2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

denizyıldızı bende esraya sormuştum makyajsız gideceğim demişti, bende fön çektirdikten sonra giderken hafif bişeyler sürmek istiyorum ama abes kaçar diye de korkuyorum sonuçta ameliyat.. yapan var mı acaba, oje kesin istemediklerini duymuştum ama

makyaj yapmak gibi bir alternatifim olmadı çünkü sadce nstye bağlanacağım nasılsa diye gittim sezreyana aldılar
ama zaten yapmak gibide bir düşüncem yoktu doğrusu
ojenin yasak olduğunu biliyorum
iki takım yeter çorap mutlaka koyun ve en az iki battaniye benimki ilkine kustumuştu

:uhm:

selamlarrr

oncelikle dide sormus sanırım dogum yapan annelerin paylasım topiigi acıldımı cidden dogum yapanlarla yapmayanlarçok farklı kulvarda su an yapanlar ayrı paylasmak isteyecektir yapmayanlarda kısa zamandta aramıza katılacak zaten

esracım niye bukadaragrın sancın var acaba bendemi bir domuzluk var bilmiyorum hiç agrım yok agrı kesiciyi içmeyi unutmusum aksam sbaha gordum masada hastane de , yani oksurmek tabiki korkunç halde acıtıyor ama aynen deryanın dedigi gibi su içince oksuruk hissi gidiyor esram su tut yanında benim o his geldimi el kol isaret edip evde kim varsa su istiyorum yakınımda o an su yoksa emziriyorsam falan sakın oksurmeye cabalama çok canın yanar

onun harici beni dun yıkadılar yani ikinhci gunun aksamı yıkandım hastanede pansuman yapıldı ustu acıldı dikisler su an acıkta sprey siktilar boyle tutkal gibi soguk kurumasını bekledik dr um hergun dus al dedi sprey koruycu imis enfeksiyona suya karsı kaplıyormus dikis ustunu yapay seklide
onun altına batıkon surduler klasik
yani su an benim dikisler acıkta ve oldukca rahatım

aksam banyo yapacagım tekrar surekli terledigim için emzirirken kendimi igrenc pis hissediyorum yapıs yapısım

baska ne yazacaıktım unuttum

evrimin kuzeyi çok guzell birsuru kisi dogurmus aklımda tutamadım tam kuruluyorum pc basına bgun oglende girdim pat kapı çalıyor misafir tam ece uyuyor oturuyorum misafir yani insalah kısa sure sonra daha aktif girerim

sutum var ama dun mesela hastanede birkkaç kez mama verildi emdi emdi doymadı eyvah dedik bugun daha iyi sanrımı susaat oldu mama vermedik

emzirme yastıgı mutsih birseymis hastanade vardı kullandık eve gledim almamıstım ay allahım hemen iboyu yolladım40 tl bayılıp aldırdım kendimizi dikerdik anem dikerdi yani bileydim kullanıslı oldugunu nerden bilim ama birkaç modal vardı emin olup alamadımdı

demek nazanda kotu imis esra ha onuda arayamıdmtekkarar evde daha hareketli saglosun gelen giden çokkk

hastanedede oyle dun gece iki uç saat uyudum o kadar tam uyuyorum kahvaltıg eliyor tam uyuyuom igne saati tam uyuyorum dr kontrole geliyor derken uyku haram oldu evde insalah daha rahat edecğim

gaz ysancılarımız basladı ufaktan neye diyorkuz 3 aylıkkenbitiyor 2g ungecti kaldı 88 heh diye esimle guluyoruz napalım biliyouzki hepsi gecici hepsi geride kalıyor

hala kızım olduguna inanamıyorum dangalak ilk dr um yuzunden neler yasamıstım ama hayal degil gercek minik bir kizim var su an evde salonun ortasında sepetinin içinde misil misil uyuyor allahıma binlerce kere sukurler olsun

ozlemcim

oje tabi yasak her ameliyatta olan birsey bu
hafifmakyaja kimse birsey demez anlamazlar bile olabilri bence

