2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar giremiorum fazla cunku agrılarım oluyo hala. bugun 7.gundu kontrole gittik 77 den 66 ya dusmusum dr cok ii dedi .biraz gobus kaldı zaten baskada ic dikislerim agrıo dedim bir hafta daha agrır dedi oyle yani.aklım hep sizde

geçiyor canım acısı hiç ibşeycik kalmıyor kilonda ne güzel gitmiş biz 9 kilo verdik kaldı kıpırdanmıyor da daha zayıflama topiğini acıcaksın orda vericez inşallah

Can sıkıntısından oturdum, taze annelerimizin topikteki ilk mesajlarını buldumhihoyyytBakın yaa, neredeeeen nereye...alkisalkisalkis:çok üzgünüm:

kimse yok herhalde.bir sen bir ben birde bebişlerimiz....

sadece ikiniz değilsiniz ben de varım. Siz herhalde yeni öğrendiniz. Ben 1 haftadır biliyordum. 4hafta 2 günlük daha. Hepime sağlıklı 9 ay diliyorum. Umarım hepimiz bebeklerimizi kucaklarız.

selam kızlar nasipse bende agustosta dogum yapacagım aranız yeni katıldım yani hamile oldugumuda bu gece ögerndim

merhaba kızlar benide aranıza alın 4+2 hamileyim sonunda.herkese sağlıklı gebelik geçirmelerini diliyorum.

merhaba arkadaşlar, bende dün kan testi yaptırdım 6000 çıktı sadece kese göründü haftaya tekrar bakılacak herkese kolay gelsin

dlkltn benimde sat 1 kasım bende yarın dra gidicem aynı bayram nesesini bizde yasadık ins ii haberlerle donersin

meraba kızlar sanırım bende ağustos annesi olacağım benim hesaplamama göre şu an 5 haftalık ama bugün ultrasona girdim bi şey gözükmedi kan testinide yarın alıcam bakalım artık hayırlısı

bende ağustos annesi olucam inşallah dün doktorum 2 ağustos doğum tarihi verdi hayırlısı.

teşekkürler teyzesleri birde uyusa daha datlu olcek
hepimizin toplanacağı bir imkan olsa ama ortalık viyak viyak oturupta konulamayız bile hem sevmekten hen enzirmekten alt değiştirmekten ay çok komik olurdu ya :lepi:alkisalkisalkis:roflol:

Oy yerim ben bu Yusuf'uŞenizMAŞALLAH MAŞALLAHGitgide güzelleşiyor annesi

topiğin çoğu doğurmuş. doğuran tüm arkadaşlara gözaydını, geride kalanlara da sabır ve rahat doğum diliyorum. fotolara bakmak için sabırsızlanıyorum. benim çitlembiğim fotolarına yapılan güzel yorumlar için de hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

ayyy burko, çok güzeldi yaa, nerden nereye.."keseden bebeğe" uzanan güzel bir yolculuk yaşadılar...

Can sıkıntısından oturdum, taze annelerimizin topikteki ilk mesajlarını buldumhihoyyytBakın yaa, neredeeeen nereye...alkisalkisalkis:çok üzgünüm:

tüyleirm diken diken oldu ya nerden nereye can sıkıntın işe yaradı anılarımızı tazeledin canım benim yanlız benimki pek bi yavan olmuş ilk ay hamiş kaldım çok endişelide değildim ya uyuz gibi buz gibi yazmışım işte güzel yusufusmun ilk günlerinin haberi ne güzel yanlız test yaptığım akşamı sevinçten ağlamıştım hıçkırıklarla eşimi arayaıp artık dört kişi oluyoruz demiştim malesef eşim yine gece nöbetindeydi sabahı bekleyememiştim
daha aktif katılıp sizleri bilgilendirmek isterim ama yusuf bey yine ağlıyor ben yine kaçar gecem gündüzüm böyle kızlar hep 5 10 dk uyuyor ve ağlamaya başlıyor by -tatlicadiarzu-laelaelaelaelaesositosositoama olsun hiç yorgun değilim artık kan ilaçlarımı ve eleviti kulannmaya başladım daha dincim :lepi:alkisalkisalkis

nazan hoş geldin nasılsın çitlenbiğini de senide öpüyorum kuzucuğum bastu yaygarayı lülülülülülü

