2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

aynen aynen bu haftadan itibaren beslenme duzenimi degistirmeye basladım. gecen hafta hafiften baslamıstım bakalım tartıda belli olur. diyet asla yapmıorum ama bol yesillik ve abur cubursuz meyveli salatalı ara ogunlu beslenme yapıorum ara ogunumdede dondurma-cikolata yerine sut ve meyve veya ayran filan oluyo.. bide kahvaltıda etimek yiyorum. daha lezzetli gelio. ac karnına limonlu ballı ılık suyada basladım yaglarımı eritsin biraz die. bebise zararıda olmaz hem. seker kızlar gibi beslenmeye calısıorum yani

beybim, yazdıklarına gıpta ile bakıyorum. Çünkü sabah burnumda neyin kokusu ile uyandığımı, hatta gün içinde (ütü yaparken de!) aynı kokunun burnuma çalındığını söylesem YUH, OHA.. ne kadar varsa sıralarsın. Şimdi olanı var, olmayanı var, buraya yazmayayım. Ayrıca gidip de bulmuyorum o şeyi. Ama valla bravo sana! Benim tek abur cuburum dondurma! Çok seviyorum, bazen günde 2-3 porsiyon yiyorum. Bu da genelde akşamları oluyor. Allahtan sebze - meyveyi de çok seviyorum. Aralarda onları tıkınıyorum ben de. Bir de dondurmanın bize yasak olmaması, hatta her doktorun bizim için "çok faydalı" diye nitelemesi içimi rahatlatıyor.

ben sutu gelmeyenlerin bulgur vs yani bitakım besinleri tukettiklerinde sakır sakır geldigine inanıyorum . ama birazda yapı meselesi kimi 2 sene emzirio kimi naparsa yapsın gelmio kiminde piyango vuruo sakır sakır gelio

Psikolojik de olsa, işe yarıyorsa iyidir, diye düşünüyorum ben de.

MOP benzeri bişi bende de var. 30 TL ye mi ne almıştım müğroztan kaydirigubbakcemile3 Süper bi alet, dediğin gibi, viledaya bin basar. Ama yerde halı pamukçukları dolaşırken işe yaramıyor.

Duşakabinimiz de cumaya takılacakmış muhtemelen, kadını pazartesiye alsam, ev böyle 1 hafta duramaz dedi Onur. Sanırım bugünlerde gene temizlik yapacak. zemuszemus

aynen aynen bu haftadan itibaren beslenme duzenimi degistirmeye basladım. gecen hafta hafiften baslamıstım bakalım tartıda belli olur. diyet asla yapmıorum ama bol yesillik ve abur cubursuz meyveli salatalı ara ogunlu beslenme yapıorum ara ogunumdede dondurma-cikolata yerine sut ve meyve veya ayran filan oluyo.. bide kahvaltıda etimek yiyorum. daha lezzetli gelio. ac karnına limonlu ballı ılık suyada basladım yaglarımı eritsin biraz die. bebise zararıda olmaz hem. seker kızlar gibi beslenmeye calısıorum yani

çok doğru yapıyosun baby..özellikle normal doğum düşünenlerin bi 15 gün önceden daha hafif ve sulu gıda türü,sebze türü şeyler yemeleri öneriliyo..kabızlık olmaması açısından..normal doğumda daha rahat ediyomuşsun..

kızlar şu mop bu mop ,tabı markadan markaya fark edıyo seklı kımınde kenarda püskül falan var ama gercekten viledandan bın kat daha iyi.ben cok memnunum
3M,Temizlik,Mop,Seti Mop ve Temizlik Bezleri <p>3M&#8482; Easy Scrub Düz Mop Sistemi Daha fazla alanı daha az çaba harcayarak 3M
ama fiyatına aldanmayın ben bukadar para vermedım ama dideyi bilemiycem kaydirigubbakcemile3 (dide şaka bapıyoooomm heee)

bu paraya evi iki üç kez temziletiriz heralde yafuu

allahtan yaz günü..öle ağır şeyler yenmiyo zaten..bol bol taze meyva ve sebze var..yaa biz çok şanslıyız aslında..herşeyin tazesi var şu dönemde..bir de üç aylardayız..bu yönlerden çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum..

