2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

dide mop dedigin beyaz sacaklı seymi.. ben hep onların daha adi oldugunu dusnurdum dahamı kullanıslı onlar. eger oyleyse bidahakine ondan alalım
saçaklı değül
bu da değül..ben skoç pridemıdır nedir ondan aldım 18 tl.ilkini de praktikerden almıştım..orada da düdüklenmedim duyrulur pislükler:umursamaz:
ehe ehew ehe sen kazıklanmışın böööööö
vermedim lan versem de evlilik yıl dönümünde kendini zorla parmaklandırmak kadar koymazdı amazemuszemus

hımmm güzelll haberrr bayılırım patlamış mısıraaaa

gayet guzel.. bende duvarları sildirmek istiodum ama kagıt bizim duvarlar nasıl silinir bilemedim ondan bisey demedim kızada.. elin evini temizleyelim derken mafetmeyelim simdi :))
hmm akgıt duvar silinirmi bilemıycem,ama bezı yıkaıp sıkınca nemlı kaıyo.sulu olmuyo.belkıde silinir:sm_confused:
kesinlikle oyle. tek sanssılıgımız sıcaklara denk geldik ondan sişip terlioruz ama onun dısındakiler birer sans. kısında olsa yok yagmurdu kardı yine cıkamazdık yok grip nezle olmayalım die vs vs
aynen ben sahsen kışın hamıle olmak istemezdım.dşünsenıze,hava soguk olsa bıle dısarı cıkarken mont giycez üşütmeyelım die ve darlancaz o mntun içinde.ayakalrımızı üşütmiycez vs vs.bu daha iyi hem şansımıza busene gecen yıllara göre daha serın gecıyo
burda çene çalıcam diye makarnanın dibini yaktım iyi mi.(
kaydirigubbakcemile3 tüh canım yaa,gitti canıımmmm makarna desene,
bu da değül..ben skoç pridemıdır nedir ondan aldım 18 tl.ilkini de praktikerden almıştım..orada da düdüklenmedim duyrulur pislükler:umursamaz:

kaydirigubbakcemile3 neyse düdklenmemıssın.aynı seyden almısız.bendede ondan var bende 17 liraya aldımdı bimdenkaydirigubbakcemile5

puu sana parmaklancamı bilsem girermiydm o salak hastaneye nst uğruna katlandık
:mymeka:
yavrum benim girersen bu yollara herşeye hazırlıklı olacan..oh olmuş sana oyyy yine gülme krizi geldi..telefon da salihe anlattım hastane maceranızı o da güldü çok..sen benim neşe hezeyanmsın

GÜNÜN FIKRASI

ımamın biri bir gün bir mezarlığa gider...
mezarlıkta dolaşırken dua okuyan bi kadın görür...
yanlız bir bakar ki: kadın duasını bitirdikten sonra mezara poposunu açar ve
gösterir...

imam hemen kadının yanına gider ve sorar kadına: bu mezarda kim var..

kadın da kocam yatıyor bu mezarda der...

imam hemen sorar...

ya dua okuduktan sonra neden mezara poponuzu gösterdiniz der.

kadın da, rahmetli hayattayken, sendeki bu göt ölüyü bile diriltir
derdi..bendeki de bir umut, deniyom işte...

Şu sezaryen muhabbeti nerden sardı gene bilmiyorum ama, bastıra bastıra söylüyorum: TAMAMEN KEYFİMDEN SEZARYEN TERCİH EDİYORUM. Kimi, neden rahatsız ediyor, bu konu neden sürekli kurcalanıp duruyor, anlamıyorum. Etrafımdaki tüm sezaryenli arkadaşlarım çok rahat etti. Tüm normal doğuranlar da "aklın varsa sezaryen olursun" dedi. Ben öyle her şeyin doğalını moğalını sallayan bir tip değilim. Soframdakiler doğal olsun yeter. Bu bir şans meselesi, normal doğumla şak diye 5 dk da doğuran da var, sezaryenle hemen ayaklanıp, normal ile 20 gün hastanede yatan da! Ve tüm bunlar kulaktan dolma şeyler değil, hepsi benim arkadaşım. Bİr diyeceği olan da gelsin bana desin! Normal doğum istemiyorum diye beni annelikten men edecek bir kuvvet mi var? Yoksa normal doğumdan korktuğumu söylemeye cesaret edecek biri mi?

Bu tercih meselesidir, tercihlere saygı duymak gerekir. Biz ne yazık ki toplum olarak beceremiyoruz böyle şeyleri. Kimse ahkam kesmeye kalkmasın lütfen. Kimsenin tercihi kimsenin haddine değil!

Tekrar söylüyorum sinirlendiğim noktayı: benim tercihim kimseyi ilgilendirmez. Ben bunu tercih ediyorum diye birilerinin yaftası, günah keçisi değilim, olmam da!

didecim nasılmıs evde oturmakkk
ama sen direk ev isleri ile giristin tabi yeni izne çıktıgın için çok yorma kendini temizlik falan derken bak evin keyfine varamadan doguruverirsin izinlerinde yanar :) saka biryana isler bitsin keyifle oturursun
ben ilk izne çıktım on gun is guç bitmedi yapcagım seyler gitceğmi yerler falan derken simdi keyif suruyorumm