tek tek isim saysam bitmez valla..... tebrik edemediğim tüm yeni bebeklerimizin dünya gelişini kutluyor, hepsine sağlıklı huzurlu şanslı bir ömür diliyorum. annelerimize de acil şifalar....
EPıDÜRALLE SEZERYAN ZORLUKLARI
sezeryan ne kadar da zormuş yahu.... ben hala tam iyileşemedim. bugün 6.günüm ama hala dikişlerim sızlıyor oturup kalkarken ya da çok ayakta durunca. gülmek, hapşurmak ya da öksürmek çok canımı yakıyor. ama daha doğurmamış olanlarımızın gözü korkmasın, herkeste aynı etki olmuyor. ben epüdralle sezeryan olduğum için çok zor geldi bana. neden? çünkü genel anestezide olduğu gibi hemen ayaklarının üstünde durup da yürüyüş yapamıyorsun. bacaklar iki gün kadar uyuşuk kalıyor ve çok az yürüyebildiğin için de gaz sancın ya da büyük tuvaletin bir türlü çıkmıyor. bağırsaklar düzene girmedikçe de karnın çok kötü baskı yapıyor dikişlere. gaz sancı ne feci bişeymiş yahu..... insanı dört büklüm yapabileceğini hayatta tahmin etmezdim. ilk gazımı çıkarana kadar feleğimi şaştım diyebilirim. epüdralle sezeryan olacaklara tavsiyem ne yapın edin ayaklarınızın üstüne basmaya çalışın, sakın pes etmeyin tutmuyor diye, mutlaka ama mutlaka bol bol yürüyün... gaz başka türlü çıkmıyor arkadaşlar. bi de eşim sık sık sırtımı sıvazladı, ılık duş filan aldım o da iyi geliyor. ama dedim ya ilk iki gün yürümezseniz benim durumuma düşersiniz. ben ettim siz etmeyin. büyük sözü dinleyin.

Son düzenleme:
DERYAcım, maşallah diye diye baktım oğluşunun fotolarına... allahım size bağışlasın ne kadar da tatlı.... benim kızım da o kadar büyüyecek mi acaba? seninki ne güzel ele avuca gelir olmuş. ben hala tutmaya korkuyorum. pamuklara sarıp sarmalayasım geliyor.

KıLO VERME MESELESı

babymom 11 kilo vermiş. inanılır şey değil. aynı gün doğum yaptık, ben sadece 5 kilo verdim. hatta doğumdan 3 gün sonra tartıldığımda sadece 4 kilo vermiş olduğumu görünce şoka girmiştim. hani herkes diyor ya "hastanede 7-8 kilo gidiyor" diye.... ben 3 kilo bebek doğurdum toplamda 4 kilo eksildim. hatta dışarı çıktığımda yüzümde sancı ifadesini görenler "allah kurtarsın, sancınız var galiba, kaç aylık" filan gibi sorular soruyorlar. o kadar gülesim geliyor ki, şaka gibi.... ben 7,5 aylık hamileyken bana "ne zaman doğum yaptınız " diye soranlar oluyordu süt saklama poşeti filan bakıyorum diye. diyorlardı herhalde doğurdu da sütünü saklamanın derdine düştü diye. ben de dalga geçiyordum bu tiplerle "yuhhhh yani hiç yeni doğum yapmış kadın göbeğimi ayol , koskoca göbeğimi göre göre bi de böle abuk sabuk soru soruyorlar" diye.... oysa şimdi bakıyorum da ben 7,5 aylıkkenki kilomdayım. dolayısıyla şimdi de "kaç aylıksınız" diye sormalarını yadırmamak lazım.

SÜT GELME MESELESı
arkadaşlar, bebeğime maşallah , hemen hastanede tuttu memei ve cokcokcok emmeye başladı. emmeyi çok iyi beceriyor. ama maalesef benim sütüm çok yetersiz kalıyor. 2960gr doğan kızım 4 günde 330gr kaybederek 2630gr a düştü. ben nerdeyse depresyona giriyordum. bol bol su içiyorum. zaten emzirirken insan çok susuyor. komposta da çok içiyorum. hatta bebek kilo verince vita malt da aldık, onu da içiyorum. ama yine de sütüm yetersiz kalıyor. doktor tavsiyesiyle mama takviyesine başladık. pre aptamil diye bir mamadan günde bir ölçek vermem yeterli oluyor. hiç sütü gelmeyen annelere günde 14 ölçek gerekiyormuş. bu durumda benim sütüm çok da az değilmiş. ayrıca kızım iki günde (5. ve 6. gün) 150gr almış ve 2780 olmuş. bu da bana çok moral verdi. kilo kaybına rağmen sarılık olmaması da çok büyük bir şansmış. allaha şükür, herşey zamanla yoluna giriyor galiba....

