2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ya anlamıyorum herkes normal doğumu övüp duruyo ama listeye baktığımda herkes sezeryan olacakmış görüyorum.sanırım en iyisi sezeryan doğum ben de buna kanaat getirdim.ben normal doğumu bekliyorum ama umarım sezeryana döner diye de dua ediyorum.

mop ne looo -tatlicadiarzu-

neyse tek cahil ben değilmişim merak konusu mop ne????????sırnaşık şey

teyzemde mısırın süt yaptığını söyler hep kızlar möısır yediğim gün okuldan gelene kadar göğüslerim patlıyodu diyo bol bol haşlanmış mısır yiyelim cokacimcoook

EEEEVRİİİİMMMM, annem Evrim yarın gelsin diyo. Hani sen görmek istiyordun ya? Gidelim mi yarın müsait olduğun bir zamanda? Var mı işin?

Tamam kuzum geleyım.. yoksa ben Sefa yı goremeyecegım.. işim benim hayatta kalmak :)) baska da bı ısım yok.. bır de dogurmamaya calısmak.. :))

bence guzel kokar :)) helede yesil sivri. burda carliston yok biliomusunuz. sivri var onlarda acı. ben mecbur dolmalık alıorum acı olmadıgında salatalara yemeklere ondan katıorum.bide tane hesabı satılıo

Ah kuzum.. tane ıle ha.. kıyamam sana..

kisir seklinde yapip yesek:asigim:

off kısır deme bana..3 öğün yiyebilirim..deneme yanılma yapıcaz..önce bi yiycez baktık çocuğa gaz yapmıyo..devamm..

oh kocacim 2 gun tatil yanimda, birazdan esi dogum yapan bi arkadasini ziyarete gidicez hastaneye, bebik sevicem ama uzaktan:))cok heyecanli, napmislar bi bakayim sus pus varmi??banyomda bitiyor, kocam yanimda, yok benden iyisi:)))))

ooh oh..akşam da biz gidicez hastaneye..kamuoyu yoklaması yapıcam..aynı hastanede doğurcam ben de ondan..

valla ne demeli..maşallah demeli...sırtüstü yatmayı bırak, sol da bile yatamıyorum ben..:sinifsinif:

bi balkon yıkadım...yastıkların iç kılıflarını çıkardım, pamukları attım balkona havalansın diye...pilim bitti

sancıların varmı
ne alemdesin biri 2 gune dogurur sancısı cıktı demistide telaslandım senin icin

ay canım ne bileyim çantamı hazırladım bekliyorum 3-5 güne şekerleride yapıcam
ama ben ağustostan önce doğurmak istemiyorum ya
dua edin benim için

ben de 2 gün önce eşimi uyutmadım dönemedim bile yatakta kızım vurdu durdu

Taze..nette bi sitede pirinç tek gaz yapmayan bakliyat diye okumuştum....süt de yapıyosa ne ala

ayrıca normal doğumdan sonra orası her ne kadar çabuk toparlansa da eskisi gibi olmuyomuş.yani bu defa başka sorunlar başlıyomuş.tamam normal doğum en sağlıklısı ama sezeryanında rahatlığına kimse bişey diyemez.yok anne olduğunu hissetmezmişssin yok bir günde toparlanmak varken 2 hafta yatarmışsın.varsın 2 hafta sürsün de daha uzun sürmesin.hem biz daha doğurmadan bebişlerimizi bu kadar kabullenmişken nasıl oluyo da sezeryan olunca anne olduğumu hissedemicekmişim anlamadım.saçma.açıkcası normal doğumdan sonra senelerce özel bölge sorunu yaşayan tanıdıklrım var ve inatla bana hala normal doğumu tavsiye ediyolar.hangi sezeryan olmuş bayan hala ameliyat yerinden şikayetçidir ki?yani kızlar fazla söze gerek yok sizlerin de tercih ettiği gibi en iyisi yine sezeryan gibi görünüyo.

ben katılamıycam sana...her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var...buna ben biraz şans meselesi diye bakıyorum...ablam hala sezeryan dikişinin, ayakları suya maruz kaldığında sızlattığını söyler durur..alt komşum da öyle mesela..çok memnun olanlar da var..1 ay boyunca normal doğum dikişinden oturamayan insanlar da var..dikişsiz kurtulanlar da var..örnekler çok yani..tek taraflı şu daha iyi olayına katılmıyorum yani..dr.lar da aynı şeyleri söylüyor zaten..

