2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

herkese merhaba,
MİNİK KELEBEK,hoşgeldin,geçmiş olsun,liste için teşekkürler.
KAYRA,ben de türkçe öğretmeniyim.ayrıca doğum izni konusunda kötü bir haberim var.doğum öncesi kullanmadığımız izinler doğum sonrasına aktarılamıyor.bunu ilk kez eylül ayında duymuş,inanmamıştım ama 3 ocakta bir arkadaşım doğum yaptı ve öğrendik ki maalesef doğruymuş.benim iznim okulun kapandığı günlerde olacaktı,seminerler de nasıl olsa yorucu olmuyor diye 30 hazirana kadar okula gidip ekim ayına ekletecektim.neyse artık,bebişlerimiz sağlıkla gelsin de...

off bu kötü haber ben de ilk dönemi kapatırım diyordum... demek sadece 2 ayı kullanabileceğim... napalım biz de alacak bir rapor buluruz.. ben 2. döneme kadar kesinlikle gitmem

nazlıcım haklısın, üst komşun kullanıyorsa o bile risk taşıyor ama, en azından evde kullanmayalım derim ben. Arkadaşım kablosuz kullanıyordu, kablo takıp kullanıyor şimdi...

Valla aylardır yüzüne bakmadığım masaüstü bilgisayarım ve ADSL bağlantım yeniden gözde oldu bu hamileliğin sayesinde. Ben evdeyken eşime de yasakladım kablosuzu. Ama sağımız solumuz manyetizma, bir yerinden illa ki bulaşırız.

off bu kötü haber ben de ilk dönemi kapatırım diyordum... demek sadece 2 ayı kullanabileceğim... napalım biz de alacak bir rapor buluruz.. ben 2. döneme kadar kesinlikle gitmem

Aaah ah:1rolleyes:Öyle özeniyorum ki şu izin alırım, rapor alırım diyenlere. Ben de öğretmenim ama özel okul benimki. Dönem başında düşük tehlikem varken bile rapor almayı düşünememiştim. Şimdi de doğumdan sonra en erken ne zaman işe başlayabilirim acaba diye merak etmekteyim. Benim bebiş annesini çok özleyecek:çok üzgünüm:

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır burayı takip ediyordum ama bugün bende aranıza katılmak istedim. Ben de sata göre 11 hafta 4 günlük hamileyim. Takip ettiğim kadarıyla helin_hilda, aftabru ve kayra42 ile aynı günlere denk geliyoruz. Umarım hepimiz bebeğimiz sağlıkla kucaklayabiliriz. Allah o günleri gösterir bize.

Benim en büyük eksikliğim bu ilk hamileliğimi eşimden uzakta geçiriyor olmam ki eşim şu an vatani görevini yerine getiriyor ve ben burada yalnız başıma hamileliğimi geçiriyorum. Eşim askere gitmeden 1 hafta önce bebeğimiz olacağını öğrendik ve ben çok ağladım yalnız ne yaparım diye ama böylesi kısmetmiş. Demekki meleğim de benimle birlikte babamızı beklemek istemiş. Ama en mutlu olduğum konu eşimle hergün ve gün içerisinde bir kaç kez telefonla görüşebiliyor olmam. Bu beni çok rahatlatıyor. Kısa dönem askerlik de yapıyor. Yani az kaldı. Şu an hem eşim için hem bebeğim için geri sayıyorum.

Şu an benim hamilelikle ilgili çok sıkıntı yok. Ama artık azalmakla beraber benim de çok kasık ağrılarım ve bel ağrılarım oldu. Hatta geceleri kasık ağrısına uykumdan uyandığım zamanlarım oldu ama Allaha şükür kötü bişey ile karşılaşmadım. O yüzden siz de yüreğinizi ferah tutun ark. İnş hiç birşey olmaz.

Sadece sizinde karnınız büyüdü mü onu merak ediyorum. Beni karnım çıktı artık ya ve kaburgalarımın bittiği yer ile karnımın başladığı yer otururken inanılmaz rahatsız ediyor beni. İşimde de genel olarak oturduğum için çok rahatsız oluyorum. Ayakta hiç bişi olmuyor.İnş bu da geçicek.

Benden şimdilik bu kadar. Sağlıkla kalın arkadaşlarım...hihoyyyt

Burko, sen de belki ilerde devlet sektörüne geçersin sıkma canını bak bizimde farklı problemlerimiz var.. Bugün 50 kişilk bir sınıfta kokudan ve havasızlıktan ölecem sandım... Dahası bodrum katta ders işliyorum... şartler oldukça berbat.. stresli bir ortam.. herşeyin olumlu olumsuz yanları var inan... umarım sen de en güzel şekilde büyütürsün bebişini....