UYKUSUZLUK
işte bu hat safhada... ilk 5 günde toplamda 20 saat kadar uyumuşumdur. geceleri hemen hemen hiç uyumuyordu ki ben gündüzleri de uyuyamıyordum. oysa bebeğim gündüzleri çok güzel uyuyor şimdilik. inşallah hep de böle devam eder. uykusuzluk da sütümü azaltıyor olabilirmiş. geceleri eşim benimle birlikte ayakta. son derece güzel destek oluyor. ikimiz birden uykusuz günler geçirdikten sonra ilk defa dün gece 6 saat kadar uyuyabildim. ama yine de günlerin birikim ile şuan çok uykusuzum ve gidip biraz yatmak istiyorum.
ilk fırsatta tekrar girerim.

Aidaa, hayırlısı olsun canım.. Senin de az kalmış.. Dilerim herşey su gibi geçer, bebişine kavuşursun.

Değer canım, elbette değer.. ama laf aramızda, bazen "off" dediğim oluyor..
Hadi hayırlısı.. inşallah herşey planlandığı gibi gider canım.

Evet canım, memedeyken uyku acayip tatlı geliyor.. O yüzden ben hiç yatırarak emzirme olayına girmedim. Mazallah uyur kalırım diye. O yüzden en güzeli oturarak, uyumana müsaade etmeyecek bir pozisyonda emzirmek.. İnşallah sen de yakın zamanda kendi tecrübelerini yazacaksın buralara.. :)

Petrik, inşallah sağlıkla kavuşacaksın oğluşuna.güzel haberlerinizi bekliyor olacağım.. doğumdan sonra buralara takılmak zor oluyor, demedi deme :)

Taze'cim ben bunları okurken topiğe çoktan haberiniz düşmüştü bile. Maşallah diyorum Doruk paşaya da sana da.. Geçmiş olsun canım, aramıza hoş geldin.. Sen de dönüm noktana ulaştın, hayat mücadelesi şimdi başlıyor. Sağlıklı, mutlu günlerle dolu bir ömrü olsun Doruk bebeğin..

Sağol canım benim.. Kokluyorum kokluyorum, doyamıyorum zaten. Bazen içime geri mi soksam diyorum sevgimden :)) Sen de inşallah hayırlısı ile kavuşacaksın bebeğine. Sabırsızlığını çok iyi anlıyorum. O gün geldiğinde hamilelik yıllar öncesinde kalmış gibi gelecek sana. Bana öyle olmuştu..
Bu arada, sizin gördüğünüz hastane fotosundan çok değişti kızım. Artık o kadar beyaz değil.. Yüz hatları da belirginleşti. Bir fırsat bulursam foto koyacağım inşallah.

Eftelya, herkesin tecrübesi birbirinden değişik olabiliyor. Kimi sezaryen der kimi normal.. En önemlisi senin için en hayırlısı nasılsa öyle olsun. Sağlıkla bebeğine kavuşacaksın inşallah.

6. gün daha çok yenisin tabiki acır normal hepsi günden güne dahada iyi olunuyor hiç merak etme
sağol oy pamuklara sarasın gelir ne güzel söylemişssin meleğine maşallah
canım büyümüşmü senin kızın fotoları nerde albümündemi

bende hastane dönüşü 7 kilo verenlerdenim 3 gündeki kilo farkıydı şimdi 9 gitti ama kaldı öylece göbeğin çekilri ilk günler öyle şiş ve kocaman duruyor kendimize zaman tanısak gebelikteki kilolar ilk bir yıl içinde gidermiş aslında biz doğum sonrası hop incecik kalalım diyoruz

uykusuzluk sütü etkilyormuş bende dah ilk defa 25 günde diyeyim dün iki sat arayala kalkınca gece sütümde artış oldu şimdide emziermeye çalışıyorum bakalım dakka başı kalkıyor doymuyor ama devam diyorum bend ehumana içiyorum şeftali suyu filan
yine ağlıyor emişmeye devam