kisir seklinde yapip yesek:asigim:
ben de iri bulgurun salatasına ve etli pilavına hastayım
oh kocacim 2 gun tatil yanimda, birazdan esi dogum yapan bi arkadasini ziyarete gidicez hastaneye, bebik sevicem ama uzaktan:))cok heyecanli, napmislar bi bakayim sus pus varmi??banyomda bitiyor, kocam yanimda, yok benden iyisi:)))))
Allah keyfini bozmasın
didoooo ev keyfi nasil????tadini cikar yorma kendini ilk gunden...
yoruldum ama gene de iyi be misss
ben yanlış yazmış olabilirim adını.hani çeşitli markaların var kılı tüyü toplayıp suya bırakıyor.vileda gibi biryerden aldığını öbür tarafa götürmüyor,suyuda çok güzel sıkılıyor.biliyorsundur mutlaka
en sinir oldugum seylerden biridir su banyo temizligi..dikkat et dinlen canım ya . abartma diycem ama insanın icine sinmio bi sure sonra.. walla ben wcde kendimden bile igrenmeye basladım artık midem bulanıo
dinlene dinlene bitirdim çok şükür.banyonun fayans araları çok batıyor oraya kadar toz giriyor düşün.nasıl tozlu memleket.öbür evim cadde üstüydü 2 günde bir yapardık bu işleri.burası daha iyi
ben bayılırım bulgur pilavına ama bi okadarda karnım siser. napayım ya bugun bile yaptım simdiden alısmazmı acep bebis icerde:))
yanın da ayran ve taze soğan favorimdir ama maalesf çok şişiriyor ayran da
kISIRI BEN DE ÇOK SEVERıM AMA, Onur çok hastası değil. Bu yüzden çok sık yapmıyorum. Taze naneyle ne güzel oluyor değil mi cokacimcoook bugün yapayım bari...
kimyon da koy
tadlum haftasonu yapacağım işlerdi bunlar ama evdeyim nasılsa diye yapmadım.salifo dün süpürmüştü ben de toz aldım..silme ben silerim diye ısrar ettim.yazık ona 9 aydır hep o yapıyo silme işini de.süt olayında sana katılıyorum.süt vermeye programlı değilmiyiz biz. ben kendi adıma kilo da almayayım diye sebze ve meyveye yükleneceğim.dereotunu çok severim zaten,üzüm ve incir bol bol yerim artık gerisi Allaha kalmış..okuyorum hemen..niye böyleyim ben yaa
bunu yapmak istemezdim..aaaa biliyoruz diyeceksiniz
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:

ardacım listedeki kızların sezeryan tercihinin hepsinin organik bir sebebi var. yani keyiften secen yok. tabi secim senin istedigin sekilde dogurmakta serbestsin ama buisin dogalı normal olan allahın verdigi o yani. neden bukadar tepkili ve agresfi yaklasıosunki. herkes istedigini yapmakta serbest. ben epudral normal istiom agzı olan yorum yapıo ama ben onları takıomuyum hayır sende takma sana yorum yapanları bildigin istedigin neyse gunahıyla sevabıyla senin kararındır yasayacakta sensin

Şu ınsanların.. falanca seyı yedım sonra "şakır şakır süt geldi" demeleri nedense bana hep mübalaga gıbı gelır.. enteresan yani..
bende abarttıklarını düşünürüm coğu zaman.çünkü sütü arttıran en önemlı madde suymus.bırde taze yeşi,iillik inek misali yanıkaydirigubbakcemile3 eebirde sütün %80inin su oldugu düşünülürse gerısı yalan oluyo zaten.gerıside annenın sütünün yaglı olmasıyla alakalı.benım ablamın bı sütü vardı akılara zarar,taşardı sü annemler ellerıyle sagarlardı kavanoza valla yalan yok,kavanozun yarısı yag olurdu sapsarı süt.hep tarladakı incir agaclarının diplkerıne dökerlerdı ziyan olmasın die kaydirigubbakcemile3 ki ablamda kılolu yaglı bı ınsan degıldir.göbek falan yok 2 cocuk var ama

canım sezeryan olcak olanların cogunun ya bebegı ters yada saglık sorunları yüzünden sezeryan olcaklar.ama o gördüğün listede zaten normal doguracakların adı yok bikac kısı dısında sanırım.sezeryan tarıhlerı bellı olanları not düştüler listeye.cogumuz normal dogum istiyoruz.ama kısmet tabı,son anda bı aksılık olursa hepimizin sezeryan olma ihtimalı hep var zaten.ama bu sezeryandan sonra cabuk toparlanmanın yada normal dogumdan sonra cabuk toparlanmanın kişiyle alakası oldugunu düşünüyorum.tanıdıgım bırsürü sezeryanlı var ve yarısı halınden cok memnun ama dıger yarısı ufak bı üşütmeyle amelıyat yerlerının sızladıgını sölüyor.oyüzden bırazda şans meselesı,ama normal dogumdan sonra artık estetık dikiş yapılıyor ve alt takımlar eskı halıne dönüyormus.hepimizin için hangısı hayırlı olacaksa o dogum seklı olsun inşalah

. ben kendi adıma kilo da almayayım diye sebze ve meyveye yükleneceğim.dereotunu çok severim zaten,üzüm ve incir bol bol yerim artık gerisi Allaha kalmış..![/IMG]

aynen aynen bu haftadan itibaren beslenme duzenimi degistirmeye basladım. gecen hafta hafiften baslamıstım bakalım tartıda belli olur. diyet asla yapmıorum ama bol yesillik ve abur cubursuz meyveli salatalı ara ogunlu beslenme yapıorum ara ogunumdede dondurma-cikolata yerine sut ve meyve veya ayran filan oluyo.. bide kahvaltıda etimek yiyorum. daha lezzetli gelio. ac karnına limonlu ballı ılık suyada basladım yaglarımı eritsin biraz die. bebise zararıda olmaz hem. seker kızlar gibi beslenmeye calısıorum yani

dide mop dedigin beyaz sacaklı seymi.. ben hep onların daha adi oldugunu dusnurdum dahamı kullanıslı onlar. eger oyleyse bidahakine ondan alalım

ben sutu gelmeyenlerin bulgur vs yani bitakım besinleri tukettiklerinde sakır sakır geldigine inanıyorum . ama birazda yapı meselesi kimi 2 sene emzirio kimi naparsa yapsın gelmio kiminde piyango vuruo sakır sakır gelio

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…