ben sutu gelmeyenlerin bulgur vs yani bitakım besinleri tukettiklerinde sakır sakır geldigine inanıyorum . ama birazda yapı meselesi kimi 2 sene emzirio kimi naparsa yapsın gelmio kiminde piyango vuruo sakır sakır gelio
bende inanıyorum mesela marul cok süt arttırırmıs,yanı taze yesıllık inek misali kaydirigubbakcemile3 bulguruda cok duydum ama kesınlıkle sekerlı seylerın sütü arttırmak gibi bı etkısı yokmus.zaten sütün %80ini suymus.doktorlar bol dogal meyve suyu yada su tüketin diyor.bırde taze yesıllık.ve kesınlıkle kaıtlıyorum yapı meselesı.2 ablamda 2 sene emzırdı cocuklarını ama bırını sütü asırı yaglıydı öbürününki su gıbıydı,ee cocuklardanda cok bellı oluyo bırınınkı hep cılız büyüdü öbürününkiler hep daha etine dolgundu.yapıyla alakalı yanı
hımmm benim dedigim bu deildi ama guzel ve kullanıslı .. alınası bisi ama bukadar para vermem viledaya talim ederim :pP

yok kız okadar para zaten verılmez.benım aldıgım cok ucuza geldı.sağolsun burda BİM die bıyer varya,oraya gelmıustı 36 liralık mop u ben bımden 17 liraya aldım kaydirigubbakcemile3

gypsy hala doğuramadın be güzelim
demek 1 haftan var
yok doğurmadım niyetimde yok zatiii doğrumaya böyle mutluyum benn zemuszemus
geziyorum tozuyorum nereye gitsem bi hizmet bi alaka ohh kafam rahat
bebiş gelince eskisi gibi gezemicemm laelaelaelaelae
gypsy 40a yakın dogurcak kanımca
bencede hatta 40 dı geçicem kanımcaaa :CüvCüv:
ya anlamıyorum herkes normal doğumu övüp duruyo ama listeye baktığımda herkes sezeryan olacakmış görüyorum.sanırım en iyisi sezeryan doğum ben de buna kanaat getirdim.ben normal doğumu bekliyorum ama umarım sezeryana döner diye de dua ediyorum.
ben sana katılmıyorum
listedekiler sezeryan iyi bi doğum şekli vs diye sezeryan olmuyor hepsinin geçerli sebepleri var
gerek ilk bebişler sezeryan
gerek kişisel rahatsızlıklar
gerekse bebek ters
bence şartların uygunsa normale bi engelin yoksa kesinlikle normal doğum yapmalsını elbette ikisninde avanatajları ve dezavantajları var ama mecbur olmadıkça sezeryan olması çok saçma bence...
yani sezeryan avantajlı dersin günlerce dikiş ağrıları çekebilirsn bu birazda şans..
ben normal istiyorum inşallah rabbim herkesin gönlüne göre verirrrr :Saruboceq:
teyzemde mısırın süt yaptığını söyler hep kızlar möısır yediğim gün okuldan gelene kadar göğüslerim patlıyodu diyo bol bol haşlanmış mısır yiyelim cokacimcoook
patlamış mısır yesek olmammııı
hiç sevmem haşlanmış mısıırııı :sinifsinif:
ben katılamıycam sana...her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var...buna ben biraz şans meselesi diye bakıyorum...ablam hala sezeryan dikişinin, ayakları suya maruz kaldığında sızlattığını söyler durur..alt komşum da öyle mesela..çok memnun olanlar da var..1 ay boyunca normal doğum dikişinden oturamayan insanlar da var..dikişsiz kurtulanlar da var..örnekler çok yani..tek taraflı şu daha iyi olayına katılmıyorum yani..dr.lar da aynı şeyleri söylüyor zaten..
kesinlikle haklısın bebişşşş Şeniz
kızlar şu mop bu mop ,tabı markadan markaya fark edıyo seklı kımınde kenarda püskül falan var ama gercekten viledandan bın kat daha iyi.ben cok memnunum
3M,Temizlik,Mop,Seti Mop ve Temizlik Bezleri <p>3M&#8482; Easy Scrub Düz Mop Sistemi Daha fazla alanı daha az çaba harcayarak 3M
ama fiyatına aldanmayın ben bukadar para vermedım ama dideyi bilemiycem kaydirigubbakcemile3 (dide şaka bapıyoooomm heee)
dido kesin bu parayı vermiştir :roflol:

