2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

evet canım inş.müh.yim...gerçekten çok zor ve acayip stressli..o yüzden hamileliğimi işin bitiş zamanına denk getirdim...maşallah diyeyim ilk denememizde tuttu..:nazar:
ama canımcım ofisleri olsa burda zaten çıkış vermezler bana..6 yıldır çalışıyorum bu firmada...ofis yok şantiye yok...herşey şehir dışında...biz de taşınma taraftarı değiliz..çünkü eşim de inş.müh.o da ayrı ilçede...sabit değil eşim...bu sebeplerden dolayı sonuç olumsuz...

canım nacizane fikrim bırak seni işten çıkarsınlar tazminat alırsın sskdan alacağın paradan daha fazla çok paragöz gördüm kendimi :jeyyar: ama çıkartırlarsa senin hakkın iş verenin işçi hamile diye çıkarmaya hakkı yok
yönlendirmiş olmayayım sadece fikrimi söylüyorum iş bulmak kolay değil bu kriz ortamında ama haklarını araştır canım 6 yıl emek vermişsin dimi

kizlar 2dk birakmaya gelmiyorsunuz valla ya, oku oku yine bitmedi ...
buarada LAL ben de ceviz findik uzum kemirirken hep maymun gibi hissediyorum, bide yazik ofistekiler bana bakiyor hep:)))suan sizi okurken , elimde yesil kabim kemiriyorum icinden alip alip:)))

offf benimde yaramı deştiniz.... benimde en büyük korkum işten çıkartılmak ama inşallah olmaz.... yani sırf bu yüzden korkuma 4 ay doğum izni kullanamıcam anca 1 ay falan oda allahtan işlerin sakin zamanı ağustos ayı o yüzden sorun olmaz ama daha fazlasını vermezler ne yapalım bunada şükür..... bu devirde iş bulmak kolay değil malesef....bazılarıda ne olacak yerine geçici birini bulursun diyor o riske giremem açıkcası ya o kalırda ben gidersem.... o yüzden kuzu kuzu bebeğimle sadece 1 ay zaman geçircem.....

canım nacizane fikrim bırak seni işten çıkarsınlar tazminat alırsın sskdan alacağım paradan daha fazla çok paragöz gördüm kendimi :jeyyar: ama çıkartırlarsa senin hakkın iş verenin işçi hamile diye çıkarmaya hakkı yok
yönlendirmiş olmayayım sadece fikrimi söylüyorum iş bulmak kolay değil bu kriz ortamında ama haklarını araştır canım 6 yıl emek vermişsin dimi

ben de öyle düşünüyorum aslında ama..bişey sormak istiyorum sen muhasebecisin daha iyi bilirsin..
-hamile olsam bile şehir dışındaki şantiyelerine gitme zorunluluğum varmı??
-mantıken hayır diye biliyorum ama hamileyim,çalışma şartlarım uygun değil diyip, kendim de istifa edip tazminatımı hak edebiliyormuyum?

buarada bende burada koskanin keci boynuzunu buldum tahiniyle birlikte, cok da lezzetli, sabah karistirip goturuyorum ekmekle bulantim yoksa...

merhaba güzel anneler!!ne güzelde sohbet ediyorsunuz..ama bu zavalli arkadasinz isini yeni bitirdi ve simdi yazilanlari okumaya firsatim oldu..bugün kahvalti ettim pesinden bütün evi temizledim..artik dayanma sinirim kalmadi..bir bucuk hafta var dönüslerine(kaynanamlarin) ama inanin hic dinlenemedigim gibi acayip yoruldum..sabiir..sabiir..:çok üzgünüm:kötükedihüso Babymon bu cay konusunu daha önce hic duymamistim..ilk cocugumda hic icmedim..ama bunda acik olarak sabahlari ve aksamlari iciyorum..simdiyse gözüm korktu valla..aksamlari daha icmem.. Evriscim bu demir eksikligi konusunda pek bir bilgim olmadigi icin sana yardimci olamayacagim..ayrica Nazli göbiside gördüm..adi gibi büyümeyede nazlaniyor herhalde..:emir_bebek:kaydirigubbakcemile Yeni arkadaslarimada hosgeldin diyorum...unutmadan Esrako bence hic sinirlenme ve sakin ol..o arkadas bir laf atip kacti zaten..niyetini sen anla..bence konusmayada degmez..kötükedihüso