selam kızlar dr geldim kötü bir gün geçirdim diyebilirim dr um önce ultrasona aldı beni yataktan kalkmadan tansiyonumu ölçtü sonra kızım ilaçlarını almıyormusun birde tuzlumu yiyorsun hayır hocam ne dediyseniz harfiyen uyuyorum asla ilacımı aksatmıyorum dedim bak tansiyonun 15 11 dedi sonra alltan bakıcam sonra nts giriceksin dedi neyse gergin bir şekilde muayne etti atlattım dedim belkide normale döndü galiba dogum şeklim nts den sonra konuşuruz dedi neyse nts çıktım dr begenmedi tekrarlandı sıkıcı oldu o sırada eşim geldi şom agızlı kocacım dr la konuşurken işte suyu çok geliyor eşimin endişeleniyorum demezmi beynimden vurulmuşa döndüm sanane be adam ben söyledim dr birdaha bakalım alltan birde test yapayım demezmi adamı bogazlayacaktım nerdeyse sanki kolaydı parmaklatmak sonra ilaçlarımı yazdı sakinleştirici şurup kullanmam gerekiyormuş tansiyonum için neyse ben giyinirken annemlerle günü hakkında konuşmuş çok erken almak istemiyorum fazlada geç kalmak istemiyorum tansiyondan anne ve bebek zarar görür diyede endişeleniyorum demiş anneme dr son karar kızlar temmuzun 29 sabah 7.30 sezeryana giriyorum hayırlısıyla

canım tamamen konunun cıkıs sebebını kacırmıssın.bukadar agresifliğe ne gerek varkı,hamilesin sekerım bebeği kasma, bizide sezeryamn düşmanı gibi algılama lütfen.kımse keyfı bıle olsa tercıhe bişe demıyo,sonucda 9 ay karnında tasıdıgın varlıgı dünyaya getıreceksın ve ayrıca vucüd senın vücudun,herkez kararlarında gayet özgür.bırde merak ettıgın için sölim,ARDA die bı arkadas varya topiği acan o yazmıs demıskı "hem normal dogumu övüyorsunuz ama listenızde herkez sezeryan olacak gözüküyor "die yazmıs.herkezde kendınce bı cvp verdı,
sonucda ben normal istiyorum ama bakalım son dakka golü yiycezmı?bu cok normal,belkı son anda bı sezeryan olma durumu olacak bunu bılemeyız.senın keyfı tercıhın sezeryan benımkı normal.bunda bı anormallık görmüyorum.ki yukarıdakı msjların hepsinde ortak bı cvp vardı ,herkezın kendı tercıhı yanı.kimse sezeryan olacak olanı yada sezeryan olacak olan normal dogurmak isteyenı yadırgayamaz.yerimseniben

her ikiniz hakkında hayırlısı olsun kadriye..dr.a gitmen iyi olmuş...tansiyon çok ciddi bizim için..tarihin de belli olmuş hadi gözün aydın..

canı gercekten kötü birgün gecırmıssın.ama hala anlamıs degılım tansıyonun baya baya yüksek ama doktorun hala bekletmekte kararlı.demekkı bi bıldiği var.hadı bakalım herseyın hayırlısı canım.sen bırak artık normal doguma dönermıyım dıe.tansıyonun cok yüksek normal dogum kaldıramaz sanırım yüksek tansıyonu.hayırlısıyla hepimiz kucagımıza alırız inşallah bebeklerımızı

başak geçmiş olsun ilk annemiz sen olacaksın anlaşılan hayırlısıyla saglıklıca kucagına allamayı nasip etsin Allahım ... Bende 3 Agustosda nasip olursa bebeğime kavusacam

sağolun kızlar günde 4 tane alıyordum ilaçlarımı şimdi iki katına çıktı her seferinde 2 şer tane alıcam toplamda 8 tane diger ilaçlarımda var vajinal tablette verdi birde antibiotik kullanıcam.
dr hesaplamalarını çok iyi yaptı fazla erende dogum olsun istemedi açıkçası
kızlar çok yorgunum birz uzanıcam sonra görüşürüz

ay sana inanamıyorum nazan yahu hala koltuk kaplatma derdindesin emin ol astarı yuzunden paha.lıya olacak ve neden bitirmiyorsun son islerin biranda dogrcan dr un oyle on gun daha gelemz lafına falan kulak asma bira nda baslıyor dogum eylemi arkadasım yap bitir islerini hzuurula otur evinde niye sona bırakıyorsun boylee

ayyy susss evrim suss )))) dun de yemek yiyoruz kayınvaldeyide aldık ibo ben berke kayınvalde yiyoruz ibo dedi yedigi yemekten bir lokma istermiymisim yok dedim istemem çok sevdigim birsey dgil yedgi ay kayınvalde israr edyior olmazzz yemen gerek
ay dredim sevmedigmi seyleride gordum diye yememmi gerek daha neler yahuuu
imneyse ibo hemen terselnceğimi anlayıp olaya el koydu hayır anne yemesi gerekmiyor isterse yer tamam kapat konuyu falan :) agresifim kompleksliyim zatne bu ara su epidural konusu yuzunden patlaycak adam arıyorum:)))

hayır dikkatimi cekiyor surekli dido ya ozel mesaja bak diyon evrim de noluyor kuzum nedir aranızda ozel olan seyler çok merak ettim bak simdiB))))) aranızda ozel bir iliskimi vardır nedir acıklayın bizlerede:)))))

Ben yedıgımı kaldırınca sevınıyorum. bırısı pamuk atmış balkona.............. pessssssss!!! :1shok:

al bendende okadar ya yemegi yedim makinaya attımmı benden neselisi yok yani ne pamuk atması ne balkon yıkaması inanamıyorum sizleree hiç isim olmazzz

başak geçmiş olsun ilk annemiz sen olacaksın anlaşılan hayırlısıyla saglıklıca kucagına allamayı nasip etsin Allahım ... Bende 3 Agustosda nasip olursa bebeğime kavusacam

hayır serapcım şimdiden 4 tane bebegimiz var canım haftaya kadar birkaç tane annemiz daha olur diye düşünüyorun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…