ayrıca normal doğumdan sonra orası her ne kadar çabuk toparlansa da eskisi gibi olmuyomuş.yani bu defa başka sorunlar başlıyomuş.tamam normal doğum en sağlıklısı ama sezeryanında rahatlığına kimse bişey diyemez.yok anne olduğunu hissetmezmişssin yok bir günde toparlanmak varken 2 hafta yatarmışsın.varsın 2 hafta sürsün de daha uzun sürmesin.hem biz daha doğurmadan bebişlerimizi bu kadar kabullenmişken nasıl oluyo da sezeryan olunca anne olduğumu hissedemicekmişim anlamadım.saçma.açıkcası normal doğumdan sonra senelerce özel bölge sorunu yaşayan tanıdıklrım var ve inatla bana hala normal doğumu tavsiye ediyolar.hangi sezeryan olmuş bayan hala ameliyat yerinden şikayetçidir ki?yani kızlar fazla söze gerek yok sizlerin de tercih ettiği gibi en iyisi yine sezeryan gibi görünüyo.

arda sanırım doğum zamanımız yaklaştıkça normal doğum korkusu sarıyor bizi ve sezeryanın cazip olduğunu düşünmeye başlıyoruz. bir film izlemiştim richard gere'in sonunda kanıa doğum yaptırıyordu. güzümün önüne gelmeye başladı sürekli..bende de herşey normal görünüyor ve hayırlısı neyse o olsun şeklinde hiç tarih belirlemek istemiyorum.. ama bi yanımda korkuyor dediğim gibi. amaherkesin koşulları neye uygunsa sonunda o olacaktır zaten.

bu paraya evi iki üç kez temziletiriz heralde yafuu
canım ben zaten bukadar para ebedı vermem,altınada not düştüm sadece kızlara göstermek amaclı buldum bı siteden ekledım.ben 17 liraya aldımyerimseniben
allahtan yaz günü..öle ağır şeyler yenmiyo zaten..bol bol taze meyva ve sebze var..yaa biz çok şanslıyız aslında..herşeyin tazesi var şu dönemde..bir de üç aylardayız..bu yönlerden çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum..

bende cok sanslı oldugumuzu düşünüyorum,kı zaten tıp'cada acıklanmıs olarak sonbaharda dogan bebekler daha saglıklı oluyorlarmıs.bizde hemen hemen ucundan yakalıyoruz sanırım.çünkü kış meyvelerınıde tükettıık yaz meyvelerıne zaten gömüldükk.ayrıca 3 aylar olması benımde cok hosuma gıdıyor denk gelmesı cok güzel oldu

beybim, yazdıklarına gıpta ile bakıyorum. Çünkü sabah burnumda neyin kokusu ile uyandığımı, hatta gün içinde (ütü yaparken de!) aynı kokunun burnuma çalındığını söylesem YUH, OHA.. ne kadar varsa sıralarsın. Şimdi olanı var, olmayanı var, buraya yazmayayım. Ayrıca gidip de bulmuyorum o şeyi. Ama valla bravo sana! Benim tek abur cuburum dondurma! Çok seviyorum, bazen günde 2-3 porsiyon yiyorum. Bu da genelde akşamları oluyor. Allahtan sebze - meyveyi de çok seviyorum. Aralarda onları tıkınıyorum ben de. Bir de dondurmanın bize yasak olmaması, hatta her doktorun bizim için "çok faydalı" diye nitelemesi içimi rahatlatıyor.

