pek birsey değismeyecek sanırım beslenmeme ac kalmamaya falan dikkat ediyorum ama henuz ilk hamimeligimde oldgu gibiusutler falan içmeye baslamadım. saedce sigarayı bıraktım. onun gerilimi içindeyim. eminim içmeyen pek çogunuz beni anlamıycak ve yadırgayarak yazımı okuycaksınız ama içenler bilirler. bebek askı için bile olsa bırakmak çok zor bir olay. allah yardımcım olsun dioyrum umut ediyorum tiksineyim kokusuna dayanamayayım falan.

ıslaklık bende hissediyoum ama koyu kıvamlı olmadıg için kendi kendine kuruyup geçiyor .
onun haricinde asırı bir gaz var ve karnım sis otururken pantalonumun dugmesini acıp oturuyorum rahatsız ediyor. ilk gunden hamile giysisi giymek istemiyorum ama bir iki aya giymem gerekecek en azından pantalonlardan.

aftabru endiselenmekte haklısın.
benim mesela hiç dusuk kurtaj vs olmadı. ilk çocuumu sorunsuz dunyaya getirdim. ama ben de korkuyorum yani okadar çok okudumki bilgilenmek bazen iyi değil derler ya.
bos gebelik kimyasal gebelik yok dis gebelik
normal gebelige gelene kadar pek çok gebelik cesiti var say say bitmiyor oyuzden
insan rahim içinde normal yernide kalbi atar sekil gormedikten sonra endise ediyor

ben iliknde 20-21 yaslarında idim aklımdan en ufak bir endise geçmkiyordu dr a keyiflie gidiyordum cahillik iste:) hiç kotu birsey dusunmemistim bilmiyordum çunku hamile isen hamilesindir içi bos kese yok kalbı atmaması falan gib seyler etrafımdan hiç duymamıstım bilmek bazen cidden kotu yani

simdi kizlar bir liste yapalım istyoum da nası yapılıyor bir bakmak gerek gçmis sayfalara temmuz yadahaziran annelerine falan
sat larmı veriliyor
yorksa tahmini dogum tarihleri ilemi liste yapalım alt alta yazılalım diorum:)

offf canım benimde hep aklımda inşallah kötü birşey yeniden yaşatmaz rabbim ama keseyi görmeden için rahat etmeyecek malesef.... inşallah bu sefer bebişim benimledir...... umarım sonuna kadar beraber bu yola devam ederiz rabbim hepimize sorunsuz sağlıklı hamilelik geçirmeyi nasip eder.....

canım hoşgeldin aramıza.... benimde doğum tarihim 11 ağustos tabi ogünleri görebilirsek rabbim nasip ederse inşallah....

inşallah canım görürüz o günleriii

kızlar merak ediyorum bulantılarınız filan başladımı bende hiç bişe yok.... sadece arada bi başım dönüyo oda saniyelik bi olayy... bide 2 gündür tabak tabak bol limonlu şehriye çorbası içiyorum canım istiyoa.s.a.s.
bide bu beta hcgler neden değişik değişik offf kafam çok karışık
sigarayı bırakyım acayip sinirlyim bide sürekli sorular keseyi ne zaman görecez kalp atışını nezaman duyacaz araştırmaktan kafayı yiyecem heralde ne zormuşş

Selam arkadaşlar, bayramdan sonra gıtmeye karar vermiştim dr a ama dr um cuma günü gelmemi istedi, gel bakalım nerede, ne yapıo, gorelım rahat edelım dedı, bayram uzun bır zaman dedı, ıcımız rahat etsin dedi.O yuzden cuma gunu dr dayım:) Sanırım o zaman ben hamile olduğuma daha çok inanacağım. Heyecanlandım, bi garip oldum.

Sibelim; senin sorularına gelince, şarküteri ürünlerinden(sucuk,salam,sosis vb.. ) uzak duruyorum. Sirke, maydonoz ve naneden ozellıkle bu ilk aylarda kaçınacağım. Folıcplus umu uzun suredır kullanıyordum. Günde ıkı tane alıyorum, artık sayısını 3 e cıkardım. Düzgün beslenmeye calısıyorum, her gun bır bardak sütümü içiyorum. Özellikle de kola gibi kımyasal maddesi cok olan ıceceklerden vede knorr tarzı katkı maddelerın cok oldugu herseyden kacınıyorum.

Günde bir adet soda ıcıyorum. Bebeğimin dogumdan sonra sarılık olma riskini azaltmak ıcın. Ayaklarımın altında olabildiğince sıcak su torbası var.. Şimdilik bu kadar..

kızlar biraz özel ama napıyım herşeyi paylaşıyoruzz.. ilişkiden eşimde bende çok korkuyoruzz bebeğimize bişe olasından yani sizde durumlar nasıl

ya bende cumartesi gitsemmi acaba bendede kese görünürmüki???? sol kasığıma ağrıyor ara ara sanki batma oluyor korkuyorum geçen sene dış gebelik geçirdiğim taraf sol tarafım korkuyorum kızlar bebeğime birşey olmasın dua edin nolur benim dualarım sizlerlesenağlamasenağlamasenağlama

4+6 haftalıkken kesenin içinde embriyoyu görmüş müydünüz aslı?

hayır canım daha çok erken dedi dr. 6. haftada gözüküyor ayrıca keseyi görmek bile iyi dedi bazılarında erken olduğu için gözükmüyormuş o yüzden endişelenme

Sibelcim, bence sen ctesi günü git, en azından için rahat etsin, bu korku senı rahat bırakmayacak. Sen bu kadar huzursuz oldukca bebeğin de etkileniyor, hiç bir açıdan iyi değil. Bence git derim.. bayramdan sonra uzun bır zaman.

kızlar biraz özel ama napıyım herşeyi paylaşıyoruzz.. ilişkiden eşimde bende çok korkuyoruzz bebeğimize bişe olasından yani sizde durumlar nasıl

Tutunma devresinde iken bence yapmazsanız daha iyi olur.. en azından ben öyle biliyorum.

Agustos anne adaylari, ne kadar guzel bir ayda dogum yapacaksiniz insallah. Agustosun yarisindan sonra Ramazan basliyor. Bende coook isterdim. Mubarek aylardan birine denk gelmesini ama 1 hafta ile kaciriyorum ama herseyde bir hayir vardir. Bende Ramazanda hamile kaldim cok sukur.

mrb arkadaşlar.hiç bebek düşünmüyodum 1 yıllık evliyim.sizin yazılarınızı okudukça özendirdirniz beni.ve hamileyim suan.allahım isteyen herkese nasip etsin.cok güzel bi duygu hemde daha hissetmeden onu.bende ağustos annesi olucam inş.

Hoşgeldiniz arkadaşlar, evet ne mutlu bize, anneyiz artık şu an hissedemesekte..

Menzil gülü, bende Ramazanda çok istemiştim hamile kalmayı ama her kulun gelme zamanı belli işte, herşeyde vardır bi hayır. Buna da şükür..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…