DERYACIM, evet benim cerenin fotolarını albümüme koydun. onun için özel albüm yaptım. bakabilirsin.

selam arkadaşlar.tüm doğum yapanların gözü aydın allah hepimizin ebbeklerini analı babalı byütsün.bende sezeryan oldum ama hemen ertesi günü kalktım maşşallah.bugün 17. günümüz ama ben hala 7 kilo vermiş bulunmaktayım.süt olsun diye bol bol tatlı yiyiyorum.acaba kilolarımı verebilecekmiyim.17 günde 98+66 lık prima bitirdim.ve bugün yine 98 lik aldım herkese duyrulur.bende resim eklemek istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz.

Seçil mercimek zaten canımkaydirigubbakcemile3Benim de ümitlerim o yönde bakalım inşallah:Saruboceq:
kaydirigubbakcemile3 ölemııı hıc ismiyle hitap etmeyınce böle oluyor işte.neyse öğrenmıs oldum
valla bende yarın gıdıcem bakalım ne dıycek doktorumuz.benımde hıc sancım ve enönemlısı acılmam yoksa bende sunı sancı yemek istemıyorum,sölicem sezeryan tarıhı versın.artık iyice stres oluyorum bugun 40+2 olduk persembe sezeryan olsam 40+4 oluyo yeterınce beklemıs olcam zaten.hadı bakalım ikimiz içinde hayırlısı olsun inşallah
minikim yazdeıgın mj gördum canm tama bne haber alırsam sana mj atarım ama bende merak ettim bu seçili arasammı ki?
eh pinky im gelmıs zaten bıuzım hatun dogurmadan.msjına gerek kalmadı kaydirigubbakcemile3
:teytey: ohh bugun yakısıklı beyler dünyaya merhaba dedıı.maşşalah boy kılo tam yerınde.Allah analı babalı büyütsün inşallahhh
Kızlar geldim bende tık yok hala...kardeşime de tembihledim o da haber vercek bişey olursa...sizi herhalukarda haberdar ederim..sancı yok bişi yok bende..pinky nin nosu var mutlaka ararım merak etmeyin..
kızım senın burda ne işin var biz senı doguma gıtın sandık neyse ama nısan gelınce bazen 1 hafta sonrada olabılyıormus dogum normal yanı suyun gelmedıgı müddetce
kızlar giremiorum fazla cunku agrılarım oluyo hala. bugun 7.gundu kontrole gittik 77 den 66 ya dusmusum dr cok ii dedi .biraz gobus kaldı zaten baskada ic dikislerim agrıo dedim bir hafta daha agrır dedi oyle yani.aklım hep sizde
ohh maşşalah :1shok: nası gitti kızım 11 kılo.demekkı sende ödem varmıstı kılo degılmıstı.valla maşşalah diyorum ahh keske benımde 11 kılo gıtsı dogumdan 1 hafta sonra
MALESEF MAMAYA DEVAM YOKSA ASLA UYUMUYOR KUZUCUK
BUDA EN YAKIN ÇEKİLEN RESİMLERİMİZ MAŞALLAH DEMEYİ UNUTMAYIN
hfatya pazaretside ilk aşımızı vurulacağız bakalım nekadar büymüşüz

41.5 kereee maşşalah dıyorum yerım ben onu yaaa yerımmmm
süperrr olmus alkisalkisalkis ellerıne saglık arkadasım.valla neerdeenn nereyeee.bı keseden şimdi kundaktaki bebege.zaman gercekten sular gıbı akıyo

canım bebegın kılo kaybetmıs dıe üzülme.genelde yenı dogan bebekte olurmus.hastanede ilk tartıldıgında ödem oldugu için bebekte ve dıskı ve idrar.bunlarda boşalınca bebek kılo kaybedermıs 300gr kadar.sadece cerenımıze özgü degıl yanı.neyse mama zaten cok az önermıs doktorun,bakarsın ileriki günlerde ona bıle gerek kalmaz.kuzun toparlamaya baslamıs bıle.ayrıca sarılıktan yırtmıs olmanızda ayrı bı mucize.maşşalah annesı gıbı bünyesı kuvvetlı olcak galıba(sen öle derdın ya)yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…