aynen bende..bide bizim evin dibinde dondurma toptancısı var hepsi trden gelen algida magnum vs. haftalık alıp eve zula yapıoruz. bu hafta aldırmadım cunku olunca yiyorum muhakkak. gerci yesekte onemli deil ama ben abartıorum ardından cikolat ardından halley allah ne verdiyse.. ama bu gidise son demek icin ve dogum sonrası beslenmeme yakın bi beslenme gelistirdim gecen haftadan beri. bakalım ne kadar surcek ins sona kadar rahat olurda bari hem biraz kilo veririm yada almam. haftada 2 -2 nereye kadar ... vucudum perperisan ona uzuluorum o sebepten basladım birazda..

Gypsy...benim bi arkadaşım emzirme döneminde her akşam 1 kase patlamış mısır yiyomuş ve ona bol bol süt yapıyomuş..bana da tavsiye etmişti..ama ben haşlanmışını tercih ederim tabiki...senin aksine bayılırım haşlanmış mısıra..

ahanda benım temızlık mop um bu.merak edenlere duyrulur,cok kullanıslı,tozu içinde tutuyo,ıslatıp takıyosun sopanın ucuna.ben duvarlarımı bılemm bunla sıldım.mikrofiber oldugu için cok güzel temızlıyo
SCOTCH BRITE MİKROFİBER YER TEMİZLİK SİSTEMİ - Ürün Kategorileri

gayet guzel.. bende duvarları sildirmek istiodum ama kagıt bizim duvarlar nasıl silinir bilemedim ondan bisey demedim kızada.. elin evini temizleyelim derken mafetmeyelim simdi :))

canım ben zaten bukadar para ebedı vermem,altınada not düştüm sadece kızlara göstermek amaclı buldum bı siteden ekledım.ben 17 liraya aldımyerimseniben

QUOTE]

tabii canım farkındayım sağol bende pazarda falan satılan bir bez var yine bu tip kullanılan.. bi sürü kişi ondan da çok memnunnmuş. ben denemedim ama tavsiye edenleri duymuştum..

bu arada arkadaşlar kalsiyum alıyormusunuz yada elevite devam mı sizde durumlar nedir.

kesinlikle oyle. tek sanssılıgımız sıcaklara denk geldik ondan sişip terlioruz ama onun dısındakiler birer sans. kısında olsa yok yagmurdu kardı yine cıkamazdık yok grip nezle olmayalım die vs vs

ben katılamıycam sana...her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var...buna ben biraz şans meselesi diye bakıyorum...ablam hala sezeryan dikişinin, ayakları suya maruz kaldığında sızlattığını söyler durur..alt komşum da öyle mesela..çok memnun olanlar da var..1 ay boyunca normal doğum dikişinden oturamayan insanlar da var..dikişsiz kurtulanlar da var..örnekler çok yani..tek taraflı şu daha iyi olayına katılmıyorum yani..dr.lar da aynı şeyleri söylüyor zaten..

katılıyorum canım..bir de bizim topikte sezeryan olacakların hepsi mecbur olduklarından böyle.doktor önerisiyle.doktorlara diretme diye bir lüksümüz de yok.kiminin bebeği ters kiminin çeşitli sağlık problemleri var olmasada seçim meselesi saygı duyulmalı

QUOTE]

tabii canım farkındayım sağol bende pazarda falan satılan bir bez var yine bu tip kullanılan.. bi sürü kişi ondan da çok memnunnmuş. ben denemedim ama tavsiye edenleri duymuştum..

bu arada arkadaşlar kalsiyum alıyormusunuz yada elevite devam mı sizde durumlar nedir.

ben sadece kan hapı baska bisey kullanmıorum. ondanda kurtulsam bayram edicem bogg geldi resmen

X