2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

DEĞERLERİMİ YAZAYIM DOWN SYNDROME 1/367
SPİNA BİFİDA 1/5366
TRİ.18 1/15829
AMA ASIL SORUN KAN DEĞERLERİM BUNLARI DESTEKLEMİYORMUŞ.
AFP IU/ml 38.8 1.263 MOM
hcg IU/ml 37.2 1.485 MOM
uE3ng/ml 0,6 0,366 MOM İŞTE SORUN BU SON YAZDIĞIMDAYMIŞ.bu değer çok düşükmüş çok kötüyüm.

seerni gecmis olsun canim, susuzluktan olmus olabilir..
sakaleyn moralini yuksk tut insallah amniosentezde iyi sonuclarla gelirsin guzelim, moralini bozma hemen...

bence amniosentes yaptırma ...ya ben bu yuzden testlerimi yaptırmıcam sonuçta aldırmıcagım için bu stresi boşuna yaşamk istemiyorum canm benm kuzenimede öle sölenmişti amnio sentes yaptırmadı ve 5 aylıkken bebek saglıklı denildi şimdi maşallah cok saglıklı bir kızı var. bence Sen Rabbime guven yaptırma çünkü amniosentes riskli diye okuustum...ama eger bişey çıkarda aldırım diosan sen bilirisn..göbekden sıvı alınması bebek için zararlı diye okumustum...sen içini ferah tut istersen başka yerde yaptır 3lütesti
biliosun herhastaneye göre değişio...

canim lütfen üzme kendini...üclünün kötü cikmasi amniyosentezde de kötü cikacagi anlamina gelmez..Allahim büyüktür ve bence iyi haberlerle döneceksin..ayrica bu dogurma yada aldirmayi düsünmek dahi istemiyorum ama bu senin ve esinin verecegi bir karar olmali..cünkü teste iyi sonuc alipta sagliksiz cocuk doguranlarida gördüm..bence bekle ve bunlari düsünme..bence kötü birsey olmayacak...

canım geçmiş olsun umarım amniyosentes sonuçların iyi çıkar, üzme kendini inşallah bebişin iyidir Rabbim yardımcın olsun, dua ederim sana :teselli:

dualarınıza ihtiyacım var:Saruboceq::Saruboceq:. sağol canım inşallah öyledir. bu günde doktordan iyi haberlerle çıkarsam alışveriş yapacaktım elim hiç birşeye uzanmadı.aldım aldım bıraktım.senağlama

ya şimdi biryerden baktım bu sonuçlar çok iyi görünüyor anlamdım ya delirecem anlayan v arsa yardımcı olun ne olur.:uhm:

bence yeterlidir.ben hem demir hapı hem elevit kullanıyorum.demir hapında da elevitte de demir var.ayrıca hem demir hapında hem elevitte folik asitte almış oluyorum.

ÇOK üzüldüm arkadaşım. ne gibi bir risk görüyorlar? inşallah amniyosentezde sorun çıkmaz. çok hikaye duyuyoruz amniyosentezde bile "down sendromu" olacağı çıkan çocuklar gayet sağlıklı büyüyebiliyormuş. yani ben amniyosenteze olan inancımı bile kaybettim. dua edelim bebeğinde hiç bir sorun olmasın canım. karar vermesi çok zor olur. ve en iyi kararı sen verirsin. kim ne dese boş. çok hassas bir konu bu. ama şimdilik kötü bişey çıkmayacağını düşün ne olur. senin ikili sonucun normal değil miydi?

allahım yardımcın olsun . iyi düşünmeye çalışki sonuçda ii olsun

bende diyorum nereye yazmışımın çayı ehaue tamam evrişcim kaldırdım, kırarmıyım seni
o vega nın bi şarkısının sözleri manası var anısı var öyle bişi : )

"bir yudum çay
bir yudum sen
bir yudumken manzara...." çok severim ben de...evriş kızacak şimdi

neyse bakacağız ne yapacağımı bilmiyorum sadece haber vermek için girdim ama daha güzel haber vermek isterdim.hepinizi öpüyorum