kızlar merhaba biraz önce fatura yatırmaya gittim. ptt yakın olduğu için yürüyerek gittim yürürken biraz boğazım kurudu önemsemedim. sonra baya sıra vardı oturcak yerlerdede yaşlı teyzeler oturuyodu. ayakta bekledim bi süre yoruldum biraz ama oturanlara kalkın denmezki sonra gözüm karardı birinin yanına oturdum hemen başıma ağrı girdi çok kötü oldum düşüp bayılcak gibi hissettim kendimi dışarı su almaya çıktım. ama yürüyemedim. pttnin yanında bi fotoğrafçı var oraya girdim oturdum hemen su istedim. saolsun adam getirdi dinlendim orda biraz.. eşimi aradım onun iş yeri uzak baya taksiye bin eve git dedi ama ben taksiye bile binemem çok kötüyüm diyince kardeşine haber verdi o gelcekti. sonra su içince kendime geldim yavaş yavaş toparlandım. hatta ptt ye girip faturayı yatırdım zaten sıra bana gelmişti. eşimin kardeşine de aryıp haber verdim gelmedi. 2 3 yıl önce bi kaç kere böyle olmuştu tansiyonum düştü sanırım. acaba susuzluktanmı anlamadım.
ve anladım ki kendimizi daha fazla önemsememiz gerekiyo bu arada bi daha susuz hayatta dışarı çıkmam

seerni cok gecmis olsun canım ins bidaha olmaz
norra afiyet olsun kemir yarasın tosuna

bu cay kahve icme meselesi emzirirkenden gecerli kızlar emzirirken yediigimiz hersey gececek cocuklara. cay kahve nescafe icenlerinki agresif oluyomus bide uyumuyomus

kızlar merhaba biraz önce fatura yatırmaya gittim. ptt yakın olduğu için yürüyerek gittim yürürken biraz boğazım kurudu önemsemedim. sonra baya sıra vardı oturcak yerlerdede yaşlı teyzeler oturuyodu. ayakta bekledim bi süre yoruldum biraz ama oturanlara kalkın denmezki sonra gözüm karardı birinin yanına oturdum hemen başıma ağrı girdi çok kötü oldum düşüp bayılcak gibi hissettim kendimi dışarı su almaya çıktım. ama yürüyemedim. pttnin yanında bi fotoğrafçı var oraya girdim oturdum hemen su istedim. saolsun adam getirdi dinlendim orda biraz.. eşimi aradım onun iş yeri uzak baya taksiye bin eve git dedi ama ben taksiye bile binemem çok kötüyüm diyince kardeşine haber verdi o gelcekti. sonra su içince kendime geldim yavaş yavaş toparlandım. hatta ptt ye girip faturayı yatırdım zaten sıra bana gelmişti. eşimin kardeşine de aryıp haber verdim gelmedi. 2 3 yıl önce bi kaç kere böyle olmuştu tansiyonum düştü sanırım. acaba susuzluktanmı anlamadım.
ve anladım ki kendimizi daha fazla önemsememiz gerekiyo bu arada bi daha susuz hayatta dışarı çıkmam
canim cok gecmis olsun...dedigin gibi herseyden önemlisi kendimiz ve bebegimiz..ayrica bu fenalasmalar tansiyon düsüklügündende kaynaklanabilir..kendine dikkat et..bu dönemler biraz zor oluyor..bence bir müddet mecbur kalmadikca yalniz disari cikma..a.s.

bu cay kahve icme meselesi emzirirkenden gecerli kızlar emzirirken yediigimiz hersey gececek cocuklara. cay kahve nescafe icenlerinki agresif oluyomus bide uyumuyomus

ay canim simdi anladim...o kadar msj.okudumki yanlis anlamisim..simdi rahat ettim...emziriken zaten emzirme cayi ve rezene cayi ictim o yüzden problem olmaz..

nescafe içmiyorum ama günde 1-2 fincan açık çaysız olmuyo yaa..çaysız duramam ben...hele şantiyelerde çayı ocaktan indirmezler...burnuma tütüyo mis gibi..şunu yapıyorum en azından çayı yemekle içmiyorum, aralarda sadece...

ben de öyle düşünüyorum aslında ama..bişey sormak istiyorum sen muhasebecisin daha iyi bilirsin..
-hamile olsam bile şehir dışındaki şantiyelerine gitme zorunluluğum varmı??
-mantıken hayır diye biliyorum ama hamileyim,çalışma şartlarım uygun değil diyip, kendim de istifa edip tazminatımı hak edebiliyormuyum?

canım ben ön muhasebedeyim çok iyi biliyorum diyemem
bildiğim şu hamileyim deyip istifa edince tazminat hakkın olmuyor, sonuçta istifa etmiş oluyorsun
işveren hamile olan çalışanı zor işlerde çalıştırmaz diye biliyorum
sözleşmen varmı işyeriyle ? çok iyi bilmiyorum bir avukara sorabilirsin en iyi o cevaplar

babymom çok sağol canım
sarmaşık tavsiyelerin için çok sağol haklısın tek başına dışarı çıkmam artık

canım ben ön muhasebedeyim çok iyi biliyorum diyemem
bildiğim şu hamileyim deyip istifa edince tazminat hakkın olmuyor, sonuçta istifa etmiş oluyorsun
işveren hamile olan çalışanı zor işlerde çalıştırmaz diye biliyorum
sözleşmen varmı işyeriyle ? çok iyi bilmiyorum bir avukara sorabilirsin en iyi o cevaplar

saol canım yine de...yardımcı olmaya çalıştın..