Gizzecim hoşgeldin canım...

Allah bebeğine de eşine de kavuşturur inşallah...sağlıcakla alırsınız bebeğinizi elinize... hem doğmadan gelecek olması da çok güzel bir an önce gidip gelmesi seni rahatlatacaktır....

O konuda haklısın tabii canım. Benim en kalabalık sınıfım 24 kişi ve ortamım güzel. Ama mesele izin almaya gelince tabii geriliyor insan. Benim eşim Anadolu Lisesinde öğretmen ve benden çok daha iyi şartları var. Bir günü de boş. Bizim bebişi o doğursa yeri yanikaydirigubbakcemile3

korkma canım dün de bana aynı şey oldu ben de yeni bir taktik geliştirdim; kitabı çaktırmadan karnımın önünde tutuyorum ya da çantamı böylece refleks olarak her hangi bir darbe geldiğinde ben de engel olabiliyorum... ufff şu halimize bak ya:))))

Bir de öğrencilerim diyor ki "hocam, sizde değişiklik mi var, hiç bağırmıyorsunuz":))))) yahu diyemiyorum ki sizinle baş edecek halim yok diye.....

offf keşke biz de anadolu lisesine geçebilsek aslında.... ilköğretimde gerile gerile bir hal oluyorum... içime de sinmiyor gelişigüzel ders anlatmak kendimi heder ediyorum... bir de müdür habire toplantı yapıyor açlıktan ölüyorum

Ben de aranıza yeni katıldım cnm ama yanlış hatırlamıyorsam senin de satın benim gibi 27 ekimdi. Bende şu an 11 h 4 günlüğüm ama doktorum son gittiğimde 2 gün fazla söledi. Benim de doğumum her seferinde öne kayıyor. Neyse 2 gün önce 2 gün sonra çok farketmez :)

aftabru sana ccevaben yazmıştım ama alıntı yapmamışım :)

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim canım. Beni en çok sevindiren o oldu. O da üzüldü ben de ama böylesi kısmetmiş :) Teşekkürler tekrar...

canım kullanmadığın doğum iznini doğum sonrasına atma kalktı kullanmazsan yanıyor güzelim haberin olsun.canım doğum ağustosta temmuz zaten yasal tatil e o zaman mayıs ve haziran toplam 8 hafta etmezmi?tamam işte ayrılabiliyoruz.mayısta sıcaklarda çalışamam ya....bebişim tehlikeye girer.ben sıcaklarda fena oluyorum.hesabım yanlışmı?sakın doğum iznimi doğum sonrasına atarım demeyin kalktı artık o...

GİZZe,hoşgeldin.sorunsuz bir hamilelik,sağlıklı bir bebiş diliyorum.

hoşgeldin canım...ne güzel işte eşin giderken kutsal bir emanet ikinizden bir parça bırakmış sana yokluğu canını çok acıtmasın diye...günler geçer giden döner sabır ve dua.allah yardımcın olsun.inşallah sağlıkla bebişine ve eşine kavuşursun...

canım,doğum iznimiz 32. haftada başlıyor,yani haziranda.maalesef temmuzda doğum izni kullanmış gibi oluyoruz.mesela doğum haziranda olsa eylülde başlayacaktık,yaz tatili olan 2 ay doğum izni gibi sayılıyor :1no2:

hoşgeldin gizzecim üzülme allahtan kısa dönemmiş eşin en kısa zamanda kavuşursunuz inşlh.bende eşimden ayrı geçirmek zorunda kaldım.görevi nedeniyle h.sonu geliyo eve onu cok özlüyorum bebişimizin gelişimini benimle birlikte yaşayamıyo. :çok üzgünüm:

Gizze hoşgeldin.. Eşinin şu dönemde askerde olması senin için zor olmalı. Allahtan sağlık problemlerin olmamış, inşallah olmaz da. Bir de kısa dönem olması güzel. İnşallah eşine ve bebişine en güzel şekilde kavuşursun.

Kalktı ve tekrar kondu diye biliyorum... Demek ki yanlış biliyormuşum. Peh yanlış tayming olayı! Neyse artık, napalım, 1 ay daha bile beklemek istemezdim..

Ben de öyle biliyorum. Doğum öncesinde istediğin 2 ay değil, son 2 ay alabiliyorsun iznini.

arkadaslar herkese meraba aranızda progestan içen varmı ben 3.kutuya başladım ama doktorum yeterlı acıklamayı yapmadı bunu neden içmem gerektıgı konusunda ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…