2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

:icecream:
kızlar merhaba biraz önce fatura yatırmaya gittim. ptt yakın olduğu için yürüyerek gittim yürürken biraz boğazım kurudu önemsemedim. sonra baya sıra vardı oturcak yerlerdede yaşlı teyzeler oturuyodu. ayakta bekledim bi süre yoruldum biraz ama oturanlara kalkın denmezki sonra gözüm karardı birinin yanına oturdum hemen başıma ağrı girdi çok kötü oldum düşüp bayılcak gibi hissettim kendimi dışarı su almaya çıktım. ama yürüyemedim. pttnin yanında bi fotoğrafçı var oraya girdim oturdum hemen su istedim. saolsun adam getirdi dinlendim orda biraz.. eşimi aradım onun iş yeri uzak baya taksiye bin eve git dedi ama ben taksiye bile binemem çok kötüyüm diyince kardeşine haber verdi o gelcekti. sonra su içince kendime geldim yavaş yavaş toparlandım. hatta ptt ye girip faturayı yatırdım zaten sıra bana gelmişti. eşimin kardeşine de aryıp haber verdim gelmedi. 2 3 yıl önce bi kaç kere böyle olmuştu tansiyonum düştü sanırım. acaba susuzluktanmı anlamadım.
ve anladım ki kendimizi daha fazla önemsememiz gerekiyo bu arada bi daha susuz hayatta dışarı çıkmam

seernicim bende geçenlerde bir toplantıda bayılacaktım dışarı çıkıp görevlilerden su istedim bir kere istediğimi sandım ama tekrarlıyorsunuz aynı şeyi iyimisiniz dediler düşünsene takılmış gibi su varmı su varmı yani kesinlikle susuzluk sakın unutma bir daha süprizzzzz

merhaba kızlar doktordan geldim .malesef kötü haberlerim var.üçlü sonucum iyi çıkmadı amniyosentez yapılacak çok kötüyüm.minik kuzumun bi hayırlı haberini alamayacakmıyım.Amniyosentez yaptırmakda riskli ya sonuç ondada kötü çıkarsa bile bile doğurmakmı aldırmakmı bana yardım edin sizlere ihtiyacım var.ALLAH ım BANA YARDIM ET.DOĞRUYU GÖSTER YARABBİM .

sakaleynmaster bence de bir yere daha yaptır hemen olumsuz düşünme

sakaleymaster canım çok üzüldüm .ben senin yerinde olsam 3 lü testimi tekrar yaptırırdım. ve başka doktora gene gözükürdüm. asla bu işi tek doktora bırakma. bak izmirdeki çok ünlü özel bir hastanenin doktoru ve labratuarına göre rahim azğı kanseri başlangıcı vardı. başka doktora gittim herşey normaldi. inanmadım gene 3. doktorda normal deince inandım.herşey yanlış çıkabilir. lütfen canını sıkma.ve lütfen tekrar yaptır 3 lü testini

DEĞERLERİMİ YAZAYIM DOWN SYNDROME 1/367
SPİNA BİFİDA 1/5366
TRİ.18 1/15829
AMA ASIL SORUN KAN DEĞERLERİM BUNLARI DESTEKLEMİYORMUŞ.
AFP IU/ml 38.8 1.263 MOM
hcg IU/ml 37.2 1.485 MOM
uE3ng/ml 0,6 0,366 MOM İŞTE SORUN BU SON YAZDIĞIMDAYMIŞ.bu değer çok düşükmüş çok kötüyüm.

ya şimdi biryerden baktım bu sonuçlar çok iyi görünüyor anlamdım ya delirecem anlayan v arsa yardımcı olun ne olur.:uhm:

nerde yaptırdın üçlü testini? bence başka bir yerde bir kere daha yaptır. ya da sonuçlarını al prof murat yayla ya götür. acıbadem ataşehirde ve bi de etiler internationalde çalışıyor murat bey. bence bir kişi daha yorumlamalı sana bu sonuçları.

sakaleymaster canım çok üzüldüm. arkadaşların dediği gibi başka doktora git,olumsuz düşünme allahtan hayırlısını dile.