sezaryan herkes için zor degil bakınız bana çok iyiyim allahabinlerce kere sukur ilk kalkıs anı kotu idi ilk saatlerdahil cok az agrım vardı kımıldamayınca yani kalkmaya calısmayınca zaten agrım yoktu
hatta kalca igneleriesinri oldugumi çin agrı kesici bana kalsa yaptırmayacaktım

ablamı hatırlarım agrı kesici yapsınlardiye zir zir aglıyordu bende genelden onu gorunce boyle korktum ama hiçbirsey yokmusyani kisiye gore deggsiyior birsey yokdiyememkotu atlatanda var ama yani yuzde elli sansınız var kot uyada iyi olmak için

bu arada esram bizim bebis ilk gecesinde 7-8 kere kaka yaptı ve baası tum gecekakatemziledi ben rahat egilip kalkamıyorum diye bugun de ilk kez normal renk kaka yaptı yani mekonyum denen anne kanıda biriken kaka bitti normal emndiigi sutun kakasını yaptı
o sut kakası gunde birkaç kere bolca olursa sutlerin yaradgına delaletmis aklında olsun
insalah bol bol kaka yaparlar

ama inanılmaz bez harcanyıor yenidogan islak mendileri acayip pahalı batırdı bizisimdiden ece hanım))

bence bol giysi ilegidin

altdgisikren ayakları kakalara sokma ihtimaline karsı bol çorap alın bence

konuları daldan dala atlayarak yazıyrum malum her an aglayabilrir yazamam diye oyle konu baslıklarıbold yapma falan luksu syok artık:) en azınan bir sure:=)

Evrımmmm nasılsın kuzummmmm ıyımısınn kuzeyı gordukk Çok tatlımassallahh yaaa

esrako..saol kuzum bilgilerin için..başlığa felan gerek yok şimdilik..şu an rahatız bol bol okuruz yazdıklarını..sen devam et yazmaya

evrim babayı görmedim ama kuzy aynı sen..:)) cool bi çocuk olcak bence.:) fotolarından öyle algıladım..

Evrİmmmm nasılsın kuzummmmm İyİmİsİnn kuzeyİ gordukk Çok tatlımassallahh yaaa

Bıras gecmısı okudum.. Herkese sonsuz tesekurler..

Neredeyse tum topık mesaj attı.. aradı.. ısımlerı yazmaya kalksam ıkı sıra tutar.. kısacası hepınıze cok cok tesekkur ederım.. o kargasa ıcınde okuyabıldıgımı okudum.. kalanını evde okudum..

Bugun eve geldık.. oglum de bende ıyıyız.. sezeryan olmanın bır takım yan etkılerını yasıyorum cunku gecen sene kı acılan dıkıslerın uzerınden gıttıler.. o yuzden toparlanmam sızden bıraz daha uzun surecek.

Buradan sızın aracılıgınızla.. once hastane odamı susleyem SEFA ANNEME.. sonra da Furukom ve Furcu ya sonsuz tesekkurler.. yanımda olduguunuz ıcın cok cok tesekkur ederım.

Bıraz dınlenmem lazım.. dıkıslerın uzerınde baskı hıısedıyorum oturdukca.. sımdılık hepınızı opuyorum.. en kısa zamanda yıne yanınızdayım.

kızlar minik kelebek tugba dan haber var..

ayyh şevvalin yeri rahatmış. yanii nst de sadece sancı çıkmış .sancı var ama faaliyete geçmediği için eve dönmüşlerrr.bi kaç gun daha gelmez sanırım. diye mj atmış haberiniz olsun :)

ARA ARA HAMıLE DEGıLıM ARTIK DıYE HATIRLAYIP HALA HUZUNLENıYORUM

bendemi bir gariplik var bilmiyüorum hani tadını çıkarın son gunlerindiycem çıkarılmıyordu çok zorlu idi tamam falan ama yani hamilelik ayrı bir dunya ayrı bir alemmm resmen huzunleniyorum hamile giysilerimi gorunce karınımda gaz hareketi hissedince hala kızım içimde sanıyorum birgarip oluyorum bir hamilelik donemi daha geride kaldı artık lohusayım yakında o da olmayacagım40 gun sonra sıradan anne olcagım herkesler gib nebilim ozel donem bitti huzunluyum kızım dogdu onumde yatıyor çok mutulyum ama hamilelik bitti diye ki zçzok zorlanıyordum son donem yinede huzunluyum ben yaa niye acabaaaa