SAKALEYN; canım genelde amniyosentez sonuçları iyi çıkıyor diye okuyorum ben...hemen kötü düşünme...bırakma kendini...dualarımız seninle...:Saruboceq::1hug:

canım benim sakın üzülme.... yaşın kaç bilmiyorum ama benim bir arkadaşımın 1/230 falan çıktı riski fazlaydı ve amniyosentez yaptırdı şükür bebeği çok sağlıklı onun yaştan dolayı bu kadar yüksek çıkmış riski.... seninde bebeğin gayet iyidir o allaha emanet bol bol dua et canım... ya bu testler sadece riskleri belirliyor %100 diye bir sonuç yokki yani senin riskli çıkmış diye öyle olacak diye birşey yok bizim risk az çıktı diye bizim bebeğimizde bir problem olmayacağı belli değilki o tamamen allahın takdiri alnımıza ne yazıldıysa onu yaşayacağız.... inşallah herşey çok güzel olacak.....bak bebişinide üzme sakın....

bak canim sana örnek vereyim..mesela görümcemin özürlü bir oglu var...ikincide öyle olmasin diye amniyosentez yaptilar normal cikti..ama yavrum simdi ayni abisi gibi özürlü..diger bir akrabamdada direkt sakat dediler inanmadi bu yavrumda ne görebiliyor nede yürüyebiliyor...yani insan ne yapacagini bilemiyor..söylemek istedigim insan bazi seylerin önüne gecemez..bence sende olumlu düsün olumlu olsun..bizlerde cok saglikli diyoruz ama zaman bizlere neler gösterir bilemeyiz..dualarimiz seninle..

norracım teşekkür ederim canım
sakaleyn çok geçmiş olsun canım inşallah amniyosentez de kötü bi şey çıkmaz dualarım seninle üzme kendini

çok iyiydi.bugünde öyle mutlu gitmiştimki.uE3 değerim çok düşükmüş onun için risk var deniliyor.:uhm:
allahım yardımcın olsun . iyi düşünmeye çalışki sonuçda ii olsun

sağol canım bende öyle yapmaya çalışıyorum .dualarınızı eksik etmeyin.ben çıkıyorum.:Saruboceq::Saruboceq:

Gebelerde mide yanması hormonlar ve karın içinde büyüyen rahim nedeniyle asit mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasına bağlı tahriştir. 5. aydan sonra büyüyen rahim mideye baskı yapacağı için mide yanması şikayeti gitgide artacaktır. Halk inanışına göre bebeğin saçlanmasından kaynaklanan mide yanmaları tamamen hurafeden ibarettir.

bi forumda okudum 3 yudum soguk sut bu yanmayı durduruyomus. AFTABRU yemek borusuna kacıyomus ya asit ondan yanmayı orda hissediyoruz. dr bi kıza demis 3 yudum soguk sut ic yanma olunca ilacsız atlattım demis kıza haberiniz olsun

geçmiş olsun..tekrarlamaz umarım

sakaleynmaster Allah yardımcınız olsun benim cok yakın arkadasımda amniyo yaptırmıstı sonuc temizdi yani yaptırmasada nur topu kızı dogacaktı. karar tamemen sana baglı eger aldırmayacaksan ki bunun kararı tamamen sana ait kesinlikle yaptırıp daha fazla gerilme ve riske girme. ama aldırırım diosan ozaman yaptır canım. tamamen sana ait bir karar

SAKALEYNMASTER böyle durumlarda insan ne diyeceğini bilemiyo. Yalnız benim bi tanıdığımada dr amniyosentez demiş ve maalesef bu işlemde düşük riskide ortaya çıkıyomuş benim tanıdığım yaptırmadı sapasağlam aldı bebişini kucağına. Bu testler kesin sonuç vermiyolar bunu bütün arkadaşlar söylüyor zaten istersen başka yerede yaptır 3 lü testini.
Allah bebeğininde seninde yardımcın olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…