merhaba arkadaşlar uzun süredir takip etmeye çalışıyorum ama işlerim yoğun biraz yeni üye oldum
bende ağustos 17 de inşallah bebeğimi kucagıma alacagım SAKALEYN arkadaşım senin için dua ediyorum inşşalh kötü bişey çıkmayacak gönlünü ferah tut güzel düşün iyi şeyler düşün bebeğinde öyle olsun bir arkadaşımın test sonuçları iyi çıkamıştı ama o vazgeçmedi öyle olduğuna inanmadı rabbim mükafatını verdi bebeği çok sağlıklı ve o kadar güzel bir kız olduki şimdi sende üzülüp bebeğinide üzme testlerini tekrarla allah yardımcın olsun

offf benimde yaramı deştiniz.... benimde en büyük korkum işten çıkartılmak ama inşallah olmaz.... yani sırf bu yüzden korkuma 4 ay doğum izni kullanamıcam anca 1 ay falan oda allahtan işlerin sakin zamanı ağustos ayı o yüzden sorun olmaz ama daha fazlasını vermezler ne yapalım bunada şükür..... bu devirde iş bulmak kolay değil malesef....bazılarıda ne olacak yerine geçici birini bulursun diyor o riske giremem açıkcası ya o kalırda ben gidersem.... o yüzden kuzu kuzu bebeğimle sadece 1 ay zaman geçircem.....

milkshake 16 hastalık izin senin yasal hakkın ama neden kullanmayasın ki ?

sernii geçmiş olsun

biyolog hoşgeldin

sakaleynmaster arkadaşlar doğru söylüyor başka doktora da göster sonuçlarını yüreğini ferah tut

Pufff.. ne diyeceğimi bilemedim elim ayağım buz kesti.. Nereden cıktı sımdı bu yaa.. Sakaleyn.. herkes cesıt cesıt sey yazmıs.. benim içimden gecen sey buna ınanmak istemediğim, Allah yardımcın olsun, bence de testi tekrarlat, bu konuda arkadaslarıma sonsuz katılıyorum. Dualarım seninle kuzum..

Allah yardımcın olsun SAKALEYNMASTER.İnşallah bebişin sağlıklıdır. Bence iyi bir doktor bul ve amniyosentezini yaptır.Bu işin uzmanlarında düşük riski de azalıyor. Şu dünyada yiyecek ekmeği varsa bebişinin gelir dünyaya sen ferah tut içini.Tüm bebekler Allah a emanet zaten.

Benimde ikili testimde kan değeri yüksek çıktığı için üçlü test istediler.Korkuyorum bende aslında ama (umarım gerek kalmaz) amniyosentez yaptırman lazım derlerse hiç düşünmez yaptırırım.

merhaba arkadaşlar uzun süredir takip etmeye çalışıyorum ama işlerim yoğun biraz yeni üye oldum
bende ağustos 17 de inşallah bebeğimi kucagıma alacagım SAKALEYN arkadaşım senin için dua ediyorum inşşalh kötü bişey çıkmayacak gönlünü ferah tut güzel düşün iyi şeyler düşün bebeğinde öyle olsun bir arkadaşımın test sonuçları iyi çıkamıştı ama o vazgeçmedi öyle olduğuna inanmadı rabbim mükafatını verdi bebeği çok sağlıklı ve o kadar güzel bir kız olduki şimdi sende üzülüp bebeğinide üzme testlerini tekrarla allah yardımcın olsun

hosgeldin canim aramiza...

Canlarım ciğerlerim, hepsini okuyacaktım ama, çok uykum var bu aralar.. Uyumak ve yemek yemek dışında okula gidiyorum arada :) 19 saat dersim var, salıları bitince hafta btmiş oluyor..

İzmir toplantısıyla ilgili bir fikrim var; herkes bana özelden cebini göndersin, burada ortak bir tarih belirleyelim, buradan ulaşamadığımız arkadaşlar olursa cepten haber veririm ben onlara. Ne dersiniz?

sakaleyn, bence hiçbir şeyi yok bebişinin. Hemen mutsuzluğa kapılma, birisi demişti, 1/50 olasılık seni bulmaz da, 1/5000 buluverir. Bunlar sadece tahminler biliyorsun, kötü düşünme. Güvenilir bir yere amniyosentezini yaptır. İyi çıkacak bak, göreceksin..

dide defnedamla petrik teşekkür ederim arkadaşlar
sakalyn bende merak ettim 2 li testin normalmi çıkmıştı. free bhch ne çıkmıştı hatırlıyomusun??
bu arda kuzenim de aynı durumla karşılaştı amniyosentez yaptırdı sonucu bekliyor.ama onun ikiliside riskliydi.
fasulyeko senin kan değerin kaç çıktı??
bu arada ağustos annelerinin yarısından fazlası izmirli eminim buluşmanız süper olur

kızlar merhaba.şükür.oku oku bitiremedim...şimdi sona geldim.nasılsınız bakalım?