ben çıkıyorum kizlar ilk firsatta dogum hikayesini yazacagım bugun ancak ticker yaptım sizlere yazdtım resim ekledim falan filan ilkfirsatta dedigim gbii yazacagım tekrrar ece hanım uyanmadan yemek yiyelyim lakinçok edepsizz nasıl çırtlarbagırıyor elimiz ayagımıza karısıyor ;:)

ayy ayy yeni annler gelmiş ben yokken esrakom evrişim ve gypsym esram.
gypsym olacak hep diyordukya agrı sızı illaki olacaka ama karşılıgında aldıgın hediye muhteşem sana ömüüür boyu yetecek kadara. en kısa zamanda agrılarının eçmesi dileğiyle canım benim..

esrako esrako esrako
emzirme minderini hangi modelini çok kullanışlı buldun. hani bu yarım ay şeklinde olan mı?malum bende almamıştım ama eger işe gerçekden yarıyorsa kayınvalidemle hemen yarın dikelim...
gözün aydın evindesin. insanın evi gibisi yok dimi. ayyhh sana hayal gibi geliyor dimi Evde minik kızının olması. malum hepimiz biliyoruz senin ecenin bir kız bir erkek diye usg tahminlerini...

evrim evrim evrim
canım sennde gözun aydın tekrar ohh sende evindesin.Kuzey le beraber. ya kız senin bu oglun felaket yakışıklı olcak hee bak demedi deme. senin dünür kim olacakdı.topikden kimin kzını alacakdın sen ogluna...

slm kızlar kızım sarılık kontrolunde 3 gundur topukdan kan alınıyo hergun azcık yukselıyo bakalım yarın yıne gıdıcez emzırmeden baska bı tedavısı yok dedı dr. göğüslerım yara oldu cok acıyo ağlaya ağlaya emziriyorum krem aldık 27 tl ama bı işe yaramadı malesef bakalım ne olucak lütfen cok cok dua edın kızıma yarın yukselmıs olmasın

aa diger bir hatırlatma simdi akılma geldi sizlerden biri demisti
kayısı kompostosu yapıp goturduk hastaneye ondanmı bilmem kalkıp bolbyurumemdenmi bilmem hiç gaz sorunum olmadı hiçç surekli gaz çıkardım surekli tuvalete çıktımçok iyiydim bukoonudada zaten gaz sancıya neden oluyor dun mesela çok gelen gidne oldu odadan pek çıkamadım yatagımda yattım ece doymadı habire emzirdim ayaga çok az kalktım aksama adet sancısı gibikuçuk kuçuk gazsıkıstırmam oldu hemen kalktım yurudum ve gaz çıktı kayısıyı ihmaletmeyin bolbol da yuruyun sezaryan olacaklar

gulistann duz onune konan dikdortgen minder gibisinin evde ortopedikyastıkla o modelmis gibi tuttum denedim yok yani rahat edemedim
yarım ay seklnide olanı kesinlikle simdiden dikin maliyeti çok ucuz ama çok kullanıslı olur kullanmassanda atarsın evden dikince ucuz çunku
ben bugun 40 tl verip aldım içime oturdu oyle basit bir aparatki yani bu para ama yani iki kere emzirdim esim alıp gelene kadar cile içinde yarım ay harika kullanıslı

Yeni anneler hoşgelmişler...
esrako resim ve ticker değişmiş, kim bu dedim bir ara :)
Ne güzel yazıyorsun bize...

Minik kelebeke de haydi hayırlısı diyelim... Kırmızı yazıyı görünce doğurdu sandım :)

evriş, dikiş yerlerin bir an önce geçer inşallah kuzucum... Yani acısı... Ne mutlu Kuzey'inlesin... Sensiz burşturmuş yüzünü kuyamam ona, maşallah...

Pınar
size de maşallah Elvinanla birlikte...

pervinin ecesi de netliğe kavuşmuş, ben demiştim o bebek ece diye :)

başkaa.... mercimekim hala buralarda... :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…