merhaba kızlar doktordan geldim .malesef kötü haberlerim var.üçlü sonucum iyi çıkmadı amniyosentez yapılacak çok kötüyüm.minik kuzumun bi hayırlı haberini alamayacakmıyım.Amniyosentez yaptırmakda riskli ya sonuç ondada kötü çıkarsa bile bile doğurmakmı aldırmakmı bana yardım edin sizlere ihtiyacım var.ALLAH ım BANA YARDIM ET.DOĞRUYU GÖSTER YARABBİM .

mercimekcim rica ederim canım, bak bunu buldum umarım işine yarar
Hamile Yeni Doğum Yapmış ve Emziren İşçilerin Çalışma Şartları

Hamile kadın işçiler hamilelikleri süresince istemezlerse, yeni doğum yapmış işçiler doğumu izleyen sekiz haftalık süre boyunca, emziren işçiler doğumu izleyen altı ay boyunca gece çalıştırılamazlar. Hekim raporu ile bu süre uzatılabilir.

Hamile, yeni doğum yapmış ve emziren işçiler günde yedi buçuk saatten fazla çalıştırılamaz.

Hekim raporu ile gerekli görüldüğü takdirde, hamile kadın işçi sağlığına uygun daha hafif işlerde çalıştırılır. Bu halde işçinin ücretinde bir indirim yapılmaz.

İşçinin daha hafif işte çalıştırılması teknik olarak mümkün değilse, işçinin isteğine bağlı olarak ücretsiz izinli sayılması sağlanır.

Hamile işçilere hamilelikleri süresince periyodik kontrolleri için ücretli izin verilmelidir.

Kadın işçinin sigarasız ve dumansız bir ortamda gerekli aralıklarla oturarak veya rahatça uzanacak şekilde uygun şartlarda çalışması sağlanmalıdır.

Hamile, yeni doğum yapmış ve emziren işçilerin mümkün olduğunca oturarak çalışması sağlanmalıdır. Bu sağlanamıyorsa ara dinlenmeleri ihtiyacına göre daha sık düzenlenmelidir.

Uzun süreli çalışmalar ve ekip çalışmaları kadın işçinin sık tuvalete gitme ihtiyacına göre düzenlenmelidir.

Enfeksiyon riskine karşı işyerinde gerekli hijyen şartları sağlanmalıdır.

İş stresinin önüne geçmek için çalışma koşulları, çalışma saatleri, müşterilerle ilişkileri, işini kaybetme korkusu gibi stres faktörlerinden koruyucu önlemler alınmalıdır.

Çalışma hızı ve işteki yoğunluk kadın işçinin önerileri doğrultusunda uygun hale getirilmelidir.

Hamile işçinin, ani darbelere, sarsıntıya, uzun süreli titreşime maruz kalacağı işlerde çalıştırılmaları yasaktır.

Hamile işçinin kişisel koruyucular kullanısa dahi, seksen desilbelden daha az gürültülü yerde çalışması sağlanır. Gürültü seviyesinin düşürülememesi durumunda işçinin yeri değiştirilmelidir.

İşyerinde kadın işçinin soğuk, sıcak ve yüksek basınçtan dolayı sağlık riski yaratmayacak koşullarda çalıştırılması gereklidir.

Hamile ve yeni doğum yapmış işçinin yalnız çalıştırılmaması esastır. Bu sağlanamadığında, diğer çalışanlarla kolayca iletişim sağlaması için gerekli önlemler alınmalıdır.

Kadın işçilere, bir yaşından küçük çocuklarını emzirebilmeleri için günde toplam bir buçuk sat süt izni verilir. Bu sürenin hangi saatler arasında kaça bölünerek kullanılacağını işçi kendisi belirler. Bu süre günlük çalışma süresinden sayılır

Son düzenleme:
merhaba kızlar doktordan geldim .malesef kötü haberlerim var.üçlü sonucum iyi çıkmadı amniyosentez yapılacak çok kötüyüm.minik kuzumun bi hayırlı haberini alamayacakmıyım.Amniyosentez yaptırmakda riskli ya sonuç ondada kötü çıkarsa bile bile doğurmakmı aldırmakmı bana yardım edin sizlere ihtiyacım var.ALLAH ım BANA YARDIM ET.DOĞRUYU GÖSTER YARABBİM .

canım geçmiş olsun umarım amniyosentes sonuçların iyi çıkar, üzme kendini inşallah bebişin iyidir Rabbim yardımcın olsun, dua ederim sana :teselli:

X