kızlar merhaba biraz önce fatura yatırmaya gittim. ptt yakın olduğu için yürüyerek gittim yürürken biraz boğazım kurudu önemsemedim. sonra baya sıra vardı oturcak yerlerdede yaşlı teyzeler oturuyodu. ayakta bekledim bi süre yoruldum yavaş toparlandım. hatta ptt ye girip faturayı yatırdım zaten sıra bana gelmişti. eşimin kardeşine de aryıp haber verdim gelmedi. 2 3 yıl önce bi kaç kere böyle olmuştu tansiyonum düştü sanırım. acaba susuzluktanmı anlamadım.
ve anladım ki kendimizi daha fazla önemsememiz gerekiyo bu arada bi daha susuz hayatta dışarı çıkmam

serni geçmis olsun çok dikkat et kendine su çk onemli tansiyon bile su içmeyince dusuyormus. lutfen bol su için kızlar

merhaba kızlar doktordan geldim .malesef kötü haberlerim var.üçlü sonucum iyi çıkmadı amniyosentez yapılacak çok kötüyüm.minik kuzumun bi hayırlı haberini alamayacakmıyım.Amniyosentez yaptırmakda riskli ya sonuç ondada kötü çıkarsa bile bile doğurmakmı aldırmakmı bana yardım edin sizlere ihtiyacım var.ALLAH ım BANA YARDIM ET.DOĞRUYU GÖSTER YARABBİM .
sakalen çok uzuldum yaa:KK43:(( ama mutlaka testi tekrar edip baska bir dr a da yorumlatmalısın amniyosenteze kararv ermeden evel. allah yardımcın olsun zor durumlar offf: ((

Gebelerde mide yanması hormonlar ve karın içinde büyüyen rahim nedeniyle asit mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasına bağlı tahriştir. 5. aydan sonra büyüyen rahim mideye baskı yapacağı için mide yanması şikayeti gitgide artacaktır. Halk inanışına göre bebeğin saçlanmasından kaynaklanan mide yanmaları tamamen hurafeden ibarettir.

bi forumda okudum 3 yudum soguk sut bu yanmayı durduruyomus. AFTABRU yemek borusuna kacıyomus ya asit ondan yanmayı orda hissediyoruz. dr bi kıza demis 3 yudum soguk sut ic yanma olunca ilacsız atlattım demis kıza haberiniz olsun

baby deneyceğim hemen benim ara ara yanmalar basladı sayet dogru isee dile benden ne dilersenn :))

sakaleynmaster kullanıcısından alıntı

CANIM SANA DİYEBİLECEĞİM TEK ŞEY TESTİNİ TEKRARLAT.ARKADAŞIM İKİLİ YAPTIRDI 1/50 RİSK ÇIKTI ACİL AMNİYOSENTEZ DEDİLER.KENDİ DOKTORUMA GÖTÜRÜP TESTİ YENİLETTİK VE 7730/1 ÇIKTI.ADİ ADAM 510 TL İÇİN DEMİŞ.İNANMA.VE SAKIN KÖTÜ DÜŞÜNME.RABBİM BÜYÜKTÜR.BEN ASLA İNANMIYORUM BEBİŞİMİZ ÇOK SAĞLIKLI RABBİMİN İZNİYLE...

ben de yarın üçlümü yaptıracağım. eğer gerekirse amniyosentez de yaptırırım. artık çok iyi şartlarda yapılıyormuş, gayet güvenliymiş. ama bir gerçek var ki, amniyosentezde de risk yüksek çıksa bile aldırama gibi geliyor. belki de benim bu hayattaki sınavım engelli bir evlat yetiştirmektir. allaha şükür şu yaşıma kadr büyük bir sınav vermedim. allahım korusun ama ben ben bebeğime kıyamam gibi geliyor. tabi herkesin fikrine saygım sonsuz, çok zor bir karar olurdu, inşallah bunu düşünmek zorunda kalmayız hiçbirimiz. ama ateş düştüğü yeri yakarmış, aldırana da doğurana da saygı duyarım. herkes kendi hayatını yaşıyor sonuçta.

SEERNİ çok geçmiş olsun.
Yarın izinliyim evden girmeyebilirim nete bizim canavar netsizlik neymiş onuda öğrensin EVRİŞ kesin çaktın köfteyi yine :)
Hepinize iyi akşamlar.Kalın sağlıcakla.

Sakaleyn,

Çok üzüldüm canım ben de ama lütfen sen moralini yüksek tut. Biliyorsun ki bu testler kesin sonuç değil sadece ihtimal değerini gösteriyor. Yine de diğer arkadaşlarında dediği gibi ltf tek bir sonuca bağlı kalma ve testini hemen başka bir doktorda tekrarlat ve yorumlat. İnşallah o zaman test sonucların güzel çıkar. Amniyosentez konusunu sonra düşünürsün canım... Ama diğer topiklerde de okuduğum kadarıyla amniyosentez yaptırıp güzel sonuçlar alan çok insan var canım..

Sen şimdi yeter ki bebeğini üzme canım...

saol esrakocum bende geldiğimden beri su içiyorum. şimdide çorba yapıcam tariflere bakıyorum. şimdilik hoşçakalın kızlar ben çıkıyorum....

X